Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Styczeń 16, 2021, 05:37:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 43 44 [45]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 268308 razy)
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 934« Odpowiedz #880 : Maj 30, 2019, 00:24:47 »

Jakie PO i jakie SLD. Tych drugich już nie ma, nastąpiła całkowita marginalizacja lewicy i nic nie wskazuje na to, aby mogli się podnieść przez następne dziesięć albo i więcej lat, a do tej pory już wszyscy o nich zapomną. Nie ma PO jest KE, stworzona sztucznie na potrzeby wyborów do UE. Ludzie się wreszcie ograneli i widzą, że te same twarze zrobiły taki sam teatrzyk, tyle że sobie inny makijaż nałożyli. Do tego pościągali „liderów” marginalnych partii, myśląc, że jak w drużynie będzie jedenastu Messich to wszystko się uda wygrać. PIS rozegrał całkowicie inne spotkanie, Lider umiejętnie wykorzystał braki w ludności, dlatego posypały się te programy 500+, na dzieci, trzynasta emerytura, dodatki dla niepełnosprawnych, podwyżki w służbie zdrowia dla pielęgniarek, a do tego cały czas hołduje zmiany pro biedni i mniej zamożni. I wiem, że zaraz wyskoczysz z zadłużeniami Państwa, ale kogo to obchodzi, skoro ci ludzie całe swoje życie przez pokolenia musieli oszczędzać i oglądać to, co mogą teraz kupić, przez witryny sklepu. Ludzie mają w d… dalsze oszczędzanie, chcą żyć jak inni za granicą a jakieś długi Państwa ich kompletnie nie interesują, bo jak to u nich ciągle było, jakoś to z Państwem będzie.

Martwi mnie tylko wzrost cen artykułów, i tu właśnie Rząd powinien coś robić, bo porównując ceny skupu z tym co znajduje się na półkach sklepowych to jest przepaść.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #881 : Czerwiec 02, 2019, 18:06:15 »

Tak jak nie było i Porozumienia z Centrum, bowiem partia pana prezesa zstąpiła z nieba na skrzydlatych koniach Roll Eyes A tak na serio to SLD jeszcze bym na śmierć nie skazywał, bo z PSL'em od lat znajdowali się oni na granicy progu wyborczego i tym razem w sejmie by też byli, gdyby nie tworzenie koalicji z samymi sobą (ta marginalizacja to nastąpiła już dekadę temu, tak swoją drogą). Skoro o tym mowa to PSL już odłączyło się z koalicji, przyjmując przyznam całkiem sprytną taktykę budowy nowego centrum. Na dobrą sprawę nie widzę też SLD w parze z PO, bo i już w trakcie wyborów samorządowych było to kuriozum (poza tym przekroczyli by próg wyborczy startując samodzielnie, a nie zyskali nic z koalicji). W sumie Biedroń miał tu rację przy ocenie tej sytuacji.

Ludzie się wreszcie ograneli i widzą, że te same twarze zrobiły taki sam teatrzyk, tyle że sobie inny makijaż nałożyli.

A że co? Ludzie w końcu przejrzeli PiS? Czy jak zazwyczaj robisz projekcje z braku autorefleksji?

dlatego posypały się te programy 500+, na dzieci, trzynasta emerytura, dodatki dla niepełnosprawnych, podwyżki w służbie zdrowia dla pielęgniarek, a do tego cały czas hołduje zmiany pro biedni i mniej zamożni.

Nie zapominaj również o galopujących podwyżkach cen śmieci, ubezpieczeń i w sumie wszystkiego czego nie widać. O gigantycznym długu w samorządach które już wstrzymują inwestycje z powodu braku należnej im kasy, nie mówiąc. W normalnych warunkach rząd próbował by przegrać z "honorem" by zwalić cały ten bajzel na barki technokratów, ale PiS tak sobie już naważyło że przegrać nie może i kwestią czasu jest aż w przepaść wariantu Greckiego wpadnie. Widać znajome sceny z lat osiemdziesiątych na horyzoncie, pytanie tylko jak długo i ile będzie nas to kosztować, bo upadek nie jest czy a kiedy?

I wiem, że zaraz wyskoczysz z zadłużeniami Państwa, ale kogo to obchodzi, skoro ci ludzie całe swoje życie przez pokolenia musieli oszczędzać i oglądać to, co mogą teraz kupić, przez witryny sklepu. Ludzie mają w d… dalsze oszczędzanie, chcą żyć jak inni za granicą a jakieś długi Państwa ich kompletnie nie interesują, bo jak to u nich ciągle było, jakoś to z Państwem będzie.

Nie debatuję nad powodami obecnego stanu rzeczy, ale jaka to niby jest argumentacja? Pamiętaj że ci co są za witryną to właśnie ci co oszczędzali, a ci przed to wcale nie oszczędzali tylko wiązali koniec z końcem, nierzadko z powodu właśnie przepijania wszelkiej kasy. PiS nie wymyślił nic nowego. Przywrócił po prostu stan jaki był dotychczas. Czyli burdel. Wliczając w to nawet wymianę premiera po dwóch latach, by zatuszować brak pomysłów.

Martwi mnie tylko wzrost cen artykułów, i tu właśnie Rząd powinien coś robić, bo porównując ceny skupu z tym co znajduje się na półkach sklepowych to jest przepaść.

To miło że zgadzamy się co do przyczyny problemu, a więc konieczności likwidacji słynnego "500 plus 700 minus". Bo te podwyżki z powietrza się nie wzięły. W końcu mamy tu do czynienia z elementarnymi prawami ekonomii że ceny odzwierciedlają realny dochód, a w konsekwencji dając nieadekwatne podwyżki płac, dajemy również adekwatne podwyżki cen, no bo d'oh! Od lat już wiadomo że podwyżki płacy minimalnej dotyczą jedynie utrzymania minimum socjalnego w kontekście inflacji. Problem tylko że zgodnie z tym co mówiła Margaret Thatcher, rząd nic nie daje bo nic nie ma, co by nie wziął ci wcześniej (o ironio użyła ona 500 funtów jako przykładu, więc gratulacje za trolla z tym pomysłem). Jest więc tylko kwestią czasu aż ludzie zdadzą sobie sprawę że to co dostali to przymusowy kredyt do spłacenia, z niemałym wcale oprocentowaniem. Tak w sumie to gdyby nie zamachy na sąd i bezprawie, to rozważałbym nawet oddanie na nich głosu. By dopełnić ich drogi na dno politycznego jeziora, gdzie jest ich miejsce.
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #882 : Lipiec 20, 2019, 11:23:38 »

No to spadł mi kamień z serca. Opozycja jak na razie robi to co mówiłem że powinni zrobić, a mianowicie wystartować jako szereg koalicji działających jednak w ramach szerszej koalicji anty-PiS'owskiej. PiS ma bardzo twardy elektorat i bardzo trudno będzie zmobilizować elektorat by uzyskać przewagę 1 na 1, tym bardziej że zebranie kilku liderów na kupę nie rozwiązuje problemu, bo to że ktoś głosuje na koalicję nie znaczy że poprze Milera, czy z drugiej strony konserwatystów. Partie jak najbardziej powinny startować osobno, z własnymi pomysłami na Polskę w co najwyżej koalicjach ludzi o zbliżonych poglądach. W Polskim systemie wiele partii w sejmie osłabia dominację partii największej. Dla przypomnienia jedynym powodem dla którego PiS uzyskało większość była klęska SLD, które w pysze wystartowało jako fatyczna koalicja bez gwarancji minimum głosów. Szersza koalicja powinna obejmować jedynie chęć rozliczenia i odsunięcia PiS od władzy, dzięki czemu ludzie przeciwni tej partii nie musieli by się obawiać głosując na mniej znaną partię.
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #883 : Sierpień 26, 2019, 23:35:49 »

No to komisja vatowska skończyła działalność. Dziesiątki świadków przesłuchanych (oczywiście nie z PiS'u, jak np. skazany szef CBA), tysiące złotych z portfeli podatników na to wszystko zmarnowane. No i co? Komisja składa rekomendację o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury, bo tylko tyle może. Tyle tylko że prokuratura PiS'owska jakby miała podstawę to już dawno wszczęła by śledztwo, a nie wszczyna bo to kolejna komisja Smoleńska. Gdy w grę wchodzi odpowiedzialność prawna, jakoś ci wszyscy piewcy prawd wszelakich się rozpływają niczym kamfora. Rzeczywistość się pomału w świat zmieniała ideału...
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #884 : Wrzesień 13, 2019, 23:52:30 »

No, no, poseł jasnowidz..


Data publikacji 26 sierpnia.

A i dziś (13 września) odbyło się losowanie miejsc wyborczych:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybory-parlamentarne-2019-numery-list-wyborczych-pkw-przeprowadzila-losowanie,969204.html

Życzę wszystkim miłych i w sposób oczywisty nie niesfałszowanych wyborów.. Firer zły!
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #885 : Październik 08, 2019, 09:48:21 »

Zaleca się zabrać na wybory własne długopisy Szczęść Boże
https://www.youtube.com/watch?v=CLDXNsWMSVo
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #886 : Październik 15, 2019, 13:27:49 »

No to mamy koniec świata! Zrobiono animowaną wersję Azure Lane! No to teraz widziałem już wszystko O kurde!
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #887 : Listopad 22, 2019, 11:38:18 »

Nowy "sędzia" tzw. "Trybunału Konstytucyjnego" PiS:Plus Krystyna Pawłowicz, ale ona jest tyko wulgarną idiotką...
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #888 : Styczeń 09, 2020, 20:13:53 »

Jakieś opnie o dokonaniu przez Trumpa zbrodni wojennej i w konsekwencji niesprowokowanym wywołaniem wojny z Iranem? Firer zły!
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #889 : Marzec 06, 2020, 13:51:33 »

Serio, WTF!
https://www.youtube.com/watch?v=sseiidSbP3M
 O kurde!
Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #890 : Marzec 06, 2020, 22:41:31 »

Retrofuturystyczna gra. Tylko linia czasowa oddzielona wcześniej niż w Falloucie. Pytanie czy dobra.
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #891 : Marzec 13, 2020, 01:44:10 »

No to mamy skutki polityki zdrowotnej PiS'u! Wpierw zignorowali zagrożenie ze strony koronowirusa "no bo nie ma przypadków" i dopiero po protestach opozycji okazało się że tych nie ma bo szpitale nie mają testów dla setek ludzi w kwarantannie. Wtedy to się obudzili z ręką w nocniku i sieją panikę, zaś zaniechania w budowie i zapowietrzaniu szpitali zakaźnych kończą się teraz tym:
https://tvn24.pl/polska/szpitale-oddzialy-zakazne-nie-maja-juz-srodkow-ochrony-personalnej-dla-lekarzy-i-pielegniarek-4351662
A nasz premier na spotkaniu z prezydentami miast zaleca modlitwę, do której też zachęcają skretyniałe klechy którym się wydaje że są ponad prawem i nawołują na msze jakby te nie były imprezami masowymi. Co w sumie nie powinno nas dziwić biorąc pod uwagę ilość anty-szczepionkowych oszołomów w Polsce. No ale za to Telewizyjna Ulicznica dostała dwa miliardy złotych na premie dla wiernych tub propagandowych, zamiast na szpitale.
PiSolaka k@a! Ja pierd...
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4075


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #892 : Marzec 19, 2020, 00:35:19 »

No to w ramach oszołomskiego siania nienawiści budzącego wstręt i niesmak w oczach jakże miłujących pokój ludzi domagających się mej egzekucji Idą, idą zombie, każdy Cię za dupę...
Co w związku z faktem że minister środowiska załapał SARS?
Zapisane
Jerzy
Major - Redaktor
*
Wiadomości: 1540


Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem


« Odpowiedz #893 : Marzec 19, 2020, 14:46:14 »

Nic, nieostrożny był. Huczne imieniny są lepsze.

Czy posłowie będą mogli się zebrać?
Zapisane

Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.
Strony: 1 ... 43 44 [45]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!