Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 355527 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #820 dnia: 08 Sierpnia 2017, 20:56:10 »
Widzę że "matematykę" PiS'u studiowałeś.. :/

Większość olała sprawę, więc wstrzymała się od głosu zgadzając się z wynikiem referendum skoro te jest ważne (political-reality). Jeśli ktoś nie poszedł i mu się nie podoba to morda w kubeł bo winić może tylko siebie, a nie ufoludy z UW. Ponad to ważne referendum to prawdziwa rzadkość i o czymś świadczy, więc bez tanich gadek o "akcie mniejszościowym".

Faktyczne poparcie dla referendum to prawie 23% faktycznych głosów, przy czym reszta to niekoniecznie głosy przeciwne (pewne jest tylko 20%) i twierdzenie że jest inaczej to manipulacja.

Dla kontrastu fatyczne poparcie dla PiS w wyborach to 19% faktycznych głosów (38% poparcia a więcej mieć nie będą), z czego nie wszyscy zapewne popierali zamach stanu. Oczywiście o faktycznym wyniku się nie przekonamy bowiem PiS huczące jak to PO nie chce robić referendów o kolorze wiatru, same takowych nie robi w sprawach ważnych.. w sumie nie ma się co dziwić skoro te przydupiają. Tak czy siak, pierdolisz że mniejszość przyjęła konstytucję ale z uporem maniaka ignorujesz że jeszcze większa mniejszość próbuje ją obalić. A do tego jeszcze nie wspomniałem o legalizmie.. konstytucja jest jak najbardziej legalna, działalność PiS jak najbardziej kryminalna i partia ta nawet nie próbuje zrobić tego najpierw jak należy.. dlaczego? Bo oni dobrze wiedzą kto tak naprawdę jest w mniejszości i liczą że dzięki oszustwu uda im się zaprowadzić politykę faktów dokonanych w stylu Kremla.

No ale to wyjaśnienie dla innych.. ty dobrze wiesz o co biega i tylko udajesz idiotę :fhr:

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #821 dnia: 08 Sierpnia 2017, 23:56:19 »
:ziew:

PS. Jak wylądują kosmici i powiedzą, że są po to by wywalić złogi po Unii Wolności i postkomunie z SLD (a przy okazji do śmieci wyrzucić lewicowo-liberalną wizję Polski), to też im zapropsuję.

Czy wobec tego będę kosmitą?  :ufok
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #822 dnia: 10 Grudnia 2017, 19:57:41 »
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości to już wiadomo o co tu chodzi:
https://www.tvn24.pl/rosyjskie-media-polska-jest-zmeczona-europa-szansa-dla-rosji,797357,s.html

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #823 dnia: 27 Marca 2018, 08:40:01 »
Właśnie się dowiedziałem czegoś ciekawego. W zeszłym roku przez układ słoneczny przeleciał obiekt z innego układu gwiezdnego, wywołując sensację wśród naukowców niemniej media zajęte ważniejszymi rzeczami pokroju "dupy Dody" nawet o tym nie wspomniały. A i żeby nie było nie twierdzą że byli to kosmici (choć są tacy co tak uważają) niemniej sama w sobie obserwacja czegokolwiek podobnego była czymś niezwykłym.

Tu macie oficjalne źródło:
https://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=6983

A tu artykuł w Wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/1I/%CA%BBOumuamua

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #824 dnia: 27 Marca 2018, 14:31:02 »
Ależ przecież o tym wszyscy grzali z tego co pamiętam. A mem z latającym dildo [bo obiekt podłózny] to przecież królował dobre kilka tygodni. Sytuacja ciekawa, na pewno bardzo inspirująca.
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2018, 20:27:55 wysłana przez Rodrrik »
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #825 dnia: 29 Marca 2018, 18:41:30 »
Dobre :ssi



A jako bonus sucharek ;)

« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2018, 18:44:35 wysłana przez Rezro »

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #826 dnia: 29 Marca 2018, 20:38:32 »
I tak znajdą się osoby, które choćby nawet same musiały jeść gruz podczas gdy Beatka i koledzy dostają kolejne dziesiątki tysięcy "bo im się należy" (ciekawe ilu ludzi dzisiaj uratowali że należy im się bardziej niż na przykład pracownikom SORów  :spk) i tak będą bronić bo "nie popieram PiSu ale wina Tuska"  :hyh

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #827 dnia: 29 Marca 2018, 20:56:24 »
Z jakiegoś powodu ludzie tego tuska nie chcą ;-]

Dla mnie ta grafika jest nawet na korzyść PiS-u. Nie są hipokrytami. Wystarczy popatrzeć na suche fakty by zobaczyć co z nich za gnidy. A PO i przyjaciele? Mam większy szacun do PiSu za to że kradnie oficjalnie i jeszcze podaje to w swojej telewizji jako zaletę  :blk Niż do poprzednich dziadostw od 25 lat które kradły pod stołem. Ale co to zmienia? No nic. Żadna z tych partii w gruncie rzeczy się nie różni niczym. Jeden syf który za kulisami trzyma się za rączki żeby utrzymać tak pasujący mu układ.
Nie od dziś wiadomo że rząd i opozycja to najlepsza koalicja.

Problem jest z systemem i tym że władza ma możliwość robienia takich podwyżek z czym my nic nie możemy zrobić przez co jak sam wiesz umierają ludzie. A nie z tym kto teraz tą władzę sprawuje. Bo to detal ogłupiający społeczeństwo.
I już naprawdę więcej szacunku mam do PiSu który odwala takie rzeczy jak http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/6564372,radny-pis-i-anarchista-ideowo-dzieli-nas-przepasc-ale-potrafimy-razem-dzialac,2,id,t,sa.html . Czy tak podstawowe sprawy jak różnica w ilości zatrzymań, pobić i ataków na protestujących za kadencji "faszystów z PISU" i "demokratów z PO".  Niż do ściemy jaką jest .Nowoczesna która postanowiła sobie zdelegalizować anarchizm?  :blk
Poza tym pamiętajmy słowa Palikota "Palikot: Kaczyński jest anarchistą, który dąży do przelania krwi i obalenia prezydenta" No mój prezes no  :flwr:
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #828 dnia: 29 Marca 2018, 21:22:46 »
Cytuj
Z jakiegoś powodu ludzie tego tuska nie chcą ;-]
To niech nie chcą, ale jeśli nie lubią być okradani to niech nie chcą Kaczyńskiego jeszcze bardziej. Naprawdę mamy w Polsce więcej niż dwie partie  :@

Cytuj
Nie są hipokrytami.
Lewactwem swoich rozwiązań ekonomicznych ustępują chyba tylko Razem (a gdzieś nawet widziałem zestawienie z którego wynika że kilkadziesiąt postulatów Razem zrealizował PiS :D) ale nazywają się prawicą. Są najbardziej antychrześcijańską partią jaką pamiętam i jaka obecnie istnieje, ale nazywają się katolikami. Kradną na skalę niespotykaną do tej pory a twierdzą, że wystarczy nie kraść. Robią szopki smoleńskie de facto profanując pamięć o, co by nie mówić, tragedii, ale oskarżają o to innych. A to dopiero początek listy. Faktycznie, nie są hipokrytami  :pzz:

Cytuj
Mam większy szacun do PiSu za to że kradnie
No no... ja tam mam jednak szacunek do tych, którzy nie kradną.

Cytuj
Żadna z tych partii w gruncie rzeczy się nie różni niczym.
Nie przesadzajmy, jakieś róznice jednak są, przede wszystkim w skali - skala łamania prawa, kradzieży, chamstwa w polityce jest teraz dużo większa niż wcześniej. Pewnie, wszyscy to robią, może bardziej elegancko i trochę mniej i powinniśmy dążyć do sytuacji w której tych wszystkich wymieciemy z parlamentu, ale NA PEWNO nie zrobimy tego głosując na PiS. Uważasz, że platforma jest równie zła? Głosuj na Korwina albo Anarchistyczną Partię Orków, to będzie miało przynajmniej jakiś sens w kontekście takich poglądów.

Cytuj
Problem jest z systemem i tym że władza ma możliwość robienia takich podwyżek z czym my nic nie możemy zrobić przez co jak sam wiesz umierają ludzie.
Możemy - nie cieszyć się jak nas  :aqq:, że robią to oficjalnie, tylko zacząć szukać alternatywy.

Cytuj
I już naprawdę więcej szacunku mam do PiSu który odwala takie rzeczy jak http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/6564372,radny-pis-i-anarchista-ideowo-dzieli-nas-przepasc-ale-potrafimy-razem-dzialac,2,id,t,sa.html .
Super, zgadzam się, masz szeregowego posła, który potrafi prowadzić dialog jak człowiek. Ale masz też prezesa tej partii, który z mównicy sejmowej rynsztokowym językiem (i uważa się za kulturalnego, też przykład braku hipokryzji!) obraża wszystkich mających odmienne zdanie. W tym kontekście może lepiej szanować pana Szynkowskiego a nie PiS.

Cytuj
Palikot: Kaczyński jest anarchistą, który dąży do przelania krwi i obalenia prezydenta
Ale to jest tylko zdanie Palikota, kompletnie niezgodne z prawdą. Kaczyński jest przeciwieństwem anarchisty, dla niego władza jest wszystkim, najchętniej wszystko by sformalizował, zbiurokratyzował i skontrolował, żeby ludzie czasami nie mogli mieć inaczej niż on. Jak dotąd nie widzę ani jednego działania PiSu mającego ograniczyć władzę, jak na razie wszystkie tylko w dość niepokojący sposób ją poszerzają. Co gorsza, nie w tematach, w których przydałoby się to zrobić - chirurg który ma mnie operować może pracować 72 godziny bez przerwy, niezależnie od dnia tygodnia, ale już sprzedawca w sklepie niedziele musi mieć wolną czy tego chce czy nie. Jak dla mnie to trochę zabieranie się od dupy strony. Sam sto razy bardziej wolałbym kompletny brak systemu, chociaż uważam to za szkodliwy ekstremizm, niż jego chorobliwy rozrost, a dążymy właśnie do tego.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #829 dnia: 29 Marca 2018, 22:11:18 »
Cytuj
Cytuj
Polsce więcej niż dwie partie
Które naprawdę się różnią? Chwilę potem podajesz podobne całkowicie drugą stronę barykady sceny politycznej na której jest Razem. A jak sam zauważasz postulaty obu partii są zbieżne ogromnie.

Cytuj
Są najbardziej antychrześcijańską partią jaką pamiętam i jaka obecnie istnieje, ale nazywają się katolikami.
Albo mówimy o chrześcijaństwie albo o katolicyźmie  :zwr :zwr
Katolicy określają PiS mianem partii katolickiej. Bo tak w istocie jest. Jeśli uważasz że katolicyzm to coś więcej niż Trwam i 90% księży krawężników i ich kazań to weź go podziel na jakieś podgrupy czy coś. Bo akurat PiS jest partią katolicką.


Cytuj
Super, zgadzam się, masz szeregowego posła, który potrafi prowadzić dialog jak człowiek. Ale masz też prezesa tej partii, który z mównicy sejmowej rynsztokowym językiem (i uważa się za kulturalnego, też przykład braku hipokryzji!) obraża wszystkich mających odmienne zdanie. W tym kontekście może lepiej szanować pana Szynkowskiego a nie PiS.
A niech se obraża co mnie to. Też często obrażam ludzi.
Wolę jak obraża w sejmicy a na ulicach mamy aktywizację polityczną jakiej polska od dawna nie widziała a przy tym bezpieczne marsze. Niż obóz Europejski z czołowym dyktatorem Polski Lechem Wałęsą plującym o tym że jeśli władza została wybrana to nie wolno podnosić na nią ręki. Oraz dającym moralne pozowlenie PO na pałowanie demonstrantów antyrządowych.

Cytuj
Możemy - nie cieszyć się jak nas  A kuku!, że robią to oficjalnie, tylko zacząć szukać alternatywy.
Nie możemy bo skończymy jak Afarin którego zmiażdzył cudowny sojusznik Polski czyli Turcja. Podczas gdy cały świat nie patrzył.

Cytuj
Nie przesadzajmy, jakieś róznice jednak są, przede wszystkim w skali - skala łamania prawa, kradzieży, chamstwa w polityce jest teraz dużo większa niż wcześniej. Pewnie, wszyscy to robią, może bardziej elegancko i trochę mniej i powinniśmy dążyć do sytuacji w której tych wszystkich wymieciemy z parlamentu, ale NA PEWNO nie zrobimy tego głosując na PiS. Uważasz, że platforma jest równie zła? Głosuj na Korwina albo Anarchistyczną Partię Orków, to będzie miało przynajmniej jakiś sens w kontekście takich poglądów.

Adam, ale chodzi o to że nie zrobimy tego GŁOSUJĄC. Nigdy. To tekst z przed 18 lat. http://www.tekstowo.pl/piosenka,guernica_y_luno,hymn_milosci.html [Proszę, przeczytaj cały] Nic się nie zmieniło i z podejściem "Głosujmy na innych" nic się nigdy nie zmieni. U nas, i na całym świecie. My się jeszcze możemy łudzić, przecież dopiero 30 lat mamy "wolność" ale wystarczy popatrzeć na kraje zachodu. Tam schemat działa od 100 lat. I działać z takim podejściem będzie zawsze.

Jak zamknąć mordę strajkującym w szpitalach?

PS:Co to Kaczyńskiego to była taka śmiesznostka, całkowicie się zgadzam że jest najaktywniejszym systemowcem w Polsce.

Adam, my się w jednym podstawowym nie rozumiemy. Dla mnie obecnej sytuacji nie jest winna ta czy inna partia. Ten czy inny rząd. A system. Całościowy. Głosowanie na kolejne partie to dokarmianie potwora. To jak gotowanie obiadków maltretującemu rodzinę ojcowi. Licząc że tym razem nie zbije tak mocno.
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2018, 22:13:05 wysłana przez Rodrrik »
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #830 dnia: 29 Marca 2018, 22:23:08 »
Właśnie problem w tym że Razem nie jest całkowicie inną stroną barykady tylko kopią PiSu, ale z nieco innym światopoglądem (chociaż PiS generalnie nie ma światopoglądu i sprzedaje to, na co jest popyt). A jeśli zawężamy sprawę wyznaniową do katolicyzmu, to sprawa jest jeszcze prostsza - katolicyzm to przede wszystkim to co mówi papież i Watykan, polskie Trwam i przybudówki to jest jakiś nieistotny z punktu widzenia doktryny margines (chociaż w Polsce istotny problem, na upartego można by uznać, że to sekta). Nazywanie się katolikami i nawoływanie do nienawiści, wyzywanie ludzi w Sejmie, odbieranie im godności i przedmiotowości jest zwyczajnie niesmaczne dla mnie jako osoby może niezbyt religijnej, ale jednak związanej z katolicyzmem i wiedzącej z czym się to je.

Cytuj
Adam, ale chodzi o to że nie zrobimy tego GŁOSUJĄC. Nigdy.
To róbmy COKOLWIEK. Załóżmy swoją partię nie wierząc w głosowanie, ruch społeczny, fundację, albo chociaż krytykujmy władzę zamiast twierdzić, że i tak na jedno wyjdzie. To wygodne rozwiązanie, ale nie tylko nic nie naprawi, ale wręcz pogorszy całą sytuację, bo nikt nie będzie hamował złego systemu przed dalszą degeneracją.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #831 dnia: 30 Marca 2018, 11:16:54 »
No cóż. Adam napisał to co i ja bym w tym przypadku, tak więc teraz coś ode mnie.

Cytuj
Polsce więcej niż dwie partie
Które naprawdę się różnią?

Różnią się jednak bardziej od dwóch odłamów AWS'u. Bo jakoś fanatycy PiS zapominają że w poprzednim wieku obaj panowie byli w jednej partii.

Cytuj
Są najbardziej antychrześcijańską partią jaką pamiętam i jaka obecnie istnieje, ale nazywają się katolikami.
Albo mówimy o chrześcijaństwie albo o katolicyźmie  :zwr :zwr

O ile pamiętam to Katolicy ostatnio też byli chrześcijanami i jeśli uważasz inaczej to wiele o tobie świadczy.

Katolicy określają PiS mianem partii katolickiej. Bo tak w istocie jest. Jeśli uważasz że katolicyzm to coś więcej niż Trwam i 90% księży krawężników i ich kazań to weź go podziel na jakieś podgrupy czy coś. Bo akurat PiS jest partią katolicką.

Nie, to heretycy określają PiS partią katolicką bo nie wiedzą czym Katolicyzm w istocie jest. O ile ten argument miałby sens w przypadku niektórych Chrześcijan, bowiem niektóre nurty Protestanckie (np. Ewangelicy) mają naprawdę archaiczne poglądy. To akurat Katolicyzm jest bardzo nowoczesną religią która wiele przeszła od czasów gdy było tak naprawdę kilku papieży. I tu Adam ma rację, to co wyprawia się w Trwam i niektórych miejscach Polskiego kościoła to zakrawa na sektę i Watykan podejmował już kilka interwencji przeciwko Rydzykowi.

Wolę jak obraża w sejmicy a na ulicach mamy aktywizację polityczną jakiej polska od dawna nie widziała a przy tym bezpieczne marsze.

Mówisz o tym jak ostatnio milicja zlikwidowała legalny pokojowy protest pod semem? Protesty stały się bezpieczniejsze tylko dlatego że element wywrotowy ogólnie jest z PiS i nie ma teraz powodu podpalać wozów telewizji. Więc jak zawsze mylisz przyczyny i skutki.

Niż obóz Europejski z czołowym dyktatorem Polski Lechem Wałęsą plującym o tym że jeśli władza została wybrana to nie wolno podnosić na nią ręki. Oraz dającym moralne pozowlenie PO na pałowanie demonstrantów antyrządowych.

Wybacz ale Wałęsa od lat nie jest w aktywnej polityce. Poza tym ostatnie aresztowanie pokojowego protestu świadczy dokładnie że PiS robi to samo, jedyna różnica polega na tym że protesty przeciwko PiS nie kończą płonącymi ulicami, co było zawsze faktycznym powodem użycia pał.

Adam, ale chodzi o to że nie zrobimy tego GŁOSUJĄC. Nigdy.

Nie, nigdy a tylko kiedy państwo staje się państwem upadłym. Przeciwnicy demokracji stale zapominają faktyczny powód istnienia demokracji, która jest pokojową alternatywą do zmiany władzy w przeciwieństwie do krwawej. Demokracja traci zdolność do zmian gdy element antydemokratyczny zaczyna dominować i w takim przypadku po kilku krwawych przewrotach ta prędzej czy później ta powróci. Bo tak było od zawsze.

Adam, my się w jednym podstawowym nie rozumiemy. Dla mnie obecnej sytuacji nie jest winna ta czy inna partia. Ten czy inny rząd. A system. Całościowy. Głosowanie na kolejne partie to dokarmianie potwora. To jak gotowanie obiadków maltretującemu rodzinę ojcowi. Licząc że tym razem nie zbije tak mocno.

Uwierzysz że się z tobą zgodzę? Różnica zdań dotyczy tego że PiS jest w istcie najbardziej systemową partią w sejmie, która tylko pogłębia patologie będącą oryginalną przyczyną problemów z Polskim systemem, gdy PO co najwyżej można oskarżyć o zaniedbania. Przypomina mi to kropka w kropkę sytuację w USA gdzie jako anysystemowca wybrano Trumpa będącego wszakże twarzą korporacji. W całym tym bajzlu powtarza się stare powiedzenie że największymi ślepcami są ci co uważają za ślepych wszystkich w około.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #832 dnia: 30 Marca 2018, 13:15:46 »
Cytuj
To róbmy COKOLWIEK. Załóżmy swoją partię nie wierząc w głosowanie, ruch społeczny, fundację, albo chociaż krytykujmy władzę zamiast twierdzić, że i tak na jedno wyjdzie.
Ależ jak krytukuję władzę, bez zabawy w jej ulubiony sposób na to jak odwracać uwagę czyli krytykowanie poszczególnych rządzących.
I robię COKOLWIEK. Mam nadzieję że ty też. Zacznijmy od siebie. To to samo co w przypadku udzielania pomocy poszkodowanemu. Miliony chętnych krzyczących "zróbmy coś" "niech ktoś zadzwoni na pogotwie" ale nikt tego nie zrobi.
Robię tyle ile mogę nie krzywdząc bliskich, i wydaje mi się że robię dużo, mam nadzieję że każdy z nas może powiedzieć to samo o sobie, a nie tylko pisać "zróbmy coś", "jest źle". Jeśli chcę świata opartego na takich wartościach jak wolność i odpowiedzialność za swoje czyny to muszę zacząć od siebie. A zostawienie najbliższych samych i ściąganie na nich konsekwencji moich czynów bo "hurr durr idę obalać rząd i system, mama szykuj mołotwy" jest zaprzeczeniem wartości o jakie walczę.

Cytuj
O ile pamiętam to Katolicy ostatnio też byli chrześcijanami i jeśli uważasz inaczej to wiele o tobie świadczy.

kwadrat jest prostokątem ale prostokąt nie jest kwadratem
Katolicyzm należy do chrześnijaństwa ale nim nie jest. Tak jak żaden poszczególny odłam .Więc można być antychrześcijaninem będąc katolikiem, Protestantem itd. Bo często wartości tych wyznań są zupełnie inne niż szerokopojęte wartości chrześcijańskie.
Cytuj
Nie, to heretycy określają PiS partią katolicką bo nie wiedzą czym Katolicyzm w istocie jest.
Ech, to mi przypomina tylko jedno
"To nie był prawdziwy komunizm!"
Ale się wgłębiać nie będę, bo nie znam się na tyle żeby bawić się w ocenianie religii.  Rydzyk i jego środowiska są częścią kościoła Katolickiego tak jak i jego duchownymi czyli przedstawicielami. A te środowiska są podstawą PISu. Więcej mi nie potrzeba.

Cytuj
Różnica zdań dotyczy tego że PiS jest w istcie najbardziej systemową partią w sejmie, która tylko pogłębia patologie będącą oryginalną przyczyną problemów z Polskim systemem, gdy PO co najwyżej można oskarżyć o zaniedbania. Przypomina mi to kropka w kropkę sytuację w USA gdzie jako anysystemowca wybrano Trumpa będącego wszakże twarzą korporacji. W całym tym bajzlu powtarza się stare powiedzenie że największymi ślepcami są ci co uważają za ślepych wszystkich w około.

No zgadzam się. Ale to nie w PIS-ie jako PISie jest problem tylko systemie który pozwala tym idiotom na sprawowanie władzy. Że Pis go najbardziej umacnia, to prawda. Ale problemem w tym wypadku poprostu nie jest PIS a skupianie się na tym jaki to on nie dobry jest podstawowym założeniem całego systemu. Kozłem ofiarnym który ma odwrócić uwagę od prawdziwego powodu tej sytuacji.


« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2018, 13:17:33 wysłana przez Rodrrik »
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #833 dnia: 30 Marca 2018, 15:05:38 »
kwadrat jest prostokątem ale prostokąt nie jest kwadratem
Katolicyzm należy do chrześnijaństwa ale nim nie jest. Tak jak żaden poszczególny odłam .Więc można być antychrześcijaninem będąc katolikiem, Protestantem itd. Bo często wartości tych wyznań są zupełnie inne niż szerokopojęte wartości chrześcijańskie.
Ten absolutny brak logiki można tylko oprawić i powiesić na ścianie..  :ogr:

I nie nie są. Katolicyzm jest Chrześcijaństwom, a więc ma takie same wartości. Jedynie wartości niektórych ludzi podszywających się pod wyznawców bywają odmienne, jednak ostatnio jak sprawdzałem to anty-Chrześcijaństwo określało się Satanizmem, co wcale nie jest tożsame z okultyzmem jak zwykło się uważać. A poza tym również jak ostatnio sprawdzałem to Protestanci również byli Katolikami, tylko nie Rzymskimi. Co zaś do przykładu geometrycznego.. tak, nie każdy Chrześcijanin jest Katolikiem, ale każdy Katolik jest Chrześcijaninem bo to mówi przykład który bezmyślnie cytujesz. Nie można do czegoś należeć nie będąc tym. Przykład odnosi się jedynie do podzbiorów, które nie świadczą o całości, ale wciąż do niej należą. I jedynie podzbiory mogą się faktycznie różnić.

Ech, to mi przypomina tylko jedno
"To nie był prawdziwy komunizm!"

I co ten przykład ma do rzeczy? Realizacja komunizmu bywała różna. Czasem lepsza, czasem gorsza od założeń. Dla przykładu Chiny są obecnie komunistyczne tylko z nazwy będąc zwykłą kapitalistyczną dyktaturą, tak samo jak PiS jest prawicą tylko z nazwy realizując wiele postulatów typowych dla Komuny, z wyłączeniem jedynie drugorzędnej anty-religijności. Co nie powinno dziwić zważywszy że Jarosław Kaczyński jest Doktorem Marksizmu.

Ale się wgłębiać nie będę, bo nie znam się na tyle żeby bawić się w ocenianie religii.  Rydzyk i jego środowiska są częścią kościoła Katolickiego tak jak i jego duchownymi czyli przedstawicielami. A te środowiska są podstawą PISu. Więcej mi nie potrzeba.

Podobnie jak Opus Dei, co nie znaczy to jednak że organizacje tego typu są wzorcowe. W wielu przypadkach chodzi tu raczej o to ze lepiej mieć świrów pod kontrolą.

No zgadzam się. Ale to nie w PIS-ie jako PISie jest problem tylko systemie który pozwala tym idiotom na sprawowanie władzy. Że Pis go najbardziej umacnia, to prawda. Ale problemem w tym wypadku poprostu nie jest PIS a skupianie się na tym jaki to on nie dobry jest podstawowym założeniem całego systemu. Kozłem ofiarnym który ma odwrócić uwagę od prawdziwego powodu tej sytuacji.

Ale również jest to fakt. PiS po prostu jest tak straszny, a że PO nadużywało prawdy do swoich zagrywek nic tu nie zmienia. Gdy ktoś gwałci dziewczynę na ulicy to należy działać, a nie zasłonić żaluzję stwierdzając że to i tak wina prohibicji względem pornografii. Bo to waśnie to co ty robisz tu teraz. Ja zawsze robiłem obie rzeczy krytykując zarówno PiS, jak to co dało im władzę (np. zaniechania PO).

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #834 dnia: 31 Marca 2018, 00:48:40 »
z chrześcijaństwa 0000 a moim zdaniem bardziej z 0033 są odłamy ile?, każdy może sprawdzić.

A co do PIS w tym roku weszła ciekawa nowela miesięcznego sprawozdania VAT.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #835 dnia: 23 Kwietnia 2018, 19:28:21 »
Jeśli to kogoś interesuje to Tusk zeznawał w sprawie katastrofy Smoleńskiej: Tu. PiS co oczywiste nawoływało do ukarania go za plamy na słońcu mimo że ten zeznawał jako świadek w procesie Arabskego. W sumie nie dziwota biorąc pod uwagę przeciętny poziom intelektualny ludzi PiS'u. Całość zeznań Tuska sprowadzała się do stwierdzenia że:

- Premier nie odpowiadał i nie interesował się sprawami organizacyjnymi lotu, bo to nie zakres jego obowiązków*.
- Prezydent prowadził samodzielną politykę i nie interesował się współpracą z rządem.
- Pierdoły nie na temat są pierdołami nie na temat.

*Tu warto przypomnieć że mieszanie się Lecha Kaczyńskiego w organizacje lotu było pośrednią przyczyną katastrofy, co też jest głównym powodem dla którego PiS tak zdecydowanie szuka winnych, mimo że "zamach na limuzyny" rozbijające się z powodu tych samych nadużyć są już przedmiotem żartów. Niedawno zresztą ujawniono że liczni piloci odmówili udziału w locie, do momentu kiedy nie znaleziono niedoświadczonego pilota biorącego udział w niesławnym locie do Gruzji, w którym to zeszmacono odważnego kapitana który odmówił samobójczego rozkazu lotu w strefę wojny. Którego zastępca bał się odmówić nie chcąc powtórzyć losu swojego dowódcy. No ale oczywiście za zamachem stał spisek masonów z kosmitami którzy teleportowali na pokład bomby próżniowe... czy czego tam dowodzą eksperymenty z parówkami sexmisji Macierewicza?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #838 dnia: 09 Lipca 2018, 18:42:29 »
Kolejny przykład geniuszu naszej władzy. Niech się cieszę że w Polsce jest ograniczony dostęp do broni bo w Stanach to już by ich dawno odstrzelili :rzwg:

https://www.tvn24.pl/cwiczenia-wot-pod-kazimierzem-dolnym-mieszkancy-zaskoczeni,852299,s.html

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #839 dnia: 12 Lipca 2018, 18:34:49 »
No ostatnio to się działo :/

Na początek dobre wieści:
https://www.tvn24.pl/trump-ja-bym-nie-pozwolil-na-aneksje-krymu,853246,s.html

Mimo obaw po rozmowie Trump-Putin Amerykański "szalony król" jak nazywają go tam politolodzy, zdecydował się zająć jednoznacznie antyrosyjskie stanowisko na szczycie NATO. Z przecieków wynika że Trump miał się tam spytać o Rosyjską próbę wpłynięcia na wybory w USA. Zważywszy że ci posiadają jednoznaczne na to dowody (jednak ponownie przeliczenie głosów i tak dało zwycięstwo Trumpowi) to jak mniemam Putin zapewne zgrywał Morawieckiego, co potwierdziło że wiarygodność Rosji równa jest wiarygodności PiS'u.

No ale niestety i mamy kolejne debilizmy w wykonaniu Nieprawych i Niesprawiedliwych.
https://www.tvn24.pl/poslowie-chca-wyeliminowac-kworum-ze-zgromadzen-sedziowskich,853252,s.html
To nawet nie zasługuje na komentarz :cnsd

https://www.tvn24.pl/general-mieczyslaw-gocul-o-systemie-obronnym-polski,853216,s.html
A tu nie lepiej. :asg WPiS