Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 355519 razy)

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #360 dnia: 22 Listopada 2013, 19:16:27 »
Jeżeli pozwolisz Rezro to czepie się kwestii:
1/ Coby nie mówić to Hoffman postąpił był, tak jak każdy w podobnej sytuacji postąpić powinien. Pomimo mej antypatii wobec Hoffmana trzeba przyznać, że postąpił honorowo.
2/ Z tym odwołaniem Kamińskiego to chyba nie było do końca tak... skoro sam poprawiłeś. /Odwołany ze stanowiska szefa CBA w poprzedniej kadencji, zwolniony ze służby w obecnej/
Pozostawiłeś jednak błędne stwierdzenie, że "sam beknął za nadużycia". Przypominam, że do momentu prawomocnego wyroku każdy winien być uważany za niewinnego.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2013, 19:19:00 wysłana przez toga5 »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #361 dnia: 22 Listopada 2013, 20:09:09 »
Jeżeli pozwolisz Rezro to czepie się kwestii:
1/ Coby nie mówić to Hoffman postąpił był, tak jak każdy w podobnej sytuacji postąpić powinien. Pomimo mej antypatii wobec Hoffmana trzeba przyznać, że postąpił honorowo.

Członkowie PiS'u nie mają honoru.. zresztą żaden polityk nie ma honoru i Nowak też poddał się dymisji tylko dlatego że inaczej by naraził się na gniew Tuska, więc proszę bez naiwności bo to zwykła gra. Zresztą zauważ powody dla których Hoffman złożył rezygnację i których ten nie ukrywa, tj. PiS twierdzi że PO wykorzystałoby to jako atak na ich partię, co jest o tyle zabawne że było to tylko "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" (coś w stylu donosu) i nie ma to żadnych realnych skutków prawnych i tak naprawdę gdyby nie hałas robiony przez samo PiS, pewnie ludzie by tylko się uśmiali i to olali tak jak zrobiłem to ja na początku. Tu warto dodać że tak naprawdę połowa posłów miała kiedyś jakieś błędy w zeznaniach, w tym sam Jaro Wspaniały i tak naprawdę to tylko PiS robi jakąś większą aferę z de facto standardowej procedury wyjaśniającej.. tu Nowak beknął tylko dlatego że cwaniakował i nie poprawił zeznania kłócąc się o wartość zegarka. No ale od paru dni słychać jak to Palikot który sam zapomniał wpisać samolot i kilka samochodów robi z zegarka Nowaka aferę, a PiS jest od niego nie wiele lepsze więc.. bez dalszego komentarza :/ A i skąd ta brednia że dymisje obejmują stanowiska partyjne? Dotyczy to tylko faktycznych stanowisk publicznych, a stanowiska partyjne do takich nie należą. Stanowiska partyjne to wewnętrzna sprawa partii, bez realnego wpływu na życie publiczne.

2/ Z tym odwołaniem Kamińskiego to chyba nie było do końca tak... skoro sam poprawiłeś. /Odwołany ze stanowiska szefa CBA w poprzedniej kadencji, zwolniony ze służby w obecnej/
Pozostawiłeś jednak błędne stwierdzenie, że "sam beknął za nadużycia". Przypominam, że do momentu prawomocnego wyroku każdy winien być uważany za niewinnego.

Kamiński trochę na stanowisku posiedział, więc musiałem jeszcze sprawdzić czy wywalili go przed, czy już po kadencji. To co jest ważne to fakt że PiS nie miało z wykryciem tej afery nic wspólnego, mimo że Kamiński miał kilka dodatkowych lat by coś znaleźć, a urzędnicy poza ministerstwem to zbyt często stanowisk nie zmieniają. Aferę faktycznie wykryli ludzie którzy w opinii PiS'u są ręcznie sterowani przez Tuska.. coś tu wiec nie teges? No i faktycznie, nie powinienem użyć stwierdzenia że "beknął", źle dobrałem słowa. Choć swoją drogą oskarżenia o charakterze kryminalnym wobec Kamińskiego, Ziobry i Macierewicza jakoś nie spotkały się z ich dymisją w PiS'ie, a Hoffmana karzą za podatki? Ekhm.. ???
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2013, 21:35:32 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #362 dnia: 22 Listopada 2013, 23:07:18 »
Sprawa Hoffmana, to pic na wodę. Nic mu nie udowodnią, może jakieś błędy ale nic z tego nie będzie. Zresztą to, że został zawieszony to gra pod publikę, pokazujący PIS jako partię czystą, która ewentualne wpadki, rozstrzyga w czysty sposób. To się ludziom spodoba i taki był cel.

Osobiście sprawę odwołania byłego ministra transportu, postrzegam inaczej. Trzeba pamiętać o tym, że kończy się perspektywa dofinansowania UE na lata 2007-2013 i teraz, zaczną się kontrole, wynikające z zakończenia projektów transportowych. Co komisja UE, znajdzie to ich i przy ewentualnych nieścisłościach dofinansowanie trzeba będzie zwracać. Moja teoria jest taka, że premier wyciągnął pomocną dłoń dla byłego ministra, pozbawiając go urzędu. Ale pewnie się mylę.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #363 dnia: 23 Listopada 2013, 11:20:08 »
Otóż.. wyjątkowo się z tobą zgodzę Aq :@

Może tylko z wyjątkiem tylko że ten "pic" w sprawie Hofmana to pic PiS'u, bo jak już mówiłem nikogo nie obeszła sprawa tego posła (podobne sprawy dotyczą połowy posłów). Od jedynie uśmiałem się z kolejnego dowodu na hipokryzję PiS'u robiącego już wcześniej z igły widły, a teraz wpadających we własny dołek. Po prostu gra pod publiczkę i tyle.

A co do Nowaka.. tu mimo wszystko prokuratura wystawiła mu akt oskarżenia. No ale sprawa potoczyła się tak szybko że to o czym mówisz może mieć coś na rzeczy? Jakoś bym się wcale nie zdziwił.

PS: Własnie słyszałem konferencję PiS.. oj, Chesus.. tylu banałów bez realnego programu nie nasłuchałem się od czasów Leppera.. damy, damy, damy, skąd weźmiemy nie wie nikt :gdpk
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2013, 11:35:47 wysłana przez Rezro »

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #364 dnia: 24 Listopada 2013, 21:22:23 »
[...] co jest o tyle zabawne że było to tylko "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" (coś w stylu donosu) i nie ma to żadnych realnych skutków prawnych[...]
Wiesz/rz albo nie, ale jesteś w błędzie, bo zawiadomienie skutki prawne ma. Oczywiście nie jest to ranga aktu oskarżenia, ale prokuratura nie może przejść wobec zarzutów obojętnie...
No ale podstawową różnicą pomiędzy sytuacją obu panów są okoliczności przedmiotowych spraw. Hoffman nie odprowadził podatku od pożyczki, którą ujawnił w zeznaniu podatkowym. Nowak natomiast zataił wartościowy zegarek /wart ok. 20 tys./ i nawet gdyby przyjąć, że fundusze otrzymał od rodziny, to podobnie jak Hoffman, również nie odprowadził podatku od darowizn /kwota przy I. grupie podatkowej została przekroczona ponad dwukrotnie/.
Oczywiście podstawowa różnica między kazusami sprowadza się nie do samych zarzutów, a okoliczności ich popełnienia. Od kogo i w domniemaniu za co Nowak miał otrzymać zegarek nie muszę Tobie przypominać...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #365 dnia: 24 Listopada 2013, 22:16:59 »
Wiesz/rz albo nie, ale jesteś w błędzie, bo zawiadomienie skutki prawne ma. Oczywiście nie jest to ranga aktu oskarżenia, ale prokuratura nie może przejść wobec zarzutów obojętnie...

No może użyłem skrótu myślowego, bo miałem tylko i wyłącznie na myśli skutki uderzające bezpośrednio w samego Hofmana (realnie, a nie wydumane), a nie to co ono znaczy dla prokuratury. Sęk w tym że nawet jeśli prokuratura musi podjąć działania sprawdzające to nie oznacza to jeszcze że cokolwiek wykaże, stąd donos sam w sobie jeszcze nic nie znaczy.

No ale podstawową różnicą pomiędzy sytuacją obu panów są okoliczności przedmiotowych spraw.

Tak, tyle że sprawa pożyczki Hofmana też nie jest taka oczywista bo są wątpliwości co do źródeł pochodzenia pożyczanych pieniędzy, a w sprawie Nowaka obok źródeł finansowania pojawia się też podobno różnica zdań co do faktycznej wartości zegarka (jeśli ten był podróbką to jest on znacznie mniej warty niż się sądzi). Nie wnikam w szczegóły bo uczciwość obu panów jest wątpliwa, ale puki nie zobaczę wyroków to nie mam nic do powiedzenia tym bardziej że Nowak się podał do dymisji i nie pełni już funkcji publicznych.

Od kogo i w domniemaniu za co Nowak miał otrzymać zegarek nie muszę Tobie przypominać...

No właśnie.. to domniemanie.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #366 dnia: 25 Listopada 2013, 23:42:17 »
[...]a w sprawie Nowaka obok źródeł finansowania pojawia się też podobno różnica zdań co do faktycznej wartości zegarka (jeśli ten był podróbką to jest on znacznie mniej warty niż się sądzi). Nie wnikam w szczegóły bo uczciwość obu panów jest wątpliwa, ale puki nie zobaczę wyroków to nie mam nic do powiedzenia tym bardziej że Nowak się podał do dymisji i nie pełni już funkcji publicznych.
Może jednak powinieneś zainteresować się szczegółami, bo są istotne.
Nowak w czasie pełnienia funkcji publicznych miał słabość do zegarków i akurat w przedmiotowej sprawie nie występują wątpliwości w kwestii wyceny. Nie stosuj więc chwytów godnych Jara... albo sprawdź o jaki czasomierz się rozchodzi.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #367 dnia: 26 Listopada 2013, 08:25:33 »
Ja znam sprawę i przecież powiedziałem że nie mam zaufania do obu panów. Po prostu sprowadziłem obie sprawy do tego samego poziomu stosując argumenty które już pojawiły się w mediach i tyle. A prawda jest taka że poza plotkami tak naprawdę nie znamy faktów bo obie sprawy są w toku i z opiniami warto było by się wstrzymać do wyroków, bo nawet jeśli coś się pojawiło w akcie oskarżenia to nie oznacza to że da się to w istocie udowodnić (nadgorliwość naszej prokuratury jest dobrze znana). Jedyna istotna różnica w tej chwili między Nowakiem a Hofmanem jest taka że ten pierwszy jest na etapie oskarżenia, a ten drugi jedynie jak na razie postępowania sprawdzającego i w tym sensie możemy oceniać obu panów. Ale robienie już z Nowaka zbrodniarza stojącego na czele wielkiej afery korupcyjnej (jak się domniema), a z Hofmana człowieka któremu nic nie udowodnią bo to "tylko" niezapłacony podatek (jak już mówiłem w grę wchodzą spore niejasności), w obu przypadkach może być potencjalnie przedwczesne. Ostatecznie bym się nie zdziwił gdyby było tak lub tak i tyle. Po prostu mam już dość demagogii związanej z tą sprawą.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2013, 13:24:32 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #368 dnia: 29 Listopada 2013, 20:06:05 »
Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzania myślę że jest czas na mini-felietonik: Kościół w Polsce a mina zwana Gender.

Zacznę wprost od twierdzenia: Ostatnie zajadłe ataki biskupów na "ideologie" gender są nie tylko obrzydliwe, ale w większym stopniu niż np. aborcja czy in-vitro podważają autorytet samego kościoła. Problem dotyczy faktu stosowania własnych definicji "Gender" która sprawia że w tym konkretnym przypadku większość z twierdzeń hierarchów nie tylko jest bezpodstawna, co wręcz dla nich kompromitująca.

Wynika to w dużym stopniu z faktu i tu zgodzę się z częścią krytyków, że faktycznie badania nad płcią kulturową aka "gender studies" są czasem ideologizowane przez zwolenników np. feminizmu, czy bywają wykorzystywane jako tarcza przez inne ideologie. I tu pojawia się sedno problemu.. bywają. Problem naczelny leży w tym że o ile studia nad Gender bywają polem walk ideologicznych, to same studia są dziedzina naukową, a pojęcie gender jest zwykłym pojęciem z języku Angielskiego. Po prostu w Angielskim istnieje wyraźne rozróżnienie płci jako zbioru cech fizycznych "sex", a płci jako zjawiska kulturowego czyli właśnie "gender". Badania nad gender są więc niczym innym jak badaniami nad kulturą w kontekście płci i nic więcej. Np. pojęcie "gender" nie wiąże się z tzw. "agenderyzmem" czyli głoszeniem braku różnic między płciami jak się często imputuje.

A co na to kościół? O ile można im przyznać część racji w ich polityce antyaborcyjnej, anty-in-vitro, czy anty-eutanazyjnej.. nie że się z nimi zgadzam bo uważam że ich stanowisko jest często krótkowzroczne, niemniej nie można odmówić im pewnych racji. To jednak w przypadku "gender" strona kościelna w sposób wręcz fanatyczny łączy to pojęcie z wszystkim co "złe", łącznie z: Homoseksualizmem, Feminizmem, Pedofilią, Szatanem i pewnie jeszcze Nazizmem, itd. Naprawdę spotkałem się wśród krytyków z twierdzeniami że "gender" zaprzecza płci fizycznej co jest tak bezpodstawne i bzdurne że aż mnie głowa boli (to np. podstawa to wiązania sprawy z homoseksualizmem, który nic do gender nie ma). Niestety pojęcie "gender" stało się takim chłopcem do bicia dla KRK i niestety dla samego KRK jest to tylko dowód na ich skrajną głupotę, bo zamiast atakować nadużycia np. Feministek co do tej nauki, to oni walą w "gender" niczym w swoim czasie walono w "heliocentryzm", co ich wiarygodności bynajmniej nie służy. Myślę że to mówi samo przez siebie.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #369 dnia: 30 Listopada 2013, 20:46:48 »
A co w ogóle obchodzi cię zdanie kościoła na jakiś temat?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #370 dnia: 30 Listopada 2013, 22:08:07 »
Ponieważ wbrew pozorom jestem osobą wierzącą. Zresztą spora część anty-klerykalistów też nie jest "lewakami" tylko sprawiedliwymi wyznawcami którzy mają już dość w instytucji KRK sodomii, pychy, obłudy, zakłamania, chciwości, wyzysku, bezkarności, przymusowej indoktrynacji, rozpychania się łokciami, [tu wpisz setki innych przywar kleru] i czasem czystej głupoty tych którzy się mienią przewodnikami stada.. co jak co, ale gdy owce są mądrzejsze od pasterza to o czymś to świadczy?

A nawet gdybym był ateistą, to biorąc pod uwagę powszechne wpychanie się kleru w zakres władzy świeckiego państwa, miałbym wszelkie powody interesować się zdaniem instytucji która w pewnym momencie może próbować narzucić mi Szatańskimi metodami swoje poglądy. A tak swoją drogą zauważył ktoś że ataki na gender pojawiły się tuż zaraz po tym jak kler sam wszedł na minę w związku z pedofilią? Zresztą da się prześledzić dokładnie koniec pierwszego i początek drugiego wątku (Michalik). Co jak co ale coś mi tu śmierdzi, bo uczciwi nie stosują zasłony dymnej..

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #371 dnia: 01 Grudnia 2013, 16:32:50 »
Z osądzaniem Michalików i Gilów bym się powstrzymał. Przecież może się okazać, że mainstreamowe /czyt. lewackie/ media będące na usługach lobby invitrowego uwzięły się na wybitnych przedstawicieli Kościoła, którzy prowadzili jedynie naukowe badania nad "bruzdami dotykowymi"...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #372 dnia: 01 Grudnia 2013, 18:29:19 »
To że lewicowe i liberalne media atakują KRK to nie żadna tajemnica, ale dziwi mnie podatność tej instytucji na ataki? Jak to jest że ci "wybitni" przedstawiciele kościoła mogą gadać takie bzdury i co róż dawać preteksty lewicy do ataków i powody chrześcijanom do wstydu? A najbardziej śmieszy mnie to że zaczadzeni uważają działania papieża Franciszka za "dziwne", mimo że naprawdę trudno mu zarzucić cokolwiek nie-chrześcijańskiego.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #373 dnia: 01 Grudnia 2013, 21:44:43 »
Widzisz rezro, problem w tym, że jak się komuś nie podoba to może do kościoła nie chodzić  8) a to, że kościół ma jakieś zdanie na jakiś temat, to jest jego demokratyczne prawo jak odmienne zdanie kogoś innego. Jeżeli się wstydzisz, to nie utożsamiaj się z kościołem. To prężnie działająca firma już od jakiś 2 tyś lat i wątpię, żeby się przejmowali tym, że coś tam komuś się nie podoba  :gdpk
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #374 dnia: 01 Grudnia 2013, 22:55:55 »
Widzisz rezro, problem w tym, że jak się komuś nie podoba to może do kościoła nie chodzić  8)

To krótkowzroczne podejście, bo wciąż pozostaje problem tego że trzeba na ten kościół płacić (w podatkach) i ten kościół forsuje swoje regulacje których trzeba przestrzegać, a nie takie powinny być relacje państwo-kościół. Poza tym nawet jeśli się do kościoła nie chodzi, to wciąż się widnieje na liście wybawców religii i to nawet po akcie apostazji. Stąd te relacje są powiedzmy że śliskie i jakoś kościół nie przejmuje się spadkiem wyznawców, gdy za publiczne pieniądze buduje kolejne kościoły? No i nie zapominajmy że są ludzie którzy chodzą do kościoła z pobudek religijnych, a nie politycznych.

a to, że kościół ma jakieś zdanie na jakiś temat, to jest jego demokratyczne prawo jak odmienne zdanie kogoś innego. Jeżeli się wstydzisz, to nie utożsamiaj się z kościołem.

Nie odmawiam im prawa do opinii (Choć mówienie o demokracji w kontekście monarchii absolutnej jest dziwne? Chodziło ci chyba o pluralizm światopoglądowy, którego KRK tak nie lubi?), a po prostu ich przestrzegam jako osoba w gruncie rzeczy chrześcijaństwu życzliwa.. no ale to ja jestem "Szatanem" bo zwracam im uwagę na ogon wystający im spod sutanny.

To prężnie działająca firma już od jakiś 2 tyś lat i wątpię, żeby się przejmowali tym, że coś tam komuś się nie podoba  :gdpk

Historia pokazuje że nawet największe monolity kiedyś pękały, a w szczególności gdy przedstawiciele instytucji unosili się pychą i ignorowali skazy, zwalając winę na tych co chcieli je łatać. Fakty są takie że Europa się dechrystianizuje i to w dużym stopniu z winy obłudy samego kleru. Poza tym przesadzasz z ich wiekiem.. KRK powstało dopiero w IV wieku w trakcie soboru w Nicei, a Państwo Kościelne dopiero w VIII wieku (wcześniej tj. po upadku Rzymu.. był zbiór kilku, czasem wrogich wobec siebie instytucji.. zresztą antypapieże istnieli nawet do XV wieku)

Edit:
A tak nieco z innej beczki: Wczoraj Jarosław Kaczyński był istne jak ryba wyciągnięta z wody! Powoływać się na papieża JP2 w prawosławnym kraju? Nie mówiąc już że obecność polityka znanego z eurosceptycyzmu na prounijnym proteście była co najmniej zabawna! No a poza tym za jego przedmiotowe traktowanie Ukraińców ci powinni go z stamtąd wykopać, no ale ci i tak nie bardzo wiedzieli co mówił więc mu się upiekło. Zasadniczo szczytem absurdu było żądanie by Polski prezydent, premier i minister spraw zagranicznych pojawili się na miejscu.. sorki, ale to mimo wszystko wewnętrzne sprawy Ukrainy i samobójcze loty w rejony zapalne Polskich władz byłyby nie tylko głupie, ale i nie przyzwoite z punktu widzenia samej opozycji. Jaro nie mógł niestety sobie darować wewnętrznych rozgrywek nawet gdy należało mówić "wspólnym głosem". No ale czy ja się ostatecznie czemuś jeszcze dziwię? W swojej krytyce rzekomego braku aktywności Polskich władz, zapomniał dodać że to było zupełnie na odwrót! Jaro przespał ostatnie lata gdy rząd aktywnie działał na rzecz akcesji Ukrainy i teraz nadrabia pseudo zaangażowaniem w świetle fleszów, bo czy ktoś pamięta może czy choćby się zająknął choć raz na ten temat w trakcie swoich przemówień? Ja nie bardzo.. Zresztą spotkałem się już z głosami że Jaro mógł sobie strzelić w stopę, bo wiele osób z jego strony wcale tak chętnie Ukrainy w UE nie widzi (ja osobiście też jestem sceptyczny, choć nie baronię im się starać).
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2013, 09:07:29 wysłana przez Rezro »

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #375 dnia: 04 Grudnia 2013, 21:51:48 »
Widzisz rezro, problem w tym, że jak się komuś nie podoba to może do kościoła nie chodzić  8)
To krótkowzroczne podejście, bo wciąż pozostaje problem tego że trzeba na ten kościół płacić (w podatkach)
W jaki sposób?

i ten kościół forsuje swoje regulacje których trzeba przestrzegać, a nie takie powinny być relacje państwo-kościół.
Nie, obowiązkiem Kościoła jest promować swoje stanowisko moralne. Zupełnie inna sprawa, jakich narzędzi w tym celu używa.

Co do Jarka, niech artykuł z narodowcy.net posłuży za komentarz

Jarek stoi w jednym szeregu z prounijnymi pogrobowcami Stepana Bandery
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #376 dnia: 05 Grudnia 2013, 08:35:28 »
To krótkowzroczne podejście, bo wciąż pozostaje problem tego że trzeba na ten kościół płacić (w podatkach)
W jaki sposób?

1) Fundusz Kościelny - 94 mln. w tym roku
2) Komisje Majątkowe - 144 mln. w gotówce i 5 mld. w nieruchomościach (w ciągu 20'ty lat)
3) Liczne ulgi podatkowe - tj. starty dla budżetu szacowane na 1.5 mld.
4) Religia w szkołach 1-1.3 mld. rocznie
5) Finansowanie uczelni i kapelanów - 200 mln.
6) Opłacanie funduszu zdrowia i emerytur księży 130 mln.
7) I kilka innych (wszystko corocznie).

i ten kościół forsuje swoje regulacje których trzeba przestrzegać, a nie takie powinny być relacje państwo-kościół.
Nie, obowiązkiem Kościoła jest promować swoje stanowisko moralne. Zupełnie inna sprawa, jakich narzędzi w tym celu używa.

Czy naprawdę muszę podawać definicję słowa "forsować"? Ja nie neguję promowania, ale używanie narzędzi siłowych i mieszanie się w politykę.

Jarek stoi w jednym szeregu z prounijnymi pogrobowcami Stepana Bandery

To samo w sobie wystarczający za komentarz na temat tego pana.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2013, 08:40:06 wysłana przez Rezro »

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #377 dnia: 05 Grudnia 2013, 14:33:21 »
Miałem wrzucić coś o wynikach PISA i okrasić to jakimś JKMizmem w stylu: Polscy uczniowie awansowali w rankingu dzięki publicznemu szkolnictwu/Tuskowi/wstawiennictwu NMP*.

Jednak bardziej do tematu pasuje opis wydarzeń z Argentyny /materiał od 18 lat/, gdzie w d***ch i p****ch się poprzewracało...

*zakreślić wersję światopoglądowo poprawną

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #378 dnia: 05 Grudnia 2013, 20:01:35 »
Skoro już zmieniamy temat to prawdziwym mistrzostwem było przejęcie komisji "anty-Macierewicz'owej" RPP/RP/TR'u przez PiS.. tyle że było to mistrzostwo Palikotów! Sęk w tym że ta komisja od początku pozbawiona była uprawnień do badania służb i jedynym jej celem było nagłośnienie problemu.. a ty szok! Komisja sfinalizowała swój cel już w momencie jej otwarcia! PiS bolszewickimi metodami przejęło komisję myśląc że będą sprytni (tj. wpadli kupą i przegłosowali TR w trakcie powoływania sejmowej komisji przeznaczanej do prywatnych debat posłów), tyle tylko że sprawa była tak gorąca że od razu trafiło to do mediów wraz z komentarzami na temat przestępstw Macierewicza.. naprawdę Palikoty nie mogły liczyć na większy sukces!

A co do Argentyny to należy przypomnieć że jest to wysoce sklerykalizowany kraj, w którym instytucjonalny KRK jest na usługach dyktatury. Nie można tu obwiniać co prawda samego Franciszka, który choć zasłynął tam tym że zablokował legalizację małżeństw homoseksualistów w Argentynie, to jednak odnosi się do homoseksualistów w cywilizowany sposób. Jednak na sprawę nakładają się jeszcze długotrwałe napięcia wynikające z wieloletniej nadmiernej pozycji KRK w kraju i licznych pretensji do roli tej instytucji w sprawach w których tej roli mieć nie powinno (i mam tu na myśli rzeczy gorsze niż zakaz aborcji). Mówiąc wprost: To jest to samo co "ateistyczne chrzty w Hiszpanii" oraz to samo co serwuje nam Rydzyk z Michalikiem w przyszłości.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #379 dnia: 05 Grudnia 2013, 20:47:14 »
1) Fundusz Kościelny - 94 mln. w tym roku
2) Komisje Majątkowe - 144 mln. w gotówce i 5 mld. w nieruchomościach (w ciągu 20'ty lat)
3) Liczne ulgi podatkowe - tj. starty dla budżetu szacowane na 1.5 mld.
4) Religia w szkołach 1-1.3 mld. rocznie
5) Finansowanie uczelni i kapelanów - 200 mln.
6) Opłacanie funduszu zdrowia i emerytur księży 130 mln.
7) I kilka innych (wszystko corocznie).

I to wg. ciebie jakieś duże pieniądze są?
Jakby tak policzyć to do pkt. 1 każdy człowiek w Polsce co roku powinien dawać na kościół 2,5 zł, pkt.2 to już majątek kościoła i co trzeba im zabrać go? z jakiej racji?, pkt.3 jakie ulgi?, pkt.4 podobno uczestniczą tylko ci co chcą a jeśli nawet to jest dużo więcej przedmiotów np na uczelniach, które nie powinny mieć racji bytu, pkt.5 no cóż uczelnie, jednak w 99% prowadzą program naukowy, więc lepiej im nie zabierać pieniędzy a mówisz o kapelanach wojskowych?, pkt. 6 to jak przejdzie na emeryturkę kula w łeb, pkt. 7 ?? 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.