Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 355531 razy)

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #340 dnia: 16 Listopada 2013, 14:34:59 »
Czyli że starasz się wykazać, że narodowcy drzewkowi nie są zwykłymi debilami, a bojownikami a demokrację ? Nie demolowali, a protestowali wobec braku konsultacji społecznych i np. odrzuceniu wniosku o referendum w sprawie posyłania sześciolatków do szkół ?

Staram się tylko powiedzieć, że to jest po prostu wynik, negatywny, bo negatywny ale jednak wynik. 100 tyś ludzi idzie a 100 osób niszczy. 10 mln ludzi nie chce posyłać 6 latków do szkoły a 200 posłów mówi im, że to mają zrobić. Jaki będzie wynik. Może 100 osób podpali szkoły. No a gdzie policja, rządowa? Najpierw trzeba nagrać jak wandale demolują miasto a dopiero później się nimi zająć.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #341 dnia: 16 Listopada 2013, 16:29:31 »
100 tyś ludzi idzie a 100 osób niszczy.

Wiesz.. w nazistowskich Niemczech oczywiście naziści to też byli "oni".. margines z którym przeciętny Niemiec nie miał nic wspólnego? To jakim cudem doszło do wojny? Problem w tym że organizatorzy marszu dali przyzwolenie "tym stu" na robienie rozróby.. tyle! Gdyby od początku deklarowano współpracę z policją to bym uwierzył że to policja zawaliła, ale tak to wiemy kto tejże policji nie chciał i kiboli zaprosił. Nie róbcie wiec ludziom wody z mózgu proszę.

10 mln ludzi nie chce posyłać 6 latków do szkoły a 200 posłów mówi im, że to mają zrobić.

To niech następnym razem wybiorą innych posłów, no a poza tym zebrano 100 tys. podpisów a nie 10 mln.

PS: Ja też potrafię dopisać sobie parę zer i wypowiadać się w imieniu narodu.

Jaki będzie wynik. Może 100 osób podpali szkoły. No a gdzie policja, rządowa? Najpierw trzeba nagrać jak wandale demolują miasto a dopiero później się nimi zająć.

Ludzie podpalają szkoły z różnych najgłupszych powodów i co? Odwracając argument: to czy w oparciu o fakt podpaleń kościołów w Norwegii należy stwierdzić że taka jest wola narodu i kościoły trzeba tam zdelegalizować? Opieranie zdania o narodzie w oparciu o marginalne grupy mające nierówno pod sufitem nie jest chyba najmądrzejsze? A wandali się wyłapuje (złapali bodajże `70'ciu) więc to też argument z pupy, szkoda tylko że policja musi się przy tym zmagać z oskarżeniami prawicy o prowokacje i prześladowanie patriotów.. powiedziałbym byś wyciągnął wnioski sam, choć jest to bezcelowe jako że ty fakty ignorujesz.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #342 dnia: 16 Listopada 2013, 18:02:29 »
W kwestii sześciolatków, to PO kolejny raz pokazało, że demokratyczne instrumenty są niezbędne, gdy są im na rękę...
A poza tym Aq zero dodał, Rezro zero odjął, pojawiły się dwie różne liczby, a prawda jak zwykle leży po środku... O dziwo bliżej Rezra, ale pośrodku.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #343 dnia: 16 Listopada 2013, 19:51:40 »
W kwestii sześciolatków, to PO kolejny raz pokazało, że demokratyczne instrumenty są niezbędne, gdy są im na rękę...

Jak to politycy. Problem w tym że ostatnio bardziej pompę ciągnąłem z ludzi robiących z referendum jakiś wyznacznik demokracji, niż z polityków.. będących no cóż.. politykami. Referendum to nie są standardowe wybory i nie jest one po to by ludzie decydowali za polityków, bo i to praktycznie nie możliwe ze względu na frekwencję (większość ludzi ma to zasadnie gdzieś, a musi być realna większość przy bezpośrednich wyborach). To narzędzie jedynie na skrajne wypadki jak ustawy ograniczające prawa obywatelskie lub do odwoływania skorumpowanych urzędników, gdzie zebranie frekwencji jest w ogóle możliwe. Niestety jednak od jakiegoś czasu mamy prawicową propagandę polityków próbujących kreować to na spisek rządu rzekomo odbierający ludziom władzę.. której ci bezpośrednio nigdy nie mieli (jako że to źle pojęta funkcja tego narzędzia).

A poza tym Aq zero dodał, Rezro zero odjął, pojawiły się dwie różne liczby, a prawda jak zwykle leży po środku... O dziwo bliżej Rezra, ale pośrodku.

A skąd oni skombinowali milion ludzi? Może miałem niedokładne źródła bo szukałem na szybko, ale ja nie znalazłem więcej niż pół miliona (dane sprzed 3 miesięcy). Dodajmy że znając logikę tego typu zbiórek połowa ludzi nawet nie wiedziała co podpisuje, a połowa zrobiła to z politycznych pobudek.

Tak czy siak PiS podobno złoży własny wniosek i tym razem napisany poprawnie formalnie. Nie wiem jak zdecyduje sejm z jego uwzględnieniem (powinien być na tak.. tym bardziej że przy proponowanej przez PiS wersji i tak nie zatrzymało by się reformy, gdyż sześciolatki nie są "przymusowe" jak to ujęli tylko "obowiązkowe" i swoją drogą nie dziwi mnie pomylenie przez te "tuzy intelektu" tych pojęć). Ale i tak naprawdę się zdziwię jak ewentualne referendum uzyska frekwencyjną większość, szczególnie zważywszy że to sprawa nie dotycząca bardzo dużej części ludzi (nie każdy jest rodzicem, lub jego dzieci już wyrosły).
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2013, 22:54:46 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #344 dnia: 17 Listopada 2013, 01:19:26 »
Ja już wyraziłem swoje zdanie na ten temat.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #345 dnia: 17 Listopada 2013, 12:25:10 »
Ja to podsumuję w prosty sposób: Rewolucja pożera swoje dzieci.. i bardzo mnie cieszy że Jarosław Kaczyński w końcu zorientował się że może skończyć jak Ernst Röhm.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #346 dnia: 19 Listopada 2013, 19:10:28 »
Oj tam, dajcie już tym drzewkom spokój. Sprawa jest złożona.
1. Drzewka (i paliki) miały podobno służyć podpaleniu squatu leżącego po drugiej stronie ulicy.
2. Wandale na zdjęciach nie zostali zidentyfikowani, ale anarchiści i palestyńczycy grają w jednej lidze, jeśli chodzi o robienie prowokacji i noszenie arafatek.

Dlaczego to tego doszło? Na Internecie trąbią, że squatowcy zaczęli.

bo stali na dachach w czerwonym kółeczku i wyzywali maszerujących. Są też twierdzenia o lecących z dachu siekierach i koktajlach Mołotowa, ale nie wiadomo tak napradę "kto zaczął".

Jeszcze inna sprawa, że podobno była tam rano policja i poprosiła o opuszczenie lokalu, sami się do tego przyznali
Cytuj
W dzisiejsze zabezpieczenia włączyli się także policjanci Zespołu Antykonfliktowego Policji. Kilka godzin przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości skontaktowali się z mieszkańcami squatu przy ul. Skorupki. Przekazali informacje o zaplanowanym na dziś marszu. Proszono, aby ze względów bezpieczeństwa mieszkańcy opuścili budynek na czas przemarszu" - poinformowała wieczorem KSP.
Wiedzieli że dojdzie do starć, ale przybyli po 20 minutach od początku walk?

Żeby była jasność: nie popieram tego aktu wandalizmu. Ale jeżeli mainstream po kimś za bardzo jedzie, to zwykle ten mainstream robi to bardzo niesprawiedliwie.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #347 dnia: 19 Listopada 2013, 19:50:43 »
Oj tam, dajcie już tym drzewkom spokój. Sprawa jest złożona.

Dlatego ja bezpośrednio o drzewkach nie wspominam, jednak nie zależnie do czego to miało służyć był to akt wandalizmu (a próba podpalenia jest czymś gorszym niż łamanie drzewek).

Dlaczego to tego doszło? Na Internecie trąbią, że squatowcy zaczęli.

Tyle że jest to odwracanie kota ogonem, bo według nacjonalistów to zawsze żydo-komuno-masono-cykliści są wszystkiemu winni, a prawda jest taka że samo prowokowanie nie uzasadnia stosowania przemocy. Problem tu leży w czymś zupełnie innym! Otóż zabezpieczenie marszu przez policje nie służy tylko pilnowaniu uczestników marszu, ale także ochranianie samych uczestników przed ewentualnymi atakami z zewnątrz.. przypomnijmy! To organizatorzy marszu nie chcieli policji i nawet jeśli zostali by zaatakowani przez UFO to poprzez tą decyzję odpowiedzialność za zniszczenia spadała by i tak na nich. To proste tak jak i odpowiedzialność moralna PiS'u za uwiarygodnienie środowisk narodowych w ostatnich latach.

Wiedzieli że dojdzie do starć, ale przybyli po 20 minutach od początku walk?

To rzeczywiście powinno być wyjaśnione.. przypomnijmy jednak że marsz był mimo wszystko spory, w tym samym czasie było dziesięć innych marszów plus kilka zgromadzeń i zabezpieczenie tego to było mimo wszystko spore wyzwanie, tym bardziej że na prośbę organizatorów policja nie objęła marszu kordonem, a tylko musiała latać po okolicy zabezpieczając liczne potencjalne punkty zapalne.

Żeby była jasność: nie popieram tego aktu wandalizmu. Ale jeżeli mainstream po kimś za bardzo jedzie, to zwykle ten mainstream robi to bardzo niesprawiedliwie.

Mimo to jakoś przy tym znacznie bardziej wiarygodnie wypadają media, niż politycy prawicowi udający że z narodowcami nic wspólnego nie mają, mimo że zdjęcia sprzed roku dowodzą czegoś innego. Czy sami narodowcy głoszący niemal sensacyjne (w sensie literackim) twierdzenia o spisku władzy i policji jakoby to niemalże policjanci w przebraniu rzucali płytami chodnikowymi w kordony policji tylko po to by skompromitować niewinnych narodowców chcących tylko "polski dla polaków" (czyli usunąć wszystkich innych z kraju i pozostawić.. no to czym "prawdziwy Polak" jest.. no bo w końcu jednorożce też istnieją co nie?). Poza tym żule i hipisi mają niezły zasięg że tymi siekierami i Mołotowami przerzucili kilka kamienic, a narodowcy niezły wzrok że dostrzegli z rejonu marszu grupę ludzi na dachu w sąsiedniej uliczce.. w końcu oni sami nie mogli tam być, bo odłączenie się od marszu było by formalnie nielegalne i straż marszu na to pozwolić nie mogła.. albo mamy zarazem kolejny dowód na niekompetencję/odpowiedzialność organizatorów wpuszczających i wypuszczających różne grupy jak leci? Tak czy siak, to takie ewidentne "Łapaj złodzieja" że aż żal..

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #348 dnia: 19 Listopada 2013, 20:15:08 »
Oj tam, dajcie już tym drzewkom spokój. Sprawa jest złożona.
1. Drzewka (i paliki) miały podobno służyć podpaleniu squatu leżącego po drugiej stronie ulicy.
Zgodnie z głoszonymi przez JKMistów tezami czerwoną hołotę można odstrzelić/podpalić, więc problemu nie ma ?
2. Wandale na zdjęciach nie zostali zidentyfikowani, ale anarchiści i palestyńczycy grają w jednej lidze, jeśli chodzi o robienie prowokacji i noszenie arafatek.
Oczywiście opis pod filmikiem został również spreparowany i jest prowokacją wobec nienagannych działań herosów z IDF, którzy po wyłapaniu rodziców bohatersko stawiają odpór islamskiej fali...
Ale jeżeli mainstream po kimś za bardzo jedzie, to zwykle ten mainstream robi to bardzo niesprawiedliwie.
Nie wpisuj się w mainsreamowe trendy takimi jak powyższe wypowiedziami. Stać Ciebie na więcej.

Poza tym żule i hipisi mają niezły zasięg że tymi siekierami i Mołotowami przerzucili kilka kamienic, a narodowcy niezły wzrok że dostrzegli z rejonu marszu grupę ludzi na dachu w sąsiedniej uliczce..
Nie doceniasz węchu narodowych wyżłów, którzy smród wszelkiego lewactwa wyczuwają na setki metrów, a sokoli wzrok Prawdziwych Polaków potrafi dostrzec tęczę nad głową każdego pedała.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2013, 20:19:44 wysłana przez toga5 »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #349 dnia: 19 Listopada 2013, 21:12:36 »
Nie doceniasz węchu narodowych wyżłów, którzy smród wszelkiego lewactwa wyczuwają na setki metrów, a sokoli wzrok Prawdziwych Polaków potrafi dostrzec tęczę nad głową każdego pedała.

Cały problem polega właśnie na tym że wyczuwają lewactwo wszędzie.. tylko nie w PiS'ie głoszącym koncept centralnej gospodarki, ale przede wszystkim wyczuwają lewactwo w tym dziwnym wynalazku "Komunistycznego" zachodu zwanym "liberalną gospodarką". Co jak co ale drogi narodowców i Korwina nie bez powodu rozeszły się już jakiś czas temu. A co do drugiego wątku: to wyczuwają pedałów także wszędzie.. z wyjątkiem oczywiście Paetza i jego ziomali, a już przede wszystkim w każdym facecie który nie goli glacy i nosi różowe koszule.. no bo oczywiście "pedałów" poznaje się po różowych skarpetkach i nowoczesnych poglądach.. co nie :/

Gdyby narodowcy chociaż faktycznie postępowali zgodnie z hasłami z którymi idą walić ludzi po ryjach.. a ja niestety widzę jołopów..
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2013, 21:14:35 wysłana przez Rezro »

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #350 dnia: 19 Listopada 2013, 22:19:33 »
przypomnijmy! To organizatorzy marszu nie chcieli policji i nawet jeśli zostali by zaatakowani przez UFO to poprzez tą decyzję odpowiedzialność za zniszczenia spadała by i tak na nich.
Nie bez powodu nie chcieli. Czasem prowokatorzy zaliczają wpadki i da się ich rozpoznać. Na przykład tego Pana, biorącego udział w przeczących sobie ideologicznie manifestacjach. Podobno sfilmowanego też tutaj, 12:10, jak pewien faszysta bił twarzą po butach policjanta, zatem może on być policyjnym prowokatorem.

Ale nic nie przebije Pana Andrzejka
Tutaj Krzyż 2010
Tutaj na Marszu 2011 lewo od Korwina, 3:40. Wyzywa policjantów od kurew, przewija się jeszcze parę razy, w filmie
Tutaj parada równości 2013
I do dziś nie wiadomo, czy to wariat, czy ktoś do kompromitowania wszystkich poza PO.

Choć ja (po przestudiuwoaniu sprawy z politycznymi trollami internetowymi) jestem w 100% pewny, że jakieś niejasne siły zatrudniają prowokatorów na takie okazje.

Poza tym żule i hipisi mają niezły zasięg że tymi siekierami i Mołotowami przerzucili kilka kamienic
Ja mówiłem o czerwonym kółku na obrazku. Stamtąd nawet ja bym kamieniem dorzucił (a rzucam fatalnie), zwłaszcza jeśli luda było tyle co mowią organizatorzy i rozlali się po calej ulicy. Szkoda, że nie mam informacji z pierwszej ręki...

Zgodnie z głoszonymi przez JKMistów tezami czerwoną hołotę można odstrzelić/podpalić, więc problemu nie ma ?
Problem oczywiście jest tym większy, jak słusznie zauważyłeś. Ale dlaczego w takim razie Internet widzi w tym zdarzeniu bezsensowny akt wandalizmu, skoro nie tylko był bardzo sensowny, ale też jego cel przyćmiewa w zupełności zdemolowanie paru drzewek.

Zapewne dlatego, że dla lewicy narodowcy to takie młoty, że widząc czerwone światło rzucać się muszą niszczyć sygnalizację świetlną, masowo ginąc na przejściach dla pieszych.

Oczywiście opis pod filmikiem został również spreparowany i jest prowokacją wobec nienagannych działań herosów z IDF, którzy po wyłapaniu rodziców bohatersko stawiają odpór islamskiej fali...
No wiesz, jakbym miał rozum na karku, nie wyzywałbym ich od bałwanów, tylko też żądał zwrócenia mi mojego starszego brata.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2013, 22:26:50 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #351 dnia: 19 Listopada 2013, 23:03:46 »
Ale w ogóle co to znaczy, że nie chcieli ochrony policji. To tak jakby kibice nie chcieli na meczach ochrony stadionowej a podróżnicy PKP, sokistów kolejowych. Co to w ogóle za argument, że nie chcieli? Przy tego typu akcjach, policja powinna być i chronić wszystko i wszystkich obligatoryjnie.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #352 dnia: 20 Listopada 2013, 03:11:19 »
Ja mówiłem o czerwonym kółku na obrazku. Stamtąd nawet ja bym kamieniem dorzucił (a rzucam fatalnie), zwłaszcza jeśli luda było tyle co mowią organizatorzy i rozlali się po calej ulicy. Szkoda, że nie mam informacji z pierwszej ręki...
Gdyby lewactwo obrzucało prawiczków siekierkami, to przy takim tłumie z dużą dozą prawdopodobieństwa, któryś z maszerujących doznałby obrażeń. Rozumiem, że Prawdziwi Polacy to twardziele i byle uderzenie siekierką nie robi na nich wrażenia, ale jakoś nie słyszałem o poszkodowanych manifestantach/rozciętych kominiarkach. Poza tym, jeżeli rzucano siekierkami, to nie byłoby zmyślniej użyć ich do przygotowania rozpałki pod stosik dla anarchistów ? Chyba że uczestnicy zamieszek wiedzieli, o planowanym opóźnieniu akcji policyjnej, stąd woleli przed właściwą akcją jeszcze się rozgrzać...
No i dlaczego zamieszki skupiły się przy skłocie, a nie przy budynku z którego rzekomo lżono patriotów ? Sądzisz, że narodowcy tak wolno reagują, że dali czas lewakom, aby ci mogli zabarykadować się w skłocie ?
Ale dlaczego w takim razie Internet widzi w tym zdarzeniu bezsensowny akt wandalizmu, skoro nie tylko był bardzo sensowny, ale też jego cel przyćmiewa w zupełności zdemolowanie paru drzewek.
Ponieważ Internet /nawet przy uwzględnieniu gimnbazy i tempodobnych/ ma więcej rozumu niż prawicowe oszołomstwo.
Zapewne dlatego, że dla lewicy narodowcy to takie młoty, że widząc czerwone światło rzucać się muszą niszczyć sygnalizację świetlną, masowo ginąc na przejściach dla pieszych.
Tutaj akurat niechcący bardzo blisko byłeś prawdy. Przykłady na poparcie prześlę PMK'ą o ile będziesz zainteresowany.

Oczywiście opis pod filmikiem został również spreparowany i jest prowokacją wobec nienagannych działań herosów z IDF, którzy po wyłapaniu rodziców bohatersko stawiają odpór islamskiej fali...
No wiesz, jakbym miał rozum na karku, nie wyzywałbym ich od bałwanów, tylko też żądał zwrócenia mi mojego starszego brata.
Znając Twoje poglądy, to pewnie byś jeszcze się uradował, bo przecież selekcja naturalna zadziałała skoro słaba jednostka dała się złapać... a i będzie więcej kebaba do podziału, więc nic tylko być wdzięcznym IDF za sprawnie przeprowadzoną akcję...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #353 dnia: 20 Listopada 2013, 10:50:15 »
Nie bez powodu nie chcieli. Czasem prowokatorzy zaliczają wpadki i da się ich rozpoznać...

Widzisz.. dawniej dało się podważać pewne wypadki i było wiadomo gdzie do zadym dochodziło wewnątrz marszu, a gdzie na zewnątrz. Poza tym to policja jak najbardziej odpowiadała za to co się działo na zewnątrz, bo jej zadaniem było to upilnować (choć do burd w samym peletonie z tego co pamiętam też dochodziło co kompromituje Nacjonalistów). Tu muszę zauważyć że nadużycia policji były z tego pamiętam dość widoczne.

A dziś? Nawet jeśli byli jacyś prowokatorzy (pewnie byli) to trudno stwierdzić kto był kim. Jakoś tylko narodowcy to potrafią rozróżnić.. pewnie po zapachu.. choć jak już uwodniłem identyfikacja kiboli zależała od kontekstu, skoro zbrojne bandy kiboli chodziły na około i robiły to co chciały, a gdy się robiło gorąco chowały się w samym peletonie. Fakt faktem w samym peletonie marszu nie dochodziło do burd (do momentu jego rozwiązania i przybycia policji), ale to nie broni organizatorów. Z mojej perspektywy teraz nawet wyraźniej widać jakie były ich intencje.

Ja mówiłem o czerwonym kółku na obrazku. Stamtąd nawet ja bym kamieniem dorzucił (a rzucam fatalnie), zwłaszcza jeśli luda było tyle co mowią organizatorzy i rozlali się po calej ulicy. Szkoda, że nie mam informacji z pierwszej ręki...

Ale to nie teren skłotu tylko sąsiednia kamienica, na którą mógł wejść ktokolwiek. Skoro dopuszczamy prowokacje to dlaczego nie dopuszczasz np. tego że kibole mogli tam wejść by na szczuć tłum na squat? W końcu nie było tam policji, grupki kiboli łaziły sobie jak chciały, a na dach kamienicy mógł wleźć niemal każdy. Skoro faktycznie squattersi atakowali to dlaczego nie ma żadnych nagrań? Co to kibole nie mają komórek? Jakoś przezornie nie mają ich tam gdzie mają miejsce zadymy..

Problem oczywiście jest tym większy, jak słusznie zauważyłeś. Ale dlaczego w takim razie Internet widzi w tym zdarzeniu bezsensowny akt wandalizmu, skoro nie tylko był bardzo sensowny, ale też jego cel przyćmiewa w zupełności zdemolowanie paru drzewek.

To elementarna psychologia.. kibole chcą działać w większej sprawie, a nazwanie ich patriotami/nazistami to nadanie im statusu. Od faszystów można wyzywać polityków chcących uchodzić za poważnych, ale kibol w pierwszej kolejności zawsze jest kibolem, a jego ideologia łatą. To jest tak banalna sprawa że nawet internet jest w stanie się tego domyślić, a przynajmniej trudno uważać by przygłupami kierowała jakaś prawdziwa ideologia.

Zapewne dlatego, że dla lewicy narodowcy to takie młoty, że widząc czerwone światło rzucać się muszą niszczyć sygnalizację świetlną, masowo ginąc na przejściach dla pieszych.

Wybacz, ale nawet już z Aq ustaliliśmy już że byli to kibole. Skoro nie byli to tylko kibole działający pod przykrywką narodowców, to jest to punkt dla mnie i dowód na to że środowiska narodowe są niebezpieczne.

Ale w ogóle co to znaczy, że nie chcieli ochrony policji. To tak jakby kibice nie chcieli na meczach ochrony stadionowej a podróżnicy PKP, sokistów kolejowych. Co to w ogóle za argument, że nie chcieli? Przy tego typu akcjach, policja powinna być i chronić wszystko i wszystkich obligatoryjnie.

Co TVN'u nie oglądasz? Tam wytłumaczyli to dokładnie (żart)! W trakcie protestów Solidarności testowano nową taktykę w której za zabezpieczenie marszu odpowiadali organizatorzy, a policja trzymała się na dystans "by nie prowokować".  W tym konkretnym przypadku taktyka się sprawdziła więc i spróbowano zastosować ją w trakcie marszu narodowców, którzy także uchodzili w pewnych środowiskach za poważnych i domagali się usunięcia policji gwarantując porządek. Wybacz Aq ale czy potwierdzasz teraz że sam marsz był potencjalnie niebezpieczny i że policja miała się na to nie godzić? Dziękuję ci że porównałeś narodowców do kiboli! Miło mi że się akurat w tym ze mną zgadzasz, zamiast uważać że to były jakieś zewnętrzne siły ;D A wracając do tematu.. organizatorzy marszu pokazali tym jakie jest ich prawdziwe oblicze, bo na policji winy zwalić nie mogli.. oczywiście są prowokatorzy, ale kto do jasnej ciasnej na bazie nowego prawa przejął za wszystko odpowiedzialność? Dla mnie sprawa jest jasna i oczekuję że następnym razem policjanci zabezpieczą marsz tak jakby to była ustawka, którą ten de facto jest.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #354 dnia: 20 Listopada 2013, 18:02:50 »
Ale to nie teren skłotu tylko sąsiednia kamienica, na którą mógł wejść ktokolwiek. Skoro dopuszczamy prowokacje to dlaczego nie dopuszczasz np. tego że kibole mogli tam wejść by na szczuć tłum na squat?
Ja dopuszczam wszystko, nawet to, że wina była całkowicie po stronie huliganów z marszu. Ale wiem również, że nawet winny próbuje się później przed innymi usprawiedliwiać i wybielać swoje czyny. Pokazałem, co obecnie się mawia o wydarzeniach na marszu. Tylko po to, abyśmy tutaj nie wydawali jednoznacznych sądów.

Zamieszki pod squatem.

Skoro faktycznie squattersi atakowali to dlaczego nie ma żadnych nagrań? Co to kibole nie mają komórek? Jakoś przezornie nie mają ich tam gdzie mają miejsce zadymy..
Nagrań jest mnóstwo, ale z samego Marszu, jak już tam coś się działo. Jeśli to kibole zaczęli, to nagrywać nie chcieli, a później nie pozwalali. Nawet na linkowanym w tym poście wcześniej filmiku kibole kazali komuś przestać nagrywać.

a przynajmniej trudno uważać by przygłupami kierowała jakaś prawdziwa ideologia.
Odwrotnie. Niemożliwe, by jakaś ideologia nimi nie kierowała. Gdyby chcieli tylko rozpierduchy, biliby się między sobą. A potrafią się przecież zorganizować i atakować jasno określone, inne grupy. Dla Ciebie to może żadna ideologia, ale dla nich najprawdziwsza i ważna.

A wracając do tematu.. organizatorzy marszu pokazali tym jakie jest ich prawdziwe oblicze, bo na policji winy zwalić nie mogli.. oczywiście są prowokatorzy, ale kto do jasnej ciasnej na bazie nowego prawa przejął za wszystko odpowiedzialność? Dla mnie sprawa jest jasna i oczekuję że następnym razem policjanci zabezpieczą marsz tak jakby to była ustawka, którą ten de facto jest.
Nie prawdziwe oblicze, ale raczej brak odpowiednich środków. Policja w oddziałach na zamieszki składa się z wytrenowanych, ogromnych mężczyzn, w pancerzach i z tarczami. Straż Marszu miała megafony i linki, gówno mogli zrobić. Oczywiście, odpowiedzialność spada na organizatorów marszu, ale raczej na ich głupotę i gapiowatość, niż faktycznie złą wolę.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #355 dnia: 20 Listopada 2013, 18:31:22 »
Odwrotnie. Niemożliwe, by jakaś ideologia nimi nie kierowała. Gdyby chcieli tylko rozpierduchy, biliby się między sobą. A potrafią się przecież zorganizować i atakować jasno określone, inne grupy. Dla Ciebie to może żadna ideologia, ale dla nich najprawdziwsza i ważna.

Może uściślę: Miałem na myśli jakąś sformalizowaną ideologię, a nie zwykłą ksenofobię, czy rasizm. Nawet nacjonalizm składa się z czegoś więcej niż z hasła "Polska dla Polaków", a że dla kiboli była to okazja by w zorganizowany sposób bić wszystkich których nie lobią, pod przykrywką patriotyzmu i ruchów narodowych to nie znaczy że to prawdziwi ideolodzy.

Nie prawdziwe oblicze, ale raczej brak odpowiednich środków. Policja w oddziałach na zamieszki składa się z wytrenowanych, ogromnych mężczyzn, w pancerzach i z tarczami. Straż Marszu miała megafony i linki, gówno mogli zrobić. Oczywiście, odpowiedzialność spada na organizatorów marszu, ale raczej na ich głupotę i gapiowatość, niż faktycznie złą wolę.

To swoją drogą, ale ci kibole nie przyjechali tam sami z siebie.. oni byli zaproszeni przez organizatorów i ci organizatorzy nie zgłaszali problemów z kibolami w samym marszu, gdy ci chowali się w tłumie. Zauważ że problem ten nie dotyczył innych marszów, w tym przede wszystkim nie dotyczył marszu Jarusia, który to jest prawdziwą liczącą się siłą polityczną w Polsce, której też nie trudno przyczepić łatkę "faszystów". Ale nie.. prowokacyjne działanie rządu i Policji dotyczyły NARODOWCÓW! Tak niesłychanie liczącej się siły politycznej w Polsce z aż 2% poparciem! A prawda jest taka że marsz służył tu za tarczę dla łysych pał i organizatorzy nie zrobili nic by temu zapobiec, ani nie odżegnali się też od samych grup kiboli, a wręcz pomagali im się chronić przed "złą" władzą co i było widać. Odżegnywali się jedynie od odpowiedzialności za ich czyny poza zgromadzeniem. Naprawdę gdyby faktycznie problemem był tylko brak organizacji, to organizatorzy powinni sami poprosić policję o interwencję (rozumianą jako izolację grup "zagrażających" marszowi), ale nie.. kibole biorący udział w marszu to ci "dobrzy", ale poza nim to lewacka lub rządowa "prowokacja". Hipokryzją zalatuje tu z niczym z mocherlandu..
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2013, 18:50:10 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #356 dnia: 20 Listopada 2013, 21:08:31 »
Nic takiego nie twierdze. uważam jedynie, że wszystkie marsze, pochody itd. powinny być zabezpieczane przez policję na wypadek wypadków, tyczy się to także pielgrzymek.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #357 dnia: 20 Listopada 2013, 22:22:26 »
No to w takim razie masz odmienną opinię niż narodowcy i w ich oczach obaj jesteśmy żydo-komuno-masono-cyklistycznymi niepatriotycznymi zdrajcami prawdiqej Polskości, skoro uwazamy że pochód powinien być zabezpieczony inaczej niż chcieli tego genetyczni Polacy o łysej glacy :zwr

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #358 dnia: 22 Listopada 2013, 16:50:41 »
Nie przypinaj ludziom łat.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #359 dnia: 22 Listopada 2013, 17:29:06 »
A tak swoją drogą:
Tu


1) Hofman ma duże mniemanie o sobie, skoro uważa że jego mała "aferka" jest wstanie przykryć dużą aferę korupcyjną w MSWiA (oczywiście to nie "aferka" tylko sprawa dotycząca niejasnej pożyczki na 100 tys. złotych)? Jeśli już to jedynie kompromituje ona PiS w ich atakach na Nowaka, gdy robili ze sprawy zegarka wielką aferę, a sami okazali się nie lepsi.. tylko tyle. Sprawa Hoffmana jest raczej przedmiotem żartów z PiS, niż ważną wzmianką w mediach, tym bardziej że zawieszenie jego członkostwa w partii jest dziwne, zważywszy że nie pełnił on ważnej funkcji politycznej. Przepraszam, ale zrzeka się stanowisk w razie oskarżeń tylko z powodu potencjalnego wpływu urzędnika na śledztwo i nikogo nie obchodzą jakieś wewnętrzne stanowiska partyjne, nie mające żadnego realnego politycznego wpływu na nic. Jak dla mnie tak naprawdę Hoffman już nadgiął zaufanie prezesa swoimi aferami obyczajowymi i wolał się zrzec sam niż zostać potencjalnym chłopcem do bicia Radia Maryja (które go nie cierpi.. przyp.).

2) I skoro już mowa o aferze MSWiA, to warto zauważyć że przez dłuższy czas szefem CBA był Mariusz Kamiński (także za rządów PO). Przypominam że Kamiński i Seremet to osoby zajmująca stanowisko z namaszczenia PiS.. i co? Przez te lata nie wykryto niczego większego, bo bez prowokacji i politycznego sterowania służbami wielki "policjant" PiS'u Kamiński nie był w stanie nikogo złapać nawet na kradzieży cukierka, a po swoim odejściu jeszcze sam beknął za nadużycia. A co mamy teraz? Nowy szef CBA.. powołany przypominam rzez TUSKA! ..wykrył wielką aferę i tyle (co ciekawe jak NiK przejął człowiek PO, też wykryto od razu kilka nadużyć) PiS zieje teraz jadem i rzuca kałem jakie to "złe" jest PO, tyle tylko że to nie PiS'owi zawdzięczamy wykrycie tej afery (śledztwo zaczęło się w 2010'tym po odejściu Kamińskiego), a co więcej PiS nie może wybaczyć losowi że znowu nie udało się złapać za rączkę żadnego z faktycznych członków rządu, jak i nie udało się to przy aferze Amber Gold. Przypominam że urzędnicy państwowi to nie bezpośredni działacze partyjni (tu niektórzy urzędnicy pamiętają jeszcze czasy SLD, a i PiS za swojej kadencji słynęło z hojnego dawania stanowisk swojakom) i ta afera nie obciążą bezpośrednio PO, tym bardziej że PO wbrew pozorom nie ukrywało problemów w strukturach urzędów, w przeciwieństwie do PiS'u widzącego jedynie korupcję u innych, a nie u sienie (pozwolę sobie nie przypominać tu znanych afer z czasów PiS'u). Mówię o tym, bo mam już dość zjadliwego tonu PiS'owców, trzęsących się jak koty w rui z powodu wszystkiego co pozwali im ślepo walić w rząd.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2013, 19:20:24 wysłana przez Rezro »