Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 355537 razy)

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #320 dnia: 21 Września 2013, 00:48:46 »
Dopóki sam papież nie powie że to satanizm "bo tak", powoływanie się po po prostu "na wiarę katolicką" nie ma najmniejszego sensu ani wartości merytorycznej. Inna sprawa, że na katechezie uczą jak śpiewać "Kto tak umiłował świat", miast zapoznać młodych z jakimikolwiek podstawami wiary katolickiej. Dla oszołomów na słowo wierzących księdzu lata katechezy to lata zmarnowane.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #321 dnia: 21 Września 2013, 11:48:36 »
No właśnie podał argumentacje a jest nią wiara katolicka. Czego byś jeszcze chciał?

Konkretnie jakie zapisy tej wiary proszę? Bo zarzucenie hasłami bez ich zrozumienia, to nie wiara tylko głupota.. i nawet samo KRK stoi tu na pozycji że nie ma wiary bez rozumu. Nie wiem czy wiesz ale ja w wielu przypadkach miażdżę "argumentację" moherów w oparciu o zasady ich własnej wiary, którą ci w swojej ciemnocie nierzadko bezczeszczą (nie wiem czy wiesz ale tzw. "katolicyzm ludowy" ma charakter herezji).

Dopóki sam papież nie powie że to satanizm "bo tak", powoływanie się po po prostu "na wiarę katolicką" nie ma najmniejszego sensu ani wartości merytorycznej.

Skoro już o tym mowa to satanizm wedle definicji to konkretne wyznania czczące literalnie Szatana i stosowanie tego określenia jest uprawnione tylko w odniesieniu do nich. To że chrześcijanin postrzega wiele zjawisk jako objaw działania diabła (dotyczy to np. świeckości), nie upoważnia go jednak do obrażania ludzi którzy nie zdają sobie z tego prawy i powinien się on tu koncentrować na ich nawróceniu poprzez własny przykład (przypominam że narzędzia polityczne to narzędzia diabła, jeśli chcecie łatwego sposobu wykrycia gdzie jest zło). Należy pamiętać że nie bycie chrześcijaninem nie oznacza tu samo w sobie bycia w mocy w mocy zła (jako że wśród świeckich i innowierców też są dobrzy ludzie, a i wśród chrześcijan jest mnóstwo hipokrytów i bluźnierców). Gdyby pozwalać sobie na inwektywy i wyzywanie wszystkiego od satanizmu miałbym wszelkie podstawy by choćby tak nazywać katolików, których ja przez taki pryzmat mogę postrzegać.. ale taka dyskusja prowadzi do donikąd i tego nie należy robić.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #322 dnia: 21 Września 2013, 22:35:18 »
Rezro a czy to moja wina, że w TVN wiecznie dają setki wyrwane  z kontekstu?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #323 dnia: 23 Września 2013, 03:21:38 »
To ja się wtrącę do rozmowy panów i zapodam linka dla użytkowników Mordziaka. O to profil tropiący szczyty debilizmów, absurdów i w ogóle słabości produkowanych przez polskie kobiety i czasami mężczyzn ---> Najlepsze wątki z forum Kafeterii  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #324 dnia: 22 Października 2013, 09:27:54 »
Błahahaha! Komisja Macierewicza rozszerza zakres swojego "śledztwa" o 11/09'ty! Pani Wasserman przedstawiła dziś w TVN'ie sensacyjną informację że samolot "przeleciał przez wierzbowiec, przecinając przy tym stal" co jest rzekomo dowodem obalającą teorię pancernej brzozy (przypominam: brzoza mimo swojej elastyczności jest prawie tak wytrzymała jak Dąb). No cóż, rozpędzone samochody ścinają słupy latarni, a mimo to walnięcie w drzewo nierzadko kończy się zgonem.. każdy kto ma choć minimalną wiedzę o fizyce wie że prędkość jest częścią energii i w przypadku szybko poruszających się przedmiotów sama struktura uderzających w siebie obiektów traci na znaczeniu, stąd nawet gdyby samolot uderzył w miększe drewno to przy ponad 300 km/h i tak nie skończyło by się to dobrze. A i odeszłam od meritum.. jakoś nie przypominam sobie by jakikolwiek samolot przeleciał gdziekolwiek 11/09'tego? Tak, jest taka teoria spiskowa, ale..?

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #325 dnia: 22 Października 2013, 10:59:32 »
... jakoś nie przypominam sobie by jakikolwiek samolot przeleciał gdziekolwiek 11/09'tego?
Zapewniam Ciebie, że samoloty przeleciały były... z punktu A /jak airport/ do punktu B /jak BOOOOM/.
Chociaż rzeczywiście pewne wątpliwości mogą się nasuwać. Bo jakim cudem terrorysta ćwiczący na Cessnach Boeingiem o wysokości 14 m trafił w budynek Pentagonu /24 m/... No chyba, że to właśnie był cud i Allach akbar !!!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #326 dnia: 22 Października 2013, 18:37:46 »
O Tomahawku w pentagonie można dyskutować, niemniej uderzenia w WTC nagrała telewizja i żaden samolot przez WTC nie przeleciał.. samoloty były dwa a przeleciała to fala uderzeniowa z płonącego paliwa, niemniej pani Wasserman tak zawierzyła w pancerne samoloty Macierewicza że już nagina udokumentowane fakty historyczne pod ich teorię (to jedna z teorii spiskowych mówi że samoloty przetrwały uderzenie w WTC, a dowodzenie teorii spiskowych innymi teoriami spiskowymi jest co najmniej zabawne).

Swoją drogą skoro już sprawa zeszła na 11/09'ty, to warto przypomnieć że jest teoria spiskowa że podobno rząd finansował najbardziej szalone wersje teorii spiskowej po to by skompromitować autentyczne zastrzeżenia do śledztwa.. ja więc mówię: Kto stoi za Macierewiczem i co Macierewicz chce ukryć swoimi spiskowymi bredniami? Oczywiście można sobie żartować z tego czy aby do Rońdy na serio nie dzwonił Putin (tak nie uważam), ale faktem jest to że komisja Macierewicza coś unika wytykania autentycznych licznych zastrzeżeń które były co do śledztwa i robi to z powodu oczywistej współodpowiedzialności kancelarii prezydenta i polityków PiS za katastrofę (mówię o błędach i naciskach, choć niektórzy spiskowcy sugerują wręcz odpowiedzialność Jara za zamach jeśli taki był, bo mamy tu i motyw i sposobność i korzyść największą z wszystkich).

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #327 dnia: 24 Października 2013, 19:50:52 »
W całej tej żałosnej dyskusji o Smoleńsku, myślę że warto polecić stronę zespołu Laska:
http://faktysmolensk.gov.pl
W szczególności polecam tu dział pytania i odpowiedzi..

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #328 dnia: 12 Listopada 2013, 21:17:43 »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #329 dnia: 12 Listopada 2013, 22:25:29 »
Narodowcy-Kibole to jeszcze swoją drogą, ale aż krew mnie zalewa na to jak PiS który sam wyhodował to na swojej piersi, chronił to pod swoimi skrzydłami i nazywał to "patriotyzmem" teraz umywa ręce winiąc za wszystko Tuska (jak i za Lizbonę). No cóż.. coś czuję że się nic w tej mierze nie zmieni.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #330 dnia: 14 Listopada 2013, 22:48:26 »
To proponuje pooglądać filmy na yt z trybun stadionowych jakieś 10-15 lat wstecz. Wtedy ich się nazywało kibolami, teraz już narodowcami, wywodzącymi się z PIS. No, no, czego to się nie wymyśli, żeby stworzyć cyrk. 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #331 dnia: 15 Listopada 2013, 10:19:35 »
Wtedy się ich nazywało kibolami i dziś się ich nazywa kibolami, a jedynie jedna z istotnych prawicowych partii określała ich jako "patriotów" i dawała im polityczne wsparcie np. broniąc "Starucha" (poszukaj sobie na youtube wypowiedzi prezesa o nich sprzed paru lat). Oby faktycznie PiS zmieniło politykę, ale czy to realna refleksja czy też zagrywka taktyczna z wycofaniem się z poparcia dla środowisk "narodowych" i kibolskich to się dopiero okaże. Poza tym rdzeń narodowców tj. Młodzież Wszechpolska wywodzi się z LPR'u, a nie PiS'u (to że cześć LPR'u jest teraz w PiS to osobna sprawa), osobną sprawą jest tu też to że jeden z liderów ruchu Artur Zawisza który faktycznie był posłem PiS'u acz już nie jest, zaś ONR'u nie podejrzewało się nigdy o pochodzenie z sekty Smoleńskiej.. PiS obwinia się tu więc jedynie o legitymizację ruchów z którymi słusznie nikt wcześniej nie chciał gadać. A że PO tym gra? Skoro Jaro sam podkłada im karty to dlaczego by nie mieli? Tu trzeba patrzyć kto zaczął, a nie na doraźne przypadki.. swoją drogą cyrk to były oburzone z powodu zamieszek miny posłów PiS udających że się do sprawy nie przyczynili i nie wiedzą o co się ich obwinia, mimo że ci szli ramię w ramię jeszcze rok temu :/
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2013, 11:09:22 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #332 dnia: 15 Listopada 2013, 12:42:07 »
Ja na tym gifie widzę bandę facetów, którzy robią demolkę. Kto powinien ich powstrzymać?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #333 dnia: 15 Listopada 2013, 13:45:33 »
To proponuje pooglądać filmy na yt z trybun stadionowych jakieś 10-15 lat wstecz. Wtedy ich się nazywało kibolami, teraz już narodowcami, wywodzącymi się z PIS. No, no, czego to się nie wymyśli, żeby stworzyć cyrk.  
Ja natomiast proponuję przypomnieć sobie, że były czasy sprzed jutjuba, gdy można było bez obawy o stan facjaty na stadion rodzinnie wyjść... a dziś za dużo patriotów zaczęło się interesować sportem. Szkoda że nie ma to przełożenia na występy kadry narodowej.

Ja na tym gifie widzę bandę facetów, którzy robią demolkę. Kto powinien ich powstrzymać?
Jakim prawem Prawdziwych Polaków chcesz powstrzymywać przed odparciem prowokacji lewicowego drzewka ?!? Przyjrzyj się po której stronie ulicy owe drzewko perfidnie śmie wysysać soki z ziemi... TEJ ziemi. Ziemi ich ojców, i ojców ich ojców, ojców ich ojców...

Aq nie wierzę, że nie widzisz ścisłych powiązań kibolstwa z prawicowym oszołomstwem i faktu, że ów gif powstał na podstawie niedawnych wydarzeń patriotycznyczno-marszrutowych.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #334 dnia: 15 Listopada 2013, 14:10:29 »
Ja na tym gifie widzę bandę facetów, którzy robią demolkę. Kto powinien ich powstrzymać?

Ależ jak jak najbardziej jestem zwolennikiem ostrego pałowania bandytów (mimo że porównują mnie za to do ZOMO), tylko przypomnijmy sobie kto niedawno krzyczał że policja bije i prowokuje swoją obecnością "patriotów"? Problem w tym że Policja podlega pod ocenę polityków i bark porozumienia co do statusu kibolstwa bardzo negatywnie wpływało na skuteczność ich działań.. komu za to dziękować jak nie Jarusiowi? Trzymam ich za słowo co do zmiany ich polityki wobec bandytów!

Aq nie wierzę, że nie widzisz ścisłych powiązań kibolstwa z prawicowym oszołomstwem i faktu, że ów gif powstał na podstawie niedawnych wydarzeń patriotycznyczno-marszrutowych.

No.. w końcu jak kibole krzyczą bij-Tuska to "patrioci", a jak demolują Wawe to "lewaccy prowokatorzy".. a że ci "prowokatorzy" zostali zaproszeni przez organizatorów marszu, którzy zamiast ich odizolować i wezwać policję, wpuszczali i wypuszczali ich ze swoich szeregów dając tym im "żywą tarczę" to oczywiście przypadek? Fakty są takie że organizatorzy już na starcie winili i odmawiali współpracy z policją i nie dopełnili w związku z tym swoich obowiązków i zobowiązań słownych.. tyle. Są więc wszelkie podstawy by ich bezpośrednio winić, tak jak i winić PiS politycznie!
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2013, 14:12:43 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #335 dnia: 15 Listopada 2013, 14:34:26 »
Aq nie wierzę, że nie widzisz ścisłych powiązań kibolstwa z prawicowym oszołomstwem i faktu, że ów gif powstał na podstawie niedawnych wydarzeń patriotycznyczno-marszrutowych.

Oj pewnie, że widzę. Jednak wydaje mi się, że to nie jest problem, ze jakiś tam polityk nawołuje do tego i owego i mówi o patriotach i patriotyzmie. Umówmy się, jakby Kaczyński tylko tak nawoływał to by się ci patrioci odwrócili i wypieli dupy.
Tu jest problem inny. Ktoś nie zastanowił się, w jakim państwie żyje i wprowadził ustawy, pozwolenia na rzeczy, na które ludzie nie mają ochoty. To tak jakby się dziwić, że w kraju arabskim możesz dostać siekierką po plecach, gdy wyśmiewasz ich kulturę/religie.
Nie ma konsultacji społecznych, to konsultacje robi społeczeństwo. Ale dziwne, że im się na takie coś pozwala, co nie?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #336 dnia: 15 Listopada 2013, 15:54:40 »
Aq nie wierzę, że nie widzisz ścisłych powiązań kibolstwa z prawicowym oszołomstwem i faktu, że ów gif powstał na podstawie niedawnych wydarzeń patriotycznyczno-marszrutowych.
Oj pewnie, że widzę. Jednak wydaje mi się, że to nie jest problem, ze jakiś tam polityk nawołuje do tego i owego i mówi o patriotach i patriotyzmie. Umówmy się, jakby Kaczyński tylko tak nawoływał to by się ci patrioci odwrócili i wypieli dupy.

Oczywiście.. problemem jest to że stało się to częścią "większej" polityki bo Jaro to mimo wszystko nie jest "jakiś" polityk. Mimo wszystko PiS chcąc uchodzić za poważną partię powinien się trzymać od takich elementów z daleka, bo tak to oni dostali łatkę "poważnych" a PiS tych niepoważnych zależnie od strony z której patrzeć.

Tu jest problem inny. Ktoś nie zastanowił się, w jakim państwie żyje i wprowadził ustawy, pozwolenia na rzeczy, na które ludzie nie mają ochoty. To tak jakby się dziwić, że w kraju arabskim możesz dostać siekierką po plecach, gdy wyśmiewasz ich kulturę/religie.

Wybacz ale dotychczas PO w tym "kraju arabskim" miało jednak najwyższe poparcie wśród partii i to prawie przez siedem lat co zakrawa na istny cud (powody tego stanu są znane*, a i przez ten czas ich polityka wcale aż tak bardzo się nie zmieniła), a i obecną utratę tegoż da się wytłumaczyć czynnikami innymi niż te o których mówisz (np. zmęczenie materiału, oczekiwaniem na Eurowybory by zobaczyć co wyniknie z nowych inicjatyw, itd.). Jak dla mnie to prędzej mamy tu do czynienia z normalnym krajem w którym milcząca większość podchodzi do sprawy na luzie i tylko banda "prawicowych" oszołomów nie może przeboleć że ich mit "polskiej katolickiej" sypie się w posadach, mimo że poza sypaniem kasy na Kler z budżetu i włażeniem w odbyt biskupom przez polityków, takiego bytu nigdy realnie nie było. No i oczywiście pomijam tu jeszcze fakt istnienia lewicy z jej w sumie 20-30% poparciem (liczone łącznie).

* tj. słabość opozycji umiejącej zajmować się jedynie tematami zastępczymi i mesjanizmem.

Nie ma konsultacji społecznych, to konsultacje robi społeczeństwo. Ale dziwne, że im się na takie coś pozwala, co nie?

Co w tym takiego dziwnego? Istnienie różnych inicjatyw społecznych jest czymś normalnym w demokracji i nie wiem dlaczego ktoś miał by komuś na coś nie pozwalać? No chyba że realnie wierzysz w dyktaturę Tuska, ale sam fakt który podałeś właśnie temu przeczy. A brak konsultacji? Rząd ma prawo się nie konsultować z ludem licząc na poparcie swojej polityki osób zorientowanych i obojętnych lub przeciwnych grupom nacisku (jak np. ja) i mogę się zgodzić tu że można było to zrobić lepiej np. z tłumaczeniem.. jak by co zawsze można ich rozliczyć w wyborach i tyle.

Wracając do konsultacji wewnątrzspołecznych: Jak dla mnie mamy tu do czynienia z frustracją wszelkiej maści "prawicowych" socjalistów którzy nie mogą pogodzić się że od lat nie są wstanie dorwać się do koryta lub wymuszać na rządzie spełniania swoich socjalnych zachcianek. Wyraźnie widać że cały ten jazgot pochodzi z jednej choć barwnej światopoglądowo strony. Ja nie mam powodu się nimi przejmować, tym bardziej że zmniejszenie zaściankowości naszego kraju jest akurat mi na rękę.

Edit:
A tak z innej beczki:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/hofman-macierewicz-bedzie-kandydatem-na-wiceprezesa-pis/0xt8d
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2013, 18:41:18 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #337 dnia: 16 Listopada 2013, 01:07:10 »
No bardzo przepraszam Reyro ale w normalnym demokratycznym kraju to jednak rząd jest dla ludu a nie lud dla rządu. Wybierając X kandydata z poglądami, które mi odpowiadają, liczę się z tym, że X kandydat w przyszłości, zapewni mi możliwość wypowiedzenia się w sprawie Y, która rozpatrują w rządzie. Jeżeli kandydat X widzi, że w drodze konsultacji społecznych sprawa którą podjął nie ma poparcia, to ta sprawę zamyka. Tak działa właśnie sprawne wykonywanie rządów a nie dyktatura.

W tym wypadku mamy akcję i reakcję. Oczywiście, kompletnie nie popieram bezsensownego wandalizmu ale w niektórych przypadkach mamy wręcz do czynienia z jawną manifestacją, która dotyczy forsowania przez rząd postulatów/ustaw z którymi społeczeństwo się nie zgadza.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #338 dnia: 16 Listopada 2013, 09:27:10 »
Czyli że starasz się wykazać, że narodowcy drzewkowi nie są zwykłymi debilami, a bojownikami a demokrację ? Nie demolowali, a protestowali wobec braku konsultacji społecznych i np. odrzuceniu wniosku o referendum w sprawie posyłania sześciolatków do szkół ?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #339 dnia: 16 Listopada 2013, 09:59:27 »
No bardzo przepraszam Reyro ale w normalnym demokratycznym kraju to jednak rząd jest dla ludu a nie lud dla rządu.

To prawda, ale w demokratycznym kraju decydują o tym czego chce lud wybory, a nie jakieś grupy nacisku które mimo braku realnego poparcia wypowiadają się za ten lud.. w tym kraju wiele ludzi ma problem ze zrozumieniem że są tylko częścią narodu, a nie jego wyznacznikiem.

Wybierając X kandydata z poglądami, które mi odpowiadają, liczę się z tym, że X kandydat w przyszłości, zapewni mi możliwość wypowiedzenia się w sprawie Y, która rozpatrują w rządzie.

A nie masz? Tusk stoi za tobą z pałką i bije gdy próbujesz się wypowiedzieć? Czy wiesz do czego są media? Tak wiem że uważasz media za stronnicze, ale są one stronnicze we wszystkie strony i nikt ci nie broni wypowiedzieć się w lokalnej prasie, czy prasie opozycyjnej (prasa prorządowa ma prawo cię olać bo jest wolna), nie mówiąc już że możesz wypowiadać się na co dzień o ile nie obrażasz kogoś osobiście (choć pod tym względem nasze prawo jest nawet za liberalne).

A że rząd nie chce słuchać? Wybacz ale rząd ma sporo stron do wysłuchania i taki Aq to nie robi na nich wrażenia. Organizowanie konsultacji społecznych to tylko i wyłącznie dobra wola rządu i wcale nie ma pewności że nawet zorganizowana grupa nacisku reprezentuje faktyczną wolę narodu. To zadaniem rządzących jest określić co jest konieczne i podjąć właściwe decyzje nie zależnie od grup nacisku których opinie można jedynie wziąć pod uwagę. O tym czy takie wsłuchiwanie się czy ignorowanie jest właściwym podejściem zdecydują wybory, tyle. Zgodzić się mogę jedynie w tym że rząd powinien lepiej informować co robi by opinia społeczna nie była kształtowana jednostronnie, no ale znowu.. wcale nie ma szczególnych przesłanek by uważać że taktyka PO jest taka chybiona, a wręcz przez większość czasu zapewniała im sukces, a i co będzie w najbliższych wyborach to trudno stwierdzić?

Jeżeli kandydat X widzi, że w drodze konsultacji społecznych sprawa którą podjął nie ma poparcia, to ta sprawę zamyka.

Wybacz ale u nas nie ma demokracji bezpośredniej (ta jest czymś egzotycznym w świecie i typowym jedynie dla bardzo starych demokracji) tylko demokracja przedstawicielska i to taka bardziej lewicowa (dodajmy że prawicowy system republikański jeszcze zawęża zakres aktywności poza-wyborczej). Niezależnie od opcji jednak to nie sondaże, ani konsultację decydują o woli narodu tylko wybory i nic więcej. Powinieneś wiedzieć że w konsultacjach społecznych wykazują aktywność najczęściej tylko grupy naciski i prawie niemożliwe jest spytanie o zdanie faktycznej milczącej większości narodu, a ta wcale taka "anty" nie rzadko nie jest. Sporą sztuką jest wyczucie tego kiedy wypowiada się naród, a kiedy jedynie szczekają głośne grupy interesu.

Np. powołam się na tych sześciolatków.. mam kontakt ze środowiskami rodzicielskimi i większość ludzi podchodziła z obojętnością do tej inicjatywy uważając ją za bzdurną. Oczywiście ludzie martwili się o przygotowanie szkół, ale nie byli przeciwni samemu posyłaniu dzieci. Dalej: To dziwne jest że im bardziej rząd leje na związki tym jakoś skacze im poparcie? Wybacz ale większość ludzi ma związkowców za pasożytów, którzy zamiast zajmować się swoją robotą to wszczynają burdy i żerują na słabej władzy. Gdy związkowcy wyszli z rozmów trójstronnych to nie rząd oceniono wtedy negatywnie. Dalej: Pamiętasz aferę z odwołaniem Bufetowej? Było tyle krzyku, a ludzie zdecydowali że zostaje.. mam dalej mnożyć przykłady na to że nie masz racji?

Tak działa właśnie sprawne wykonywanie rządów a nie dyktatura.

Może dla ciebie słaby rząd jest "sprawny", ale jak dla mnie sprawne wykonywanie rządów to realizowanie przemyślanej polityki. To że Platforma tej nie ma to poważny problem, ale wciąż to lepsze niż rządy populistów zajmujących się trwonieniem kasy z budżetu i zwalaniem winy na Tuska. No i sprawdź też sobie definicję dyktatury? Nie mamy Demokracji? Nie mamy Wolności Słowa? Wybacz ale to łkanie "prawicy" wskazuje właśnie inaczej! To że wy nie możecie przeboleć tego że nie macie poparcia to już nie jest problem dyktatury, a właśnie tylko i wyłącznie problem was samych. Co jak co ale z tego co pamiętam to właśnie ONR głosi hasła antydemokratyczne, a rządy Jara między 2005-2007 to było ciągłe atakowanie organów prawodawstwa (np. trybunału konstytucyjnego) i przyzwolenie na bezprawne działania służb specjalnych i prokuratury (mamy tu całą listę bezpodstawnych oskarżeń, po których z oskarżeniami pozostali jedynie organizatorzy "prowokacji"). Kto tu chciał wprowadzać dyktaturę?

W tym wypadku mamy akcję i reakcję. Oczywiście, kompletnie nie popieram bezsensownego wandalizmu ale w niektórych przypadkach mamy wręcz do czynienia z jawną manifestacją, która dotyczy forsowania przez rząd postulatów/ustaw z którymi społeczeństwo się nie zgadza.

Wy na "prawicy" to lubicie wypowiadać się za społeczeństwo, co nie? No cóż.. w komunie też "rządził" proletariat (za który decydowała władza) :/
Fakt, 20 tys. luda to imponująca liczba, ale w Polsce mamy 40 mln. ludzi i jakoś działania narodowców nie zyskały sobie u nich szczególnego poparcia. Poza tym święto narodowe to czas na świętowanie, a nie na manifestacje zadymiarskie.. to że narodowcy nie potrafią się zjednoczyć w konkretnej sprawie co do której się sprzeciwiają i potrzebujecie podkładki w postaci święta to tylko oznaka ich słabości a nie siły. Co jak co ale związkowcy mi tu już bardziej imponują, bo oni przynajmniej organizują strajki sami.

Czyli że starasz się wykazać, że narodowcy drzewkowi nie są zwykłymi debilami, a bojownikami a demokrację ? Nie demolowali, a protestowali wobec braku konsultacji społecznych i np. odrzuceniu wniosku o referendum w sprawie posyłania sześciolatków do szkół ?

Dzięki toga5 że udowodniłeś Aq że uprawia pisizm. To właśnie powód dla którego "prawica" przyczynia się do eskalacji przemocy i zabawne jest przy tym to że ten brak deklarowania poparcia dla wandalizmu, idzie jednak w parze z uznaniem tegoż wandalizmu za przejaw protestu.. bez komentarza.