Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 356508 razy)

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #280 dnia: 07 Lutego 2013, 20:39:15 »
kto jest przekaźnikiem informacji do mediów?
To zależy od ceny :)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #281 dnia: 07 Lutego 2013, 21:35:25 »
Z tego co wiem to Polska dobrowolnie przekazała akta wywiadu (dotyczące tej sprawy) do Strasburga, a Strasburg w "podzięce" odtajnił nasze tajne akta.. to własnie było przyczyną negatywnych komentarzy naszych polityków na ten temat i zawiadomienia o możliwym pogorszeniu się współpracy.
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2013, 21:37:39 wysłana przez Rezro »

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #282 dnia: 07 Lutego 2013, 21:56:35 »
[...] kto jest przekaźnikiem informacji do mediów?
Może ktoś komu nie podoba się, że z naszej Konstytucji, robi się papier toaletowy. Mam nadzieję, że "przekaźniki" o ile miały cel materialny, to był on na dalszym planie.
Wstyd przyznać, ale najbardziej w tym procederze dała ciała lewa strona sceny politycznej. Jeżeli nie dosięgnie ich sprawiedliwość, to z pewnością odpowiedzą przed :emanacja13s: i :wpr13s: ich nie ominie.

Polska przekazała akta "dobrowolnie" bo inaczej byłby jeszcze większy szum medialny, że utrudnia dochodzenie. A poza tym, to chyba nawet była do tego zobowiązana umowami międzynarodowymi.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #283 dnia: 08 Lutego 2013, 00:04:21 »
Dla mnie istotnymi pytaniami jest, kto i w jaki sposób dotarł do informacji ściśle tajnych przez nasze Państwo?, czy w naszym Państwie w ogóle da się utrzymać jakąkolwiek ściśle tajną informację?, kto jest przekaźnikiem informacji do mediów?
Jest opcja, że to ludzie z samej "firmy" mogły to i owo puścić w świat wiedząc, że prędzej czy później pojawią się ich nazwiska, jako jedynych winnych. Teraz całe odium tej sprawy jak na razie spada na polityków. Poza tym u nas w Polsce jest takie przydupaśne trzymanie się z Amerykanami, że mało kto porusza kwestię tego, że to oni mogli sporo rzeczy ujawnić. Choćby po to, żeby "sprawiedliwie rozłożyć" ryzyko  :zwr


Z tego co wiem to Polska dobrowolnie przekazała akta wywiadu (dotyczące tej sprawy) do Strasburga, a Strasburg w "podzięce" odtajnił nasze tajne akta.. to własnie było przyczyną negatywnych komentarzy naszych polityków na ten temat i zawiadomienia o możliwym pogorszeniu się współpracy.
A to Strasburg tego nie zrobił, bo się wku*wili na to jak u nas podchodzi się do tej sprawy?


Zresztą czemu nikt nie wyjdzie i nie powie, że była konieczność dania Amerykanom zielonej ręki na robienie wszystkiego, bo tak mówi nasza racja stanu? Powiedzieć wprost, że musieliśmy zachować się jak republika bananowa, bo tak. A nie ściemniać, milczeć, ukrywać i sprawić, że to de facto sami Amerykanie zrobią tak, jakby to Polacy, a nie oni podtapiali talibusów  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #284 dnia: 08 Lutego 2013, 10:29:32 »
Poza tym u nas w Polsce jest takie przydupaśne trzymanie się z Amerykanami, że mało kto porusza kwestię tego, że to oni mogli sporo rzeczy ujawnić. Choćby po to, żeby "sprawiedliwie rozłożyć" ryzyko  :zwr

Akurat Amerykanie konsekwentnie realizują politykę śmiania się w twarz konwencjom międzynarodowym, bo kto im niby coś zrobi? Jankesi nie podpisali większości konwencji i mają w dupie tan cały Strasburg któremu nie przekazali i nie przekażą żadnych dokumentów w tej sprawie.. w końcu zgodnie z wyrokiem sądu najwyższego USA prawo obowiązuje Amerykanów tylko na terytorium ich kraju. Czy ktoś się wiec dziwi że tyle nacji uważa ich za imperium zła?

A to Strasburg tego nie zrobił, bo się wku*wili na to jak u nas podchodzi się do tej sprawy?

Takie jest oficjalne uzasadnienie.. znając skuteczność naszego wymiaru sprawiedliwości by mnie to wcale nie zdziwiło.

Zresztą czemu nikt nie wyjdzie i nie powie, że była konieczność dania Amerykanom zielonej ręki na robienie wszystkiego, bo tak mówi nasza racja stanu? Powiedzieć wprost, że musieliśmy zachować się jak republika bananowa, bo tak. A nie ściemniać, milczeć, ukrywać i sprawić, że to de facto sami Amerykanie zrobią tak, jakby to Polacy, a nie oni podtapiali talibusów  :hyh

Wybacz ale nikt nie ma raczej skłonności samobójczych.. pieprzenie o "racji stanu" pozostawmy PiS'owi i innym polskim talibom (SLD zresztą też już od dawna uważam za stronnictwo skompromitowane), a większość społeczeństwa Polskiego oczekuje jednak demokratycznych standardów.. przeczulenie na tym punkcie jest zresztą jedną z największych naszych zalet/słabości jeszcze od czasu I WŚ i ludziom się raczej nie podoba robienie z naszego kraju jakiejś Białorusi.

PS: Amerykanie są poniekąd dumni z faktu że topią talibów w Guantanamo.. to tak jakby ich taktyka odstraszania. Nie sądzę by mieli powody wrabiać Polaków.. prędzej pewne kraje UE mają powód by robić z Polski republikę bananową USA w której topi się w studniach żydów i tańczy na ich grobach, by ukryć podobne problemy u siebie i własne zaangażowanie w holokaust.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #285 dnia: 22 Lutego 2013, 17:06:28 »
No może nie do końca na temat, ale to swoista "apokalipsa" na polskiej lewicy więc: Kwaśniewski wraca do polityki i.. łączy siły z Palikotem, a w odpowiedzi na to członkowie SLD z bulem w dupie stwierdzają że Palikot to nie "jedyniesłuszna lewica" i zmieniają się w lewicowy PiS.. Błahahahahahahahahaha :hyh

Leszek Miler tak boi się Palikota że nie uznaje go za lewicę, czym de facto zabetonowuje lewą stronę niczym Jarosław zabetonował prawą. Jeśli SLD naprawdę myśli że ich anachroniczna socjaldemokratyczna polityka ich do czegoś ich doprowadzi to niech się lepiej schowa. Naprawdę polska lewica (co definiuję tu jedynie w kwestiach społecznych jak przyjęto w Polsce) jest tak słaba że nie może sobie pozwolić na walki wewnętrzne (PiS może się tłuc z SP i PJN bo ma u siebie dominację, a SLD wcale nie). Kto wie co z tego wyniknie? Robi się powoli ciekawie w naszym polskim cyrku..

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #286 dnia: 18 Marca 2013, 01:57:46 »
Demokracja jest lansowana jako realizacja prawa człowieka do wolności co ma piernik do wiatraka?.

Dlatego demokratycznie wybrany przez Słowaków patron dla mostu, zgodnie z decyzją władz, patronem nie zostanie. Aby jednak nie było, że władza tłamsi WOLNOŚĆ, to rządzący postanowili to JEJ zrekompensować, nazywając most JEJ imieniem. MOST WOLNOŚCI!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #287 dnia: 18 Marca 2013, 08:50:15 »
Wybacz ale to była jedynie ankieta.. ironią pozostaje fakt że most nazwano "mostem wolności" przy olaniu woli ludu, ale wolność to z natury względne pojęcie.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #288 dnia: 18 Marca 2013, 09:06:00 »
Będę przy takich postach dodawał więcej buziek, aby już więcej nie było wątpliwości, że ja mam z tego ubaw. ;)
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #290 dnia: 20 Lipca 2013, 20:30:55 »
No no no.. no to Komor ma wtyki :P
Tu

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #291 dnia: 30 Lipca 2013, 23:40:37 »
Teraz wyjątkowo na temat: Pojawiła się plotka o rzekomym wybuchy w jednej z elektrowni na Ukrainie i prawicowe oszołomy dostają już sraczki z tego powodu (o czym ewidentnie świadczą komentarze pod artykułem). Prawicowa klasyka: Media kłamią, agencja atomistyki także, nowy Czernobyl, wykopywać płyn Lugola (jakby ten nie był ściemą) i tym podobne brednie:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wybuch-w-elektrowni-atomowej-panika-w-sieci-eksperci-uspokajaja/x23hl

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #292 dnia: 31 Lipca 2013, 10:47:07 »
Są takie miejsca w okolicach Czarnobyla że promieniowanie jest mniejsze niż pod PKiN w Warszawie, więc nie ma co siać paniki. Z resztą z relacji osób, które tam jeździły (w celach naukowych) wiem, że fauna i flora rozkwita tam dużo intensywniej niż kiedy były to tereny jeszcze zamieszkane. Czynnikiem ograniczającym w tym momencie był oczywiście człowiek.
Co do samego niusa - teraz jednak trochę technika poszła "do przodu" i monitorują stan napromieniowania na bieżąco. Jak komuś brakuje sensacji i się nudzi może lecieć po Lugola, ja nie zamierzam.
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #293 dnia: 31 Lipca 2013, 11:08:36 »
To samo napisałem w komentarzach na Onecie nabijając się z tamtych ludzi, a tu jak widać słusznie uznałem to za zbędne.

Sama sprawa to ewidentna kaczka dziennikarska, ale prawdziwa apokalipsa dotyczy stanu umysłowego ludzi którzy tam się wypowiadali, do których fakt że trzy dekady tamu skończyła się komuna, nie dochodził jakby do ich świadomości (naprawdę śmieszyło mnie to że niektórzy myśleli że jak wtedy będą konfiskować liczniki Geigera). Co zabawne nawet za komuny to nie tyle nasz rząd coś ukrywał bo w końcu wydawano ten cały płyn Lugola, co po prostu oni sami nie wiedzieli co i jak, dowiadując się o sprawie od Norwegów a nie od sąsiada (te zagłuszanie informacji stało się zresztą głównym źródłem mitologizacji atomu w naszym kraju, obecnie zakrawającej zresztą na kiepski żart). Jak zacząłem to czytać po autentycznie zacząłem tracić wiarę w ludzkość :face:

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #294 dnia: 31 Lipca 2013, 11:19:18 »
Tak, a z tym płynem Lugola było tak, że jakiś specjalista (nie pamiętam kto ale ktoś "z góry" kto kiedyś zalecał podawać płyn Lugola, zwłaszcza dzieciom) po latach stwierdził, że podawanie tego płynu było w zasadzie niepotrzebne. Robili to tylko ze względu na to, że nie wiedzieli jak bardzo problem jest poważny i były to działania "na zapas". Poza tym nie wiem czy picie płynu Lugola jest takie zdrowe dla organizmu, wątpię. Ok, jod jest potrzebny ale chyba nie w postaci płynu Lugola. Zresztą nadmiarem jodu można sobie rozwalić tarczycę.
Poza tym są dużo groźniejsze źródła promieniowania o których się tyle nie trąbi jak promieniowanie np. z telefonów komórkowych, telewizorów, mikrofalówek, promieniowanie kosmiczne i wiele wiele innych. Wydaje mi się, że nawet gdyby był to jakiś niewielki wyciek to porównując do całej reszty - to pikuś, ale sensację trzeba zrobić.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2013, 11:32:49 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #295 dnia: 31 Lipca 2013, 11:59:05 »
Z tym płynem Lugola (będącym lekiem na tarczycę, a nie na radiację) to chodzi o wyjątkowo groźny izotop Jodu który jest metabolizowany przez organizm człowieka i czysto teoretycznie można zmniejszyć jego wchłanianie podając dużą ilość normalnego Jodu. W przypadku Czernobyla nie mieliśmy bodajże do czynienia z emisją tego pierwiastka, ale jako że nikt nic nie wiedział to wolano zrobić więcej niż mniej. Stąd sam w sobie ten płyn i jego właściwości ochronne to ściema (poza wyjątkowymi sytuacjami), zaś sam fakt że ktoś kupuje go bez zaleceń specjalistów świadczy tylko o jego niewyobrażalnej głupocie.

A co do źródeł promieniowania: Woda jest radioaktywna, a tak w zasadzie to wszystko jest w jakimś stopniu radioaktywne i nie należny się tym przejmować. Problemem są jedynie pewne wysoko skoncentrowane źródła tegoż promieniowania, ale jak widać dla niektórych atom to wciąż czarna magia i na nich się chyba już nic nie poradzi?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #296 dnia: 01 Sierpnia 2013, 14:26:34 »
A teraz z innej beczki:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prawnik-chce-ukarac-winnych-ukrzyzowania-jezusa-chrystusa/ybf2f

Jak to przeczytałem to byłem wręcz zdziwiony że to nie pomysł naszej prawicy? To przebija nawet pomysł koronowania Chrystus królem Polski!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #297 dnia: 01 Sierpnia 2013, 17:13:34 »
Ciekawa koncepcja zaiste.
No ale skoro znajdują się osoby, dla których Biblia jest źródłem faktów, to nie ma się czemu dziwić...
...a gdyby tak Egipt scedował na rzecz Przenajświętszej Rzeczypospolitej prawa do roszczeń za kruszce "pożyczone" przez naród wybrany w wigilię exodusu, to po zwaloryzowaniu mogłoby się okazać, że per saldo Polska będzie miała roszczenie wobec Izraela...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #298 dnia: 10 Sierpnia 2013, 16:47:48 »
Dokumentaliści pokazujący, że kobiety potrafią być czasem głupsze od mężczyzn :( ---> Najlepsze wątki z forum Kafeterii

 :hyh :hyh :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #299 dnia: 06 Września 2013, 14:19:31 »
Węgrom grozi postępowanie dyscyplinarne, bo do tej pory nie wprowadziły standardów unijnych w swojej flocie. Wynika z tego, że muszą jakoś zdobyć dostęp do morza i w końcu jakąś flotę wystawić, w której te standardy zostaną zaprowadzone.

A tak naprawdę chodzi o flotę cywilną, a rejestrować można statki w krajach bez dostępu do morza  ;)

http://wpolityce.pl/artykuly/61815-komisarzom-unii-europejskiej-sen-z-oczu-spedza-stan-wegierskiej-floty-morskiej
« Ostatnia zmiana: 06 Września 2013, 14:24:05 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...