Autor Wątek: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...  (Przeczytany 357020 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #100 dnia: 22 Marca 2010, 18:13:48 »
Nie za pozwoleniem Wojtyły - bo takimi argumentami posługują się skrajni lewacy i antyklerykały ;D

Po prostu było (i nadal jest) coś takiego jak DOBRO KOŚCIOŁA*, które tłumaczyło krycie każdego kurewstwa swoich podwładnych. W normalnej instytucji kolesie zostali by wydani do prokuratury i po sprawie. Ale tam przenoszono dewiantów na kolejną parafię, gdzie pedalili się dalej. Dziwne, że spolegliwość papieża (byłego jak i jego poprzedników) nie objawiała się np. w sprawach teologii czy politycznych (lefebryści, teologia wyzwolenia).

Czyli dupczenie małych dzieci nie jest czymś co powinno zmuszać do energicznego działania, ale powiedzenie, że Jezus myślał inaczej niż głosi to Watykan już tak. Ciekawe...  :-[

* - w naszym postapowo/falloutowym bagienku mieliśmy coś takiego jak dobro OldTown, które pozwoliło przez dwa lata kryć hakerski wybryk pewnego naziomatoła. Ale jak widać każdy huj robi na swój strój  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #101 dnia: 22 Marca 2010, 23:04:24 »
Chwila moment, mi chodzi o całokształt. Głupie kremówki i barka to pikuś - "młyn na wodę". Chodzi o świadomość. Do JPII nic nie mam to wielki człowiek (i sza, bo to mój pogląd i szanuję człowieka, bo dobry był) - chyba ,że do pokolenia jp2 - nazywamy je  ze znajomymi (tych psełdo-katoli) pokoleniem JPG. Pokazówka i tyle. I koniec na temat  głupiej instytucji jaką jest kościół, która mnie w kur... denerwuje. JA wieże gorąco, że jest istota wyższa, ale nie pozwolę jej poniżać. Kapiszi? Bo jest o drwina z Najwyższego. To co robi kościół to szopka, obłuda i zakłamanie.  Ale co my tu panowie poruszamy? Szybki przyklejać na ścianach schronu, a nie o tym w co kto wierzy. To indywidualna sprawa. Zabolało sorry zawsze boli prawdy słowo. Bo rani jak nóż, kiedy coś w co wierzyłeś (prawda, czystość, ubóstwo, wiara...) okazuje się wielką ściemą. 
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #102 dnia: 22 Marca 2010, 23:20:18 »
W Polsce jest tak - co z bólem obserwuję - że wiarę łączy się i utożsamia z kościołem, a dokładniej z brudną, cuchnącą obłudą i zakłamaniem instytucją. Gdyby Jezus pojawił się z powrotem na ziemi, to pierwszy by rozpieprzył ten cały Watykan, z tą całą spasioną bandą, która tak naprawdę jest wodą na młyn kolesi bawiących się w mistykę, odkrywanie "nieznanego" i inne tego typu pogańskie gówno (Nergal i inny tacy paraintelektualni wesołkowie).

Więc ja uważam, że Bóg (chrześcijański) TAK, ale kościół (katolicki) NIE - jakkolwiek to naiwnie i infantylnie brzmi :-*

@nasa
Pamiętaj co mówi Pospieszalski - warto rozmawiać  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #103 dnia: 22 Marca 2010, 23:25:05 »
Ja tam za bardzo nie wiem o kościele katolickim w ujęciu szerszym niż obręb polski, dlatego nie będę się o nim wypowiadał, ale co do mentalności Polaków - nie tylko kleru, to podobno funkcjonowało takie powiedzenie, że "już katolicy, ale jeszcze nie chrześcijanie". No i to zastanawiające, że tak prosto przypisać fanatyzm muzułmaninowi, a tak trudno zwrócić uwagę na własne błędy - oczywiście z punktu widzenia tych "prawokatomyślnych" ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #104 dnia: 23 Marca 2010, 08:25:03 »
To ja zacytuję jak zwykle Łonę, a co  :P

Cytuj
To było wczoraj pamiętam chociaż pamięć krucha
Zadzwonił telefon odbieram mowie Halo Słucham
I nagle wszystko wybucha i ogniem zieje
To Bóg do mnie dzwoni mówi Łona co tam się dzieje
Nie to pomyłka jakaś nic nie rozumiem
Słyszę Święty Piotr wybrał losowo twój numer
Ja tu nic nie widzę z góry bo mi zasłaniają chmury
Widoczność licha więc przestań pieprzyć mów co słychać
Aaa kicha każdy bezimienny
Wszędzie jak nie wojna to przynajmniej stan wojenny
Władza to banda cwaniaków z największym na czele
A Biblia dawno już przestała być bestsellerem
Hmmm to może jeszcze raz Mesjasza ześlę
Nie wygłupiaj się skończy na elektrycznym krześle
Nie warto szkoda czasu ludziom w głowach się przewraca
Jest już za późno by nawracać
Naprawdę (tak) u mnie też nie jest najlepiej
Czuję się samotny tak rzadko trafia się tu człowiek
Kiedy kicham nikt nie mówi mi na zdrowie APSIK
Na zdrowie

Wczoraj Bóg zadzwonił do mnie
Przekaż wszystkim że najwyższy czas oprzytomnieć
Mówię nie da rady (co?) Boże przecież znasz to
Nie da rady to już za daleko zaszło
Wczoraj Bóg zadzwonił do mnie
Przekaż wszystkim że najwyższy czas oprzytomnieć
Mówię nie da rady (co?) Boże przecież znasz to
Nie da rady to już za daleko zaszło

Ciąg dalszy rozmowy był taki że Bóg zaczął wrzeszczeć
Zrobiłem już nie jeden potop mogę zrobić to raz jeszcze
Bój się Boga
Kogo?
O przepraszam
Ale byłaby to największa kaszana z wszystkich kaszan
Może da się coś zrobić nie wiem coś naprawić
Multum rzeczy Synu już mnie to nie bawi
Może ludzie nagle zaczną żyć w zgodzie ze sobą
Jaką mam pewność?
Musisz wierzyć mi na słowo
Ale może być dobrze szanse mamy ciągle niezłe
Dobrze dam ci spokój ale jeszcze się odezwę
Odłożył słuchawkę a ja chciałbym wiedzieć i móc to
Co ja mam robić żeby uratować ludzkość
Więc ludzie zróbmy coś żeby świat był lepszy
Bo On zadzwoni i znowu mnie opieprzy
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #105 dnia: 23 Marca 2010, 16:19:32 »
Kurwa...Ja tutaj musiałem sufit wykładać by ten numer nagrać... taratata :D
Uwielbiam ten kawałek, ale na czasie jest też Łona - O jak dobrze...

« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2010, 16:23:28 wysłana przez Dr Rectum »

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #106 dnia: 24 Marca 2010, 09:21:06 »
Łona jest przesadzony i teksty jego będą zawsze aktualne. Rok temu został zaliczony do bardów pokolenia, nie mówiąc już o tym, że na maturze dzieciaki analizują jego poezję ;)
A ja swego czasu nagrywałem w studiu "DOBRZE WIESZ" u Webera ( robi Łonie muzę), a Łonę też znam. Teledyski mu robią moi kolesie więc widzę je zawsze przed premierą gdziekolwiek. A często i materiał montażowy mam w łapkach oraz fotki z planu teledysków posiadam jakich nie ma nikt   :P


Ed: A zapomniał bym, a w sumie to sobie przypomniałem. Kiedyś koleś mi powiedział, że jak słucha "Jak dobrze..." to zawsze ma mnie przed oczami - to dobrze czy źle  ???

A to mój jeden z ulubionych http://bartopilkarz.wrzuta.pl/audio/0LWIWRmpsWk/lona_-_nie_gadaj_tyle
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2010, 10:21:48 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #107 dnia: 29 Marca 2010, 20:54:16 »
No żeby kury lisa zadziobały, to jeszcze chyba nie było

http://wiadomosci.onet.pl/2147597,69,banda_kurczakow_zaatakowala_i_zamordowala_lisa,item.html

O tempora, o mores! Świat się wywraca do góry kurzymi łapkami :D

PS. Podejrzewa się, że ze sprawą związany jest niejaki Grzegorz Halama.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #108 dnia: 30 Marca 2010, 00:16:31 »
Eee tam, ptaki to mordercy (o czym już news nawet był). Wystarczy sobie pooglądać Park Jurajski i wiedzieć, że welociraptory to przodkowie (albo krewni przodków) ptaków. To info przewija się przez cały film (coś o dużych indykach gadają).

Teraz się pochwalę wiedzą. W drugiej wojnie światowej w bitwie na Morzu Japońskim zatonął amerykański krążownik USS Juneau. Ze 100 rozbitków wodzie po 8 dniach przeżyło 10. Wg relacji ocalałych, połowę wszamały rekiny, a połowę zadziobały albatrosy. Wtedy też zginęło 5 braci Sullivan, co sprawiło, że dowództwo zaczęło rozdzielać braci-marynarzy na różne okręty (zresztą to hasło na Wiki odsyła do filmu Sz. Ryan, więc czaicie motyw).

Tak przy okazji, w tej samej kampanii morskiej oddział 1000 Japońców został prawie wybity do nogi przez krokodyle różańcowe. Z kolei źródło "Strrraszna Historia" (podają tam nieprawdopodobne, ale prawdziwe informacje) podaje, że spory oddział niemiecki został stratowany przez żubry.

Jaki się nasuwa wniosek? Zwierzęta nie lubią wojskowych! :D
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #109 dnia: 30 Marca 2010, 11:13:14 »
Eee tam, ptaki to mordercy (o czym już news nawet był). Wystarczy sobie pooglądać Park Jurajski i wiedzieć, że welociraptory to przodkowie (albo krewni przodków) ptaków. To info przewija się przez cały film (coś o dużych indykach gadają).

Ptaki to bezpośredni potomkowie Maniraptorów (Teropodów), a kuzyni Velociraptorów.
Warto dodać że Maniraptory były opierzone i anatomicznie bliższe dzisiejszym ptakom niż gadom.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #111 dnia: 08 Kwietnia 2010, 16:05:27 »
Ilekroć widzę takie "newsy", raczej same nagłówki, bo nie wgłębiam się w szczegóły to przypominam sobie tą piosenkę.

Podobne historie działy się w przeszłości, dzieją się i teraz. Wtedy obrastały w legendy o "potworach", dzisiaj stają się częścią popkultury.

"It's no fun 'til someone dies. "

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #112 dnia: 05 Maja 2010, 19:56:41 »
Oryginalny ślub

Nie no, ludzie mają nasrane w tych cholernych łbach... ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #113 dnia: 05 Maja 2010, 20:56:13 »
Dopóki nie rozsiewa "złowrogiej zoofilistycznej propagandy" to niech sobie żyje i konsumuje swój związek małżeński  ;)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #114 dnia: 08 Maja 2010, 02:39:12 »
I się potem wszyscy dziwią, że Al-Kaida chce rozpierdolić ten burdel co się Europą zwię   ::) ??? :P :-[ ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #115 dnia: 08 Maja 2010, 14:57:52 »
Ja się nie dziwie, byleby nas zostawili w spokoju  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #116 dnia: 08 Maja 2010, 17:11:48 »
I się potem wszyscy dziwią, że Al-Kaida chce rozpierdolić ten burdel co się Europą zwię   ::) ??? :P :-[ ;D

Al-Kaida chce "rozpierdolić" USA, a Europie się obrywa bo z Jankesami współpracuje. Zresztą arabusy nie muszą używać bomb by islamizować Europę... Europa niedługo wprowadzi szariat sama z siebie :-X

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #117 dnia: 09 Maja 2010, 09:01:47 »
Już chyba nie, gdyż lewactwo zdało sobie sprawę z tego czym grozi radosne wpuszczanie arabstwa do siebie i tulenie go do cyca. Ktoś tam chyba na salonach zdał sobie sprawę, że te całe multikulti z arabusami prowadzić będzie tylko do tego, że zaleje nas ono swoją dzietnością oraz bojówkami wykształconych ale radykalnych islamistów.

Pamiętajcie, że zamachy na WTC nie przeprowadzili niedouczone jełopy z Afganistanu, ale ludzie obyci w świecie i dobrze wykształceni ludzie, którzy z palcem w tyłku wjechali by na teren USA nawet i dziś, w przeciwieństwie do wielu Polaków.

=====

Popierdoleńcow ci u nas dostatek  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #118 dnia: 09 Maja 2010, 10:57:53 »
Poza tym to była długofalowa akcja. Zamachowcy wtapiali się w tłum przez lata - znaleźli dom, pracę, zdobyli zaufanie innych. Dlatego tak łatwo im poszło.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa (ta pre i ta post) wpierw zaczyna się w umysłach...
« Odpowiedź #119 dnia: 11 Maja 2010, 00:50:37 »
Pamiętajcie, że zamachy na WTC nie przeprowadzili niedouczone jełopy z Afganistanu, ale ludzie obyci w świecie i dobrze wykształceni ludzie, którzy z palcem w tyłku wjechali by na teren USA nawet i dziś, w przeciwieństwie do wielu Polaków.
Poza tym to była długofalowa akcja. Zamachowcy wtapiali się w tłum przez lata - znaleźli dom, pracę, zdobyli zaufanie innych. Dlatego tak łatwo im poszło.

Tak dobrze się wtopili w tłum że połowa z nich wciąż żyje jako przykładni obywatele :-X