Autor Wątek: Jak zarobić dużo kapsli  (Przeczytany 23527 razy)

Morog

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Jak zarobić dużo kapsli
« dnia: 24 Listopada 2008, 11:51:07 »
jak w temacie
macie jakies dobre patenty na stanie sie bogatym?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopada 2008, 14:00:44 »
Naprawdę ciężko poczytać trochę forum?
Z tego co się orientuję na "te" pytanko była już udzielana odpowiedź.Wystarczy trochę poczytać,a nie zakładać w [pip] nowych tematów.
EDIT
@Morog
Zbieraj wszystko, i sprzedawaj.Możesz też zainwestować w Umiejętność Handel;zawsze więcej "kaski"będziesz mógl zarobić ;)
PS.Bez urazy ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2008, 18:37:04 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Morog

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopada 2008, 18:17:25 »
jesteś szalenie pomocny
nie mogles  chociaż wskazać temat zamiast się mądrzyć?

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada 2008, 18:23:10 »
No dobrze, ja użyłem opcji szukaj i nie znalazłem podobnego tematu. Było, nie było - znaleźć nie sposób.

Morog

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopada 2008, 18:28:15 »
ale madrala musi się pomądrzyć

czy ktoś może wskazać temat lub odpowiedzieć?

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada 2008, 18:39:32 »
Pieniądze w F3 nie są problemem , na początku bardzo  szybko zdobywamy pierwszy tysiąc a nawet dwa , potem nasz budżet idzie ciągle w górę , jestem mniej więcej w środku gry i poniżej 7 tysięcy kapsli mi nie spada. Pieniądze oprócz z zadań zdobyć głównie możemy na zbędnej broni , papierosach , przedwojennych pieniądzach , złomie , bombach cukrowych i wielu innych przedmiotach które możemy sprzedać w sklepie.

Drogi Morog staraj się zakładać tematy hmm bardziej rozbudowane ;p
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2008, 18:52:32 wysłana przez Holden »

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopada 2008, 18:43:25 »
Ja nie widziałem takiego tematu. W każdym razie nie w dziale o F3 :-[.
A żeby nie było całkiem oftopowo to sposoby na wzbogacenie się znam dwa: okradanie budynków i ludzi (tylko jeśli grasz złą, albo neutralną postacią) oraz eksplorację świata czyt. plądrowanie ruin, zabijanie bandytów itp. Kiedy zbierzesz już tyle złomu, że nie będziesz mógł więcej unieść idziesz do jakiegoś handlarza i sprzedajesz :P. Proste :P.
Ja zawsze chodzę do Moiry, najpierw naprawiam u niej swój sprzęt, dzięki temu ma potem więcej kapsli na zbyciu, jak sprzedaje zdobyczny złom. Wierzcie mi, po pewnym czasie mamy już pełno kapsli. Innego sposobu nie znam. W F3 i tak nie ma za bardzo na co wydawać tych kapsli, broń zdobywamy na wrogach, pancerze i schematy również idzie znaleźć. Można kupować amunicję, ale tej handlarze rzadko mają wystarczającą ilość, albo kupować meble do mieszkania, ale ja tego nigdy nie robiłem.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopada 2008, 18:48:30 »
Było to gdzieś w Pomocy Technicznej;a pro po braku amunicji ;)."Zbieractwo i handel ",rozwiązują też problem "braku kapsli".
EDIT
To było do Morog'a ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2008, 19:44:38 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopada 2008, 19:42:15 »
Było to gdzieś w Pomocy Technicznej;a pro po braku amunicji ;)."Zbieractwo i handel ",rozwiązują też problem "braku kapsli".

Czy ja pisałem, że to problem ;)? Nie. Tylko stwierdziłem, że handlarze mają mało amunicji na zbyciu :P.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada 2008, 19:45:12 »
Po prostu zawsze kupować każdą amunicję, o ile jej cena nie przekracza 3 kapsli za pocisk, zanim dojdziecie do V87 będziecie mieć np. 5000 ammo do CAR, albo 10k 5mm do Eugene ;] i w MEgaton, TT i Rivet City

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopada 2008, 21:43:39 »
jesteś szalenie pomocny
nie mogles  chociaż wskazać temat zamiast się mądrzyć?
ale madrala musi się pomądrzyć

czy ktoś może wskazać temat lub odpowiedzieć?

hej hej hej spokojnie, to jeszcze nie powód żeby zaraz na niego najeżdżać, take it easy

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopada 2008, 11:39:36 »
Sprzedaż bomb cukrowych do produkcji UltraJetu to dodatkowa kasa, pamiętajcie że po udanym teście na retorykę możecie za bombę dostawać po 30 kapsli (odpowiednia opcja w dialogu).

Jest tez quest dla Rangersów, na tworzenie mapy pustkowi, za każdą odkryta lokację 70 kapsli, o ile dobrze pamiętam.

Co do złomu, można go sprzedawać w Megatonie, po naprawieniu rur, albo wymieniać na Stimpaki/Antyrady/RadXy w Undercity.

Niezłą kasę robi się na przedwojennych książkach, po 100 kapsli za książkę w bibliotece Arlington (czy jakoś tak).

Co do możliwości wytargowania lepszej ceny za złom i książki, to nie pamiętam czy taka jest, warto by sprawdzić.

Pozostaje jeszcze kwestia oszczędzania. Znacznie taniej jest naprawiać samemu broń jeżeli masz odpowiednio wysokie umiejętności naprawy.

No i na koniec jeszcze uwaga na temat jak zabrać więcej sprzętu na sprzedaż. Jeżeli masz wysoką naprawę, i nie masz już miejsca żeby podnieść np. kolejny karabin szturmowy, to łączysz kilka takich samych broni/pancerzy w jeden za pomocą naprawy - im lepszy stan sprzętu tym większa jego wartość.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopada 2008, 16:21:51 »
złom lepiej sprzedawać Outcastom - 2x scrap metal = 1 frag grenade

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopada 2008, 18:29:42 »
złom lepiej sprzedawać Outcastom - 2x scrap metal = 1 frag grenade


Jak lubisz używać granatów, to może być dobre rozwiązanie. Ja tam używam tylko od czasu do czasu.

manny_calavera

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
  • A pirate I was meant to be ;D
    • My YouTube profile
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopada 2008, 21:10:38 »
To ja dorzucę jeszcze: zbieranie nieśmiertelników martwych członków BOS i sprzedaż ich skrybie z Cytadeli.

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Listopada 2008, 18:26:25 »
To ja dorzucę jeszcze: zbieranie nieśmiertelników martwych członków BOS i sprzedaż ich skrybie z Cytadeli.

Szkoda tylko, że tak rzadko znajduję ich martwych. Hm, w sumie to można im czasami pomóc.

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopada 2008, 13:49:59 »
zbieranie narkotyków i nie używanie ich. Są dość drogie w każdym sklepie a nie ważą zupełnie nic. Zbieranie brudnej/czystej wody, krwi i jedzenia nie opłaca się bo ważą jeden funt (kg?). Jak je wyrzuciłem z inv okazało się, że mogę spokojnie nosić drugą PA... a druga PA to też sporo kaski :P

Sprzedaż itemów High Techowych (karabin/pistolet plazmowy, amunicja do alien blastera) wygnańcom z Bractwa. Można u nich dostać stimpacki lub amunicję.

mattejko

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marca 2009, 15:12:19 »
Co do złomu, można go sprzedawać w Megatonie, po naprawieniu rur, albo wymieniać na Stimpaki/Antyrady/RadXy w Undercity.
Jak można naprawić te rury w Megatonie?

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Jak zarobić dużo kapsli
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marca 2009, 15:34:06 »
Jak masz skilla Repair (naprawa) powyżej 33% to podchodzisz do przecieku i naciskasz klawisz akcji (domyślnie E).
Użytkownik został zbanowany.