Autor Wątek: Puste L A  (Przeczytany 4135 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Puste L A
« dnia: 03 Lutego 2010, 21:41:37 »

Bardzo nam miło, kiedy dostajemy od was materiały albo cynki dotyczące jakiś nowin, to naprawdę wpływa dodatnio na motywację. Tym razem na plusa zasłużył sobie Riwald, który wysłał mi (doceniam to, że akurat mi ;-P) linka do galerii, w której możecie oglądnąć sobie coś koło dwudziestu obrazków pustego Los Angeles, miasta aniołów. Być może trochę apropo niedawnej premiery książki Droga Cormaca McCarthy’ego wiele z tych zdjęć przedstawia jezdnie (takie słowne nawiązanie oczywiście). Jeśli nie boicie się, że przegladanie galerii wpłynie na was negatywnie z powodu żalu, że w Polsce nie ma takich czteropasmówek, śmiało odwiedźcie poniższy link:

Empty Los Angeles.
« Ostatnia zmiana: 03 Lutego 2010, 21:46:53 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego 2010, 09:59:06 »
Bardzo fajne ;) Mnie jednak interesuje w jaki sposób autor zdjęć wyłapał chwilę bez żadnego ruchu w takim mieście jak Los Angeles.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lutego 2010, 14:15:16 »
Poniżej ktoś to wyjaśnia: There is a very nice way to do that even with an amateur camera and a crowded streets: You have to use a dark gray filter, then make a one photo for 30min - 2hours per shot (depends on light). As a result you will have a photo with no visible move.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lutego 2010, 14:42:47 »
To ciekawe, że Robert się tutaj wypowiedział, bo jak zobaczyłem te fotki, pomyślałem, że tak mogłoby wyglądać Los Angeles widziane oczami Adama Sawyera, tyle tylko, że przez LA on akurat nie przechodził, a za to podróżował przez Las Vegas ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lutego 2010, 20:34:58 »
Wcale nie ciekawe, sam chętnie na nie spojrzalem pod tym kątem. Tak by to wyglądało, gdyby nie zieleń :-)
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lutego 2010, 21:23:04 »
Robert.J.Szmidt odpowiedź na to w jaki sposób powstały zdjęcia jest dość prawdopodobna. W kilku miejscach cała kompozycja zdjęcia jest lekko szara. Jednak są też takie, na których widać cień: drzewa, huśtawek czy bloku. Tam trudno sobie wyobrazić, że przy czasie naświetlania ~30 minut, cień cały czas pozostawałby w tym samym miejscu.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że zdjęcia są nieziemskie... dosłownie i w przenośni :p
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lutego 2010, 01:42:17 »
Ale chwila - koleś na pewno nie zrobił tych zdjęć kiedy samochody jeżdżą z włączonymi światłami - czyli w nocy. Ale przecież w Polsce musimy jeździć z nimi (chyba, bo nie korzystam z samochodu) przez cały rok. W Stanach nie? Czas naświetlania 30 min - 2 godz. No w porządku, ale co z ruchem dobowym słońca? LA leży niżej niż południowe obszary Polski, więc w okresie letnim można by przyjąć, że dzień trwa tam dłużej niż u nas. Ale nawet wtedy coś co by się poruszyło przed obiektywem zostawiło by na nim ślad.

Chyba, że zdjątka obrobiono potem jakiś kombajnem, co nie zmienia faktu, że są porażające w swojej treści :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lutego 2010, 12:16:20 »
Nie weim, czy to prawda - pytales jak się to robi, ktoś tam powiedział. Jest tez druga wersja, ktoś umie korzystać z programów graficznych :-)
Ze swojej bytnośc w LA pamiętam jedno, są momenty, kiedy ruch na mieście mocno słabnie, i to nie tylko w dzielnicach ale i na przelotówkach. Ale to tylko wczesnym świtem, wtedy tez najchętniej kręci się filmy, typu Jestem Legendą. żeby nie było widac w tle ruchu ulicznego. Kilka z miejsc, widocznych na tych zdjęciach znam. - jest tam zjazd na LAX, przy którym ruch trwa nieustannie, jako, że to ogromne lotnisko a widoczne na zdjęciu skrzyżowanie z Mariottem, jest wylotem drogi łączącej miasto z terminalami. tu musiała byc jakaś ingerencja, albo facet spędził setki godzin czekając na okazję.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lutego 2010, 13:30:33 »
A o której latem w LA robi się jasno? U nas, w okresie maj-lipiec dość jasno jest już koło 5. Więc w niedzielę, o 6-7 np. w W-wie czy Gdańsku też pewnie dałoby się takie fotki zrobić. A jeśli dajmy na to w LA dość jasno jest o 6, to fotki będą jeszcze lepsze. Chyba, że tam życie toczy się 24/dobę (nie wiem nie byłem, znam tylko z filmów i Falouta  :-[).
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lutego 2010, 16:24:11 »
LA nie jest miastem typu europejskiego, rynek, centrum itd. do zabudowany teren o rozmiarach 150 na 100 km. Downtown, gdzie są glownie biura po świcie świeci pustkami. najgorsze są godziny szczytu, kiedy ludziska wracaj do domów, ale tylko na autostradach.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lutego 2010, 14:20:59 »
Ja bym proponował cieszyć się tymi zdjęciami, niż tworzyć kolejne laickie teorie.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lutego 2010, 15:36:06 »
Wiara (bo zakładasz, że mamy na wiarę przyjąć te zdjęcia) to jest dobra ale w kościele  :P

Wysnucie tych czy innych teorii pozwala na opracowanie koncepcji, która następnie komuś umożliwi albo da wskazówki jak samemu zrobić takie fotki gdzieś w Polsce. Na tym właśnie polegają dyskusje na schronowym forum - by pod płaszczem luźnych czasem i oftopowych dywagacji zbliżać się do sedna sprawy.

W końcu warto rozmawiać - jak mawia taki jeden w telewizji  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Puste L A
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Lutego 2010, 14:14:52 »
Wczoraj, przekopując stare zdjęcia znalazłem kilka fotek z L.A. na których ulice downtown są równie puste, jak w tej prezentacji. Zeskanuję je i gdzieś wkleję, dla czystego porównania.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana