Autor Wątek: Życie choć piękne tak kruche jest...  (Przeczytany 13497 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Życie choć piękne tak kruche jest...
« dnia: 29 Stycznia 2010, 17:26:32 »


"Życie choć piękne tak kruche jest
Wystarczy jedna chwila, by zgasić je
Życie choć piękne tak kruche jest
Zrozumiał ten, kto otarł się o śmierć"


Te przepiękne słowa piosenki zespołu Golden Life usłyszałem dziś w radiu i nie wiedzieć czemu od razu przywiodły mi one obrazy widziane niedawno w telewizji. Mam na myśli sytuację w Haiti, które to trwa w agonii po ogromnym trzęsieniu ziemi sprzed ponad dwóch tygodni. Według ostatnich danych zginęło tam około 170 tysięcy ludzi, liczba rannych to grubo ponad milion. Wciąż odnajdywane są pod gruzami żywe osoby, jednak kolejne cuda mogą się już nie zdarzyć.

Zwłaszcza, że prawdziwy koniec świata nastąpił w głowach ocalałych. Po ulicach Port-au-Prince grasują złodzieje i szabrownicy, bandyci dopuszczają się wszelkich możliwych zbrodni. "Przestępcy bezkarnie napastują kobiety oraz młode dziewczyny i gwałcą je" – mówi Mario Andresol, szef policji krajowej na Haiti. "Mamy ponad siedem tysięcy bandytów swobodnie poruszających się po ulicach stolicy. Zbiegli oni z więzienia w dzień, w którym nastąpiły wstrząsy ziemi." ONZ obawia się, że "gangsterzy i handlarze dziećmi mogą próbować wykorzystać chaos wywołany przez katastrofalne trzęsienie ziemi, aby zwiększyć swoją działalność przestępczą." Sytuacji nie poprawia zdziesiątkowanie oddziałów policji i rosnący niedobór medykamentów.

Świat ruszył na pomoc, zbierając pieniądze i wysyłając ekipy ratunkowe. Gwiazdy showbusinessu i sportu, organizacje charytatywne, przywódcy innych krajów - czynią co mogą, byle tylko pomóc Haitańczykom. Ale... czy ten niewielki kraj zdoła kiedykolwiek podnieść się z przebytej apokalipsy, powstać z gruzów, podźwignąć z kolan, na które okrutnie rzuciła je natura? Nie wiem. Wiem tylko, że trzeba w to wierzyć, trzeba ufać, bo choć "wystarczy jedna chwila", to życie i tak jest najważniejsze.

Źródła: Onet.pl, tvn24.pl
« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2010, 23:29:53 wysłana przez Squonk »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia 2010, 17:27:53 »
Uff... mój pierwszy nius. Proszę o niezbędne poprawki i przepraszam za niedociągnięcia  :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia 2010, 18:05:00 »
Bardzo ładnie napisany news, wręcz pojawiają się w głowie te straszne obrazy tego, co tam się dzieje.
Jedna z tych ciekawych form pomocy:
http://www.musicforrelief.org/
Muzycy dali swoje utwory na wirtualny album, który każdy może ściągnąć i ofiarować jakąś sumę na rzecz ofiar.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lutego 2010, 22:24:50 »
Tymczasem Haitańczycy chcą, żeby władzę w ich kraju przejęła administracja Stanów Zjednoczonych. Według NYT mieszkańcy Port-au-Prince twierdzą, że prezydent kraju nie wspiera swoich rodaków (i może mają rację, bo od czasu tragicznego trzęsienia ziemi wypowiedział się w mediach tylko raz). Nie przeprowadzono dotychczas żadnej ankiety, ale według doniesień The Washington Post Haitańczycy chcieliby oddać się pod protekcję USA.

Na Haiti przebywa obecnie 6,5 tysiąca żołnierzy ze Stanów, którzy pomagają poszkodowanym oraz koordynują działania ratowników z innych krajów. Za akcję pomocy Haiti odpowiedzialne są głównie USAID oraz Pentagon.

Źródło
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lutego 2010, 23:25:21 »
Na TVN leci reportaż w Haiti teraz - postapo jak skur...syn. I taka ludzka bezradność i obojętność - tych ludzi, którzy tam mieszkają. Na wszystko  ???

To brzmi choro, ale ci ludzie naprawdę chyba byliby szczęśliwi jakby ktoś obcy ich wziął za mordę, nakarmił, ubrał i pogonił do roboty.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lutego 2010, 13:29:18 »
To brzmi choro, ale ci ludzie naprawdę chyba byliby szczęśliwi jakby ktoś obcy ich wziął za mordę, nakarmił, ubrał i pogonił do roboty.
Jesteś moim idolem.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lutego 2010, 13:49:44 »
A to czemu?

I wolę określenie "ajatollah" a nie "idol" - bardziej mistycznie brzmi  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lutego 2010, 18:28:22 »
Dobrze, mój ajatollahu.

Chodzi o to, że lewacy dochodzą do władzy właśnie przez obietnice. Obieca takie sto milionów dla każdego (Wałęsa), samochód dla każdego (Hitler), 3 miliony mieszkań (Kaczyńscy) czy nowoczesne stadiony i autostrady (Tusk), albo że wpompuje 100 mld dolarów w ratowanie banków, które są niegospodarne i powinny upaść. I ludzie się cieszą, że będą mieli takie coś...

A sprawę najlepiej wytłumaczył pewien tygodnik, który przeprowadził 2 sondaże podczas strajku pielęgniarek. W pierwszym zadano pytanie "Czy pielęgniarki powinny otrzymywać wyższe pensje?". 60% respondentów na tak. W drugim takie pytanie "Czy pielęgniarki powinny otrzymywać wyższe pensje, które zostaną sfinansowane z wyższych podatków". 80% na nie. Gdyby przeprowadzono referendum, to za oboma razami odpowiedź na "tak" skutkowałaby tym samym.

Dlatego podoba mi się podejście, żeby ludzie nie chcieli rządowej pomocy, bo sami zrobią to samo szybciej i taniej.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lutego 2010, 20:07:17 »
Czyli Hitler był lewakiem?  ::)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lutego 2010, 20:24:32 »
Muszę się z wami zgodzić. Haiti już przed trzęsieniem ziemi było obrazem nędzy i rozpaczy, a stan po trzęsieniu tak naprawdę nie wiele się różni od stanu przed nim. Społeczność międzynarodowa ma tu duży dylemat ponieważ próby dostarczania (jeszcze przed trzęsieniem) pomocy z pominięciem skorumpowanego rządu doprowadziły tylko do uzależnienia ludzi od pomocy zagranicznej miast do rozwoju infrastruktury. Jak to mawiał pewien grecki filozof "dajcie biednym wędkę, a nie rybę" i miał on w pełni rację ... a teraz mała dygresja do własnego podwórka: Otóż nie ma nic gorszego niż jeb... socjal (lewactwo) w którym uzależnia się ludzi pracy od pomocy państwa co prowadzi w naturalny (tj. zgodny z zasadami ekonomii) sposób do spadku zarobków poniżej minimum socjalnego (jak to jest u nas). Tak więc pamiętajcie! Praca i odpowiedzialność, a nie pomoc rządowa jest źródłem dobrobytu!

Czyli Hitler był lewakiem?  ::)

"Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei" (NSDAP) - "Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników" zwana potocznie "Nazi"

Tak! Hitler był lewakiem ... na dodatek szkolonym przez wysłanników CCCP, który to później obrócił się przeciwko swoim mocodawcom (co było jednak przewidziane i zaplanowane przez Stalina dążącego do wywołania wojny w Europie, która to miała oczyścić przedpole dla Komunizmu).

No cóż? Widzę że komunistyczna propaganda zrobiła swoje (i to nie tylko w Polsce, ale w całej Europie)::)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lutego 2010, 20:34:06 »
Twoja teza jest tylko jedną z teorii i proszę nie próbuj mi wmawiać, że wiem mniej, niż naprawdę wiem, to irytujące.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lutego 2010, 21:18:17 »
Twoja teza jest tylko jedną z teorii i proszę nie próbuj mi wmawiać, że wiem mniej, niż naprawdę wiem, to irytujące.

To jest oficjalna wiedza historyczna, a nie teza. Ale nie musisz się od razu irytować ponieważ, wypaczona sowiecka wizja świata wciąż pokutuje w świadomości społecznej i co najgorsze politycznej ... szczególnie niestety w Europie. Na pocieszenie powiem ci że Amerykanie też ostro zakłamywali historię i wcale też nie byli tacy fajni jak się potocznie uważa.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lutego 2010, 21:20:06 »
Faktem jest to, że był szkolony, tezą to, że przesiąkł lewactwem. Jeżeli nie, to proszę podaj jakieś wiarygodne źródła bibliograficzne.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lutego 2010, 21:28:29 »
Lewactwo a Hitler to dość grube przyrównanie, bo w sumie Stalin i komunizm też mieli ze sobą mało wspólnego  :P

Hitler - jeśli postrzegamy go przez obietnice - wiele z nich spełnił. Wypełnił pustkę po klęsce I WŚ, ogarnął kryzys gospodarczy, polityczny oraz społeczny. Przywrócił Niemcom ich pion, dumę z narodu, którym jako całość byli zaledwie od kilkudziesięciu lat. Czyli obiecywał, obiecywał ale spełnił. Lewactwo zaś tylko gada i obiecuje, a gówno robi  ;D

Jego problemem było to, że do swojego programu politycznego włączył absurdalne i chore kwestie narodowe, które nawet weszły do fizyki jądrowej. Kwestie rasowe doprowadziły do klęski jego wizję, a w sumie były one od początku nadgniłe, tylko mało kto to widział.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lutego 2010, 10:35:34 »
Napisałem nieprawdę. Z mojego postu wynika, że Hitler był lewakiem, a miało wynikać, że doszedł do władzy (między innymi) dzięki lewackim hasłom. Przepraszam za mój błąd.

Przyjmuje się, że Wielki Kryzys skończył się na świecie w 1933 roku, a Hitler doszedł do władzy w... 1933. Jeżeli to Hilter ogarnął kryzys w Niemczech, to jaki jego odpowiednik ogarnął go w reszcie świata?

Ale przyznać mu trzeba. Rozwalił związki zawodowe i wymordował lewicową frakcję SA. Obniżył podatki (najniższe stawki wśród krajów zachodnich) i pozbył się lichwiarzy (Żydów). Znając do tego mentalność Niemców, sukces gwarantowany :D
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lutego 2010, 13:05:36 »
Pojęcie końca kryzysu to dość grząski temat. Wskaźniki mogą sobie mówić to czy tamto, ale nachodzą do tego realne odczucia i oceny faktów społeczeństwa. Np. wskaźnik wzrostu płacy - że wzrosło wszystkim średnio o 20%. Tylko, że prezesi firm mogli dostać podwyżki o 39% a plebs o 1% i średnio mamy 20%  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Lutego 2010, 16:22:44 »
Faktem jest to, że był szkolony...

Hitler to przede wszystkim postać dramatyczna... a czy był szalony? To już kwestia dyskusyjna zważywszy że z każdego normalnego człowieka da się zrobić zbrodniarza, co zresztą potwierdziły badania przeprowadzone przez psychologów... zaś to co najbardziej przeraziło sędziów z Norymbergi to fakt że większość z sądzonych była jak najbardziej zdrowa na umyśle.

...tezą to, że przesiąkł lewactwem. Jeżeli nie, to proszę podaj jakieś wiarygodne źródła bibliograficzne.

A gdzie ja niby powiedziałem że "przesiąkł"? Po prostu faktem jest że doszedł do władzy stosując lewackie metody, a i później nie wzdrygał się przed ich stosowaniem. Poza tym głównym postulatem prawicy jest rozdział gospodarki od polityki, a to z założenia nie służy rządom totalitarnym. Po prostu uważam że należy zapomnieć o pseudo podziale na komunistyczną lewicę i faszystowską prawicę bo to bzdura wyssana z palca Moskala. Pojęcia lewicy, centrum i prawicy tak naprawdę dotyczą tylko metody gospodarczej, a nie kwestii ideologicznych z którymi niewiele w istocie mają wspólnego.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Lutego 2010, 17:26:10 »
Rezro, widzę, że modyfikujesz swoją pozycję. To, że doszedł do władzy posługując się lewackimi hasłami nie znaczy, że był lewakiem. Nacjonalizm to pogląd skrajnie prawicowy, utrzymujący, że ważny jest tylko jeden naród i że ten naród jest lepszy od innych. Natomiast komunizm jest skrajnie lewicowy i twierdzi, że nie powinno być podziału na narody, tylko na klasy, z których przywództwo powinna objąć robotnicza. Myślę, że świetnie to wiesz, dlatego nazywanie Hitlera lewakiem nie jest zbyt trafnie ujętym wnioskiem.

Czyli Hitler był lewakiem?  ::)

"Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei" (NSDAP) - "Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników" zwana potocznie "Nazi"

Tak! Hitler był lewakiem ...

A taki wniosek postawiłeś.

Dodatkowo nigdzie nie napisałem, że był szalony, tylko że był szkolony. Proszę o uważniejsze czytanie.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lutego 2010, 20:36:31 »
Szolony to on był jak sam pieron :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Życie choć piękne tak kruche jest...
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lutego 2010, 21:02:31 »
Adolf był szkolony przez kacapstwo? Hmm... Więc równie dobrze można powiedzieć, że w dojściu do władzy pomógł mu amerykański kapitał (w tym żydowski), bo chciał czerpać zyski z rozwoju gospodarczego Niemiec. I co ciekawe czerpał też podczas samej wojny, i nie zdziwiłbym się - bo aż tak w źródłach nie grzebałem - że urządzenia do eksterminacji Żydów mogły być produkowane w firmach, w których udziały mieli obywatele USA. W końcu Hitler po dojściu do władzy nie zabrał się za nacjonalizację przemysłu.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.