Ankieta

Jaki kandydat byłby najlepszym prezydentem Polski?

Cthulhu - lista wyborcza 666
14 (48,3%)
Tatuś Muminka -  lista wyborcza 777
13 (44,8%)
Ktoś z pozostałych partii
2 (6,9%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2010  (Przeczytany 52242 razy)

moonfall84

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Kwietnia 2010, 07:18:04 »
Przeczytałem cały artykuł, z częścią się zgadzam a z częścią w ogóle :) Nie będę przytaczał tych wątków.

Chciałem po prostu napisać, że jeśli Ziobro wystartuje w wyborach to wygra wybory już w pierwszej turze.
Nigdy nie popierałem PiS ani też do końca PO, czerwony też nie jestem, ale właśnie tak wnioskuję z tego co się dzieje teraz w Polsce.
Frekwencja wyborcza będzie jedna z wyższych w historii, jeśli nie rekordowa i akcja "schowaj babci dowód osobisty" nie będzie miała sensu, bo jakby nie patrzeć, więcej patriotów jest wśród naszych seniorów niż wśród ludzi chociażby z mojego rocznika i niżej.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Kwietnia 2010, 09:49:12 »
Właśnie dlatego trzeba będzie zrobić wszystko by nie wygrał. Nawet z powiedzeniem Ktulu czy Tatusiowi Muminka: "sorry Winnetou, ale biznes jest biznes"  ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2010, 10:13:25 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Kwietnia 2010, 13:27:12 »
Teraz jak sobie myślę to może dobrze stało się że Jaro oddał swoje miejsce Wassermanowi, bo tajemnicą poliszynela jest fakt że prezes już wcześniej wyautował Ziobrę do europarlamentu i nie sądzę by zaryzykował wystawienia kandydata popularniejszego od siebie samego... raczej spróbuje pompować poparciem jakiegoś swojego przybocznego. Ale jeśli Ziobro wystartuje to...

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Kwietnia 2010, 12:59:18 »
...to co? ;D

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Kwietnia 2010, 12:05:52 »
Ogłoszenie polityczne. Nie dla idiotów (słowo idiota pochodzi ze starożytnego greckiego i w oryginale oznacza niezainteresowanego polityką).

Wiadomym jest, że partie polityczne reprezentowane w parlamencie są finansowane z budżetu państwa. Choćbyście nie chcieli, płacicie na PO, PiS, PSL i SLD. Dlatego też te partie mają bardzo dużo członków, którzy również chcą się trochę nachapać przy korycie (PO - 46 tys, PIS - 22 tys, PSL - 128 tys, SLD - 72 tys, dane za Wikipedią, choć SLD ma prawie na pewno mniej). Dlatego duże partie nie będą miały problemu z zebraniem 100 tys. podpisów na prezydenta. Natomiast partie nie mające reprezentacji w parlamencie mają problem z wystawianiem kandydatów.

Jeżeli zgłosi się do was jakiś młody zapaleniec z propozycją podpisania się pod listą poparcia dla jakiegoś kandydata, to nie olewajcie go od razu. Duże partie zbiorą wymaganą liczbę głosów wśród rodzin i przyjaciół swoich członków, więc na pewno nie wyrazicie swojego poparcia dla żadnego z obecnych polityków.

Podpisując się pod listą poparcia wyrażacie chęć, aby kandydował. Nie musicie potem na niego głosować. Możecie podpisać się pod kilkoma kandydatami. Nie wolno podpisywać się kilka razy pod jednym. Państwowa Komisja Wyborcza będzie weryfikować te listy, więc jeżeli podpiszecie jakąkolwiek, to po jakimś czasie może was odwiedzić urzędnik, spisać wasze dane i zapytać, czy podpisaliście taką to a taką listę. Jak powiecie prawdę, to nic wam nie grozi.

Dla osób szczególnie zainteresowanych ideą wolności, libertarianizmu, leseferyzmu, zwolenników kapitalizmu, , przeciwników obecnego socjalizmu, albo po prostu frustratów nie cierpiących bandy złodziei na górze, polecam szczególnie Janusza Korwin-Mikke. Jak ktoś byłby zainteresowany zbieraniem podpisów (wiem że to dla fanatyków, ale na pewno jest kilku takich na tym forum) polecam stronę
http://partiawip.pl/sztab/

=====

Fajnie, że od razu stawiasz jasno sprawę o co chodzi. Czytelnicy jak i userzy forum to kumaci ludzie, więc niech analizują i myślą czy warto, czy też nie w to wejść. Bo oficjalnie Trzynasty Schron jest apolityczny i areligijny  8)
Squonk
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2010, 12:42:12 wysłana przez Squonk »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Kwietnia 2010, 21:13:02 »
Jeżeli zgłosi się do was jakiś młody zapaleniec z propozycją podpisania się pod listą poparcia dla jakiegoś kandydata, to nie olewajcie go od razu. Duże partie zbiorą wymaganą liczbę głosów wśród rodzin i przyjaciół swoich członków, więc na pewno nie wyrazicie swojego poparcia dla żadnego z obecnych polityków.

Z zasady nie stawiam w ciemno i nie popieram nikogo kogo nie byłbym w stanie uprzednio zweryfikować. Jeśli już to należy popierać świadomość polityczną, a nie jakichś kolejnych "natchnionych" elektryków z "bożej" łaski.

Dla osób szczególnie zainteresowanych ideą wolności, libertarianizmu, leseferyzmu, zwolenników kapitalizmu, , przeciwników obecnego socjalizmu, albo po prostu frustratów nie cierpiących bandy złodziei na górze, polecam szczególnie Janusza Korwin-Mikke. Jak ktoś byłby zainteresowany zbieraniem podpisów (wiem że to dla fanatyków, ale na pewno jest kilku takich na tym forum) polecam stronę...

Mam poglądy umiarkowanie prawicowe i ów pan reprezentujący drugą skrajność jest dla mnie równie nieatrakcyjny co postkomuno-solidarność... czy w tym kraju naprawdę nie ma żadnej normalnej prawicy?

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Kwietnia 2010, 21:30:55 »
czy w tym kraju naprawdę nie ma żadnej normalnej prawicy?

Jest! Spoczywa uśpiona w swoim domu w R'lyeh (to pod Nasielskiem) - głosuj na Cthulhu, lista numer 666!

Cthulhu. By umierało się lepiej.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2010, 21:33:47 wysłana przez Ordynus »

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Kwietnia 2010, 07:56:49 »
Ja również średnio lubię Korwina-Mikke, zwłaszcza kiedy wypowiada się w kwestiach moralno-obyczajowych... Ale nie o to chodzi. Jeżeli będzie na przykład tylko 4 kandydatów, a wśród nich JKM, to media będą musiały podjąć pewne kwestie. A mi na tym zależy.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Kwietnia 2010, 10:37:28 »
czy w tym kraju naprawdę nie ma żadnej normalnej prawicy?

Odpowiedź jest krótka i prosta: nie ma
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Kwietnia 2010, 15:04:54 »
Jarek zmierza do celu!  :D

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Kwietnia 2010, 16:16:01 »
Heh i gdzie oni byli kiedy mówiono o pogrzebie. Wszyscy siedzieli cicho i potakiwali Jarkowi a teraz udają wielkich niezależnych komentatorów, dziennikarzy, lożę szyderców czy czym tam oni są.

Ale nuta dobra, Dr. Dre i Snoop  :D 8) :-*

------

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Kwietnia 2010, 18:12:30 »
Cytuj
Wszyscy siedzieli cicho i potakiwali Jarkowi a teraz udają wielkich niezależnych komentatorów, dziennikarzy, lożę szyderców czy czym tam oni są.

Hmmm... jak tylko wrócili na antenę na żywo (w ostatni poniedziałek), to nie pozostawili na mediach suchej nitki, a we wtorek (daty, z której pochodzi tenże materiał), czyli w dzień po ujawnieniu kandydowania Jarka, zjechali go całkowicie, więc raczej tak nie bardzo potakiwali ;)

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Kwietnia 2010, 19:49:24 »
Ta ale gdy Panie prezesie wybrał Wawel dla swego brata to siedzieli cicho. I o to mi chodziło, że nie mieli odwagi wtedy wyjść i powiedzieć co myśleli. Teraz to po ptokach, sezon polowań na polityków na nowo otwarty i wszyscy po politykach jadą wiec ich postawa niczym się nie wyróżnia.


------

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Kwietnia 2010, 13:54:59 »
Jarek zmierza do celu!  :D
Usunięte  ???

Nie wiem do końca o kim piszecie - kto tak tam milczał w sprawie Wawelu - ale już widać, że Panie Prezesie tylko pod swoją partyjkę i siebie podłożył te 96 ofiar, by na nich wjechać na urzędy. Oczywiście w swoim jak zawsze cynicznym i świętojebliwym stylu ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Kwietnia 2010, 14:07:46 »


Cytuj
Ta ale gdy Panie prezesie wybrał Wawel dla swego brata to siedzieli cicho.

Cóż, wtedy była żałoba narodowa, to wydaje mi się, że ciężko, żeby robili takie jazdy akurat od razu po ujawnieniu tej informacji :'d

Jakby nie było nie zamierzam ich bronić tutaj, niczym imć Pan Brat Rejtan, bo też trochę racji masz. Tym niemniej patrząc jednak na te wszystkie Majewskie czy inne RMFy to goście zachowali swój styl i nie boją się nadal powiedzieć złego słowa na Jarka i PiS :'d

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Kwietnia 2010, 14:41:25 »

A spisiałe mohery uważają, że to Olszak i Łasiczka z ich Woobie Doobie/Doobie Nigths to apogeum plucia, szczucia i wściekłych ataków na Pana Prezydenta  ;D

Lekka żenua tym bardziej, że kolesie, a zwłaszcza Wojewódzki śpi na pieniądzach to sobie może pozwolić na "niezależność". Przynajmniej do czasu jak papcio Walter się nie wkoorfi i trzeba będzie porszaka sprzedać by na chlebuś mieć. A Polska to nie Stany... :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Maja 2010, 15:22:51 »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Maja 2010, 19:04:24 »
Takich zgodnych prezydentów by nam trzeba było:

KLIK

 :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Maja 2010, 10:23:21 »
Ja tam jeszcze badam, bo głosować w ciemno na zasadzie ślepego losu nie lubię, bo lubię wiedzieć co się spierdzieli po moim głosie, albo co się spierdzieli jak mój głos nie będzie wystarczający ( zawsze się coś musi spierdzielić bo pierdzieli się za każdym razem). Wiem na pewno, że PiSiory nie wchodzą w rachubę!
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory prezydenckie 2010
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Maja 2010, 02:15:16 »
Ciekawy felieton o niedawnym trzecim bliźniaku Kaczyńskim - L. Dornie >>> http://wyborcza.pl/1,75968,7854989,Piekny_zyciorys__panie_Ludwiku.html

Cytuj
Dorn w swojej książce mówi o PiS, że jest to stado pawianów: "Uznałem, że potężna część napięć to rodzaj szantażu emocjonalnego. W stadzie pawianów jest jeden samiec alfa i choć pawiany są orientacji heteroseksualnej, od czasu do czasu ten główny gwałci te niżej stojące w hierarchii. Chodzi o dominację i władzę, a nie o seks. Te słabsze same od czasu do czasu nadstawiają się, żeby samiec alfa je spożytkował. To daje im bezpieczeństwo, że nie będzie ich lał. Ja się nie nadstawiałem, stąd pretensje pana Kaczyńskiego".

Całe szczęście, że Schron tak nie działa  :D :D :D


I jeszcze coś T. Lis nowej semantyce po 10 kwietnia 2010 >>> http://wyborcza.pl/1,75968,7849979,Jednomyslnosc_kontra_pluralizm.html
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2010, 02:50:51 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.