Autor Wątek: Podkast o energetyce jądrowej  (Przeczytany 2988 razy)

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Podkast o energetyce jądrowej
« dnia: 08 Marca 2010, 19:16:08 »
Dla osób nieobeznanych z tematem: podkast jest pewnego rodzaju (uwaga, duże uproszczenia) radiem internetowym, w którym głos zostaje nagrany, zmontowany, a później udostępniony użytkownikom do pobrania w formie pliku dźwiękowego.
Od pewnego czasu na stronie EiTJ.info można zapoznać się z podkastem traktującym o energetyce i technice jądrowej. Niezupełnie jest to postapokaliptyczne, ale techniki opisywane w podkaście mogą kiedyś do takiej postapokalipsy doprowadzić. Stąd warto wiedzieć, z czym ma się do czynienia :)
Osobiście przesłuchałem jeden odcinek, ale mnie nie urzekł. Może dojdzie do tego, że jeszcze do niego powrócę.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Podkast o energetyce jądrowej
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca 2010, 19:45:09 »
Ooo!!!

Nawiązałem już z autorami kontakt operacyjny więc się zobaczy co z tego będzie  8)

Na razie odsłuchałem jedną audycję, ma pewne mankamenty natury technicznej (stuki, puki wyłapywane przez mikrofon, MP3 zakodowana stałą bitratą), mówiący czasami się zawiesza, a muzyka trochę przeszkadza. Ale też nie oszukujmy się, że każda taka inicjatywa robiona bez profesjonalnego studia nagraniowego, będzie taka (schronowa też, bo plany mieliśmy różne).

Mimo tego, to dobra rzecz z profesjonalnym przekazem  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Podkast o energetyce jądrowej
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marca 2010, 20:28:19 »
Mi podoba się bardzo z powodu braku profesjonalnego studia. Jest to duży plus - jest prawdziwe. Bez głupiego masteringu i innych zabiegów akustyka. Pokazuje, że jak się chce to można  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

atomowyLukasz

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podkast o energetyce jądrowej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipca 2010, 13:22:41 »
Oho nawet nie wiedziałem, że umieszczacie tutaj info o odcinkach itd. Serdeczne dzięki. Co do samego podcastu... Teraz jest już z kolegą nagrywany, co nadaje mu odpowiedni dynamizm. Początkowe odcinki były mierne... Bo po pierwsze ja miałem małe doświadczenie w podcastowaniu, a po drugie sprzęt był mizerny. Teraz jest ciut lepiej. Nadal nie jest to profesjonalizm, bo staram się znaleźć dobry mikrofon do dyktafonu itd. To wszystko kosztuje, ale myślę, że dajemy radę ;)

Jeszcze raz dzięki za współpracę no i na forum postaram się być obecny ;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Podkast o energetyce jądrowej
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipca 2010, 13:24:21 »
To temat taki ogólny, a każdy nowy odcinek jest zapodawany jako news  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

atomowyLukasz

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podkast o energetyce jądrowej
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipca 2010, 13:27:23 »
No właśnie widziałem, dlatego się zdziwiłem bardzo... Oczywiście zdziwienie w sensie pozytywnym :)