Autor Wątek: Coca-Cola  (Przeczytany 6210 razy)

szymon12

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 58
Coca-Cola
« dnia: 18 Stycznia 2010, 17:54:58 »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Coca-Cola
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Stycznia 2010, 20:47:45 »
jakieś 15 lat temu podróżując po Francji w warsztacie samochodowym zobaczyłem mechanika , który polewał śruby colą. Zapytałem co robi, a on mi wytłumaczył, że nie zna lepszego środka czyszczącego niż cola.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Coca-Cola
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Stycznia 2010, 21:48:37 »
My tu kurde o miłych aspektach żarcia gadamy a nie o hardkorach  ;D

Pamiętam jak pogromcy mitów badali colę na odcinku jej różnych zastosowań, a konkretnie rozpuszczania zebów. Do miseczek wlali napój oraz kwas fosforowy, który jest w coli. W obu przypadkach zęby się nie rozpuściły, ale ten wyjęty z coli był bardziej czarny :-X
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Coca-Cola
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Stycznia 2010, 00:34:23 »
Pogromcy też mieszali colę z mentosami, udało im się nawet stworzyć rakietę napędzaną colą i mentosami. :)

kostuch102

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 83
  • ------[]--
Odp: Coca-Cola
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Stycznia 2010, 02:13:37 »
Słyszałem też że dobrze schłodzona potrafi skutecznie gasić pragnienie w ciepłe dni (na krótki czas ofc   ;))
Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.

Drake

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Być napromieniowanym czy nie? - oto jest pytanie
Odp: Coca-Cola
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipca 2010, 17:26:40 »
Coca-Cola to kwas,który bardzo dobrze rozpuszcza kości, ale ja znam sposób, aby Cola była zdrowa. Dolać mleka, a jeżeli ma jeszcze aspartam, to na 2l łyżeczka spirytusu.

zmstr

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Coca-Cola
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Września 2010, 18:07:30 »
jakieś 15 lat temu podróżując po Francji w warsztacie samochodowym zobaczyłem mechanika , który polewał śruby colą. Zapytałem co robi, a on mi wytłumaczył, że nie zna lepszego środka czyszczącego niż cola.

Może nie dokładnie czyszczącego, ale działającego na rdzę i to ze względu na "buzowanie" się napojów typu Pepsi/Coca Cola - równie dobrze można polewać śruby Buskowianką - też daje podobny efekt :P Swoją drogą jest pewien paradoks z Coca Colą, bo z jednej strony pozwala odkręcić zapieczone śruby, czyli tak jakby niszczyła rdzę, z drugiej strony polewanie nią niezabezpieczonego kawałka blachy spowoduje jej przyspieszone korodowanie (sprawdzone na produkowaniu rosta na masce mojego auta :P )

BTW: Jakieś 2 tygodnie temu odkryłem też inne zastosowanie CC. Jako, że pojechałem na imprezę do znajomego autem dosyć daleko i tego samego dnia musiałem wracać, nie piłem alkoholu, więc zostałem uraczony właśnie Coca Colą. Po wypiciu w ciągu kilku godzin 2,5 litra tegoż napoju w drodze powrotnej czułem się tak "naspeedowany" jakbym sięgnął po coś nielegalnego  :auc