Autor Wątek: Problem z dialogami tzn nie slychac ich  (Przeczytany 11312 razy)

rwtnt

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« dnia: 22 Listopada 2008, 12:15:09 »
Mam nastepujacy problem szukalem na googlach i byla wzmianka o tym na gamespocie ale nie rozwiazano problemu: Otoz slysze rozmowy gdy przechodze obok postaci ale nie gdy dochodzi do konwersacji i patrze na nia. Do tego radi tez nie dziala brak dzwieku.

Mam viste 64bit wiec nie mozna wylaczyc akcelracji z poziomu dx kodeki fdd tez nie maja u mnie takiej opcji i presetow dla zadnej aplikacji. Pozatym gralem z 2h i zadnych bugow crashow dziala swietnie poza brakeim dzwieku w dialogach i radia.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2008, 12:38:15 »
Cytuj
fdd tez nie maja u mnie takiej opcji

Jakich presetów? Jakich opcji? po prostu przejrzyj dokładnie konfiguratora audio kodeków FDD [i video też możesz] i znajdziesz tam miejsce gdzie możesz wyłączyć kodeki dla wskazanych aplikacji. Wskazujesz oba pliki exe i po sprawie.

A jak zaczyna się konwersacja i wciśniesz 2x klawisz ESC to dialog rusza? choć na ułamek sekundy? Jeśl itak, to jest to podstawowy i najbardziej wyraźny syndrom problemu z kodekami.

Jak nadal nie umiesz znaleźć tego w FDD to zainstaluj inną wersję kodeków FDD albo spolczenie, albo coś. kombinuj w oparciu o to co jest w poradniku, bo z nim można sobie poradzić ze zdecydowaną większością problemów

rwtnt

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2008, 19:52:23 »
Mam k-lite codec pack i fd jest tam ale nie widze mozliwosci wylaczenia kodekow dla aplikacji.... hmm a propo esc to sprawdze czy tak sie dzieje.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada 2008, 20:17:49 »
A co masz w konfiguracji audio w zakładce "DirectShow control"? bo ja mam tam 2 checkboxy i jeden podpisany jest jako "Don't use ffdshow in" i moge dopisać do listy programy klikając na "Edit"

Do konfiguracji wejdziesz oczywiście z poziomu menu start -> programy -> k-lite codec pack -> configuration -> ffdshow audio decoder
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2008, 20:19:54 wysłana przez Ulyssaeir »

rwtnt

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2008, 12:58:04 »
Znalazlem rozwiazanie dodalem gre do alchemy i dzialaja dialogi:) oprocz tego wyczytalem ze zmiana z 5.1 na 2.1 dziala wiec mysle ze mozna to uznac za rozwiazanie tego problemu ide grac ;)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopada 2008, 14:31:58 »
W poradniku nie opisywałem  użycia alchemy bo sporo osób ma z programem więcej problemów niż bez niego.

rwtnt

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada 2008, 17:30:09 »
Tzn faktycznie z alchemy sie wiesza.... Po probie wyjscia z dialogu ale zmiana z 5,1 na 2,1 umozliwila gre bez problemow 5h gry bez zadnego crasha buga itp jak narazie fallout 3 jest swietny nawet ubilem 2 super mutantow ;)

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Problem z dialogami tzn nie slychac ich
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lutego 2011, 03:55:05 »
ten problem jest na Windows Vista (specjalnie postawiłem VM) ale nie ma go na W7 (działa na rzeczywistym) może to banalne ale zmień system
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego