Autor Wątek: Karty grafiki, inne potrzeby  (Przeczytany 5071 razy)

Bonawentura

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Inżynier
    • Mój kanał YT
Karty grafiki, inne potrzeby
« dnia: 17 Stycznia 2010, 10:36:08 »
Ejże!  ;)

Przymierzam się od niedawna do zainwestowania w sprzęt, głównie do pracy, ale jak już to koniecznie muszę zagrać na nim wreszcie w Fo3 i tutaj pojawia się pytanie. Według poniższego linku czytam o szczegółach dotyczących wymagań sprzętowych:

http://www.shacknews.com/onearticle.x/55221

Może głupie pytanie, ale średnio się znam na hardware. Czy ktoś z Was, drodzy schronowicze, mógłby mi powiedzieć, czy poniższa karta grafiki będzie w porządku?

http://www.proline.pl/?p=SAP+HD5750+1GB

Dzięki za odpowiedź ;)
- How did you survive?
- Didn't! Got killed!

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Karty grafiki, inne potrzeby
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Stycznia 2010, 12:01:50 »
Oczywiście, że ta karta spełnia wymagania. Ma ok 1GB pamięci a wymagane jest 256 MB. A to, że ta karta nie jest na tej liście jest po prostu spowodowane tym, że raczej tej karty jeszcze wtedy nie było.
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Karty grafiki, inne potrzeby
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lutego 2010, 11:50:51 »
A na takiej karcie F3 odpali?  ???

http://www.gral.pl/preview/Asus/GeForce_9500GT_Asus_Magic_512MB_DDR2_DVI_HDMI_PCI-E_27.html

Ona czapsi DX 10, a trójka lubi 9.0c więc jak?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Karty grafiki, inne potrzeby
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lutego 2010, 17:55:22 »
Szczerze mówiąc to nie słyszałem żeby jakaś gra obsługiwała tylko DX10 bez wcześniejszych wersji. To chyba działa, tak że podają najnowszą wersję sterowników jaką dana karta potrafi obsłużyć, czyli 10, 9, 8... itd.

Taka jest moja opinia.
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


moonfall84

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Karty grafiki, inne potrzeby
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lutego 2010, 18:33:31 »
Tak karty graficzne zawsze są kompatybilne wstecz. Jak ma directX 10, to bangla tam dX 9.0 itd.

Jednak ta karta którą sugerujesz Squonk jest słaba - często stosowana jest w laptopach. Posiada pamięć DDR2, gdzie taki Radeon 5750 już chodzi pod DDR5.

Według mnie dobra karta do gier musi mieć DDR3. Sprzedałem niedawno stacjonarkę i miałem tam GeForce 9800GTX++.
Został mi laptop z Radeonem 4650 512MB DDR3 i fallout przy rozdziałce nominalnej laptopa (1366 x 768) chodzi na full detalach płynnie.

Do autora tematu. Nie wiem czy jest sens abyś kupował tę kartę. Jaki masz sprzęt ? Może okazać się że ta karta będzie za mocna do Twojego kompa.
Pamiętaj że Twój komp jest tak szybki jak jego najsłabsze ogniwo !

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Karty grafiki, inne potrzeby
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lutego 2010, 00:55:46 »
Cytat: moonfall84
Jednak ta karta którą sugerujesz Squonk jest słaba - często stosowana jest w laptopach. Posiada pamięć DDR2, gdzie taki Radeon 5750 już chodzi pod DDR5.
Ale F3 na niej pójdzie? Karta mieści się w zakresie wymagań do tej gry?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

moonfall84

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Karty grafiki, inne potrzeby
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lutego 2010, 08:50:04 »
Tak pójdzie na niej Fallout 3 :) Jednak pełnią detalów graficznych się nie nacieszysz, bo będziesz miał niestety mało klatek.
Na niższych ustawieniach spokojnie zagrasz. Zresztą dla nas, weteranów grafika ma drugoplanowe znaczenia, a pierwszeństwo zawsze grywalność i fabuła :)