Autor Wątek: Czy tak wygląda koniec świata?  (Przeczytany 5451 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Czy tak wygląda koniec świata?
« dnia: 16 Stycznia 2010, 09:35:30 »
To, co obecnie dzieje się w Haiti, niewielkim państwie w Ameryce Środkowej, trudno opisać słowami. Ogromne trzęsienie ziemi z 12. stycznia, jedno z największych w historii kraju, niemal całkowicie je spustoszyło. Port-au-Prince, stolica Haiti, legło w gruzach. Zniszczone drogi i lotniska praktycznie uniemożliwiają jakąkolwiek komunikację. Państwo na małej wyspie u wybrzeży USA pogrążone jest w chaosie. Zdjęcia prezentowane w telewizyjnych serwisach informacyjnych są przerażające. Szacuje się, że zginąć mogło nawet 100 tys. ludzi, czyli prawie 1% całkowitej populacji Haiti. Bezładnie porozrzucane zwłoki Haitańczykow leżą pozostawione na ulicach, gdyż nikt ich stamtąd nie usuwa - jest ich po prostu zbyt wiele. Ci, którym udało się przeżyć rozpaczliwie walczą o przetrwanie - plądrują sklepy, wyrywają sobie z rąk jedzenie. Uruchamiane są podstawowe instynkty człowieka - chcą jedynie przeżyć.

Czy tak wyglądać będzie koniec świata? Jak my poradzilibyśmy sobie z taką tragedią? Jak zachowywalibyśmy się w obliczu apokalipsy, która dotknęła mieszkańców Haiti? Może warto się nad tym zastanowić przy okazji tak wstrząsajacych wydarzeń.

Trzęsienie ziemi na Haiti
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Stycznia 2010, 10:59:39 »
To jest straszna katastrofa. A żal mówić ... Odbiegając trochę od tematu i szyderczo podchodząc do sprawy nasuwa  mi się pewna myśl. Jak by mogła po czymś takim wyglądać żałoba narodowa dla naszego prezydenta, który z byle wypadku robi trzy dni - przy takiej tragedii rok to chyba jest za mało. Sorry , ale tak mi się nasunęło po obrazie zniszczeń i ludzkiej krzywdy jaką ujrzałem. Bo czym przy tym jest kilku górników , autokar pielgrzymów... Stało się coś strasznego... Choć według Nostradamusa ( jeśli wierzyć w te przepowiednie ) to dopiero zaczyna się coś wielkiego ... Nie potrafię sobie wyobrazić tego u nas.... Eh  :'(
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Bonawentura

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Inżynier
    • Mój kanał YT
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Stycznia 2010, 12:31:32 »
Wczoraj wieczorem widząc kolejne migawki z Haiti pomyślałem sobie dokładnie o tym: jak by to wyglądało, gdyby się działo w Polsce. Nawet nie chcę spekulować, ale chyba tylko nasze położenie geograficzne ratuje nas przed kompletnym chaosem. O ile ludzie żyjący w regionach o dużym znaczeniu tektonicznym zdają sobie sprawę z tego, że trzęsienie ziemi może przyjść i wielokrotnie już go doświadczali (pomijając katastrofalne skutki), to my, zupełnie nieprzyzwyczajeni do odczuwania takich katastrof na własnej skórze, a postawieni nagle przed faktem dokonanym... mielibyśmy chyba gorszą sytuację jak ci nieszczęśnicy z Haiti.

Mogę im tylko życzyć powodzenia :(
- How did you survive?
- Didn't! Got killed!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Stycznia 2010, 19:28:49 »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Stycznia 2010, 20:46:37 »
Jak to wyglądałoby u nas? Jak zwykle - dwie skrajności. Jedni nie patrząc na nic rzuciliby się na ratunek, a drudzy na rabunek. Znając mentalność naszego narodu, to w skutek paniki post factum zginąłby kolejny % ludności Polski. O  kilogram pszenicy (tak hojnie wysypywanej na tory przez Leppera) dyskusja poszłaby na noże i ogólnie dostępną broń obuchową. W tym samym czasie zastępy ochotników własnymi rękoma rozgrzebywałyby gruzy w poszukiwaniu śladu życia.

Choć ogólnie rzecz biorąc, to w obliczu zagrożenia jednak Polacy (jako naród) potrafią stanąć na wysokości zadania odkładając niesnaski na później, czym w historii potrafiliśmy zaskoczyć niejednego najeźdźcę.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Stycznia 2010, 21:05:33 »
Czyli byłoby źle, ale byłoby dobrze? Wszyscy by się kłócili, ale jednak wszyscy by się pogodzili? Takie podsumowywanie możliwych działań Polaków wobec katastrofy na podstawie stereotypów jest bardzo krzywdzące i chyba najbardziej z punktu widzenia tego, kto tego dokonuje.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Stycznia 2010, 12:02:38 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Stycznia 2010, 18:39:59 »
@ nie wiem
Miałem na myśli to, że Polacy często popadają w skrajności. Historia pokazała niejednokrotnie, że w ekstremalnych sytuacjach potrafimy się zjednoczyć odkładając waśnie na później. Jednakże obecny, konsumpcyjny charakter życia okazuje, że bardzo często Polacy przedkładają swój prywatny interes ponad szeroko pojęte dobro ogółu i w chwili kryzysu instynkt przetrwania może okazać się silniejszy.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Stycznia 2010, 01:52:25 »
Podaj przykład w historii, w którym Polacy się zjednoczyli i coś sobie wywalczyli ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Stycznia 2010, 11:50:33 »
A jak sobie wywalczą to później i tak to spier... i przy najbliższej okazji jeden drugiemu widelec w plecy. Lepiej być samotnym snajperem i dbać o własna dupę i rodzinę. Wiem egoistyczne, ale prawdziwe. Miłosierdzie sprawdza się w przypadku luksusu posiadania. A tak, instynktownie wydrapiesz bliźniemu oczy za kroplę wody i kawałek suchara. Raz na ileś lat znajdzie się jakiś dobry samarytanin. Ale tak naprawdę człowiek o jedno z paskudniejszych stworzeń na świecie. W sumie można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach CZŁOWIEK nie brzmi dumnie  ::) Pies z kulawą nogą ma więcej godności niż człowiek.   
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Stycznia 2010, 14:41:44 »
E tam nasa, też pielęgnujesz jeden z utartych wzorców mówienia o człowieku. Ludzie po prostu nie są z natury dobrzy, ale nie są też źli. Są z natury po prostu głupi i tyle ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Stycznia 2010, 17:42:48 »
O to, to, to. Ale z drugiej strony jak widzę wszystkich śiętojebliwych w naszym kraju, którzy radyjka słuchają. I tacy święci i miłosierni dają datki na to gówno, A bliźniemu, który jest innowiercą kose by wsadzili, lub gdy widzą potrzebującego odwracają się na pięcie. Z ambony czarny pierdzieli jak to trzeba innym pomagać, a sam dupę w krowie S- klasa wozi i ch.. go inni obchodzą.  To mnie wiesz co strzela. Najbardziej  nie lubię obłudy. I czasami mi wstyd za tych wszystkich z którymi idę do kościoła. 1 % księży może z powołania jest naprawdę i w sandałach chodzi i drugiemu ostatni kęs chleba odda. A co z resztą grubasów w czerwonych czapeczkach. Ciepły kominek, gosposia i młody ministrant za batona... Czy któraś sprawa o pedofilię skończyła się u tych "miłosiernych" i kochających życie, prawdę, męczenników sprawą w sądzie? Nie. Prasa napisze księdza przeniosą do innej diecezji sprawa ucichnie. Czemu? Bo mają tyle kasy i ziemi, że nikt z nimi nie zaczyna.
Ostatnio na mszy wyszła biedulka siostrzyczka (tych lasek to mi na prawdę żal) serce się kraje jakie one potrzeby mają. Założyły świetlicę dla opuszczonych dzieci. Te dzieciaki z gipsu aniołki robiły . By ona mogła je sprzedać za przysłowiowego zeta, bo na ogrzewanie nie mają. A grubas siedzi w czerwonym fotelu łapy na bebzonie sobie oparł i patrzy jak kilka osób daje na świetlice. Zamiast powiedzieć dzisiejsza taca idzie na ten cel. Co jest kurwa się pytam? Czy to jest człowiek ? Nie to zwierze i to takie bez serca z instynktem samozachowawczym skierowanym w jedną stronę - wszystko dla mnie. To nie głupota, to chciwość, egoizm, nie poszanowanie drugiej istoty. Na zasadzie  Bierzcie i pieprzcie się bez zastanowienia, kondony to grzech. Mnóżcie się, a skąd na żarcie mieć będziecie przy 13 bachorach mnie nie interesuje. Ważne, że by nowy kościół na jakimś zadupiu wybudować, w którym kolejne grubasy będą się opierdzielać. A najgorsze jest o, że w naszym kraju 80 % baranków bożych święcie jest przekonanych, że jest ok i nie było sprawy bo tak powiedział DYREKTOR. Co? Powiecie caritas wysłał jedzenie i pomoc, a skąd ma caritas  - od kościoła, nie od ludzi, którzy mają jeszcze trochę godności, wiary i współczucia. Nie słyszałem, żeby Watykan posłał jakąś pomoc. Nie bo po jakiego, wystarczy, że  nasz, wasz Papa zostaje pogrążony w głębokim żalu i się modli.

ED: Sorry, że dotknąłem tą grupę zawodową , ale jako przykład pierwsza wpadła mi do głowy, równie dobrze mógł bym podać lekarzy, czy jakąkolwiek innągrupę zawodową . Wśród nas naprawdę niewielki procent to ludzie.
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2010, 18:36:46 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Stycznia 2010, 22:31:26 »
Racja, nasa, popieram Cie w calej rozciaglosci. Kosciol to obecnie kociol - mafii, sekty, darmozjadow, fanatykow, skurwieli i wielu innych nietykalnych. Nie odnosze tego do wiary - osobiscie jestem wierzacym, moge nawet zaryzykowac stwierdzenie, ze gleboko, ale Kosciola nie popieram. Popieram kosciol, jako miekjsce swiete, do ktorego moge udac sie w kazdej chwili, by sie wyciszyc i pomodlic.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Stycznia 2010, 01:29:01 »
Pewnie masz rację, ale można przedstawić analogicznie odwrotne argumenty. Np. moja babcia jest babcią (wow :P), nie słucha Rydzyka, a jak trzeba komuś pomóc na wsi, na której mieszka, to pożycza pieniądze. Tak samo znam księdza, który przerwał kazanie po to, żeby przejść się do przedsionka i oddać swoje buty bezdomnemu w środku zimy. Potem wrócił na ambonę i dokończył kazanie.

Czyli są i tacy i tacy ludzie, ale żeby oceniać, że tych bez serca jest więcej, to się tego nie podejmę. Mało świata widziałem, za mało żeby statystyki na ten temat prowadzić :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Stycznia 2010, 06:58:16 »
nie wiem. Ja przecież nie piszę, że same złamasy są na świecie i w śród księży. Tak jak napisałem ten 1% ostatnie buty chleb odda. Ludzi teraz na prawdę ze świecą trzeba szukać. Wyobraź sobie sytuację następującą (teraz lekarze pójdą na tapetę- bo też złamasy- nie wszyscy ale spora ilość) Moja żona wymacała sobie w piersi guza. Poszła w tej sprawie do przychodni. Pani w recepcji jej powiedział, że lekarz może ją przyjąć za 6 miechów ( kurwa w takich przypadkach to nie ma zlituj to nie pryszcz tylko guz). Zaproponowała prywatną wizytę u pana . No pewnie, że bierzemy prywatną . Pan doktor ją zbadał. Kazał zrobić trzy markery na raka (jeden 200 zł). To zapewnia mi państwo i NFZ. Poszliśmy zrobić markery. I co się dowiadujemy, w szpitalu? Że jak Panią jest stać na prywatne konsultacje to i markery może pani sobie też prywatnie zrobić. Nie jestem ciśnieniowcem, ale jakoś mi tak skoczyło, że cały szpital latał. No i co i tak musiałem je zrobić prywatnie ::) Mnie było na to stać, ale co z tymi, którzy nie mogą sobie pozwolić na prywatne gabinety i leczenie - proste. Nawet nie macie pojęcia ile dziewczyn , kobiet jest amazonkami. Bo jeden z drugim kutas sobie gabinecik prywatny otworzył i charytatywnie nie będzie nikomu pomagał.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Stycznia 2010, 11:01:25 »
Zgadza się, z lekarzami jest podobnie. Mama mojej narzeczonej poszła do rodzinnego z zajebiście wysokim ciśnieniem. On jej mówi - do specjalisty, bo nic tu nie poradzę. No więc idzie do specjalisty, puka i pyta, czy jej nie przyjmie. Ona (bo to była ona) jej na to - zapisać się. A matula ledwie może wystać na nogach. Wkur... się i mówi: a prywatnie mnie pani przyjmie? Wiecie co jej ta małpa odp: choćby zaraz, bot to może być zagrożenie dla życia.

Drugi przykład, choć to może bardziej o znieczulicy. Mojej koleżance z pracy umarł mąż. Przyjechało pogotowie, osądzili zgon bez jakichkolwiek badań (!). No więc koleżanka mówi (wyobraźcie sobie w jakim była stanie, wyszła na spacer a on jeszcze żył): nie może pan jeszcze raz sprawdzić? Lekarz, nawet na nią nie patrząc: przecież widać, że to trup.

Pewnie masz rację, ale można przedstawić analogicznie odwrotne argumenty. Np. moja babcia jest babcią (wow :P), nie słucha Rydzyka, a jak trzeba komuś pomóc na wsi, na której mieszka, to pożycza pieniądze. Tak samo znam księdza, który przerwał kazanie po to, żeby przejść się do przedsionka i oddać swoje buty bezdomnemu w środku zimy. Potem wrócił na ambonę i dokończył kazanie.

Czyli są i tacy i tacy ludzie, ale żeby oceniać, że tych bez serca jest więcej, to się tego nie podejmę. Mało świata widziałem, za mało żeby statystyki na ten temat prowadzić :P

Czyli można. Ale o tym się nie mówi, słychać za to więcej o tym wszystkim, co pisał nasa. Dlatego mamy o tych ludziach takie a nie inne zdanie.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Stycznia 2010, 15:48:55 »
Chodzi mi o to, że nie będę strzelał, że tylko 1% jest ludzi dobrych.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Czy tak wygląda koniec świata?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Stycznia 2010, 16:29:02 »
Jeden, dwa % , chodzi mi o bardzo niewielką ilość. Masz klasę100 osób znajdź w niej osoby, które zrobią coś dla drugiej osoby bezinteresownie. Na zasadzie dobrodziejstwa, czyli kiedy się traci i daje , a nie kiedy się daje i traci. Nie mówię tu o klimatach daj ściągnąć, pożycz pomóż mi w czymś. Tylko o spontanicznym, rzuceniu się na pomoc osobie, której się nie zna, a która jest w potrzebie. Widzisz człowieka leżącego na ulicy. Większość przejdzie obojętnie myśląc sobie "pijak , dobrze mu tak...". Ja podejdę i sprawdzę czy żyje jeśli jest pijany pomogę mu wstać, posadzę na ławce  nawet jak by miał mnie przy tym obrzygać- tak już mam, tak mi wpajała babcia , która ciągle powtarzała, że ludziom by się znowu wojna przydała. Na początku grudnia szedłem po ulicy widzę chłopaka, dostał ataku padaczki, podbiegłem do niego. Myślisz, że ktoś mi pomógł ludzie patrzyli na mnie jak na idiotę. Tu mu głowę trzymam, że by sobie jej nie rozbił i nie mam już ręki, by nacisnąć 112. Dopiero po jakimś czasie jakaś dziewczyna podbiegła z przystanku na przeciwka i zapytała czy może pomóc , a cały przystanek ludzi. Stoją i się gapią jak ciele w malowane wrota, a tu człowiek umiera. Zniszczyłem sobie kurtkę bo musiałem go czymś okryć. Przyjechało pogotowie, wsadzili nieprzytomnego do karetki. A ja szedłem przez miasto ufajdolony
rzygowinami. A wszyscy się na mnie gapili z obrzydzeniem jak bym był ostatnim brudasem śmierdzącym. Fakt wyglądałem jak bym ze śmietnika wylazł, bo biała kurtka była brudna od chodnika, wymiociny i krwi, która leciała mu z nosa i rozbitego czoła.

Ed: Dobrych uczynków nikt nie pamięta, żłych nikt nie zapomina...
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2010, 11:12:20 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."