Autor Wątek: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1  (Przeczytany 12034 razy)

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« dnia: 11 Stycznia 2010, 16:25:20 »
A otóż problem jest taki że za każdym razem jak próbuję dojść do Morfeusza atakują mnie Mroczni (te takie supermutanty z włączonym chyba modułem niewidzialności w Pip-boyu) i nawet jak mam habit (zakonnica w przebraniu  ;)) i ten znaczek od Biczownika ci dalej się na mnie rzucają... a poradnik 13 schronu zniknął mi z dysku po ostatnim formacie, i jeszcze mam prośbę coby ktoś mógł podrzucić (miałem go na płycie z Falloutem bodaj z Wyborczej, ostatnio instalowałem Fallouta z Play Extra chyba). Może ktoś pomóc? Z kury i dziobaka dzięki!
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia 2010, 19:42:21 »
Przebierz się w szaty Jain (z The Hub, przypominam) i zakradnij się do Kaplicy. Będziesz potrzebował odznaki - czerwonego symbolu Dzieci - od Lashera, Doktora Wu lub Tona albo Francis (dwójka stojąca na północy). Można ją ukraść lub wykupić. Jeśli byłeś już w MB i zrobiłeś tam rozrubę, to Mroczni mogą się na ciebie rzucić, podobnie Morfeusz. On sam zaś może zaprowadzić cię do Mistrza.

Jeśli gadałeś z Nicole w Boneyard, kiedy tylko przybędziesz na miejsce, dołączy do ciebie mały oddział rebeliantów. Podobnie jak i twoi towarzysze będzie to powodem wszczynania walk przez Mrocznych.
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2010, 19:45:10 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Stycznia 2010, 19:45:42 »
Nieeee!!! Akurat byłem w MB dla Bractwa Stali i zaatakowały mnie mutanty, a nie chcę tego questa robić na jatkę ze wszystkim...  :'(
Jest jakieś inne wyjście czy muszę save'a się od kogoś pożyczyć?

PS: Szaty mam od sklepikarki z Katedry, podłożyłem  jej TNT do kieszeni ;P
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Stycznia 2010, 09:29:49 »
PS: Szaty mam od sklepikarki z Katedry, podłożyłem  jej TNT do kieszeni ;P

Jedna z fajniejszych metod zabijania wymyślona przez twórców gry :D

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Stycznia 2010, 17:31:00 »
Mogę zażartować, mogę? I tak sobie puszczę żarta bo lubię i się nie mogę powstrzymać gdyż mi się kojarzy  :P
"... Wszyscy słudzy mroku mają kozę z boku,
bo kozy potęga z piekła tutaj sięga
najpiękniejsze zwierze złóż mu coś w ofierze
Jaka by nie była w kozie drzemie siła

Taki mały taki duży może kozę czcić ..."
Arka Satana - Taki duży taki mały (Ballada o kozie)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia 2010, 17:48:40 »
PS: Szaty mam od sklepikarki z Katedry, podłożyłem  jej TNT do kieszeni ;P
Jedna z fajniejszych metod zabijania wymyślona przez twórców gry :D

Tyle że twórcy jej nie wymyślili i formalnie jest ona cheatem, oraz czasem wywołuje pewien upierdliwy bug (z którym to Kilian może mieć właśnie do czynienia) ... a jeśli już musicie korzystać ze "skrytobójstw" to bezpieczniej stosować metodę na Super Stimpaki polegającą na aplikacji takowych celowi i poczekaniu (na przyśpieszonym czasie) aż zadziałają negatywne skutki tej kuracji.

PS: Szaty można zdobyć masakrując świątynię w Hub po rozmowie z jej przywódcą i gdzieś w Boneyard powinny być (ale gdzie to już nie pamiętam).

Edit: Nieco źle się wyraziłem ... poprawione.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2010, 22:40:04 wysłana przez Rezro »

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia 2010, 17:52:58 »
Emm... mi Fallouta 1 nie wywaliło ani razu do windy...

Dobra, skoro już trzeba będzie mieć save'a to poproszę o:
- jeśli ktoś ma to save'a przed katedrą (zmienię sobię postać w Edytorze :P)
- poradnik 13 schronu do Falla 1.

Z dziobaka dzięki :P
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Stycznia 2010, 11:16:54 »
Hm ja nie widzę problemu  :P Te zadanie wygląda mniej więcej tak:

- możesz albo pogadać z morfeuszem i go zabić albo zabić go bez gadania (nie ma nic ciekawe do powiedzenia).
- albo zgodzić się by zabrał cię do mistrza co nie ma sensu bo tracisz szanse na eksploracje krypty pod katedrą.

Więc siłą rzeczy trzeba go zabić, potem założyć szatę i spokojnie iść do piwnicy - nie będziesz atakowany.

A jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli chcesz przejść to jak najbardziej dyplomatycznie to zostaw towarzyszy gdzieś poza katedrą - jeśli poruszasz się w grupie to będą cie od razu atakować.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Stycznia 2010, 18:03:06 »
Zgadza się. Idź po schodach w trybie walki i powinno być okej
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Stycznia 2010, 23:58:48 »
i nie wal plazma, spopieli odznake;]
 w falloucie wlasnie to jest najlepsze ze nie musisz miec wczesniejszego save "bo cos nie wyszlo" tu jest zawsze zapasowe wyjscie z kazdej sytuacji. ja to teraz jak gram z save korzystam tylko jak koncze "sesje" lub zgine, fajne cyrki wychodza czasem;] niektorzy wogole jak gina to zaczynaja od nowa;]

Bonawentura

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Inżynier
    • Mój kanał YT
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Stycznia 2010, 09:23:26 »
ja to teraz jak gram z save korzystam tylko jak koncze "sesje" lub zgine, fajne cyrki wychodza czasem;] niektorzy wogole jak gina to zaczynaja od nowa;]
Hmm, zginąć i wrócić do zapisu sprzed - dajmy na to - dwóch godzin grania? Nie, dziękuję :D
- How did you survive?
- Didn't! Got killed!

kurzel131

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problem z Mrocznymi w Katedrze - Fallout 1
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marca 2011, 00:43:44 »
Apropo 1 postu, w czym problem masz 1 albo 2 questy do konca gry dobrze wyszkolona postac i kozacka ekipe wiec mozna na lajcie wyrznac wszystkich w pien, ja pamietam mialem problem w f1 jak bylem w barakach a bylem solo w bodajze pancerzu bractwa i ze strzelba bojowa naprzemnian ze zwyklym karabinem plazmowymm.