Autor Wątek: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2  (Przeczytany 34818 razy)

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Jak w temacie. Możecie coś małego polecić na psy w Military Base, coś najlepiej taniego, dosyć skutecznego i biorącego jak najmniej PA? Bo ammo z Bozara mi szkoda, a znowu nie chcę męczyć grupy głupich psów pół godziny...

PS: Statsy mojej postaci (te najlepiej rozwinięte bojowe): Small guns - ponad 150%, Big guns - 142%, Walka wręcz - 112%, Broń biała - 67%

Reszta jest ekstremalnie niska, toteż z tego nie korzystam.
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Stycznia 2010, 19:16:27 »
Czy ja wiem? Ja tam na to używałem chyba karabinu szturmowego (amunicja 5 mm) albo strzelby bojowej - amunicja kalibru 12.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Stycznia 2010, 19:39:53 »
Strzelbę chyba podarowałem w prezencie Cassidy'emu, może się nie obrazi jak sobie pożyczę  :)
Dzięki za radę!
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Stycznia 2010, 19:56:14 »
można też z automatu 10mm SMG (bo chodzi o coś, do czego łatwo znaleźć amunicję - a amunicja 10 mm jest wszędzie :P)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Stycznia 2010, 20:05:29 »
No ja też własnie używałem pistoletu automatycznego, na te najbiedniejsze pociski 10 mm. Jak się ma 10 AP to można nieźle poszaleć :)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Stycznia 2010, 20:11:43 »
Ja mam jeszcze Psycho, Wygrzew i 19 porcji Jetu (+ odtrutka :P) czyli w połączeniu dwie porcje Jetu + 8 AP = bodaj 14 AP :P Dwie serie z Bozara i na przeładowanie starczy :P
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Stycznia 2010, 20:20:08 »
Ale na psy?... :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Stycznia 2010, 20:24:00 »
No to takie trochę było z dupy z tym bozarem. Ale jak masz takie wysokie unarmed to je z buta możesz  ::)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Stycznia 2010, 20:27:45 »
Tylko że nie chce mi się ich gnoić pół godziny, mam ważniejsze sprawy na głowie (zabijanie mutków w pierwszej części)!

A tyle Unarmed wytrenowałem i część doszła po wygraniu walk w Nowym Reno.
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Zukolec

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Stycznia 2010, 23:05:43 »
To ja proponuje ci takie rozwiązanie:
postaraj się zrobić tak aby jak największa liczba psiaków była na w jak najmniejszym punkcie i ciśnij z wyrzutni rakiet.
Potem dobij resztę z jakiegoś karabinu.

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Stycznia 2010, 14:24:06 »
Problem w tym że jeśli one otoczą kogoś z mojej drużyny ten może łatwo paść od mojej Bazooki. Jeśli otoczą mnie, minigun Marcusa przerobi mnie najprawdopodobniej przy krytyku na miazgę. A jeśli otoczą mnie dookoła to nie dam rady zrobić tak aby wytłuc ich za pomocą jednej rakiety, najwyżej (+obrażenia dla mnie) pójdą 3-4 psiaki :/
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Stycznia 2010, 18:59:33 »
Nie dawaj Marcusowi miniguna! Najlepiej dać mu w łapy karabin plazmowy, wtedy nie trzeba wznosić błagalnych wołań o litość, gdy on naciska na spust.

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Stycznia 2010, 20:16:00 »
Ja jak miałem Bozara to od razu kupowałem w San Francisco taki pistolecik: .223 Pistol (pistolet 5,56 mm)
Bo jechał na tej samej amunicji, a na drobnych przeciwników wystarczał zabierając 3 AP na strzał.


Albo polecam tez Combat Shotgun (strzelba bojowa) - jak wilków masz kilka blisko, to dajesz serią. Jak nie, to pojedynczymi strzałami.

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Stycznia 2010, 16:29:53 »
Uqahs - On tego miniguna miał aż do wyczerpania amunicji, teraz wali z pięści :P, ale w sumie dobry pomysł z tym plazmowym, wala się to u mnie po Navarro (wybiłem wszystko :P) parę ogniw termojądrowych też się znajdzie i hulaj dusza piekła nie ma :D

Saidon - Problem że amunicja do Bozara i .223 Pistol jest droga... Zostało mi około 50 naboi po wykurzaniu Patrolu Jedności i wybijaniu łowców niewolników, a kasę chcę oszczędzić na Enklawę żeby nakupować narko, stimpaków i amunicji coby mnie nie zatłukł Chuligan (Horrigan)
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Stycznia 2010, 09:26:09 »
Saidon - Problem że amunicja do Bozara i .223 Pistol jest droga... Zostało mi około 50 naboi po wykurzaniu Patrolu Jedności i wybijaniu łowców niewolników, a kasę chcę oszczędzić na Enklawę żeby nakupować narko, stimpaków i amunicji coby mnie nie zatłukł Chuligan (Horrigan)

Tania nie jest, ale .233 Pistol zużywa jej tylko 1szt na strzał, a nie 15 jak Bozar.

I szczerze mówiąc, ja w Fallout 2 nigdy, ale to nigdy nie cierpiałem na brak kasy. A jak docierałem do NCR czy San Francisco to nie miałem na co towaru wymieniać :). Amunicję do Bozara zawsze kupisz w NCR i SanFran i kilku innych sklepach, trzeba tylko je odwiedzać co jakiś czas.

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Stycznia 2010, 16:36:00 »
Ja mam akurat około 29000 kredytów, poszło na paliwo do Highwaymana, Combat Armor, zrobienie z siebie terminatora (;D), narko i dokupienie tej [piiiii] amunicji do Bozarów, gościowi nie zostało ani jeden kredyt, wszystką amunicję kupiłem, narkotyków też nie ma, paliwo jest na wychodnym (i jeszcze mu dałem 200 kredytów napiwku!!!). Oto co nieśli przeciążeni Marcus, Cassidy, Sulik i Lenny zanim nie kupiłem Highwaymana. :P Ale jeśli będę się wybierał na Enklawę to musiałbym conajmniej 20x Psycho, 40x Jet, 10x Wygrzew i ok 9000 amunicji do Bozara... a to trochę kosztuje...

PS: Chyba jaja sobie robisz, że zabiera tylko 3 PA na strzał!
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Stycznia 2010, 09:16:10 »
PS: Chyba jaja sobie robisz, że zabiera tylko 3 PA na strzał!

No zabiera zabiera, ale trzeba mieć odpowiednią postać. Ja zawsze gram postaci, która ma:
Cytuj
Fast Shot - dzięki temu każdy strzał zajmuje o 1 AP mniej. Jeżeli przy 15 levelu weźmie się jeszcze Bonus Rate of Fire to jeden strzał Bozarem zabiera wtedy tylko 4 AP! Czyli można strzelić dwa razy i jeszcze przeładować. Wprawdzie przy tym Traicie nie można strzelać z celowaniem, ale Bozar i tak nie ma tej opcji ;-)).
Cytuj
To cytat z mojego opisu bohatera sprzed... 7 lat :P
Link bezpośredni: http://fallout3.net/dzial,twojbohater_sajdon.html

Polskie nazwy to chyba Szybkostrzelność dla traita i Szybki cyngiel dla skilla. Ale nie jestem pewny, w polską wersję grałem tylko raz :).

Do tego dobierasz sobie umiejętności:
Quick Pockets - przeładowanie i otworzenie inwentarza podczas walki zabiera o 2 AP mniej
Action Boy - masz o jeden AP więcej  - to bierz 2x
Bonus Move -  możesz zrobić dodatkowo dwa kroki podczas jednej tury

I w efekcie masz 12 AP, strzał z bozara 4AP, pistolet 3 AP, przeładowanie 2 AP. Strzelasz 2x bozarem, strzelasz z pistoletu i możesz się jeszcze ruszyć o 3 pola :). W co 2giej rundzie zamiast pistoletu przeładowujesz i ratujesz się stimpackami, albo bierzesz 2 bozary do obu rączek i strzelasz 3x na turę ;).

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Stycznia 2010, 19:10:17 »
Wiesz, ciut się spóźniłeś, Jango ma w statsach juz ma wszystko perfekt poukładane :P
A ten twój pistolet kosztuje 10.000 kredytów...
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Stycznia 2010, 19:19:47 »
Chyba kapsli, i ja go kupiłem za dużo mniej...

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Kilian

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Najlepsza i tania broń na dużą ilość słabych przeciwników - Fallout 2
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Stycznia 2010, 19:31:44 »
To jest Fallout 2, a ja na F2kową walutę mówię kredyty... i ty może miałeś barter lepszy od mojego 38%...
Xfire - corranhorn64

Ghule - świecą przykładem. - I nie tylko!

Strelok Skirata wnusia miał. Ija ija jo! Wnusio dwa Bozary miał. Ija ija jo! Jango w USA zwali go. Ija ija jo! W klimatach postnuke pił dużo bro. Ija ija jo!