Autor Wątek: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]  (Przeczytany 9826 razy)

PalitPower

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« dnia: 21 Listopada 2008, 08:07:43 »
Otóż od jakiegoś czasu gram w Fallouta 3 jednak denerwuje mnie coś takiego w grze (wszystko zaznaczone na screenach niżej)






Mam pytanie... jak się tego pozbyć ? tzn jaka opcja za to odpowiada ? Próbowałem ze wszystkimi opcjami w Falloutlauncherze ale dalej to samo (podobnie jest z drzewami) reszta wyświetlana jest poprawnie.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopada 2008, 15:34:33 »
Tak szachownica jest spowodowana niewłaściwym działaniem tekstury. Najwidoczniej podczas instalacji wystąpił błąd.
Jeżeli to dotyczy jedynie tej fryzury, to ja po prostu zmień.
Jeżeli problem jest większy, to nie ma innego sposobu niż ponowne zainstalowanie.

Zapisy stanu gry są w Moje dokumenty, jeżeli chcesz, to je zabezpiecz.

PalitPower

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopada 2008, 16:09:22 »
To dotyczy tylko drzew (widok z daleka) i tej fryzury. Co do zmiany fryzury... da się ją zmienić już po wyjściu z krypty 101 ?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopada 2008, 16:13:17 »
Tak da się zmienić 8),a co do textur to nie masz przypadkiem karty graficznej Radeona?
Edit
@PalitPower
W Megatonie gdy "zakupisz" domostwo Mr.Handy będzie Cię w stanie przystrzyc.Podczas eksploracji świata spotkasz też trochę "fryzjerów" ;)
PS.Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty graficznej.Jeżeli zmieniałeś kartę w ostatnim czasie,użyj jakiegoś programu ;)do usuwania sterowników;następnie zainstaluj(już na czysty komp,bez poprzednich sterów)najnowsze sterowniki.
PS2
Tu masz link do sterów Palit,a(sprawdź dokładnie swoją kartę!).
http://www.palit.biz/main/download.php?pc_cate=vga&id=288
Najnowsze są z 6 listopada ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2008, 16:31:33 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

PalitPower

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopada 2008, 16:17:25 »
Mam GF 8600GT od Palita.

Gdzie w takim razie mogę zmienić fryz ? :)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopada 2008, 16:19:04 »
U swojego lokaja robota w swoim domku w megatomie ;p

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopada 2008, 16:42:05 »
Mam GF 8600GT od Palita.

Gdzie w takim razie mogę zmienić fryz ? :)

Robot w My Megaton House (dostępny po rozbrojeniu głowicy)
Butch (tak, ten koleś z 101. potem pojawi się na powierzchni i będzie można go dołączyć do drużyny)

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopada 2008, 16:47:19 »
Także w Podziemi (Underworld), mieście Ghuli, znajduje się darmowy fryzjer. 

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopada 2008, 19:26:01 »
Butch zmienia fryz?  :o

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopada 2008, 21:43:36 »
Butch zmienia fryz?  :o

Pamiętasz G.O.A.T. ? Jeżeli wysłuchałeś dialogów podczas oddawania testów, to usłyszysz, że Butch ma preferencje do zostania hairdresserem. (chociaż sam woli być nazywany barberem)

PalitPower

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Listopada 2008, 23:50:35 »
Mam jeszcze małe pytanie... w jaki sposób mogę samodzielnie naprawiać przedmioty ?

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopada 2008, 00:06:01 »
Wybierasz przedmiot w najlepszej kondycji i zaznaczasz go kliknięciem. Następnie naciskasz "R" i wybierasz inny, który chcesz poświęcić na naprawę.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopada 2008, 00:22:21 »
Tak, ale komenda R(epair) jest dostępna tylko jeśli masz w danym momencie w plecaku inną broń tego samego typu. Spróbuj na 2 uszkodzonych, takich samych broniach.

PS. poradnik dołączony do gry opisuje to nadwyraz jasno.

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopada 2008, 15:19:47 »
Ludzie rzadko czytają instrukcje. Widziałem, że ktoś takową sprzedawał jako "przedmiot kolekcjonerski do Fallout 3".

PalitPower

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopada 2008, 15:29:48 »
Dziwne żebym posiadał instrukcję, gdy nabyłem już grę bez takowej (kupowałem używaną)...

qba340

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Listopada 2008, 19:16:07 »
Co za człowiek sprzedawał F3 po użyciu zaraz po premierze. Sorki za podejrzenia, ale mi to na pirata wygląda. A tak poza tym w grze masz wyjaśnione jak się naprawia.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Listopada 2008, 19:56:51 »
F3 sprzeda każdy komu gra nie będzie odpowiadała. Ale.

Prawdę mówiąc ja też jestem przekonany że to pirat, bo jak już ktoś bardzo chce kupić grę, to kupi ją w sklepie. Kupując używkę od znajomego dostajesz też instrukcję. Kupując używkę na aukcji dopłacasz koszty przesyłki i masz prawie cenę nowej gry. Zamieszanie związane z wysyłką kasy, oczekiwaniem na grę, wcześniej na koniec aukcji, etc. nie jest warte zaoszczędzenia tych kilku złotych, o ile mówimy tu o zaoszczędzeniu czegokolwiek.

A tak zupełnie przypadkiem tydzień temu sprawdzałem ceny na Allegro i były jeszcze wysokie, dopiero w tym tygodniu poszły w dół - więc odkupienie po niższej cenie nie mogło mieć miejsca  . Na płycie instrukcji nie ma. Z drugiej strony sprzedającemu zależy na odzyskaniu kasy którą on wybulił i jak najmniejszej stracie. Nie dając instrukcji rzuca sobie piasek w oczy, bo może żądać mniejszej kasy.

Jak ktoś dobrze zauważył, instrukcji sie zwykle nie czyta, zwykle wyjmuje z pudełka tylko po to by zobaczyć obrazki i na powrót włożyć do pudełka, albo dowiedzieć się czegoś, czego się nie wie, a co się potrzebuje. Dzięki temu instrukcje praktycznie się nie niszczą, na co  najlepszym dowodem są stojące u wszystkich wyraźnie postarzałe pudełka z grami sprzed 10 lat, a w pudełkach na ogół porysowane płyty, których napędy już nie zawsze czytają... i oprócz płyt właśnie  instrukcja bez najmniejszych śladów użytkowania ;]

Ergo - niestety można gdybać i teoretyzować, bo nie ma jak zweryfikować oryginalności Ale to co wiemy świadczy na niekorzyść, nie musze chyba powtarzać, że na Schronowym forum newsowym piractwo nie jest mile widziane.

:P

PalitPower

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mały problem z Fallout 3 [złe wyświetlanie grafiki]
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Listopada 2008, 20:15:13 »
Ludzie o czym Wy mówicie ? Czy ja muszę się Wam spowiadać z moich zakupów ? I z tego od kogo kupuję ? nabyłem oryginalną, trochę porysowaną płytkę w kopercie od pewnej osoby i nie mam zielonego pojęcia skąd on to miał... Ja się tylko cieszę, że mogę sobie pograć tanim kosztem i nie musiałem wydawać kasy na nówkę ze sklepu... ot cała filozofia.

bo jak już ktoś bardzo chce kupić grę, to kupi ją w sklepie.

O to chodzi, że ja jej tak "bardzo" nie chciałem kupować dlatego zrobiłem to jak najmniejszym kosztem...