Autor Wątek: Regulamin forum  (Przeczytany 11904 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Regulamin forum
« dnia: 18 Września 2008, 00:41:26 »
Regulamin forum na jakim się znajdujecie jest tak prosty, że go faktycznie nie ma. Jego podstawą są wytyczne określone w normach prawnych Konstytucji RP, prawa karnego, prawa cywilnego oraz prawa prasowego.

Jako, że jest to forum newsowe - a nie takie do końca typowe - to dopuszczalna jest większa temperatura prowadzenia dyskusji czy wymiany zdań. Granicą są jednak zapisy powyższych dokumentów.

Wszelkie niejasności oraz wątpliwości rozstrzyga oraz o nich decyduje administracja forum, złożona z osób będącymi właścicielami tego miejsca - czyli redaktorów.

I tyle.
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2012, 00:51:01 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lutego 2009, 02:34:57 »
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za słowa, czyny oraz inne nie zgodne z prawem działania jakie wobec osób trzecich mogą zrobić użytkownicy tego forum.

Jednak z takich czynów - zauważonych przez lub zgłoszonych do - Administracji, będą wyciągane konsekwencje, adekwatne do stopnia tychże.
« Ostatnia zmiana: 11 Lutego 2009, 17:48:52 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego 2009, 01:55:53 »
I kolejny aneks do regulaminu  8)

Zabrania się zakładania kont noszących nazwę organizacji/stowarzyszeń. Takie konta będą z miejsca banowane. Dopuszczalne jest za to umieszczanie w swojej ksywie na forum, skrótu czy innego oznaczenia odnoszącego się do powyższych.

Np. ksywa: janek_BKCh (od Bractwo Kwasu Chlebowego) - jest poprawna   :)

Ale ksywa słynna_nowa_gra_postapo czy ekipa fajnych ziomów - już nie.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2009, 17:45:33 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwietnia 2009, 12:24:12 »
Aneks z dnia 10.IV.2009

Konta mające w nazwie:
- krzaczki,
- znaczki,
- obrazeczki,
- inne gówna w stylu Naszej Klasy czy innego epulsa

będą z miejsca blokowane, po namierzeniu ich przez administrację forum.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwca 2009, 14:51:21 »
Od dziś do odwołania, z uwagi na pewne, techniczne niedogodności zostają zmienione zasady rejestracji na forum. Po rejestracji użytkownika, konta będą aktywowane i zatwierdzane przez administrację forum, po dokonaniu niezbędnej weryfikacji.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marca 2010, 13:46:17 »
To się czasami pojawia jako wątpliwości więc wyjaśniam:

- post pod własnym postem można napisać po upływie 24 godzin, od daty napisania tego pierwszego;

- nie ma niczego złego w odgrzebywaniu dawnych tematów, pod warunkiem dodania tam merytorycznego komentarza.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwca 2010, 13:16:18 »
Aneks z dnia 10.VI.2010

Wszelkie oskarżenia o podstawie prawnej wysuwane wobec Redakcji Trzynastego Schronu muszą zawierać cytat z kodeksu cywilnego, kodeksu prawa autorskiego, kodeksu prawa prasowego, itp. W przeciwnym razie zostaną uznane za zwyczajne nakręcane flejma i tak owoż potraktowane.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwca 2010, 00:12:28 »
Aneks z dnia 27.VI.2010

Użytkownicy forum są proszeni o nieumieszczanie w oznaczeniach swojego konta (avatar, podpis, sygnatura) elementów propagujących faszyzm, komunizm oraz nazizm. Administracja forum zastrzega sobie prawo do edycji konta, a w przypadku recydywy i ponownego umieszczenia takiej symboliki do nałożenia bana.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Regulamin forum
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marca 2012, 14:50:52 »
Aneks z dnia 1.III.2012

W wyniku szeroko zakrojonej walki o pokój na świecie, wolność i demokrację, a przy okazji także ze spamem, forum Trzynastego Schronu ma pewne procedury oraz ograniczenia dla wprowadzone dla nowych użytkowników:

1) Każde nowo zarejestrowane konto jest aktywowane przez administrację forum. Użycie do rejestracji konta serwera proxy lub systemu anonimizacji IP skutkuje natychmiastowym usunięciem konta.

2) Użytkownicy z określoną rangą forum mogą przeglądać profile pozostałych użytkowników.

3) Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za użytkowników, jeżeli użyją oni przy rejestracji konta haseł o niskiej sile lub zawierających nazwę użytkownika.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.