Autor Wątek: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010  (Przeczytany 42294 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Maja 2010, 01:45:51 »
Schronowicz to synonim towarzysza. Poza tym my wszyscy (nawet redaktorzy) jesteśmy czytelnikami Trzynastego Schronu.

Równość - wolność - braterstwo!  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Maja 2010, 01:49:09 »
Co Ty jeszcze o tej porze robisz na forum?!  >:(  ???

Spać! Naczelny ma cyś wypoczęty w celu jutrzejszego pisania nowin, amen, joł, abrakadab, niech ginie!
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Maja 2010, 09:00:43 »
@Szmergiell

To, że twoja kobita się tak wygiąć nie potrafi to nic na to nie poradzę , ale jak poćwiczy przed lustrem to też tak się wygnie - zadowolenie gwarantowane  ;) - wiem bo moja tak potrafi  ;D

@ Jasiu

nie pij do naczelnego - to on będzie miał wory i nie zobaczy jak pijemy jego zdrowie  :D

@ Squonk

Pijesz? Bo schronowicz  nasa przez innych zwany "SCHRONIZATOREM" ma ochotę się napić. Podaj miejsce-jadę  ;)
Albo zróbmy ogólnoschronowe picie przez internet. Zasady proste jak w wideokonferencji - kamerka, flaszka na stole (czy tam piwo, wino co kto lubi), kieliszek, postawiony tak żeby wszyscy widzieli, że polewa, potem wlewa w otwór gębowy (tylko bez ściemy). Można tak spędzić miło wieczór w miłym gronie :)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Maja 2010, 09:13:15 »
@nasa3000 - konsultowałem wygięcie 'twojej panny z kalendarza' z małżonką i potwierdziła, że takie coś można zrobić ^^
A co powiesz na temat 'plastikowości' tej panny, he?
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Maja 2010, 10:04:05 »
@Szmergiell

Jaka "Plastikowość"  ??? ??? ??? ? To, że ją dobrze uposażyłem wymodelowałem na osę nie znaczy, że plastikowa :D Nie skończyła co prawda Harvardu i nie ma dyplomu z fizyki molekularnej. Ale myślę, że ważniejsze jest to, by swą słuszna postawą promowała schron  ;). Zresztą ja już tak mam, lubię lachony, więc ciężko mi malować zwykłe codziennie mijane na ulicach panny. Choć wiosna już pełną gębą , a za oknem chodzą mi takie plastiki, że czasami trudno się na robocie skupić :-X  

Ed: Dobrze, że moja żona tego nie czyta bo bym w lesie dziś nocował  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2010, 10:05:43 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Maja 2010, 10:37:03 »
Mi dziwne słońce 1 maja nad morzem spaliło mordę na kolor pomarańczowy, a pudru nie używam przecież. Więc plastikowość może dopaść każdego  :-X  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Maja 2010, 10:45:35 »
To znaczy, że jeśli jesteś blady jak dupa niemowlaka to nie jesteś plastikowy, a jak cię słońce dopadnie toś plastik ?
Od dzisiaj nie wychodzę ze schronu  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Maja 2010, 19:34:44 »
Bardzo się fajnie kurde bele ciesze i w ogóle. Już myślałem, że jakiejś zapaści dostaniecie, że jakiś wewnętrzny zamach stanu macie a tu proszę. Niespodziewanka! Oby tak dalej, nawet oleję trochę swoją głupią stronkę, żeby porobić jakiś materiałów dla was ;)


Jabłko

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Maja 2010, 07:14:59 »
Ja zauważam konsekwencję autora w stylistyce i to dobre jest. "Plastikowość" chyba jest zamierzona.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Maja 2010, 11:19:10 »
W całości czyli 12 miechów ma dopiero sens więc zbierajcie "PLASTIKOWE LACHONY". Zamysł był taki, że jak siedzisz w schronie to kalendarz ma motywować a nie dołować przygnębiającymi obrazkami. Tak jak w łodziach podwodnych i okrętach wojennych marynarze w szafkach mają gołe dupy- no chyba, że ktoś jest pieprznięty to sobie w szafce wklei lotniskowiec, albo zdjęcie torpedy.
Plastikowe Pin-up były malowane na wojskowych samolotach, bakach motocyklowych, jeepach itd... "Podnosiły" podobno morale  ;)

 
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Maja 2010, 13:54:56 »
Schronowicze na wojnie nie są, a i tak się zachowują jakby babki z tego kalendarza były jedynymi, które mogą ich podnieść na samopoczuciu  :P.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Maja 2010, 13:57:54 »
Na wojnie może i nie ale na rewolucji postapokaliptycznej tak!  :-X
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Maja 2010, 14:53:43 »
Schronowicze na wojnie nie są, a i tak się zachowują jakby babki z tego kalendarza były jedynymi, które mogą ich podnieść na samopoczuciu  :P.

Gdyby było więcej kobiełek na Schronie...  :-[ ... to by kalendarz z "Plastikami" nie był potrzebny.
Poza tym Pin-up są zakorzenione tak w Armii, że bez wojny podnoszą morale (w polskiej armii Pin-up wyparły laski z Wamp i Cats, wyszły z szafek i zawisły nad pryczami oraz w kantynie;) )
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Maja 2010, 14:58:05 »
(w polskiej armii Pin-up wyparły laski z Wamp i Cats, wyszły z szafek i zawisły nad pryczami oraz w kantynie;) )
A nie hetmanka w każdej, przykompanijnej kapliczce?  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #74 dnia: 10 Maja 2010, 16:23:18 »
A przepraszam hetmanka to zawitała dopiero w połowie '90 jak się zorientowali, że sprzęt im wyszedł. Gdzieś zginęło kilka kałachów i warkocze pestek, gazik już dawno nie ma gazu, a w czołgu ktoś wyniósł gąsienicę na złom. Zainstalowali więc hetmankę jako broń ostatecznej zagłady Wojska Polskiego. W razie ataku, na komendę: "Do kapliczki biegiem marsz!" zapierdzielają, aż się kurzy po odkupienie
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Maja 2010, 16:35:29 »
W Iraku i w Afganie do naszych chłopców arabastwo nakurwiało ze wszystkiego co tylko można było, a jedynym wsparciem psychologicznym był katabas w kapliczce, czym niewątpliwe pokazaliśmy światu czym jest polska szkoła opieki psychologicznej na wojnie.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Czerwca 2010, 01:47:08 »

Z dniem 1 czerwca ukonstytuowała się Schronowa Rada Rewolucji Postapokaliptycznej :ajat, która wydała następujące fatwy:
- o naznaczeniu miesiąca czerwca znakami ryby i wody;
- o obchodzeniu 8 czerwca Światowego Dnia Oceanów;
- o obchodzeniu 27 czerwca Światowego Dnia Rybołówstwa;
- o wspomnieniu naszych dzielnych chłopców z Marynarki Wojennej świętem, które jest obchodzone w ostatnią niedzielę czerwca.

W związku z tym ajatollah nasa3000 przygotował odpowiednią kartkę z kalendarza, którą w wypasionej rozdzielczości pobierzecie ze schronowego CHOMIKA, zaś w trochę w mniejszej rozdzielczości w powiększeniu newsowej miniaturki.

Chrońcie morza i oceany, bo nie wiecie co będziecie jeść po apokalipsie. Postapo jest wielkie!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Lipca 2010, 13:05:11 »

To było ciepłe popołudnie 15 lipca 2110 roku. W siedzibie Trzynastego Korpusu Kresowego nikogo nie było. Część załogi polowała na zmutowane, włochate świnie, cześć załogi wybrała się na świętowanie 700 letniej rocznicy bitwy pod Grunwaldem. W centrum łączności TKK pracowały jednak urządzenia śledzące aktywność Pocztowców oraz wszystkie inne systemy utrzymujące kontakt placówki z zewnętrznym światem.

Stary faks, pamiętający jeszcze czasy długoletniego premiera Gomułki zaczął brzęczeć i wypluwać z siebie zapisaną kartkę papieru z następującym tekstem:

W Polsce piękne są lachony,
I tak, NASA (mądra głowa)
Do szefa po urlop spieszy,
A by wpaść do Lachonowa.
Właśnie skończył swoją podróż
(Był w nadmorskim Lachonowie),
A co widział i co przeżył
Kartka Schronu wam opowie.


Czy kartka na miesiąc lipiec - którą przygotował nasa3000 - w wypasionej rozdzielczości będzie możliwa do pobrania ze schronowego CHOMIKA?

Póki sami nie sprawdzicie, póty się nie przekonacie.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Lipca 2010, 18:01:20 »
Pani ze złamaną nogą, może coś w tym jest...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oficjalny kalendarz Trzynastego Schronu na rok 2010
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Lipca 2010, 10:33:36 »
Ale nie nadziana kroczem na rakietę jak wiadomo gdzie  :zwr :zwr :zwr

BTW:
Choć w kategorii brzydoty postapo tamte kalendarze były 10/10  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.