Autor Wątek: [FT] Błąd w grze, pomóżcie !  (Przeczytany 4188 razy)

Xaravald

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
[FT] Błąd w grze, pomóżcie !
« dnia: 27 Grudnia 2009, 21:51:29 »
Jestem w ostatniej misji Fallout Tactic. Zaraz po rozpoczęciu, gdy idę ulicą, ktoś do mnie strzela. Problem w tym, że ich nie ma. Są poza mapą czy coś takiego. Nie mogę ich zaatakować ani nic. I tak cały czas ! Nagrałem filmik, żeby to lepiej pokazać i żeby wszyscy wiedzieli, o co mi chodzi. Jeśli można coś z tym zrobić to pomóżcie !!!
 :'(
Link do filmiku ;
http://www.youtube.com/watch?v=OlMP_6mQV0s
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2009, 11:49:43 wysłana przez Squonk »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [FT] Błąd w grze, pomóżcie !
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia 2009, 11:49:15 »
Jaka jest to wersja gry?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Xaravald

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: [FT] Błąd w grze, pomóżcie !
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2009, 21:25:09 »
Próbowałem przejść jakoś pomimo tego ostrzału, ale działka "Oprawcy" i dwóch laserowych karabinów nie da się zignorować.
A co od wersji ; Nie wiem jaka, bo nie mam opakowania.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [FT] Błąd w grze, pomóżcie !
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia 2009, 23:19:54 »
Na ekranie startowym jest napisane na samy dole małą czcionką.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zukolec

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [FT] Błąd w grze, pomóżcie !
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Stycznia 2010, 12:36:57 »
A więc, sprawdziłem w edytorze i znalazłem problem.
Twórcy gry umieścili 6 robotów poza planszą(widoczne na screenie).

I mam pewien pomysł jak rozwiązać twój problem, a mianowicie uruchom edytor otwórz mapę Mission24.mis. Zaznacz owe roboty i po prostu przenieś je w miejsce w którym nie będą cię więcej atakować. na przykład w to miejsce (koło robota pacyfikacyjnego za pierwszym zakrętem).

To powinno rozwiązać problem.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2010, 23:00:46 wysłana przez Zukolec »

jarekfall

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Jarekfall's Site
Odp: [FT] Błąd w grze, pomóżcie !
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2010, 21:56:39 »
Twórcy gry niestety mocno nie dopracowali trybu turowego. Sama gra powstawała w pośpiechu i dopracowano jedynie tryb czasu rzeczywistego. Problem, o którym piszesz dotyczy trybu turowego. Zmiana trybu na tryb czasu rzeczywistego wyeliminuje twój problem, roboty nie będą strzelały.
Po przeanalizowaniu mapy w edytorze map łatwo stwierdzić, że roboty, które Cię atakują są ustawione w stan "Deactivated", czyli są wyłączone (niewidoczne i nieaktywne w czasie gry), oraz nie istnieje żaden warunek, po spełnieniu którego, roboty zostałyby włączone. Oznacza to, że twórcy gry postanowili zrezygnować z umieszczenia tego ataku robotów na mapie. Skoro roboty Cię atakują w trybie turowym, to jest to dowód na to, że został on niedopracowany.
jarekfall