Autor Wątek: Problem: gra sie wiesza  (Przeczytany 44294 razy)

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Lutego 2009, 19:46:58 »
No tak, niby czasami to pomaga, ale jaka frustracja... Gra mimo wszystko długo się instaluje, więc czekanie, żeby czasem się okazało, że i tak nic nie pomogło, jest wkurzające.
Ta gra uzależnia, zagryza się zęby i czeka na powtórną instalację ;)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lutego 2009, 19:52:56 »
no ja ostatnio 6h instalowałem F3, za każdym razem się zatrzymywał i przez np 30 minut nic się nie działo aż po kilku nieudanych próbach zostawiłem kompa na półtora godziny i łaskawie się zainstalował, masakra jakaś po prostu.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Lutego 2009, 12:44:27 »
A wiecie co? To dziwne, ale u mnie wszystko z fallem3 jest "ol rajt". Instaluje się ze 20-30 minut, jeszcze NIGDY się nie wywalił ani nie zminimalizował (nawet przy kombinacji alt+tab, która zdarza mi się często ponieważ "celowniczek" mam ustawiony właśnie na alt  :P ) i nie mam tych problemów technicznych co inni, ba, nawet nie ma zwisów!  :-* no, mam sporo bugów ale nie tyle co reszta. Więc mam pytanie:

WTF?!
Użytkownik został zbanowany.

Karister

  • Wiadomości: 5
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lutego 2009, 13:14:00 »
Masz, inny build OS'a, inne części w kompie, pewnie inne wersje różnych sterów. To wystarczy.


Przez przypadek trafiłem na pewne forum i przyszedł mi do głowy ostatni sensowny pomysł. Kuzyn grał na moim PC w Fallouta3 (ta sama kopia gry rzecz jasna) i go ukończył. Potem grał w GTA4. Zauważyłem, że kiedy nie było GTA4 na moim kompie, w Falloucie3 nie włączała się usługa Games for Windows Live. Teraz się włącza i loguje na profil kuzyna, który stworzył przy graniu w GTA4. Podejrzewam, że ten wynalazek zaingerował w Falluta3, zwłaszcza że od pory pojawienia się GTA4, F3 nie widzi starych savów kuzyna, mimo, że na są na dysku tam, gdzie być powinny. Jak wyłączyć całe to Games for Windows?

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Lutego 2009, 13:34:16 »

Karister

  • Wiadomości: 5
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Lutego 2009, 13:40:48 »
Games for Windows wywalić nie można, bo gra wymaga bla bla bla, ale wylogowałem Fallouta z tej chorej usługi. I... przystało się wieszać, ale gra teraz znowu widzi zapisy gry kuzyna, a moich nie. No cóż, pewien kolega chyba jednak miał rację twierdząc, że "Games for Windows to gówno i nie kupuje się gier z tym napisem". :P Wtedy się z niego śmiałem, ale chyba zaraz wyślę SMSa ze zwrotem honoru. :P

roztocz

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Maja 2009, 18:32:29 »
Witam,
Pozwolę się podłączyć pod dyskusję. A mianowicie mam nowy komputer:
Procesor quad
grafika 2GB
ram :4, ale jako, że nie lubię visty mam xp, więc tylko 3:)

I gram sobie gram i nagle ciach. czasem magiczny ctrl+alt+delete działa, a czasem musze na twardo. Moment zawiechy występuję po 1, 2, 16 minutach. A czasem po 4 h :) kodeki usunałem, Live usunąłem co jeszcze usunąć ??

Faulting application fallout3.exe, version 1.0.0.12, faulting module ntdll.dll, version 5.1.2600.5512, fault address 0x0001b1fa.

A raporcie pojawia sie to co powyżej. Ma ktoś jakieś sugestie ??

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Maja 2009, 20:10:01 »
A wiecie co? To dziwne, ale u mnie wszystko z fallem3 jest "ol rajt". Instaluje się ze 20-30 minut, jeszcze NIGDY się nie wywalił ani nie zminimalizował (nawet przy kombinacji alt+tab, która zdarza mi się często ponieważ "celowniczek" mam ustawiony właśnie na alt  :P ) i nie mam tych problemów technicznych co inni, ba, nawet nie ma zwisów!  :-* no, mam sporo bugów ale nie tyle co reszta.

Mi czasami wyskakuje "niespodziewny blad" i gra sie wykrzacza ale zdarza sie to rzadko, bugow praktycznie nie mam i smigam  :-*
A mam Viste (nie bic)  :D
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Maja 2009, 20:26:53 »
ja również mam viste, a problem jaki opisujecie to cechą F3 - ta gra po prostu crashuje, czasami dwa raz zanim się uruchomi - wtedy działa nawet kilka godzin, czasami zacina się co kwadrans itd ostatecznie nic się nie da zrobić.

roztocz

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Maja 2009, 22:15:00 »
po wywaleniu ffdshow tym razem zaliczyłem bład f3.exe z wywaleniem do windy

Faulting application fallout3.exe, version 1.4.0.6, faulting module fallout3.exe, version 1.4.0.6, fault address 0x003e7021.


i pomyśleć, że jutro ma do mnie dojśc wydanie kolekcjonerskie :)

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Maja 2009, 13:36:07 »
Figurka Vault-Boya przynosi szczęście, to może ci się uda pograć :P

Cytuj
problem jaki opisujecie to cechą F3
W takim razie ja mam jakieś *inne* Fo3 bo ja tych cech nie mam a mój komp jest słabszy niż minimalne wymagania.
Problem leży w waszych zaćmionych mroczną aurą kompach.
Użytkownik został zbanowany.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Maja 2009, 22:16:01 »
ta gra po prostu crashuje, czasami dwa raz zanim się uruchomi - wtedy działa nawet kilka godzin,

Chcialam zglosic, ze odkad zarejestrowalam sie na tym forum to wlasnie dzieje sie, jak piszesz- wczesniej nie zauwazylam takich przypadkow, a mam F3 od listopada  :-X
Dziwna sprawa...
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

roztocz

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Maja 2009, 07:20:19 »
Po obserwacjach jestem już na 100% pewien, że gra mi się wiesza po wejściu do jakiegoś mieszkanka. Jeśli lata po pustkowiach, metrze czy innych lokacjach wszystko jest ok. Jeśli natomiast wpadam do mieszkania szansa na zwis wzrasta o 80%

edit: zrobiłem format. próbuję
« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2009, 20:10:05 wysłana przez roztocz »

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Października 2009, 16:26:16 »
A ja mam taki problem :gram przez kilka minut gra się wywala zmienia się rozdzielczość i kolory pulpitu na najmniejsze , biorę nie wysyłaj i na monitorze pojawia się Signal out czy jakoś tak.Co może być tego przyczyną? jak miałem kartę ati to tak nie było , teraz mam GF8600 gts.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Października 2009, 19:36:33 »
A masz najnwosze sterowniki i - co ważne - czy wywaliłeś stare sterowniki ATI przed przesiadką na GF? Jak z DirectXem stoisz? i wogóle, więcej danych technicznych...

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Października 2009, 19:56:24 »
Wszystkie stery najnowsze , jak chciałem usunąć stery ATI to mi błąd wywalał więc usunąłem ręcznie i wyczyściłem rejestr.Sprzęt Athlon X2 5200+ 2GB RAM GF8600 GTS.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Października 2009, 20:22:34 »
Próbowałeś reinstalki F3? [Backup saveów zalecany]
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2009, 21:39:00 wysłana przez Ulyssaeir »

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Października 2009, 20:52:58 »
Tak i nic to nie dało.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Października 2009, 21:41:50 »
Przeglądnij  dział porad technicznych F3 na Schronie, odbijaj pomysły od sciany, może akurat coś się przyczepi.

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Listopada 2009, 15:41:03 »
Kurcze nic nie działa , może ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu na forum Bethesdy.Sam bym to zrobił tylko tamtejszy englisz jest dla mnie niezrozumiały.