Autor Wątek: Problem: gra sie wiesza  (Przeczytany 44290 razy)

Ponury

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Problem: gra sie wiesza
« dnia: 18 Listopada 2008, 23:19:43 »
Temat do pomocy w tej kwestii, prosimy się z nim zapoznać przed zadaniem pytania.

Cytuj
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, zaczyna sie odrazu od problemów, ale cóż, życie.
Ogólnie nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale nie rzucił mi sie w oczy żaden dział ani temat poświęcony pomocy technicznej, no chyba z moim i tak już słabym wzrokiem już całkiem źle to przepraszam.

Problem jak w temacie lecz co jest trochę specyficzne gra sie wiesza tylko w pomieszczeniach. Na zewnątrz mogę hasać do woli ale jak gdzieś wejdę to kaplica. Po prostu przejdę parę kroków i gra sie wiesza, czasem nawet alt+ctrl+del nie działa w takim przypadku.
Za wszelką udzieloną pomoc w tej kwestii niezmiernie dziękuje.

Lece spać wiec życzę miłej nocy ^^
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 16:50:41 wysłana przez Holden »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopada 2008, 00:01:19 »
Których metod z tych opisanych na stronie już spróbowałeś? Jaki masz sprzęt? Jaki system?

Ponury

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2008, 08:34:14 »
Wiec tak, Inter Core Quad Q6600, 4gb ram, GeForce 8600 GT, XP SP2.

Których metod powiadasz... Pomyślałem że tych poprawiających wydajność nie będę używał bo raczej nie są mi potrzebne. W poradach chyba tylko 2 rzeczy były o zawieszaniu kompa, ustawić LOD (normalnie brzmi jak rozszerzenie D2 ;]) na min, i wyłączyć uruchamiające sie przy starcie Microsoft's Zune i Spybot TeaTimer. To pierwsze wykonałem, tego drugiego nie bo jakoś nie mogłem znaleźć tych procesów. Oczywiście spatchowałem jeszcze grę. W przypływie rozpaczy ustawiłem Fallout3.exe i FalloutLauncher.exe na zgodne z win 2000, Chciałem jeszcze zmienić priorytety na High ale szczerze to nie za bardzo wiem gdzie.

To tyle raczej. Może z porad mało skorzystałem ale naprawdę nie wiem za co sie zabrać. Porady? Pomysły? Będę bardzo wdzięczny.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2008, 09:41:13 »
Problem jest znany już z Obliviona ale nie wiem jak go rozwiązać, musisz poszukać w necie bo  ten konkretny temat poruszany był od 2 lat na różnych forach, Jesteś zdany na siebie i google, chyba że ktoś z tu obecnych może pomóc...

NanoXen

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2008, 14:45:17 »
Ja bym proponował przetestować czy dzieje sie tak samo jeśli bedziesz grał na minimalnych ustawieniach.
Jeśli na nich gra bedzie działać dobrze to należy experymentować z ustawieniami, aby wykluczyć jakąś opcję która powoduje ten problem (np. antyaliasing)
Ostatnio spotkałem sie z taką sytuacją u znajomego. Komputer ma bardzo mocny a gierka juz kilkuletnia... a w jednym miejscu sie wieszala - pomogło wyłączenie właśnie antyaliasingu

Ponury

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2008, 22:23:55 »
Problem rozwiązany, przynajmniej narazie. Mianowicie zrobiłem prosty reinstal i już sie w pomieszczeniach nie wiesza. Z drugiej strony nie wiem czy problem został zażegnany czy chwilowo odwleczony, boje sie że będzie sie powtarzał. Na szczęście wiedząc że reinstal pomaga mogę robić go co jakiś czas, długo nie trwa. Czy to zadziała gdzie indziej, nie wiem. Czy ktoś będzie miał do tego cierpliwość, też nie wiem. Wiem jedno, działa, gram dalej. I dziękuje za porady, może przetestuje z ciekawości jak mnie reinstal wnerwi ;p 

Taaaaa.... jednak z tym formatowaniem tez nie wypaliło. Było dobrze chwile i znowu sie wiesze. Niestety ustawienie na low detale też nie pomogło. Cholera, naprawde nie mam już pomysłów z tym gównem ;\ pogrzebie jeszcze w necie, może coś znajdę.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2008, 00:11:30 wysłana przez Ponury »

devmaximus

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada 2008, 13:21:10 »
Już na samym poczatku gry FAllout sie wiesza. Przy pierwszym zadaniu "idź do taty" Fallout wywala mnie do windowsa a sam sie zamyka. Nie mam pomysłów co zrobić aby działało poprawnie. Nowy Patch mam zainstalowany

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopada 2008, 14:27:45 »
Czy i jeśli tak, to których z porad technicznych opisanych na stronie próbowałeś?

devmaximus

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopada 2008, 15:13:00 »
-Usuwałem plik Fallout3.ini
-Gre w oknie
-Fallout 3 powstał na silniku gry Oblivion, który stwarzał problemy graczom z najnowszymi sterownikami Nvidia. W przypadku Obliviona optymalnymi wg wielu osób sterownikami dla kart graficznych Nvidia były detonatory oznaczone numerem 175.19
-Zmiana priorytetu dla pliku Fallout3.exe z NORMAL na HIGH albo LOW, różni gracze uzyskiwali różne efekty tego zabiegu

Dalej mnie wywalało na pulpit

Dual Core AMD Athlon64 X2 2000 MHz , 1GB Ram DDR2 , Geforce 7600 GT (256MB)
Windows XP SP3
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2008, 16:40:49 wysłana przez devmaximus »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopada 2008, 16:49:31 »
spróbuj ustawić zgodność z win2000.

Masz kodeki FFDshow? jakieś zbędne programy pracujące w tle? Problemy z dźwiękiem w grze? W którym momencie wywala gra? Gdy tata ma cośpowiedzieć?  Próbowałeś na minimalnych ustawieniach?

devmaximus

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopada 2008, 17:19:52 »
jak biore zgodność z win 2000 to potem nie moge odpalić fallouta

Mam kodeki FFdshow bo mam zainstalowane k-lite codec ale nie wiem jak je zmienić aby nie czytało F3
Nic nie pracuje w tle.
Żadnych problemów z dźwiękiem

próbowałem na minimalnych ustawieniach

Wywala w momencie gdy on wychodzi ja sie probuje odwrócić aby te drzwiczki otworzyć i wywala na pulpit zamykajać F3

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopada 2008, 17:32:50 »
FFDshow możesz wyłączyć wchodząc w menu start -> programy -> K-lite Codec Pack -> Configuration -> ffdshow audio decoder

Tam w zakładce DirectShow Control masz "Don't use ffdshow in", klikasz na "Edit" i dodajesz tak launchera  jak i sam Fallout3.exe.

Z góry mówie, nie wiem czy to cokolwiek zmieni w twoim przypadku. Masz względny porządek w systemie? Najnowsze sterowniki do komponentów (poza grafą)?

Możesz spróbować z innymi detonatorami, najlepiej najnowszymi, ale to nie dość, że może nie rozwiązać problemu, to jeszcze go nasilić. Pamiętaj żeby odinstalować stare detonatory przed instalacją nowych. W necie znajdziesz pełno poradników jak pozbyć się starych detonatorów.

Spróbowałbym też przeinstalować Fallotua 3 i to w pierwszej kolejności, kto wie. Troche loteria.

devmaximus

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem: gra sie wiesza
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopada 2008, 17:43:05 »
male postepy mam już punkty rozdałem hehe ale co pewien czas wywala.

FFDshow zrobiłem nadal to samo.
Porządek na kompie mam bo nie dawno formacik był, jak sie wkurze to jutro na nowo system postawie.

Karister

  • Wiadomości: 5
Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lutego 2009, 12:38:47 »
Witam,

Po wejściu do małych budynków po kilkunastu sekundach gra się wiesza. Obraz stoi w miejscu, a muzyczka gra dalej. Jedyne, na co gra wtedy reaguje to ctrl+alt+del. Problem występuje w takich miejscach jak pojedyncze domy w Megaton, w obozach bandytów i tym podobne. Nie występuje to w dużych lokacjach, jak na przykład budynek Radio Galaxy. Teraz jestem w symulacji komputerowej i nie mogę z niej wyjść, bo w każdym z domów gra się wiesza. Nieważne, czy biegam, stoję, kradnę. 15-20sek i gra staje.

Mój config:
OS: Win XP SP3
Mainboard: Gigabyte EP45-DS3L
GPU: Gigabyte GF260GTX
RAM: GEIL 2x2048MB 1066MHz (zaadresowane ok 3.1GB)
karta dźwiękowa: SB Audigy 2

Wgranie ostatniego patcha absolutnie nic nie zmieniło. ;) Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, walcie śmiało. ;)

GpganG

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lutego 2009, 15:42:01 »
ja miałem to samo tylko po zainstalowaniu moda bo nie współpracował z pl wersją. masz jakieś mody?

Karister

  • Wiadomości: 5
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Lutego 2009, 15:45:02 »
Nie. Czysty F3 z patchem. Bez patcha to samo.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lutego 2009, 20:33:13 »
Znam to cholerstwo - spróbuj zmienić ustawienia graficzne. Tzn. na minimum. Jeśli nie pomoże, to chyba można dopisywac kolejnego buga do listy?

btw. jak udało ci sie dojść do vaulta 112 nie wchodząc do małych pomieszczeń?
Użytkownik został zbanowany.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lutego 2009, 21:02:54 »
Karister  napisał, w jakich dokładnie lokacjach mu to się zdarza. Być może to dotyczy tylko ich? Albo po prostu...
miał szczęście  ;)
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Karister

  • Wiadomości: 5
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lutego 2009, 23:48:00 »
Znam to cholerstwo - spróbuj zmienić ustawienia graficzne. Tzn. na minimum. Jeśli nie pomoże, to chyba można dopisywac kolejnego buga do listy?
Czytałem w necie o tym rozwiązaniu i możesz dopisywać kolejnego buga. :P U mnie to nie pomaga. W 800x600, bez HDR, anizo i AA, wszystko na min i to samo. Włączenie gry w oknie nic nie zmienia. Włączenie/wyłączenie V-sync także nie.

btw. jak udało ci sie dojść do vaulta 112 nie wchodząc do małych pomieszczeń?
Omijałem je. :P Nie ma ich wiele. Może bar w Megaton można uznać za mały, ale tam się akurat nie wiesza. Zawisa natomiast w domu szeryfa Megaton, przez co były trudności z zagadaniem do syna, by dostać własny dom. Ale udało mi się wbiec, zagadać, wybiec, nim gra stanęła. :D Pomnik Waszyngtona także zaliczył zwiechę, ale tylko raz i udało się tą samą sztuczką, co powyżej. Jednak w tej wiosce z symulacji nie ma na to szans. Wiesza się zbyt szybko. :P Zdążę jedynie podnieść wałek z kuchni w jednym z domów, postawić jeszcze kilka kroków i koniec zabawy.

Karister  napisał, w jakich dokładnie lokacjach mu to się zdarza. Być może to dotyczy tylko ich? Albo po prostu...
miał szczęście  ;)
Jak wyżej. Wiesza się też w oczyszczalni ścieków w Megaton. Po drodze do krypty 112 trafiłem na spory obóz bandytów (był tam zamknięty supermutant behemoth). W obozie jest chatka. Wiadomo, jak gra reaguje na wejście do niej. Także szybki sprint po skrzyniach nim wszystko stanie. Ogólnie, ciasne wnętrza sprawiają problem. Bo budynki Glaxy Radio czy Muzeum technologii, które są sporawe, nie powodują żadnych problemów.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2009, 23:50:21 wysłana przez Karister »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Gra się wiesza w budnykach
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lutego 2009, 02:14:21 »
hmm może spróbuj reinstalować grę, zawsze warto sprawdzić - może zadziała.