Autor Wątek: Wygraj Samotność Anioła Zagłady  (Przeczytany 18561 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudnia 2009, 19:48:13 »
Możemy też zrobić referendum w ramach kolejne sondy, czy wolicie takie testowe konkursy, czy jednak takie, w których trzeba dać coś od siebie. Tylko jeśli wybierzecie tę drugą opcję, to potem macie wręcz obowiązek coś od siebie dawać :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudnia 2009, 20:16:00 »
Bez sensu bo w sondzie weźmie udział pińcset halfnaście osób, zaś w konkursach z dzieścia kilka  ::)

Trzynasty Schron jest jak NIE Jerzego Urbana: każdy go czyta, ale mało kto się do tego przyznaje  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Grudnia 2009, 20:38:38 »
Możemy też zrobić referendum w ramach kolejne sondy, czy wolicie takie testowe konkursy, czy jednak takie, w których trzeba dać coś od siebie.
Ja wolę testowe konkursy... nawet takie, w których odpowiedź nie jest na poziomie telewizji, a trzeba trochę pogłówkować i poszukać. Jakoś tak 'dawanie od siebie' nie bardzo mi wychodzi i praktycznie wtedy nie biorę udziału w tego typu konkursach.
Oto rzekłem.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Grudnia 2009, 20:44:38 »
Ha, wlasnie dlatego ja wole te tworcze  ;D Nie mam nic do testowych, poza brakiem zwyklego, ludzkiego farta  ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Grudnia 2009, 21:36:32 »
Znaczy ja tu widzę poczebę elastycznego reagowania w ramach konkretnej sytuacji. Jeśli np. konkurs byłby związany z czymś co sprawia, że ludziom jajca cierpną na samą myśl o tym, to można to pchnąć na konkurs twórczy. Natomiast coś co nie jest znane szerokiemu ogółowi warto pchnąć na konkurs pytaniowy, właśnie po to by dana rzecz mogła się przebić do publiki.

Do tego dochodzą jeszcze tegoroczne doświadczenia z organizowaniem konkursów twórczych - u nas i na OP. Zaczęło się dobrze (konkurs "Apokalipsa przyjdzie z gwiazd" czy ten o postapo na wesoło), a skończyło się średnio (cienki - jak na takie nagrody - odzew na konkurs "Postapo na wakacjach" czy słaby "Miasto a postapokalipsa").

Skoro masa ludzi codziennie korzysta z serwisów, aktywnych userów jest mniej niż kilkanaście procent, ale czynnie biorących udział w życiu serwisu tylko kilka %, to robienie konkursów twórczych mija się z celem  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Grudnia 2009, 22:29:49 »
Hmm... nie przypominam sobie cierpniecia jajec. Chociaz... czekaj... hmm...  ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Grudnia 2009, 22:45:34 »
Fallout 3?  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Grudnia 2009, 16:37:31 »
Drodzy redaktorzy. Czy w związku z zakończeniem konkursu i dniem 25 grudnia, który ma być dniem opublikowania wyników, czy są już wyniki? ;)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Grudnia 2009, 20:46:31 »
Trwają czynności administracyjne :P

Któe niniejszym zostały zakończone (no wiecie, każdy chce mieć trochę wolnego na święta - regulaminu konkursu jednak nie złamaliśmy. A nawet jakbyśmy złamali, nie mieszcząc się czasowo w podanych ramach, to byśmy go zmienili  8) )




Właśnie nadeszła ta środkowa część świąt, kiedy to wszyscy już przełamali się opłatkiem, trochę się najedli, ale i mają jeszcze trochę miejsca na to, co mogą zjeść do niedzieli. W stanie tego połowicznego niedosytu trzymaliśmy również naszych czytelników, którzy postanowili wziąć udział w konkursie pozwalającym na wygranie Samotności Anioła Zagłady, czyli najnowszej powieści Roberta Jerzego Szmidta. Zacznijmy może od podania poprawnych odpowiedzi:
Wymień inne książki autora Samotności Anioła Zagłady, o któych informacje można znaleźć w zasobach Trzynastego Schronu.

Odp.: Chodziło głównie o Apokalipsę według Pana Jana, która widnieje na liście zrecenzowanych przez Trzynastoschronian powieści postapokaliptycznych. Niektórzy z uczestników dotarli jednak aż do najgłębszych zakamarków Schronu, odnajdując informacje o opowiadaniach Roberta Szmidta.
Samotność Anioła Zagłady została wydana dzięki motywacji pewnego polskiego pisarza literatury science fiction. O kogo chodzi?

Odp.: Chodzi oczywiście o Andrzeja Ziemiańskiego.
Jaki jest stopień wojskowy głównego bohatera powieści?

Odp.:Adam Sawyer jest porucznikiem, czyli ma tylko jedną gwiazdkę więcej ode mnie. Chociaż Amerykanie mogą mieć trochę inny ten system gwiazdkowy.

Pierwszą dobrą (dla wszystkich) wiadomością jest to, że mamy święta… eee, przepraszam, pomyliłem te karteluszki z napisaną przemową. Zatem pierwsza dobra nowina jest taka, że na te pytania każdy odpowiedział poprawnie! Brawo czytelnicy! Na drodze losowania nasza schronowa maszyna kulkossąca wyłoniła trzech zwycięzców, którzy w glorii i chwale dostąpią zaszczytu otrzymania paczki od samego Wydziału Propagandy Trzynastego Schronu. Są to (i tak wiem, że od razu każdy przebiegł wzrokiem do tej części nowiny, pomijając wstęp):

bio_hazard
kostuch102
FreeZe

Wyżej wymienionym serdecznie gratulujemy, a najszczerszymi podziękowaniami obdarowujemy Fabrykę Słów, która ufundowała nagrody.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2009, 20:31:36 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Grudnia 2009, 21:27:39 »
Gratuluję wszystkim szczęśliwcom :) chociaż łezka w oku i tak się zakręciła :(
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Grudnia 2009, 21:31:07 »
Mikołaj jest dzisiaj hojny i po tym, jak pożyczę mój recenzencki egzemplarz koledze, który ma go przeczytać, mogę się zastanowić nad przekazaniem go jeszcze dalej:P Z tym, że nie wiem kiedy do mnie książka wróci, ano i jest na marginesach miejscami pobazgrana (info do recenzji) i czasami ma pozaginane rogi. Czyli wygląda bardziej postapokaliptycznie niż by Fabryka Słów chciała :P Ale może chętni mimo wszystko się znajdą. Jak nie, to będzie ładnie wyglądała razem z resztą książek.

Dodam też, że istnieje pewien zonk związany z wysyłaniem nagród. Niestety mam wolne, dlatego dla zwycięzców, którzy podadzą adresy do niedzielnego wieczoru, książki pójdą w poniedziałek rano. Ale jeżeli ktoś nie zdąży, to być może poczeka aż do 4 stycznia. Oczywiście to tylko gdybanie, bo może nie zrobię sobie permanentnego wolnego, a egzemplarze zabiorę ze sobą tam, gdzie się wybieram i wyślę właśnie stamtąd ;] Ostrzegam tylko na wszelki wypadek  :-*
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2009, 21:39:56 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Grudnia 2009, 21:45:47 »
Ale może chętni mimo wszystko się znajdą. Jak nie, to będzie ładnie wyglądała razem z resztą książek.
Parafrazując i cytując pewnego słynnego, zielonego przedstawiciela gatunku innego niż Homo Sapiens, chociaż niekoniecznie powstałego na skutek "zmian klimatycznych" spowodowanych zbieraniem "grzybów", powiem:
Cytuj
ja! ja! wybierz mnie! ja!wybierz mnie!
A skoro już konkurs się zakończył, to chyba można wiedzieć jaka była frekwencja?
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2009, 21:47:36 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Grudnia 2009, 22:25:58 »
Ścisłe grono dowódcze o tym decyduje od niedawna, a nie ja :P Chociaż jak dla mnie była zadowalająca.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Grudnia 2009, 23:55:17 »
Była nawet lepiej niż zadowalająca, do tego w konkursie większość uczestników to ludzie zarejestrowani na forum wcześniej, a nie niedzielni schronowcy. To w połączeniu z faktem, że walczono o dobrą książkę, a jej autor zagląda w nasze skromne progi, trochę zdjęło z moich myśli dylematy tego, czy to ma jeszcze jakiś sens.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Grudnia 2009, 11:27:41 »
Coś ostatnio nie mam szczęścia do maszyny losującej, ehh...

No ale mówi się trudno i żyje się dalej czekając na kolejne konkursy :).

A wszystkim zwycięzcom gratuluję.
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Grudnia 2009, 11:35:11 »
Była nawet lepiej niż zadowalająca, do tego w konkursie większość uczestników to ludzie zarejestrowani na forum wcześniej, a nie niedzielni schronowcy. To w połączeniu z faktem, że walczono o dobrą książkę, a jej autor zagląda w nasze skromne progi, trochę zdjęło z moich myśli dylematy tego, czy to ma jeszcze jakiś sens.
Mnie chyba właśnie wizyty pana Roberta J. Szmidta na tym forum, przekonały by zarejestrować się i wziąć udział w konkursie.
Coś ostatnio nie mam szczęścia do maszyny losującej, ehh...
U mnie podobnie... cały czas nie narzekałem na szczęście do "maszyn losujących", jednakże chyba coś się w trybikach popsuło.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

kostuch102

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 83
  • ------[]--
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Grudnia 2009, 12:22:59 »
Dziękuję za wygraną i życzę sukcesów tym, którym nie było dane wygrać tym razem ;P

btw. poproszę jakąś ładną dedykację od 13s ;]
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2009, 12:33:31 wysłana przez kostuch102 »
Piszę poprawnie po polsku.

Alfred Nobel jest uważany za wynalazcę dynamitu tylko dlatego, że poprzednich wynalazców nie udało się zidentyfikować.

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Grudnia 2009, 12:37:43 »
Wypadałoby, żebym i ja pogratulował zwycięzcom.
szmergiell - zarejestrowałem się tutaj, ponieważ nie ma chyba lepszego miejsca, niż forum postapo, żeby porozmawiać o książce tego typu.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Grudnia 2009, 12:50:31 »
Nie da się tego ukryć. Jednakże osobiście rzadko spotykałem się z tego typu przejawami kontaktu na linii pisarz - fan. Dlatego jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i zadowolony z możliwości "obcowania" z panem.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wygraj Samotność Anioła Zagłady
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Grudnia 2009, 12:51:18 »
btw. poproszę jakąś ładną dedykację od 13s ;]

Może być wierszyk?  8)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!