Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Lipiec 22, 2019, 11:07:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Porady FO - porady mile widziane!  (Przeczytany 8109 razy)
Holden
Major
*

« : Grudzień 10, 2009, 14:02:20 »

Postanowiliśmy oficjalnie uruchomić porady do FO, znajdziecie je pod tym linkiem - KLIK. Na razie są puste, więc czekamy na wasze mejle albo posty w tym temacie. To co nam podeślecie albo napiszecie tutaj znajdzie się na stronie (no chyba że będzie nieczytelne ;p). Nie lejąc dalej wody, zachęcam do przesyłania nam swoich materiałów i życzę miłej rozgrywki!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 14:05:55 wysłane przez Holden » Zapisane
Ordynus
Zjadacz Korzeni
Sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #1 : Grudzień 14, 2009, 18:56:20 »

Trochę wstyd się do tego przyznać, ale skoro mam być pierwsza osobą z "poradą" to dobra, napiszę o tym:

1. znajdź kolesia, który zechce cię wysłuchać nim cię zabije.
2. daj mu jednorazowo w ryj.
3. udziel mu pierwszej pomocy.

Potem można zamienić się rolami... Takim sposobem dostaje się oczywiście marne punkty doświadczenia, a dodatkowym mankamentem jest "zmęczenie" postaci znane jeszcze z tradycyjnego Fallouta. Po udanej operacji trzeba odczekać dłuższą chwilę zanim będzie można znów się poleczyć. Dziwne, że postać nie męczy się tak kopaniem po pysku Wink Można też podkładać sobie różne bzdety do kieszeni, ale kradzież rzadko wychodzi, chyba że ktoś na prawdę inwestuje w złodziejskie cechy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 18:59:32 wysłane przez Ordynus » Zapisane

Nightmaster
Nocny strażnik
St. chorąży - Redaktor
*

Betonowa konserwa i ten od rila

« Odpowiedz #2 : Grudzień 20, 2009, 13:29:07 »

ok, FO, ściągnąłem, chciałem uruchomić, wpisałem adresy serwerów, zrobiłem aktualizacje, status serwera online, zrobiłem nowe konto... przy próbie przyłączenia siędo gry wyskakuje Authentication i tyle... gra mnie nie wpuszcza na serwer...

Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego
MMaster
Szeregowy
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 24, 2010, 15:53:04 »

Na początek polecam iść do NCR to chyba najbezpieczniejsze miasto. Idziemy do pewnego gościa przy zagrodzie braminów. Gadamy z nim o pracy a on daje nam łopatę. Wiem wiem, sprzątanie odchodów to nie jest może zbyt ambitna praca, ale da się w miarę szybko zarobić Smiley Dobrze jest też wykonywać misje np w NCR w namiocie u gościa z szafkami przy wejściu do miasta. Zleci nam misje którą nie sposób nie wykonać jest banalnie łatwa. W zamian dostajemy kurtkę a jak na początek lepsze to niż nic Smiley A i nie radze przesiadywać zbyt długo w miastach no chyba, że chcecie zginąć i stracić sprzęt. Dlaczego unikać miast?

-bomberzy - świry podbiegające do ciebie z włączonym zapalnikiem. Najlepiej trzymać się kilka metrów od innych graczy, bo bomberzy podbiegają najczęściej do grup
-złodzieje - wiadomo kradną wszystko co im wpadnie w łapy jednak kradzierz często nie wychodzi a jeśli jesteśmy blisko strażników miasta to złodziej prawdopodobnie nie zdąży zrobić kroku Smiley
-ruscy - ci to chyba denerwują najbardziej. Radze unikać każdego gracza, który ma w imieniu ruskie znaki. Ci kolesie zabijają wszystko i wszystkich. Ponoć jest albo było ich tylu, że nazywali ich ruską mafią ale to już inna bajka. Oczywiście nie tylko ruscy zabijają innych graczy.

Teraz trochę porad z innej półki:

-by rozmawiać z NPCami potrzeba conajmniej 3 Charyzmy
-gdy idziecie walczyć na pustyni włączajcie sobie zawsze grę na tury, gdyż w Real Time gra jest straasznie trudna. Można to zrobić w konfiguracji Fonline.
-starajcie się jak najszybciej zebrać 10 skór Braminów i postawić namiot na pustyni. Bardzo się przydaje do przechowywania sprzętu i mimo plotek nie da się go znaleźć na pustyni. Tylko ty go widzisz. Najlepiej go postawić blisko miast a robi się to tak: Zbierz 10 skór braminów, idź na pustynię w dowolne miejsce, otwórz ekwipunek, przytrzymaj lewy przycisk myszy, aż pojawi się pasek, najedź na pierwszą buźkę, otworzy się okno umiejętności i robimi Science czyli nauka a namiot się stawia Smiley
-jak najszybciej dołączyć do jakiegoś gangu. W grupie jest łatwiej i raźniej a nowy gracz sam praktycznie nie ma szans przeżyć na pustyni

Dobra to tyle jeśli chodzi o porady. Sam jestem jeszcze świerzym graczem i nie wiem zbyt wiele jednak jak jeszcze mi coś do głowy wpadnie to napisze Smiley
tk2121
Kapral
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 29, 2010, 19:22:37 »

Tak przy okazji, mam pytanie, czy będąc w lokacji, w której zaczynamy grę, czyli np. jakaś jaskinia nikt tam nie wejdzie? Można to jako dom użyć?
Wilku
Szeregowy
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 17, 2010, 19:50:53 »

A to moj poradnik moze sie komus przydac
1)Zrob postac najlepiej Nauka/Naprawa/Mala Bron
2)z lokacij z ktorej startujesz poszukaj kolesia/Karawany i pogadaj dostaniesz questa z pobliskim miastem 200expa jak pamietam
3) Polecam chodzic z ncr do Hub w NCR sprzatac kupy a w hubie roznosic skrzynki (200 kapli 50 expa) <Dostepnosc raz na godzine jak pamietam>
4)jak zbierzesz troche kapsli i lvl wbijesz dodaj wszystko w bron lekka/mala (Nauka i Naprawa narazie nie sa takie naglace)
5) zdobadz 1000kapsli i kup 10 brahmin hide(Skory Brahmina) Albo zabij 10 Brahminow
6) Rozloz swoj wlasny namiot (wychodzisz przed miasto szukasz wolnej lokacji i rozloz swoj wlasny namiot :>) UWAGA:Jak ktos bedzie z toba na mapie to ON TEZ WIDZI NAMIOT i moze cie okrasc lub cos innego zlego uczynic dobre to jest jak grasz z kolega
7)zabijaj radscorpiony (niewiem czy dobrze to napisalem) i lvl-uj i staraj sie osiagnac cos takiego 120% naprawy 150% small guns i 100% nauki po zebraniu odpowiedniego lvl i majac dobra bron mozna isc do san francisco (jakos tak) tam sa fajne grupki wrogow dajace od 120-400 expa
8 ) "Jak zarobic i sie nie narobic" Rob Amunicje .44 JPH i sprzedawaj w NCR kurduplowi albo innym kupcom za kapsle
a) za zarobione pieniadze<Kapsle> Kup sobie(naucz sie) Broni lekkiej do 3lvl albo 2lvl broni lekkiej i 1lvl robienia pancerzy albo na odwrot 2 pancerzy i 1 lekkiej albo 3 pancerzy <jak kto woli>
9) jak osiagniesz 10lvl mozna porobic ciekawe questy typu Stacje Pociagowe albo inne
10) dobrze by bylo miec auto udajemy sie do New Reno albo na wysypisko i kupujemy nasze 1-wsze auto uwaga jak zginiesz to kluczyki tracisz i auto przepada mozna kupic zapas kluczykow u kolesia od aut!
11)Dobrze by bylo jak by sie posiadalo Frakcje/Faction (jakos tak) w gangu zawsze razniej i ma sie wlasna baze
12)jak doszedles az tak daleko uwazam ze powinienes miec juz wiedze co jak i kiedy i dalej poradzisz sobie sam
Inne ciekawe rady
a) Jestes ranny idz do NCR i napisz FA/DOC zaraz ktos przyjdzie i cie uleczy
b) Jak ktos stoi za toba i macha rekami uciekaj albo zostaniesz obrabowany w bialy dzien -.-
c) jak ci nie wyjdzie jak w pkt b zabij delikwenta a co straz i tak go nie lubi juz
d) stoisz w duzej grupie tak tak stoj dalej az uslyszysz slawetne "Allah Akbar" i wybuchniesz
e)warto miec ze soba kolege ktory odepchnie zlodzieja jak ty handlujesz albo cos innego robisz
f) nie wylogowywuj sie w miescie przez 180sec (jak pamietam) stoisz i pisze obok ciebie OFF nie wiem co moga ci zrobic wtedy ale nie radze tak robic

To chyba na tyle mam nadzeje ze komus sie przyda
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 22:32:04 wysłane przez Wilku » Zapisane
kryspin013
St. sierżant
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 01, 2011, 01:42:16 »

Coś mało tych porad Roll Eyes

Pandemon
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 01, 2011, 07:02:49 »

Tutaj masz kryspin cosik więcej. Choć to bardziej recenzja niż poradnik to i tak może Ci się przydać.
http://trzynasty-schron.net/ie_fonline_2238_subopis.htm
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!