Autor Wątek: Szukam taniego PDA  (Przeczytany 8488 razy)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Szukam taniego PDA
« dnia: 09 Grudnia 2009, 17:50:51 »
A propos, szukam jakiegoś PDA albo czegoś o podobnej funkcjonalności w cenie bodajże 450 zł. dokładnie nie pamiętam, dowiem się w piątek, niemniej pomoc w wyborze sprzętu jest bardzo wskazana :)
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2009, 21:32:51 wysłana przez Squonk »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudnia 2009, 19:53:20 »
Coś takiego czy dotykowe wolisz ?  :)

PDA: i-mate Ultimate 9502

kategoria: PDA, telefony, smartphony

producenci: i-mate
i-mate Ultimate 9502 - PDA z klawiaturą QWERTY

Oferta PDA z pełną klawiaturą QWERTY nie jest wbrew pozorom bogata . Nic więc dziwnego, że każda premiera oczekiwana jest niecierpliwie przez liczne grono spragnionych nowości użytkowników. Model Ultimate 9502 odznacza się bardzo rozbudowanymi możliwościami oraz niecodzienną budową – wystarczy przeczytać specyfikację i zerknąć na zdjęcia. Robi wrażenie, prawda?



Procesor
   400 MHz Qualcomm MSM 7200
Pamięć
   256 MB ROM, 128 MB RAM
Ekran
   Dotykowy 2.8" VGA (640×480), 65k kolorów, TFT
Zakresy GSM
   GSM / GPRS / EDGE
- Quad-band 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
- GPRS class 12
- EGPRS Multislot Class 12
- Tri-band UMTS / WCDMA
- Band 1 (2100 MHz)
- Band 2 (1900 MHz)
- Band 5 (850 MHz)
- Diversity for Band 1
- HSDPA and HSUPA
 
Dźwięk i multimedia
   Wspierane formaty: AAC, AAC+, MP3, Midi, AMR, ASF, WMA oraz H.263, H.264, MPEG4, WMV
Zintegrowany mikrofon, gniazdko słuchawkowe micro-jack
Aparat fotograficzny
   Aparat 3.0 megapixela z diodową lampą błyskową
Kamera VGA do rozmów video
Interfejsy
   WiFi 802.11 b/g, Bluetooth
Slot MicroSD
GPS
   GPS - zintegrowany Qualcomm GPS z anteną wewnętrzną
System operacyjny
   Microsoft Windows Mobile 6 Professional
Bateria
   1660 mAh, Li-ion
Wprowadzanie danych
   Ekran dotykowy, przyciski funkcyjne, klawiatura QWERTY
Wymiary
   116mm(L) x 60mm(W) x 17.8mm(T)
Waga (z baterią)
   200g

 Ultimate 9502 to sporych rozmiarów komputerek, wyglądający po prostu rewelacyjnie, czego zdjęcia nie mogą w pełni oddać.

W środku królują podzespoły Qualcomma – procesor, chipset, GPS, moduł GSM, pracujące pod kontrolą systemu Windows Mobile 6, ale polski dystrybutor obiecuje w niedalekiej przyszłości upgrade do wersji 6.1, co powinno poprawić nieco niektóre mankamenty urządzenia.



Poczytaj tu:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/PDA_i-mate_Ultimate_9502-722.html

Nówka kosztuje 1000zł, ale jeśli jesteś zainteresowany to szukaj na JeBAY'u - zdarzają się za 500zł   ;)

« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2009, 21:33:03 wysłana przez Squonk »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudnia 2009, 21:47:05 »
@Uly i nasa
10 kilo WP 13S za zakładanie ciekawych wątków w tematach równie ciekawych, ale nie na temat  >:(

 ;)

======

Hmm... Sam miałem takie dylematy co do zdobycia jakiegoś przenośnego sprzętu - w końcu po to założyłem tą tablicę by się tymi dylematami dzielić z innymi  ;D I teraz wiem, że gdy tyłek groszem nie śmierdzi a zarazem wąż w kieszeni siedzi to naprawdę ciężko jest coś wybrać.

Trza więc ustalić:
- do czego głównie ma to nam służyć (notatki, multimedia, nawigacja);
- jaki sposób nabycia preferujemy (nowy, używany na aukcji).

Moje dylematy rozwiał netbook Asus EeePC, który ma możliwości jak rasowy PC, komunikacyjnie kopie tyłki (Bluetooth oraz WiFi), działać może 6 godzin. Zaś gdy chodzi o PDA to tu pojawiła się biedronkowa nawigacja, która po odblokowaniu robi za prostego palmtopa, pozwalającego na pisanie notatek, słuchanie muzyki, oglądanie filmów. Ból z oryginalnymi palmtopami jest taki, że są to drogie urządzenia, których funkcjonalność zwykłemu użytkownikowi jak my tu na forum nie bardzo będzie pasiła.

Więc ja bym został już przy odblokowanej nawigacji  ;)

Navia NV45

PS.
A te nasowe cudo to nawet używane kosztuje tyle, że hej  ???
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2009, 22:00:45 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudnia 2009, 22:50:41 »
Ok, założenia:

1) Sprzęt musi być nowy.
Taki jest warunek, jeśli całą kasę na niego do przyznanego limitu ~450 zł mam dostać z zewnątrz :] i jak tu nie kochać Unii Europejskiej ;]

2) Sposób nabycia
Przez wzgląd napowyższe - tylko nówka, z ktorą moge otrzymać paragon lub nawet fakturę. Zatem wszystko, co wybujane w kosmos i używane tanie, odpada.

3) Oczekiwania
- duży ekran (>3 cale, dla pełnego 640×480), wręcz jebutny, albo omżliwośc zainstalowania softa/dostosowania softa pod kątem powiększania, czy ustawienia dużej czcionki. Opera Mini roxi.
- obsługa popularnych formatów audio, video i grafiki, PDFów DOC, XLS, (mile widziane PPT)
- mile widziana klawiatura QWERTY, albo też dobrze przemyślana dotykowa
- dyktafon cechujący się przeciętną jakością nagrań, ale za to dłuższych- komentarzy głosowych (dobry dyktafon cyfrowy kupuje niezależnie od PDA)
- prosty edytor grafiki, ot paint pod rysik
- pamięć wewnętrzna przynajmniej 128 MB + dowolne sloty na karty o pojemności 8-16 gb.
- Bluetooth
- możliwośc znaczącej personalizacji ustawień, również za pomocą pobieralnych rozszerzeń OS lub dodatków
- GPS mile widziany
- aku od 1000 - 1200 mAh w góę

4) Co mnie nie interesuje/czego nie musi być:
- kamera
- aparat
- bateria lepsza niż 1200 mAh
- wali mnie jaka będzie IrDA czy jakie WiFi ;P
- mam gdzieś wagę, o ile nie przekroczy 300 g
- gabaryty
- kolor :P
- procek (w granicach rozsądku)
- gry i podobne bajerki
- głośnik (o ile alternatywą będzie wejście na słuchawki ;P)


Narazie przyglądam się Dell x50 i x51 ale jestem otwarty na propozycje i krytykę.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2009, 22:55:10 wysłana przez Ulyssaeir »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudnia 2009, 00:18:12 »
Dell x50? Kurde, jakie to tanie jest >>> KLIQ KLIK  ???

Jak ja rok temu miałem dylematy co wybrać to była whoojnia - w sklepach same wypasione, na alegrze same używane. Teraz widzę, że za ponad 200 można kupić (chyba) dobrego palmciaka. Chyba, bo zakup poprzez allegro.

W opisie tego modelu nie do końca podano jakie konkretnie karty pamięci może on obsługiwać i do jakiej pojemności. Również trza by zrobić analizę jak jest z oprogramowaniem pod Windowsa Mobile 2003/2005.  Z sieci raczej nie ściągniemy, a za darmo jest nie wszystko :P

Ale sprzęt wydaje się w porządku, choć gdyby miał wbudowane WiFi, to byłby jeszcze lepszy ;D A tym bardziej gdyby przed zakupem można by go pomacać.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudnia 2009, 01:01:00 »
Mi akurat na WiFi nie zależy, bo potrzebuje  "przenośkę" dla rozkładów jazdy busów dla całego miasta, map, notowania na wykładach (nie pytajcie ;p) i zapisywania dobrych pomysłów, słownika, noszenia ze sobą materiałów na uczelnie. A wszystko z dużym ekranem. Zresztą, tak naprawdę pod Windows Mobile można dorwać syntezery mowy i de facto słuchać całych książek na słuchawkach albo uczyć się.

Dell to firma porządna, a jeśli mogę oszczędzić na sprzęcie, to nie widze problemy by więcej wyłożyć na kartę pamięci. A sloty są dwa, ale nie pamiętam teraz na jakie karty, na YouTube widziałem jakąś recenzję.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudnia 2009, 01:23:53 »
WiFi dobre do złapania hotspota (darmowego  ;)) by wejść do neta i móc czynności administracyjne przeprowadzać czy Outpościaków pogonić jak się za bardzo rozbrykają  :D

Skoro ma dwa gniazda, to pewnie za tym opisem na alegrze będzie to SD (standard, podstawa i w ogóle wygoda) oraz CF (dobre do modułów rozszerzających).

A gdzie chciałbyś go kupić - masz jakiś sklep czy na aukcji?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudnia 2009, 02:11:29 »
Tak długo, jak sprzęt będzie nowy [albo z gwarancją 12 - 24 miesiące] i z paragonem, albo fakturą, to mi wisi czy Allegro, czy nie

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudnia 2009, 07:19:50 »
@Uly i nasa
10 kilo WP 13S za zakładanie ciekawych wątków w tematach równie ciekawych, ale nie na temat  >:(

 ;)

Kurna Squonk w warzywniaku pracujesz? Już mam na kącie jakieś 40 kilo WP, gdzie ja to mam trzymać niby co ? A temat jest na temat bo to urządzenie jest jak najbardziej w temacie. Może nie bada napromieniowania, ale przenośne... jak PipBoy :-[

ED: widziałem na ebayU u chińczyka za 500PLN, u innego kupiłem kamerkę do PSP za 50 zł a nie za 170 (przyszła nówka opakowana nie śmigana ) KUPUJ OD AZJATÓWFFFF   ;) Jak chcesz tanio, ale fuck-tury nie dają   :(
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2009, 14:58:59 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marca 2010, 18:53:04 »
Nadal aktualne?

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwietnia 2010, 12:44:11 »
zawsze  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Shael

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Szukam taniego PDA
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maja 2010, 11:18:42 »
Tylko że moje już nie xD , miałem na sprzedaż dobrego PDA  :P