Ankieta

FPP czy TPP?

FPP
26 (74,3%)
TPP
2 (5,7%)
Jeden psiur ;]
7 (20%)

Głosów w sumie: 35

Autor Wątek: FPP, czy TPP?  (Przeczytany 18463 razy)

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
FPP, czy TPP?
« dnia: 16 Listopada 2008, 21:05:06 »
Pytanie może głupie ;), ale chciałbym wiedzieć jaki widok preferujecie? Przy widoku z oczu łatwiej się celuje, zbiera przedmioty leżące na ziemi, stolikach i chyba łatwiej się wtedy wczuć w postać, ale z drugiej strony w widoku z trzeciej osoby można zobaczyć jak nasza postać wygląda bajerancko w danej zbroi z bronią u pasa, bądz na plecach.

Ps. Jak tu się robi ankiety?

akolith

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 22
  • silence make me violence
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopada 2008, 21:08:58 »
ja zdecydowanie wybieram fpp. Głównie dlatego że gra wygląda o niebo lepiej, widok postaci stojącej prosto na pochyłej płycie betonowej skutecznie zabija klimat. Jest też o niebo praktyczniejszy
silence make me violence

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada 2008, 07:07:23 »
Widok TPP służy chyba wyłącznie do sprawdzania wyglądu postaci, i zaglądania za ściany (bug). FPP jest dużo lepszy, bo pozwala wczuć się w postać, lepiej się walczy i jest ładniejszy.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopada 2008, 13:21:48 »
Widok TPP jest niegrywalny ze względu na to że celownik jest nieprzydatny a animacje ssą, więc nie można trafić wroga na dystans. Niestety tylko FPP, choć dałbym dodatkowe 30 zł za tą samą grę ale z całkowicie sprawnym TPP

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2008, 16:23:15 »
TPP jest zrobione na odczep się, żeby dać kontrargument dla zwolenników rzutu izometrycznego. Ogólnie kiła.

Osobiście podobał mi się rzut izometryczny, ale nie ze względu na wygląd, ale ze względu na to że odległość w polach w połączeniu z walką turową oraz dokładniejszymi informacjami co do tego jakie obrażenia może zadać nasza broń, pozwalało na planowanie strategii walki. Ten element gry został całkowicie wyeliminowany w F3.

TPP fajnie wygląda podczas VATSowania, a do oglądania postaci wolałbym widok w karcie postaci znany np. z world of warcraft.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2008, 16:35:15 »
To jak wygląda TTP w F3 to jest charakterystyka serii TES nic innego , tak samo było w Oblivionie i jego poprzednikach ...

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2008, 16:38:43 »
Podczas walki używam FPS lub VATS, oczywiście ze względu na jego praktyczność. Ale kiedy podróżuję lub nawet gdy chodzę po miastach to preferuję TPP, ponieważ nie ma nic interesującego w oglądaniu kilometrów piasku pod nogami, a kamera za pleców pozwala dostrzec dalszy plan w dodatku o wiele szerzej. W tym trybie prowadzę również walkę wręcz.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopada 2008, 17:47:09 »
oczywiście FPP, takie już mam przyzwyczajenie że lubię szybko zabierać przedmioty se stołów itp (tak samo robiłem w Morrowindzie i Oblv), i tak jak już opisane TPP używam tylko czasem żeby się pozachwycać moją postacią.

qba340

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopada 2008, 20:21:15 »
Według mnie też o wiele lepszy jest widok FPP. Wszystko jest o wiele ładniejsze a przede wszystkim łatwiejsze.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopada 2008, 20:57:22 »
Przez 90% gry używam kamery TPP, jakoś zawsze w grach wolę oglądać plecy bohatera niż czuć się jak jakieś powietrze czy niewidzialny duch bez nóg. A FPP używam tylko do zbierania przedmiotów z szafek i innych pierdół...zresztą tak samo grałem w Lolbilvionie i w Morrowindzie.

W każdym razie ja nie wiem jak niektórzy ślepo wielbią Howarda po jego kłamstwach...sam obiecywał, że kamera TPP będzie dopracowana i w ogóle super wypas...a tutaj jedyną różnicę między TES IV a V to to, że postać ugina kolana jak na coś wchodzi, a reszta pozostała bez zmian....

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopada 2008, 22:48:35 »
Doszedł problem celowania w TPP, w Obku nie było broni które wymagały precyzyjnego celowanie na dystans ;] przełączając z TPP na FPP widać wyraźnie że celownik się przesuwa, w TPP nie można się bawićw snajpera nawet na średnim dystansie... za to na krótki dystans TPP jest świetne, gdyby tylko.... eh...

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Grudnia 2008, 15:19:56 »
Popieram przedmówcę, strasznie skopali celowanie w TPP, praktycznie nie da się grać, może jakiś mod lub patch to poprawi, imho wystarczyło by poprawić pozycję kamery za postacią żeby ten problem naprawić - np ustawić ja tak jak w Max Paynie tudzież GTA: SA i wszystko było by cacy.
Jest chyba nawet na oficjalnym forum BS petycja w tej sprawie - trzeba mieć nadzieje że nie oleją totalnie spostrzeżeń graczy.
A może jakiś zdolny modder nam to poprawi kto wie, jeśli tylko pozycję kamery da się edytować z pliku ini tudzież za pomocą GECKA da się cos z tym zrobić jestem pewien że prędzej czy później ktoś ten mankament nieco skoryguje.

A sam używam FPP w trakcie walki, TPP do podróży no i okazjonalnie walki bronią białą, generalnie FPP jakoś mi nie lezy przy walce np Młotem Wspomaganym albo inna bronią bliskiego kontaktu [vide wspominane wampirze ostrze itp]

Kijaszek

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudnia 2008, 00:19:35 »
TPP to do robienia screenshotow ala "patrzcie jaki jestem zaj***sty" ;)

Kwiatmen666

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Stycznia 2009, 13:06:43 »
Faktyczne przyznać trzeba że TPP jest równie schrzanione w F3 co w starych TESach, wiem to mimo iż grałem b.krótko.

Cytat: Zekzt
strasznie skopali celowanie w TPP, praktycznie nie da się grać, może jakiś mod lub patch to poprawi, imho wystarczyło by poprawić pozycję kamery za postacią żeby ten problem naprawić - np ustawić ja tak jak w Max Paynie tudzież GTA: SA i wszystko było by cacy.

To aqrat nie jest wina pozycji kamery tylko skopanych modeli postaci, które "nie czują gruntu pod stopami". To dla bethesdy wielka siara moim zdaniem - gry w dzisiejszych czasach mają już tak dopracowaną interakcję modelu postaci z otoczeniem że chodząc po powierzchniach pochyłych pod różnymi kątami postać odpowiednio się pochyla i ugina kolana. A tu mamy minimalnie poprawiony model z Obliviona, który nieraz stojąc jedną nogą na stole drugą nogę ma zaraz obok jakby stał na "niewidzialnej powierzchni" blatu.

Nie wspominając o tym że praca nóg postaci jest skopana zupełnie. Można nieraz odnieść wrażenie jakoby postać "pływała" w powietrzu przesuwając się sennie po ziemi. No i mi też się wydaje że szybkość z jaką postać przebiera nogami (biegając) nie jest adekwatna do pokonanego dystansu.

Według mnie mistrzowski tryb TPP ma GTA IV - takie TPP chciałbym widzieć w każdej nowej strzelance.
"Choćby piwo było z gówna, nic mu w smaq nie dorówna." :]

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lutego 2009, 01:10:31 »
A ja zauważyłem ciekawostkę - haratając wrogów moim Mieczem Chińskiego Oficera spostrzegłem, że w trybie TPP postać trzyma miecz wyprostowanymi rękami u boku. Natomiast w FPP wygląda jakby trzymał miecz przy policzku...(to samo jest z większością broni, nie tylko białej)...a, i atak tym mieczem w dwóch trybach widoku wygląda zupełnie inaczej... to tak, jakby przy zmianie widoku postać w ułamek sekundy zmieniała postawę ciała. Ciekawe, cóż to robią z ludźmi w kryptach...

Ontopic: TPP używam głównie żeby uchwycić filmowość akcji (podczas skradania się)  :P

A normalne granie przy TPP jest --DO DUPY-- głównie przez zrypane modele postaci i prace kamery przy zbieraniu itemków...
Użytkownik został zbanowany.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Lutego 2009, 15:35:19 »
Filozofia widoku w stylu TES Bethesdy jest prosta: FPP do grania, TPP do jarania się sprzętem na klacie i widokiem szlachetnej mordy bohatera -> Czyli do pokazów mody.

Nic dodać nic ująć!

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lutego 2009, 21:48:19 »
Zdecydowanie FPP. Według mnie lepiej, mocniej, bardziej pozwala na wczucie się w rolę ;)

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Kwietnia 2009, 21:40:08 »
Tylko FPP...
Nie jestem w stanie grac w TPP. FPP pozwala bardziej sie wczuc  :P
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Kwietnia 2009, 13:20:01 »
Ale jak kiedyś przywłaszczyłem sobie wdzianko Morartego, chusta na łeb i okulary na nos, myśliwka w łapki i jakoś się grało w TPP :) Ale niestety... celowanie zmusilo nie do korzystania z FPP (a amunicja do meele).
Użytkownik został zbanowany.

lady_m

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: FPP, czy TPP?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Kwietnia 2009, 20:49:40 »
Grac sie da... Ale to tez kwestia osobistych preferencji. Ja po prostu wole FPP.
The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…