Autor Wątek: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci  (Przeczytany 31577 razy)

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Lutego 2009, 12:10:50 »
A faktycznie, dawno już w podstawkę nie grałem, stąd moja pamięć trochę już szwankuje ::)

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lutego 2009, 14:37:02 »
Ja tam figurki biore tylko przy okazji zamiast ich poszukiwać, głównie dlatego że gram z modem usuwającym ich wpływ :)
Użytkownik został zbanowany.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lutego 2009, 11:28:12 »
Oczywiste, ale poradnik jest skierowany chyba dla osób które grają w podstawkę, bez modów;] Zresztą np. taką "fig'e" która podnosi silę można znaleźć już na początku, w melinie szeryfa :)

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lutego 2009, 21:46:04 »
a taką "fig'e" która podnosi medycynę można znaleźć na jeszcze początkowym początku w Vault 101 (czyli jeszcze przed rozgrywką właściwą), po tem podczas gry jest możliwość powrotu do Vault 101 ale wtedy tej figurki nie ma. Więc kolekcjonerzy którzy ją opuścili mogą tylko zacząć od nowa :P (ale jeśli grasz już dłużej niz 20 minut to się nie opłaca po jakieś 10% skilla)
Użytkownik został zbanowany.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marca 2009, 03:05:42 »
a taką "fig'e" która podnosi medycynę można znaleźć na jeszcze początkowym początku w Vault 101 (czyli jeszcze przed rozgrywką właściwą), po tem podczas gry jest możliwość powrotu do Vault 101 ale wtedy tej figurki nie ma. Więc kolekcjonerzy którzy ją opuścili mogą tylko zacząć od nowa :P (ale jeśli grasz już dłużej niz 20 minut to się nie opłaca po jakieś 10% skilla)

Hm za pierwszym razem figę od medycyny ominąłem, po czym znalazłem ją po powrocie do 101... huh ??? Wspomniałem to tej od siły bo nie oszukujmy się, te które podnoszą o 10% coś tam nie są tak istotne jak te które dodają na stałe +1 do głównych cech.

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Października 2010, 00:09:11 »
No hej kochani.
Ostatnimi czasu wpadła w moje rączki gra Fallout 3 wraz z dodatkami. I pochłonęła mnie od razu. Spodobała mi się możliwość grania kobietą, w końcu ktoś pomyślał o żeńskim gronie użytkowników. Aczkolwiek widząc jakie powstają skrypty, mody, to czasem wątpię czy oby na pewno możliwość gania bohaterem żeńskim była skierowana do płci pięknej po to, by pozyskać większe grono użytkowników.  No ale nie ma co roztrząsać tego tematu, tak w ogóle to jak na razie robię offtopa :D Tak więc może od razu przejdę do sedna sprawy. 
Jeżeli chodzi o mojego bohatera, to nie będę ukrywała że gram na żeńskim profilu. A w co ja inwestuje punkty ?

Moja bohaterka nazywa się Audrey, co oznacza w celtyckiej kulturze szlachetna siła. Z początku chciałam nazwać ją Una z celtyckiego jagnię, ale źle kojarzyło mi się to słowo więc wybrałam Audrey


Siła 8
Percepcja 5
Wytrzymałość 5
Charyzma 5
Inteligencja 10
zręczność 5
Szczęście 2

Więc, jak sami widzicie stworzona przeze mnie postać jest wojowniczym naukowcem, myślę że to jest najdogodniejszy układ wszechogarniającym nas złowrogim postnuklearnym świecie.




zmstr

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Października 2010, 15:31:24 »
a mogłabyś ściągnąć z niej kombinezon i wrzucić print screena celem głębszej analizy postaci? :ords :ords :ords

sorry za offtop :P

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Października 2010, 20:35:22 »
Witam.
Mam mały problem. A mianowicie zainstalowała sobie mod Valkiria Echo wersja 2.09. Gram na poziomie trudności: Normalny. Przyznam się że gra mi się ciekawie, problem mam tylko z tym że mając już 2 poziom dalej nie mogę rozbroić bomby w megatonie ani naprawić głupich rur.
Chodzi o to, że dostaję bardzo mało punktów. Więc mam pytanie zdając egzamin KOZA w jakie trzy umiejętności najlepiej zainwestować ? Osobiście wybrałam broń lekka, ale co dalej otwieranie zamków czy naprawa naprawa, broń ciężka czy materiały wybuchowe, retoryka czy handel, a może nauki ścisłe. Generalnie bez modu Valkiria Echo wersja 2.09 potrafiłam sobie poradzić z tym problemem, ale w tym przypadku jest inaczej. Z jednej strony ten mod jest ekscytujący, ale z drugiej strony jest jak ból w duszy. Początkującemu graczowi ciężko zdecydować co i jak. Tak więc prosiła bym o pomoc jak rozwinąć moja postać z modem Valkiria Echo wersja 2.09 .
Pozdrawiam.

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Października 2010, 20:49:13 »
Ja gram na poziomie łatwym, chociaż był moment w połowie gry że grałem chwile na normalnym (odczuwałem klimat jeszcze bardziej fpsowy) Dla mnie osobiście, gra powinna być przygodą z nutką ryzyka, a nie walką o życie w której obliczam kule :ajat Mógłbym grać na poziomie normalnym czy trudnym ale po co? - wolę przygodę w przeciwieństwie do walki o życie z nożem w ręce ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2010, 20:55:01 wysłana przez id-seven »

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Października 2010, 21:19:25 »
Ok w takim razie zainwestuje w broń ciężką, otwieranie zamków i nauki ścisłe. Raz kozie wio  :hyh
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2010, 21:38:30 wysłana przez Jagoda »

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Sierpnia 2011, 19:35:00 »
Witam.

Pobrałam wiele skryptów i wtyczek, które bardzo urealniają grę. Przykładowo postać musi jeść, pić i spać. Oczywiście takich modów jest coraz więcej, ale ten, który ja używam jest znacznie rozbudowany. Nie wystarczy zjeść tylko wiewiórkę na patyku. Każda z potraw ma określony przydział tłuszczu, kalorii i temu podobnych wartości odżywczych.
Moja postać ma 164 cm i 49 kg I tutaj mam pytanie. Czy jest możliwość żebym mogła zwiększyć wzrost jak i wagę do moich oryginalnych rozmiarów - tych, które mam w rzeczywistości ?

Archanix

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Sierpnia 2011, 09:26:44 »
pytanie bardziej do twórczości moderskiej. W Starych Fallout'ach ludzie używali wyobraźni a teraz... ech.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Sierpnia 2011, 18:46:55 »
Czy jest możliwość żebym mogła zwiększyć wzrost jak i wagę do moich oryginalnych rozmiarów - tych, które mam w rzeczywistości ?
:face: Nie jestem moderem, więc nie będę się zagłębiał w temat. Ale może jakiś chętny się znajdzie?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Jagoda

  • St. plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Sierpnia 2011, 22:10:25 »
Witam.

No już chyba domyślam się, jak zmieniać parametry naszej postaci. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu się wzrost jak i waga zmieniają się.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Mały poradnik tworzenia fajnej postaci
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Sierpnia 2011, 14:18:04 »
a taką "fig'e" która podnosi medycynę można znaleźć na jeszcze początkowym początku w Vault 101 (czyli jeszcze przed rozgrywką właściwą), po tem podczas gry jest możliwość powrotu do Vault 101 ale wtedy tej figurki nie ma.
Tu się nie zgodzę. Gdy przechodziłem pierwszy raz Fallouta 3 figurkę medycyna zgarnąłem dopiero przy powrocie do Krypty 101 i normalnie tam była. Wtedy za późno dowiedziałem się o niej a parłem do przodu ;). Teraz gdy przechodzę drugi raz wziąłem ją od razu na początku :)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog