Autor Wątek: Fallout 1 a Windows7  (Przeczytany 25501 razy)

wnuczus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Fallout 1 a Windows7
« dnia: 07 Listopada 2009, 20:36:46 »
Mam taki problem mam dziwne anomalie graficzne, grafika jest brzydka i nie działa 3d... A tak serio mam takie przebarwienia kolorów..

I mam pytanie czy jest jakiś emulator? czy coś uruchamiam  w zgodności win 98 .. mam tą grę z Sagi Fallouta

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopada 2009, 22:36:35 »
Polecam odpalić wirtualny system Win98 i pod nim zainstalować gierę. Skoro masz Win7 (tak to przynajmniej rozumiem), to powinieneś mieć wystarczająco pamięci operacyjnej i dyskowej, żeby uruchomić sobie zarówno OS jak i FO1  :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada 2009, 01:43:32 »
Masz zainstalowany Sfall? Jeśli tak, spróbuj różnych trybów graficznych. Jeśli nie, to zainstaluj.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

wnuczus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopada 2009, 16:10:10 »
Niestety po zainstalowaniu Sfall mam błąd, że mój system jest starszy niż Windows 95:) no nic będę musiał spróbować zainstalować na virtual pc. Dzięki za pomoc

eimyr

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2009, 19:31:37 »
Mam podobny problem. Pod win7 mam artefakty na grafice.

Postawiłem sobie wirtualną maszynę xp. Błąd [nie można zainicjalizować trybu 640x480]. Nie pomogły tryby zgodności, tryby 640x480, resolution patch.

Sfall nie działa, ponieważ jedyną wersją F1 jaką posiadam jest wersja polska (Saga Fallout). Podczas instalacji nawet nie pyta o język, a sfall wymaga wersji 1.2 US.

Czy ktoś zna jakiś sposób, żeby sfall zadziałał pod 1.2 PL?

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2009, 23:49:36 »
Nieoficjalny patch od Killapa powinien być zgodny z polską wersją, a w jego skład od razu wchodzi sfall.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

eimyr

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2009, 23:54:34 »
Jestes pewien, że to zadziała z Falloutem 1? Znalazłem tylko wersję dla Fallouta 2.

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopada 2009, 08:35:33 »
Mój błąd, do pierwszego Fallouta powinno korzystać się z tego.

Cytuj
Niestety po zainstalowaniu Sfall mam błąd, że mój system jest starszy niż Windows 95:)

Są dwie wersje sfall, jedna działająca na Win95/98, druga dla 2000/XP/Vista. Jeśli w komunikacie pojawia się 95, prawdopodobnie korzystasz z tej pierwszej.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

eimyr

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2009, 09:57:38 »
Co prawda to nie był mój błąd, ale patch, który wskazałeś naprawił problem. Ba! Mogłem nawet wyłączyć ustawienia zgodności! Wielkie dzięki za pomoc.

Szynek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipca 2010, 20:43:22 »
Mój błąd, do pierwszego Fallouta powinno korzystać się z tego.
Link już nie działa, a nie bardzo wiem, gdzie ani pod czym szukać tego patch'a. Mógłby ktoś podać jakieś inne źródło? Bardzo by mi się przydał ten pliczek, już raz mi pomógł.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipca 2010, 20:46:08 wysłana przez Szynek »

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Października 2010, 17:40:00 »
Podłączam się pod prośbę kolegi, proszę o Sfall, wersję pod Win7 :rad

id-seven

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 94
  • *RaDiaTioN Fr3e*
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Października 2010, 23:40:24 »
Rozwiązałem problem:

Patch usuwa problem związany z poprawnym wyświetlaniem kolorów w Windowsie XP, Windowsie 7 itp.

Instrukcja obsługi:

1. Instalujemy patch do gry FALLOUT 1
2. Uruchamiamy w katalogu FALLOUT 1 plik -> f1_res_patcher.exe
3. Odpalamy grę
4. Wchodzimy w OPCJE GRY, następnie klikamy w okienko na którym pisze |SCRN|
5. Wybieramy 16 BIT (wedle uznania zmieniamy rozdzielczość, dostosowując ją do naszego monitora)
6. Uruchamiamy ponownie FALLOUT 1
6. Cieszymy się działającą GRĄ

(:

Zapraszam do mojego chomika po PLIK z instrukcją obsługi (powyżej zamieszczoną) - http://chomikuj.pl/id-seven
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2010, 02:34:21 wysłana przez seven »

smyczy

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudnia 2010, 10:41:51 »
Pod F1 [PL] śmiga, ale z F2 [PL] już jest problem. Widzę, że ten patch jest do wersji US :/

Wasyli

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lipca 2016, 20:42:49 »
Witam

Chciałbym mojemu młodemu pokazać Fallouta 1 i 2, wersję w wyższej rozdzielczości. Posiadam wersję angielską z GOG.com, gra będzie działać na Windows 7 32-bit.
Spolszczenie już mam http://www.instalki.pl/gry/download/spolszczenia/Fallout_spolszczenie.html , mam nadzieję, że dobre. ;)
Teraz mam zamiar zabrać się za resztę. Szukałem w sieci jak to krok po kroku zrobić i znalazłem coś takiego http://yetiograch.pl/gry/renowacja-klasykow-fallout/

Linki niestety nie działają, ale z różnych źródeł udało mi się skompletować pliki:
F1ChildPatch
Fallout Patch 1.3.5 PL
Fallout1 Hi-Res Patch v4.0.2 tutaj nie wiem
Fallout NPC Mod v3.5 PL

Brakuje mi tylko Fallout Patch 1.2 ENG, w moim przypadku zapewne Fallout Patch 1.2 PL, znacie może jakiś namiar na tego patcha?

Oczywiście jeśli jest jeszcze coś co wypada zainstalować, żeby cieszyć się bezproblemową rozgrywką, to będę wdzięczny za podpowiedzi.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Wasyli

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lipca 2016, 20:20:03 »
Znajdzie się ktoś chętny do pomocy? :)

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lipca 2016, 21:13:12 »
Znajdzie się ktoś chętny do pomocy? :)

Jasne że tak, czasami trzeba tylko poczekać ;-)
Chociaż nie widzę w czym tu pomagać, najpierw instaluj a jak nie będzie działać to wtedy pisz ;-)
No ale jak już piszę to napiszę dalej.

Sam osobiście posiadam wersję z Goga i jedyne co instalowałem to spolszczenie (tutaj musisz wiedzieć że jest słabe i duża część tekstu jest nie przetłumaczona, ale grać się da i jakoś specjalnie gry to nie utrudnia, ale z tego co wiem lepszego nie znajdziesz.) oraz patch na wysoką rozdzielczość i gra śmiga aż miło, ten poradnik trefny coś bo childpatch do wersji z Goga potrzebny nie jest.

Powiem ci tak, zainstaluj spolszczenie potem patch na rozdziałkę, w folderze z grą zobaczysz aplikację "f1_res_Config" tam sobie ustaw odpowiednie ustawienia graficzne i uruchom grę. Wersja z Goga nie posiada żadnych usterek, jest już wersją 1.1 więc reszta patchy nie potrzebna. 1.2 nie zmienia prawie nic a 1.3.5 polecam instalować przy drugim podejściu do gry wraz z modami. Odkryjesz wtedy Fallouta na nowo ;-)

PS:  :piwo:  za propagowanie prawdziwego fallouta wśród rodzeństwa


"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Wasyli

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lipca 2016, 22:31:52 »
Czy w wersji "eXtra klasyka" jest bardziej kompletne spolszczona? Całą sagę mogę nabyć za jakieś 20zł, więc mógłbym sobie zakupić. Obie części mam z GOG- a, otrzymałem za darmo przy okazji promocji.

Patcha 1.3.5 do polskiej wersji gry z CD planuję zainstalować, bo nie mogę nigdzie znaleźć łatki 1.2 PL, a czytałem, że w 1.3.5 jest ona zawarta.
Rozumiem, że instalacja w przypadku PL wersji z "Extra klasyki" powinna wyglądać tak:

F1ChildPatch
Fallout Patch 1.3.5 PL
Fallout1 Hi-Res Patch v4.0.2
Fallout NPC Mod v3.5 PL (opcjonalnie)

Jeszcze chciałbym zapytać o Fallouta 2, co będzie mi potrzebne oprócz High Resolution Patch? Czy tutaj też w pełni spolszczona jest tylko wersja polska z CD?


PS. to nie rodzeństwo, to mój potomek. :)

Pozdrawiam

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lipca 2016, 23:51:08 »
Czy w wersji "eXtra klasyka" jest bardziej kompletne spolszczona? Całą sagę mogę nabyć za jakieś 20zł, więc mógłbym sobie zakupić. Obie części mam z GOG- a, otrzymałem za darmo przy okazji promocji.

Patcha 1.3.5 do polskiej wersji gry z CD planuję zainstalować, bo nie mogę nigdzie znaleźć łatki 1.2 PL, a czytałem, że w 1.3.5 jest ona zawarta.
Rozumiem, że instalacja w przypadku PL wersji z "Extra klasyki" powinna wyglądać tak:

F1ChildPatch
Fallout Patch 1.3.5 PL
Fallout1 Hi-Res Patch v4.0.2
Fallout NPC Mod v3.5 PL (opcjonalnie)

Jeszcze chciałbym zapytać o Fallouta 2, co będzie mi potrzebne oprócz High Resolution Patch? Czy tutaj też w pełni spolszczona jest tylko wersja polska z CD?


PS. to nie rodzeństwo, to mój potomek. :)

Pozdrawiam


Polecam nabyć całą sagę za te symboliczne 20 zł, upewnij się tylko że płyta nie jest zbyt zarysowana. W tym wypadku spolszczenie jest na prawdę świetne a nawet jeszcze lepsze, nie mówiąc o fenomenalnym dubbingu do Fallout tactic.

Do wersji z Sagi wystarczy patch na wysoką rozdziałkę i patch 1.3.5 ( jest to bardziej mod niż patch, bardzo dobry ale lekko zmienia odczucia płynące z gry) jeśli zdecydujesz się na 1.3.5 to bardzo dobrym pomysłem jest tak jak pisałeś Fallout NPC Mod v3.5 PL. F1 ChildPatch odnosi się tylko do wersji bodajże z Niemiec i UK. I nie potrzeba go do wersji od CD projekt ani do jakiejkolwiek wersji cyfrowej czy to z Goga czy Steam.

Jeśli natomiast chodzi o dwójkę to spolszczenie także najlepsze jest to z CD, bo spolszcza także grafiki no i jest zrobione przez Cd Projekt czyli klasa sama w sobie.
Tutaj polecał bym tylko patch na rozdziałkę działający tak samo jak w 1. Kiedy syn przejdzie gre w jej pierwszej formie polecam dopiero wtedy bawić się z patchami i modami ;-)

HodowlaNiemowla to ciężka sprawa i jeśli syn miał jak na razie styczność tylko z nowszymi odsłonami, albo ogólnie grał tylko w nowsze bardziej przystępne gry to radzę się przygotować na ewentualność nie wciągnięcia syna w radioaktywne zamęty. Wtedy można mu pokazać na Fallouta New Vegas, dużo bardziej przystępny a z nowszych odsłon serii najlepszy. Chociaż kto wie, sam bardzo osobiście znam takiego małolata który często ponad połowę swojego dnia poświęca na sprawy związane z Falloutem  ;)

PS: Propaganda wśród narośla.. za to to minimum  :piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo:



"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Lipca 2016, 00:51:34 »
Tak tylko nadmienię że oficjalna wersja Fallout to 1.1 a Fallout 2 to 1.4 zaś wszystkie inne "wersje" to mody bo patche to tylko oficjalne poprawki.

Wasyli

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Fallout 1 a Windows7
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Lipca 2016, 12:29:06 »
W takim razie poczekam, z aż dojdzie do mnie PL wersja na płytach, która jest już w drodze. Miałem kiedyś obie części, F2 nawet chyba podwójnie, bo z tego co pamiętam był kiedyś dodawany do Cd-Action, niestety wszystkie przepadły przy przeprowadzce.

Czyli tak:

F1:
Fallout Patch 1.3.5 PL
Fallout1 Hi-Res Patch v4.0.2
Fallout NPC Mod v3.5 PL

F2:
Fallout 2 Patch 1.4
Fallout Hi-Res Patch v4.0.2

W Restoration Project niech się bawi przy drugim podejściu, jak mu si gra spodoba. ;)


HodowlaNiemowla to ciężka sprawa i jeśli syn miał jak na razie styczność tylko z nowszymi odsłonami, albo ogólnie grał tylko w nowsze bardziej przystępne gry to radzę się przygotować na ewentualność nie wciągnięcia syna w radioaktywne zamęty. Wtedy można mu pokazać na Fallouta New Vegas, dużo bardziej przystępny a z nowszych odsłon serii najlepszy. Chociaż kto wie, sam bardzo osobiście znam takiego małolata który często ponad połowę swojego dnia poświęca na sprawy związane z Falloutem  ;)

PS: Propaganda wśród narośla.. za to to minimum  :piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo:

Ciężka, ale jestem dobrej myśli, bo np. Final Fantasy VII bardzo mu się podobało, a to przecież gra z poprzedniej epoki. Poza tym od jakiegoś czasu zaczął się interesować klimatami post-apo. :)

Dzięki serdeczne za pomoc. :piwo: :piwo: :piwo: