Autor Wątek: Bomba atomowa a zmiany w klimacie?  (Przeczytany 14748 razy)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Bomba atomowa a zmiany w klimacie?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Listopada 2009, 01:17:34 »
Dziwne, odpisywałem tu dzisiaj, a posta nie ma

Myśle, że jakbyś w różnych częściach świata zakopał  na niewielkiej głębokości (do kilkunastu metrów) kilkaset bomb Tzara to można by mówić o zmianach klimatycznych...  i zimie nuklearnej. Ale przecież w sumie istniejących ładunków na całej planecie [oficjalnie] jest ledwie na kilka, może parenaście bomb o tym rozmiarze.;..

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Bomba atomowa a zmiany w klimacie?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Listopada 2009, 13:39:02 »
Chociaż ja nie geolog to chyba dobrze koncypowałem, bo w notce o Yellowstone jest taki fragment:

Cytuj
Szacuje się, że kolejna erupcja o skali tej sprzed 640 tys. lat zniszczyłaby znaczną część Stanów Zjednoczonych i doprowadziła do ochłodzenia klimatu z powodu olbrzymich ilości uwalnianych do atmosfery tlenków siarki, które tworzą cienki welon kwasu siarkowego naokoło planety odbijający słoneczne światło przez wiele lat.

Cokolwiek by nie mówić o atomówkach, to jednak w grzybie kwasu siarkowego raczej nie ma, bo niby skąd  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Bomba atomowa a zmiany w klimacie?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Listopada 2009, 13:59:15 »
To rąbnijmy bombą Cara pod kopalnią siarki ;D
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Bomba atomowa a zmiany w klimacie?
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Listopada 2009, 14:47:10 »
Przede wszystkim należy pamiętać że znane z lat pięćdziesiątych "200 lat totalnego skażenia" wymyślone przez podrzędnych Amerykańskich pisarzy Science-Fiction (na którym to opiera się Fallout ... choć nie do końca), czy słynne dziecko Radzieckiej propagandy, czyli "nuklearna zima" to bzdury wyssane z palca nijak mające się do faktów. A fakty są takie że broń jądrowa choć niszczycielska i powodująca lokalne skażenie nie jest jednak w stanie spowodować większych globalnych zmian klimatycznych, bo dla naszej planety to tylko pierdnięcia komara. I tyle w temacie.