Autor Wątek: Wystawa "100 słońc" w warszawskiej Galerii Yours  (Przeczytany 4638 razy)

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Wystawa "100 słońc" w warszawskiej Galerii Yours
« dnia: 02 Listopada 2009, 19:26:59 »





Jeżeli mieszkacie w Warszawie lub będziecie w niej w najbliższym czasie (!!!przekaz podporgowy!!! :p), to zachęcam do obejrzenia wystawy zdjęć Michaela Lighta"100 słońc" w Galerii Yours na Krakowskich Przedmieściach.

Zdjęcia ukazują amerykańskie próby jądrowe przeprowadzone w latach 1945-1962. W tym czasie Związek Radziecki oraz Stany Zjednoczone przeprowadziły w sumie ponad 450 naziemnych prób. Zaprzestano je dopiero po 5 sierpnia 1963 roku, kiedy to został podpisany traktat o ograniczeniu prób z bronią jądrową.

Michael Light jest amerykańskim fotografem i projektantem książek. Światową sławę przyniosły mu projekty fotograficzne "Full Moon" i właśnie "100 Suns", które zostały wydane w postaci książek i ukazały się na całym świecie.

Wystawa rozpoczyna się wernisażem 5 listopada o godz. 19:00 i potrwa aż do 31 grudnia br.

Dla tych z was, którzy nie będą mieli okazji obejrzeć wystawy, pozostaje przejrzeć wybrane prace artysty na stronie galerii.

Źródła:
Strona galerii
Wystawa Michaela Lighta "100 słońc" w Galerii Yours
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2009, 22:02:54 wysłana przez Uqahs »
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Grim

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Wystawa "100 słońc" w warszawskiej Galerii Yours
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopada 2009, 20:02:29 »
Szkoda że tylko w Warszawie, mogliby z tą wystawą do mnie na Śląsk przyjechać, albo chociaż tak do Krakowa, miałbym bliżej, bo do stolicy za drogo i za daleko jechać...i za miastem też nie przepadam :P

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Wystawa "100 słońc" w warszawskiej Galerii Yours
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2009, 00:39:26 »
No ja też myśle, że u nas brakuje podobnych akcji.

Narazie ;] bo to tylko kolejny powód, by zakręcić się przy miejskim zespole ds. europejskiej stolicy kultury w Katowicach ;]

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wystawa "100 słońc" w warszawskiej Galerii Yours
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopada 2009, 01:42:41 »
Jak ktoś z W-wy zapoda relację z tej wystawy to ją z chęcią opublikujemy  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.