Autor Wątek: Fallout Tactics - multiplayer cooperation  (Przeczytany 10059 razy)

Odpadek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Fallout Tactics - multiplayer cooperation
« dnia: 01 Listopada 2009, 21:23:16 »
Czołem.

Nie owijając w bawełnę, sytuacja wygląda tak:
Chciałem sobie z kumplem pograć w Fallout Tactics przez internet. Że jest nas dwóch, szybko nam się znudziło zwykłe naparzanie 1v1, od ludzi zaczynając, poprzez supermutanty, na psach kończąc. Ale do sedna. Pomyśleliśmy sobie, że fajnie by było zagrać jakieś normalne misje - na przykład zwykłą falloutową kampanię, czy jakąś ściągniętą mapkę, cokolwiek. Po godzinach szperania i kopania w internecie w końcu udało mi się trafić na stronkę z mapami cooperative. Niestety jednak, są one przewidziane na więcej osób i tak, że przynajmniej jedna osoba musi być w tym złym teamie, bo jeżeli nikogo tam nie ma to wyskakuje informacja, że moja drużyna zwyciężyła i następuje koniec misji. Mordowałem się z tym trochę, ściągając jakieś mody nie mody (a że FT do najnowszych gier już niestety nie należy, nie łatwo było cokolwiek znaleźć), więc tracąc powoli siły i nadzieję, liczę na obszerną wiedzę ludzi (i nie tylko) z trzynastego schronu.

Czy istnieje w ogóle możliwość zagrania w multiplayerze, na jakiejś mapie, w dwie osoby, w jednej drużynie, przeciwko NPC-om?

jarekfall

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Jarekfall's Site
Odp: Fallout Tactics - multiplayer cooperation
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia 2010, 22:37:13 »
Zapewne tak, ale nie sprawdzałem, gdyż grałem tylko w SP. Jeżeli nie jest możliwe stworzenie mapy dla drużyny człowieka vs drużyna komputera, to można do mapy typu drużyna człowieka vs drużyna człowieka dodać przeciwników komputerowych, a w jednej z drużyn człowieka stworzyć tylko jedną postać, by móc uruchomić mapę, oraz trzeba by napisać jakiś skrypt sprawdzający, czy wszyscy przeciwnicy komputerowi są martwi i odpowiednim skryptem zakończyć misję lub wykończyć tą specjalnie dodaną postać z jednej z drużyn, by zakończyć grę.
jarekfall

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Fallout Tactics - multiplayer cooperation
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwietnia 2010, 16:36:05 »
Da się stworzyć mapy typu gracz vs komputer, ale problem polega na tym że z uwagi na problemy z synchronizacją u jednego gracza i u drugiego komputer może się zachowywać inaczej, co powoduje, że po krótkiej chwili u każdego gracza może już coś innego być. Cooperative to w sumie najlepsze rozwiązanie na tego typu gry. Najwięcej zwolenników tego trybu można znaleźć w pokoju FT w programie COOPNET. Teraz jednak ciężej tam znaleźć graczy, chociaż zdarzy się jakaś gra co jakiś czas.