Autor Wątek: Szpony Śmierci  (Przeczytany 11968 razy)

Jarek138

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Szpony Śmierci
« dnia: 14 Listopada 2008, 08:30:13 »
Czy mieliście już "przyjemność" ze Szponami ? Ja właśnie spotkałem 3 Szponki w okolicy Krypty 92 - miasto bodajże Olay City - byłem zawiedziony - ze snajperki 2 strzały z zaskoczenia(była noc). btw broń lekka 100+.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopada 2008, 10:15:43 »
Szpony potrafią nieźle przywalić i są całkiem szybkie miałbyś pewnie większy problem jakby trójka szponów zaszła cie od tyłu naraz ;p Na jakim poziomie trudności grasz ?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopada 2008, 11:58:35 »
Najlepiej używać kombinacji:przede wszystkim starać się podkradać do celu,używać min( jeśli je posiadamy);dobrze też jest zająć pozycje na jakimś wzniesieniu(np.skały),i wykorzystać bug w grze.Często będąc na skale Szpon nie jest w stanie nas "dosięgnąć".Snajperkę odradzam;zbyt szybki stopień zużycia.Jak już gdzieś pisałem w V.A.T.S wybierać (jeżeli masz procentowo szanse)nogi,a potem inne części ciała.Jest duża szansa na nieznaczne spowolnienie jego szarży.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Jarek138

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopada 2008, 12:07:08 »
Szpony potrafią nieźle przywalić i są całkiem szybkie miałbyś pewnie większy problem jakby trójka szponów zaszła cie od tyłu naraz ;p Na jakim poziomie trudności grasz ?

Na łatwym oczywiście :)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopada 2008, 12:21:28 »
Na to co się dziwisz ;p - gorąco ci polecam zwiększenie poziomu trudności dla własnej satysfakcji . Ze szponami podobnie jak z Yao Guai używam taktyki Rambo , wyskakuje z działkiem obrotowym lub miotaczem ognia i wale ile wlezie ciągle  cofając się do tyłu by uniknąć ciosów - może nie jest to orginalne ani piękne za to skuteczne i pozwala rozładować agresje :D

Jarek138

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2008, 07:44:44 »
Wiesz, mam za słabe serce do takich rzeczy. Ostatnio dumałem przed drzwiami jak się zabrać za szpona, A ON OTWORZYŁ SOBIE DRZWI !!!!! no i była panika - ledwo z życiem uszedłem.
Z powyższych powodów nie używam z założenia ciężkich broni i jestem raczej typem sneakera.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2008, 18:06:20 »
jak dla mnie trochę dziwne jest to że na 3 lvl rozpieprzyłem około 5 supermutków i jedyne co przy tym straciłem to ammo i kilka stimów. Jak coś to gram na Medium i dlatego trochę mnie to dziwi.

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopada 2008, 18:40:53 »
Jak już gdzieś indziej pisałem, spotkałem ich w 11 minucie gry w Wastelands, tuż obok Megaton. Ach, te bugi...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopada 2008, 19:00:04 »
Różne stworzenia losowo występują w czasie gry i akurat zwykły mutek nawet na najtrudniejszym poziomie ssie , taki mocniejszy bandyta i jeżeli spojrzymy prawdzie w oczy to  w poprzednich częściach wcale tacy mocni  również nie byli ....
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2008, 19:01:57 wysłana przez Holden »

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopada 2008, 09:01:16 »
Różne stworzenia losowo występują w czasie gry i akurat zwykły mutek nawet na najtrudniejszym poziomie ssie , taki mocniejszy bandyta i jeżeli spojrzymy prawdzie w oczy to  w poprzednich częściach wcale tacy mocni  również nie byli ....

W poprzednich częściach, o ile pamięć mnie nie myli, tylko mutki, enklawa i bos używali broni ciężkiej. W F3 jak trafisz na mutka z minigunem albo rakietami to zwłaszcza na początku gry możesz mieć spore problemy.

Co do losowych spotkań ze szponami, to trafiają się od czasu do czasu. Ciekawe jest spotkanie (to chyba odpowiednik random encounter) z żołnierzami enklawy, którzy wypuszczają z dwóch skrzyń dwa szpony rzucające się na nas.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2008, 09:19:16 wysłana przez Thorin »

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopada 2008, 16:53:15 »
ło

chciałbym to zobaczyć

RadioActive

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopada 2008, 14:31:08 »
Niedaleko wyjścia z jakiegoś metra w centrum Łoszyngtonu (pamięć już nie ta) jest podobna sytuacja z oficerem enklawy i szponem w liczbie 1.

Piwek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szpony Śmierci
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopada 2008, 13:57:12 »
w wyzej wspomnianym mieście szponów jest cała masa a że szkoda mi było stimpacków to najpierw stawiałem troche min a potem starałem się szybko zaserwować po krytyku w nogi. Kulejące nie są już takie mocne
Pozdrawiam