Autor Wątek: Widokiem przez schron  (Przeczytany 4805 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Widokiem przez schron
« dnia: 24 Października 2009, 02:33:07 »
Bezpośredni link do newsa


Doglądając naszego wspaniałego, schronowego kanału YouTube (!!!przekaz podprogowy!!!), gdzieś tam omsknął mi się filmik przedstawiający spacer po najprawdziwszym polskim schronie przeciwatomowym.

Podobno dlatego, że w naszych newsach piszący je zawierają swoje własne zdanie, to tak słabo Wy udzielacie się w ich komentowaniu - to nic więcej już nie piszę.


Za to chcę zobaczyć co najmniej 20 wpisów na naszym forum o tym newsie ;-]
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Października 2009, 05:38:48 »
Oto wpis nr 1  :P
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

el2prezesso

  • Gość
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października 2009, 11:16:20 »
Ot, taka nieco lepiej uposażona blokowa piwnica. Nie wiem czy, w oczekiwaniu na poprawę warunków na zewnątrz, chciałbym spędzać lata w takiej ciasnocie.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października 2009, 15:03:19 »
A jak nie będzie wpisów, to nie piszemy więcej newsów, nie organizujemy więcej konkursów, a plakaty Dystryktu 9 zostają u nas :)

Dlatego do roboty  8)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Października 2009, 16:08:12 »
Hej, a ja tam nie widziałem nawet jednego kibelka!  ;) Czy to normalne?

Ot, taka nieco lepiej uposażona blokowa piwnica. Nie wiem czy, w oczekiwaniu na poprawę warunków na zewnątrz, chciałbym spędzać lata w takiej ciasnocie.

Cóż, chyba nie miałbyś wyjścia  :) chyba, że chciałbyś świecić, albo mieć dodatkową rekę  ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Października 2009, 17:00:45 »
Blokowa piwnica nie ma 2 metrów zbrojonego betonu, filtrów powietrza, własnego źródła wody itp... ale fakt, wygląda ponuro i PRLowsko.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października 2009, 17:05:02 »
Przypomina mi szatnie w podstawówce  :P

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Października 2009, 17:15:36 »
Podstawówki podstawówkami, ale nawet renomowane uczelnie posiadają takie mało chlubne zakamarki gdzieś na, a może raczej pod wydziałami  ;) wiem z doświadczenia
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Października 2009, 17:28:13 »
no choćby palarnie  :D

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Października 2009, 17:43:31 »
Komentarze członków załogi nie są naliczane jako komentarze użytkowników :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Października 2009, 22:10:19 »
Ale temat można zawsze podbić do góry listy, nie? :D

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Października 2009, 22:59:38 »
Bump!


 :D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Października 2009, 00:10:48 »
Ot, taka nieco lepiej uposażona blokowa piwnica. Nie wiem czy, w oczekiwaniu na poprawę warunków na zewnątrz, chciałbym spędzać lata w takiej ciasnocie.
Zimnowojenna prawda okresu komuny była niestety taka, że dla tych kilku milionów Polaków, którzy przeżyli by pierwsze chwile po Ataku, czekała by śmierć w wyniku opadu promieniotwórczego, chaosu, lub powolnie umieranie w takich schronach jak ten na filmie.

Choć może i nie, bo chyba jednak w tamtych czasach bardziej dbano o kwestie OC niż dzisiaj. Może i służby mają dobry sprzęt, ale świadomość ludzka jest niska.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

el2prezesso

  • Gość
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Października 2009, 10:36:26 »
Dbano o bezpieczeństwo jedynie w celach propagandowych, stan faktyczny zabezpieczenia ludności cywilnej prezentował się znacznie gorzej. Praktycznie nie istniały mechanizmy, czy instytucje zapewniające ochronę w przypadku kryzysu nuklearnego. O ile w większych miastach jakiś schron by się znalazł, o tyle mieszkańcy małych miejscowości czy wsi byli pozostawieni na pastwę losu.

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Października 2009, 15:47:26 »
Dbano o bezpieczeństwo jedynie w celach propagandowych, stan faktyczny zabezpieczenia ludności cywilnej prezentował się znacznie gorzej. Praktycznie nie istniały mechanizmy, czy instytucje zapewniające ochronę w przypadku kryzysu nuklearnego. O ile w większych miastach jakiś schron by się znalazł, o tyle mieszkańcy małych miejscowości czy wsi byli pozostawieni na pastwę losu.

No cóż, to jest norma. Najważniejsze są zawsze duże skupiska ludzi, bo domyślnie to one są celem ataków. Logiczne jest umieszczenie bunkra w mieście z 100tys. mieszkańcami, gdzie możnaby przynajmniej najważniejszych/najprzydatniejszych itp. upchnąć do bunkra, bo szansa na to, że jakaś rakieta w to miasto poleci jest duża, niż w mieście z 10 tys. ludzi, gdzie bomba raczej centralnie nie spadnie, a tym samym szanse na przeżycie mieszkańców rosną.
O lokalizacji bunkrów decyduje czysta statystyka no i pieniądze "inwestorów".

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Października 2009, 16:18:05 »
Ale nie myśleliście nigdy o tym, że w przypadku Ataku, najwięcej ludzi nie zginie  podczas niego, tylko w wyniku chaosu i zamętu zaraz po? Stąd ludzie mieszkający w małych miasteczkach, mogli by "oberwać" np. falą uciekinierów, który ocaleli w większych miastach. Przestraszonych, zapewne już i głodnych oraz zdesperowanych. I gotowych na wszystko   :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Widokiem przez schron
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Października 2009, 21:04:46 »
Jak dla mnie trochę tam nisko, graba bym dostał :P
A znając nasze słowiańskie zdolności, to "wrota" tego schronu były by nie do sforsowania, ale tynk na ścianie obok sypał by się na potęgę a korytarze po kilku latach zaczęły by się po prostu sypać ;]
A nie daj Boże jak by bomba jakaś w pobliże tegoż spadła :D to wtedy by trzeba się martwić czy cegła jakaś czy inne dziadostwo (niekoniecznie w l.pojedynczej) nam na głowę nie spadnie.
A tak na serio to nie ma się zbytnio czym chwalić, bo jakieś niesamowite to nie jest. Mam wątpliwości odnośnie tego, ilu ludzi mogło by tam przeżyć odciętych od świata, oraz jak długo. No ale pewnie jak by trzeba to pierwszy bym stał w kolejce żeby się tam zameldować  :-X
Lepszy rydz niż nic jak to mawiają ;]
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"