Autor Wątek: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!  (Przeczytany 12068 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« dnia: 25 Kwietnia 2009, 22:36:20 »

Duże projekty wymagające organizacji kilku osób naraz mają to do siebie ,że nie przebiegają bez krwi i potu, a często gęsto po prostu są odstawiane na półkę, gdzie kończą swój żywot zapomniane i porzucone. Podobnie mogło stać się z tym tłumaczeniem, trudno znaleźć odpowiedź na pytanie czemu 5 osób tłumaczyło 15 stron tekstu przez miesiąc – ważne że się udało. Podziękowanie należą się kilku osobom:

NW
i owsiance – za dobre chęci, niestety ich udział w tym projekcie został spacyfikowany przez życiowy zapierdol.

Zdzisiowi - za solidność i przetłumaczenie w zasadzie połowy tego piekielnego dokumentu.

Uqahsowi – bez którego nigdy byśmy tego projektu nie skończyli.

Warto też wspomnieć że zakończenie pracy nad tą częścią ma pewien wymiar symboliczny, projekty tłumaczenia FB6 i FB7 leżały rozmemłane od miesięcy i dopiero teraz, dzięki grupie wspaniałych osób udało się je zakończyć - można powiedzieć że skończyliśmy misje zaczętą przez inne pokolenie redaktorów. Życzę wam wszystkim miłej lektury. Wszelkie ewentualne Guły i krzaczki zgłaszajcie… Uqahsowi który ma to niezwykłe szczęście być osobą, która to wszystko ostatecznie poskładała do kupy ~~

PS: Chciałem napisać jeszcze długaśny wywód na temat okrutnych rzeczy, które uczynię osobie która w moim pobliżu wspomni o tłumaczeniu FB8 ale postanowiłem tego nie robić, jeżeli zbierze się grupa wystarczająco niezrównoważanych osób to i tak nie będą mieć wyboru i będę musiał im pomóc ;p


Biblia leży w naszych schronowych zasobach - POBIERZ.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2009, 12:21:17 wysłana przez Squonk »

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwietnia 2009, 22:55:10 »
Gratuluję wszystkim zaangażowanym w sprawę. W wolnej chwili na pewno przeczytam.
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwietnia 2009, 23:21:57 »
Cytuj
(...)“jak mi się wydaje, jest po rosyjsku.” ROSYJSKU? To polska strona, powtarzam: P-O-L-S-K-A. Tak jak Polska.(...)
Odpowiedź Chrisa na to jest powalająca... xd
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwietnia 2009, 23:27:14 »
Kawał dobrej roboty, ot co.
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwietnia 2009, 01:42:35 »
Wersja DOC już nie jest dostępna - został tylko PDF  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwietnia 2009, 18:45:14 »
Tym razem, jak to mawia Holden, dostało mi się +5 do lansu. :D

Człowiek sobie siedzi, odpoczywa w sobotni wieczór, a tu zjawia się Holden i oznajmia, że trza biblię sprawdzić i złożyć. :)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwietnia 2009, 04:22:42 »

Człowiek sobie siedzi, odpoczywa w sobotni wieczór, a tu zjawia się Holden i oznajmia, że trza biblię sprawdzić i złożyć. :)

A to dopiero początek naszej znajomości  :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwietnia 2009, 11:04:39 »
To zabrzmiało wieloaspektowo  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwietnia 2009, 21:29:23 »
Zaktualizowałem dział biblijny i widzę, że właśnie zbliżyliśmy się liczbą tłumaczeń do prac jakie wykonał płk. de Wonderer  ;) On jeden - wy razem. Na pewno zaznaliście (i poniekąd trochę ja też) co to znaczy działać nad czymś w grupie. A de Wonderera to ominęło  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwietnia 2009, 21:46:00 »
Szczerze mówiąc, to gdyby każdy z nas z osobna tłumaczył biblię samemu, pojawiła by się ona pewnie o wiele szybciej, ot taki paradoks. Jednak praca, w którą włożona wysiłek wielu ludzi jest zawsze bogatsza o ich osobowość.

A co do działania w grupie, a będąc ściślejszym w zespole, w którym ja zupełnie przez przypadek zostałem koordynatorem (po prostu podle zostałem wrobiony ;p) to trzeba sobie powiedzieć, że jest to działanie niewdzięczne, trzeba podejmować trudne decyzje, odbierać ludziom strony czy też wygarniać pewne rzeczy. Doświadczając tego wszystkiego nie trudno się dziwić, że ludzie po wykonaniu wielkich projektów przestają się do siebie odzywać mając siebie wzajemnie serdecznie dość. To co mogę poradzić innym, to więcej nie znaczy łatwiej, biorąc się za takie projekty z góry zakładajcie że będą trudności, awantury - krew, pot i łzy, i zawsze, nawet mając najlepszych ludzi jacy są bądźcie gotowi na rozczarowania.

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maja 2009, 18:39:12 »
no tak to się przypadkiem złożyło, że ktoś musiał być tym zuym ;) niepotrzebnie odpisywałeś na moje maile ;P masz za swoje 8)
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Października 2009, 23:57:02 »
Świtna robota chłopaki, kiedy część kolejna? :D

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Października 2009, 00:18:45 »
Można by powiedzieć, że podjęliśmy już pewne starania... :D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Października 2009, 00:24:11 »
Czyli jak dzidziuś - jest w planach  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Października 2009, 00:34:38 »
he he zobaczymy co uly dzisiaj urodzi  :P

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Października 2009, 00:34:53 »
He he, właśnie dzisiaj rano przeglądałem zasoby 13S i miałem odkopać temat  tłumaczenia Biblii :) Jak widać nie musiałem  :)

Trzynasty Schron - zawsze o krok przed resztą  ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Biblia Fallout 7 - przetłumaczona!
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Października 2009, 00:58:27 »
Wy tu nie o katabasiarni (znaczy słowo biblia mi się z nimi kojarzy) tylko zacieszać konkurs: że sukces,  że wspólnie razem i solidarnie załoga Trzynastego Schronu zagłosowała, a to wszystko odbyło się zgodnie z wytycznymi ND, które swoim autorytetem wspierało RNP - z DoPrem na czele  :-*

Dzięki temu zrobimy sztuczny tłum i zwiększymy zainteresowanie tamtym tematem  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.