Autor Wątek: Zakończenia - uwaga spoilery.  (Przeczytany 69152 razy)

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Listopada 2008, 22:36:26 »
A ile osób poznało "Stefana"? We wszystkich wersjach językowych nazywa się tak samo.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Listopada 2008, 23:37:13 »
O ile pamiętam...
A z tego co ja pamiętam w Glow były holodyski, który opisywały każdy etap postępu stworzenia tego wirusa. Wpierw miał on całkowicie inną nazwę i testowano go na szczurach, które wykazywały lepszą inteligencje po wstrzykniętej dawce. Następnie wirus był bardziej rozbudowany i przyjął już nazwę FEV, ale w pewnych powodów badanie przeniesiono do Military Base, w którym powstały kadzie. Nie wiem niby z jakiej paki cały stan miałby po trochu dostać tego FEVa?

Czyli nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego pseudo Enklawa żyje? Działa tam, bo tak? No nieźle....

Między mutantami, a Enklawą jest pewna różnica, mutanty owszem nie wyginęły, były te niedobitki, ale żadnym prawem nie mogły się stać zagrożeniem dla świata, ale Enklawa? Po rozwaleniu ich głównej siedziby, gdzie trzymali większość technologii i innych pierdół, nagle staje się wielkim zagrożeniem, bo tak? Dla mnie to jest bez sensu...owszem istniały takie placówki jak Navaro, ale one służyły tylko do tankowania Lataczy (zawsze mam problem z zapamiętaniem nazwy po ang) i nagle z takich małych posterunków byliby w stanie stworzyć złe imperium? W ogóle ciekawe to jest dlaczego przez ten sam czas Bractwo Stali nie stworzyła własnych lataczy, skoro mają plany? Bo im się nie chciało, bo nie mieli materiałów? Ale za to wielkiego robota, który strzela mega uber laserem to już byli w stanie złożyć w parę miesięcy.

fromasz56

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Listopada 2008, 23:45:20 »
w FO2 jeden z questów to było przekazanie planów lataczy do bractwa a z tego co pamietam FO3 w żaden sposób nie nawiązuje (miał nie nawiązywać) do poprzednich pozycji, więc pisanie co było w Glow i w ogole co było w poprzednich częściach jest bez sensu...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Listopada 2008, 23:49:26 »
Btw. to odwrotnie - na platformie tankowane są Vertibirdy, a jeśli zaś chodzi o samą platformę - nigdzie nie jest powiedziane że to ich jedyna baza, albo nawet że największa, była to po prostu baza w której w danym czasie przebywałprezydent. California i Arizona to ledwie 2 stany a Enklawa jako pozostałoś rządu musiałą dążyć do kontrolowania przynajmniej obszaru 50 stanów, zwłąszczw większych maist.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Listopada 2008, 23:57:36 »
Czytałeś może biblie Fallout  (sam czytałem tylko części)? Akurat badania nad FEV były prowadzone w Mariposa ale miało być to bróń biologiczna przeciwko wrogą US więc badania pewnie były prowadzone na terenie całego kraju.

Enklawa to pozostałość po rządzie US , niemożliwe jest by ich  placówki były tylko na wschodzie .

Enklawa a raczej jej ideologia to jest południe ameryki zawarte w pigułce . Akcja F3 dzieje się 30 lat po wydarzeniach z F2 , to sporo czasu dla BoS  by wypracować swoją technologie ale trzeba też pamiętać że w F3 mamy  jedynie do czynienia z rodzajem posterunku BoS (główna baza jest nadal na wschodzie) więc może na zachodzie już latają ;p

Robot jest przed wojenny ...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Listopada 2008, 00:03:26 »
Howard nie pisał scenariusza do F3 tylko Emil P.

W tym robocie niefalloutowe jest to, że jest niezniszczalny, że rozwala wszystkich za nas, że jest zbędny i wrzucony na siłę, super broń na super ostatnie starcie. Tani chwyt... Nie to co taki budowany 20 lat Colossus we Freespace 2 który pojawia się kilka misji przed  napotkaniem super niszczyciela Shivan, tylko po to by kilka misji potem zostać rozwalony przez zwiadowcę całej armady super super niszczycieli Shivan... ale nvm ;]

Tandetąpachnie i tyle.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2008, 00:05:47 wysłana przez Ulyssaeir »

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Listopada 2008, 00:15:15 »
Btw. to odwrotnie - na platformie tankowane są Vertibirdy,
Hm...poważnie? Mnie się zawsze wydawało, że takie bazy jak Navaro powstawały właśnie w celu stacji do tankowań (nawet była gdzieś mowa w grze o tym jak pamiętam)...cóż...na Posejdonie na pewno też uzupełniano paliwo, bo jakoś w ogóle musiały wystartować ; p, ale chyba nie dałyby radę co chwilę wracać na platformę (która znajdowała się na oceanie spokojnym, zgadza się?) aby uzupełnić energie?
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2008, 00:17:47 wysłana przez Osioł »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Listopada 2008, 00:20:39 »
Właśnie o to chodzi , "niezniszczalny" robot który ma zniszczyć komunistów , co z tego że my jesteśmy zbędni  (rozwalenie kilku żołnierzy enklawy to dla nas przecież nie problem). Ten Robot był budowany na interwencje na Alasce więc ma ponad 200 lat i wielokrotnie próbowano go uruchomić. Tandetność to nieodłączna cecha tamtejszej świadomości społecznej w tamtych czasach .

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Listopada 2008, 00:46:33 »
Ale tu mamy tandetną koncepcje i tandetne wykonanie. Czy książki retro, albo pisane w latach 50. i 60. są tandetne bo czasy w których je pisano są tandetne, i tandeta była w kulturze?

Nie!


Najlepszy przykład, Pulp Fiction, film nie jest bynajmniej pulpowy choć czasy w jakich go kręcono też nie były "oświeceniem" tlko raczej był to okres kiczu niewiele tylko lepszego od tego co oglądamy teraz a co jest nowe...

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Listopada 2008, 10:32:08 »
Słuchacie i nie słyszycie...

W FO3 pojawia się cała masa rożnego rodzaju informacji na temat krypty 87 i mutantów. Nie znam jeszcze całej gry, ale polecam przysłuchanie się:

 1. Wspomnianemu już mutantowi "Wujek Leo"
 2. Informacją na temat mutków w Big Town
 3. Posłuchać rozmowy mutantów podczas questów w garnizonie policji Georgetown
 4. Włamać się do wszystkich komputerów w krypcie 87 i poczytać

Pewnie jest więcej informacji, chociażby wspomniany Stefan - którego w tej chwili nie kojarzę.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Listopada 2008, 10:51:49 »
Tak na logikę to gdzieś w rejonie DC powinny być kadzie bo w innym wypadku mutanci nie porywali by ludzi do swojej armii , jeżeli nie ma to pewnie będzie to tematem jakiegoś plug-ina .

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Listopada 2008, 12:58:57 »
ja króciutko.
Mi się robocik podoba. 8) Ani Falloutowy ani niefalloutowy. Ładne nawiązanie do paranoi Amerykanów względem wszelkiego komunizmu itp itd. Robocik jest tylko Żartem, przechodzi przecież tylko przez zwykłych żołnierzy, nie zabija żadnego boosssssaaaa, którego zabicie dałoby nam nie wiem jaką satysfakcję... (vertiberda też se możemy wcześniej rozwalić....osobiście wole wysadzać w powietrze ciężarówki... :P)

Navarro - stacja tankowania. Enklava ma wiele baz. BoS, który spotykamy w F3 to pewnego rodzaju "wygnańcy"! Oni przeciwstawili się głównym rozkazom Starszyzny. Nie mają wsparcia od wielu lat. Tym bardziej własnych Vertiberdów :D

Będę tak długo grał w F3 aż znajdę kadzie! (choćbym miał szukać aż do pierwszego dodatku 8) )

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Listopada 2008, 13:17:47 »
Robot nie zabija bossa bo nie nawet ma bossa...

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Listopada 2008, 15:21:58 »
no właśnie. Gdyby był, a robot by go zabił.... to by nie byłofaloutowe. Jako, że robot jest czysto kosmetyczną wstawką, która ma wzbudzić w graczu jakieś uczucia (w Amerykanach pewnie dumy, że stworzyli taką piękną broń anty komunistyczną :P), najczęściej chyba przypominające "banana" na twarzy... nie widzę w nim nic złego :) w dwóch poprzednich odsłonach gry trzeba było na końcu zrobić/uruchomić coś. W jedynce była to atomówka i lub zabicie mistrza. W F2 odpalenia tankowca osobiście uważam za coś dużego i w zasadzie kończącego grę (ostatni rozdział jak nie patrząc). W F3 odpalamy robocika :) ot co :P

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Listopada 2008, 16:06:05 »
W F3 odpalamy robocika :) ot co :P
Ale w FO1 i 2 jak już gdzieś wlazłem to nie było odwrotu i należało już robotę zrobić do końca. A tutaj? Tutaj możemy się zabawić w dezertera, odpalamy robota, a potem rzucamy broń na ziemie i uciekamy z krzykiem na drugi koniec mapy (najlepiej aż do tej wieży Tenpetiego czy jak mu tam). Nie wspomnę już, że bractwo, robot i enklawa będą grzecznie czekać na powrót gracza ;p.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Listopada 2008, 16:49:27 »
W sumie w F1 to my musieliśmy zając się złem, do nas należało zrobienie czegoś żeby MB i Katedra przestały istnieć.W F2 my kombinowaliśmy paliwo do tankowca, my kombinowaliśmy FOBa, my płyneliśmy na platformę i my rozwalaliśmy enklawę tam, w ten czy w inny sposób.

Tu Ktoś za nas robi rozpiździel w Raven Rock - bo "prezydent" ustawia roboty przeciwko żołnierzom Enklawy, ktoś za nas - bez naszego najmniejszego wkładu buduje robota, uruchamia robota, potem robot robi za nas wszystko, potem wystarczyzabić kolesia który nawet nie posiad aPA i finito.

Ostatnią trudnością jest dostanie się do GNR na niskim lvl albo bez lepszej broni.

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Listopada 2008, 21:33:36 »
No dobra... przekonaliście mnie. Wywaliłem F3 z dysku, pudełko z DVD oddałem młodszemu sąsiadowi. Sam się pociąłem bo czuję się winny, że kupiłem tę grę.... i to w dniu premiery!


:P no dobra. Może to i nie fabularne zakończenie... Uroczyście obiecuje nie brać więcej udziału w tej dyskusji ponieważ osobiście uważam, że nie zawsze zakończenie jest najważniejsze :) (osobiście uważam, że większymi zbrodniami jest: ograniczenie skilli do 100%, a leveli do 20)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Listopada 2008, 22:21:36 »
Po co odinstalowałeś gre, chodzi praktycznie bez płyty, a z dnia na dzień pojawiają się kolejne mody ;d

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Listopada 2008, 18:04:08 »
Stary! Ja wyrzuciłem komputer przez okno z tego powodu i teraz muszę pisać z kafejki internetowej! Czemu powiedziałeś mi o tym tak późno!!!??? :D

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zakończenia - uwaga spoilery.
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Listopada 2008, 20:22:21 »
Całe szczęście nie mam okien, bo mieszkam w krypcie ;>

Czy tak bardzo Was boli, że tym razem nasz bohater nie jest bohaterem? w tej grze jest cała masa innych rzeczy, która wku.. denerwuje mnie znacznie bardziej.