Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 25, 2019, 17:49:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy z radiami w grze  (Przeczytany 14815 razy)
Szakal119
Sierżant
*

« : Listopad 12, 2008, 20:22:25 »

Temat do pomocy w tej kwestii, prosimy się z nim zapoznać przed zadaniem pytania.

Mam jakieś dziwne problemy z radiem. Jak słucham galaxy to słyszę muzykę jakby była strasznie pszyspieszona, a kiedy słucham enklawy, albo aghaty to muzyka strasznie się tnie. Głosy Tree Doga i Edena słyszę normalnie, a co ciekawe kiedy podczas grania znajdę gdzieś grające radio to słyszę normalną muzykę. Gram w tej chwili drugi raz i przedtem też tak miałem. Próbowałem zmieniać przyspieszenie dzwiękowe, ale nic to nie daje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2009, 17:21:13 wysłane przez Holden » Zapisane
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #1 : Listopad 13, 2008, 03:28:11 »

Mam ten sam problem. Heh. Nie odpalam radia. Dla mnie to rozwiążuje problem Cheesy
Thorin
St. kapral
*

« Odpowiedz #2 : Listopad 13, 2008, 17:09:47 »

Odradzam wyłączanie radia!

1. Tracimy znaczną część klimatu
2. Radio jest źródłem przydatnych informacji - wskazówki gdzie poszukać dodatkowych questów. No chyba że lubicie chodzić po całej mapie na chybił trafił...
3. (Spoiler)Nie jestem pewien czy konieczne jest usłyszenie audycji w radiu, czy wystarczy że wykryjemy sygnał, ale kojarzę przynajmniej dwa questy otrzymane z radia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2008, 17:13:58 wysłane przez Thorin » Zapisane
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #3 : Listopad 13, 2008, 19:45:56 »

chce posłuchać radia to wpadam bo baru gdzie jest radio, zamawiam piwo albo coś, i slucham radia...
Thorin
St. kapral
*

« Odpowiedz #4 : Listopad 13, 2008, 19:56:50 »

chce posłuchać radia to wpadam bo baru gdzie jest radio, zamawiam piwo albo coś, i slucham radia...

Czasem jakaś informacja pojawia się raz na godzinę gry albo i dłużej. Osobiście nie chciałoby mi się czekać przez tyle czasu przy radiu Cheesy

Ale skończmy ten offtopic, bo człowiek na prawdę ma problem, a my mu nie pomagamy, tylko zaśmiecamy wątek.
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #5 : Listopad 13, 2008, 20:01:38 »

Korzystasz z FFDSHOW żeby zablokować kodeki?

Thorin
St. kapral
*

« Odpowiedz #6 : Listopad 13, 2008, 20:05:08 »

Na http://www.fallout3.net/ie_porady_f3_tech.htm jest szereg porad, między innymi odnośnie ffdshow, próbowałeś już tego?
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #7 : Listopad 13, 2008, 21:31:46 »

Thorin, ja ten poradnik pisałem Cheesy
Thorin
St. kapral
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 14, 2008, 14:15:51 »

A ja radziłem szakalowi, a nie tobie Cheesy
Szakal119
Sierżant
*

« Odpowiedz #9 : Listopad 14, 2008, 22:34:54 »

Mam ten sam problem. Heh. Nie odpalam radia. Dla mnie to rozwiążuje problem Cheesy

A ja radziłem szakalowi, a nie tobie Cheesy

:Smiley

Napisałem do cenegi w sprawie tego problemu. Jak na razie bez odzewu...
Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #10 : Listopad 18, 2008, 22:04:31 »

jeśli mam być szczery (gram pierwszy raz i pewnie wielu was zadziwi ten post) to ja słucham tylko Enklawy gdyż w Galaxy News jest tylko jakieś trzeszczenie, a o innych radiach dowiedziałem sie z tego tematu.... jak można je że tak powiem "wykryć"?
Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #11 : Listopad 18, 2008, 22:14:34 »

W pobliżu wież przekaźnikowych uruchamiasz "pstryczek";pojawia się info o odnalezieniu sygnału,włączasz radio i szukasz tajemniczych miejsc Tongue

Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #12 : Listopad 19, 2008, 00:45:26 »

ja myśle że Loko miał na myśli inne radia, tak jak np. to radio jakieś ludowe czy jak tam,albo chinskie radio. W większości przypadków te radia odbierzesz będąc w odpowiednich lokacjach
Jarek138
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #13 : Listopad 19, 2008, 09:31:36 »

Mam jakieś dziwne problemy z radiem. Jak słucham galaxy to słyszę muzykę jakby była strasznie pszyspieszona, a kiedy słucham enklawy, albo aghaty to muzyka strasznie się tnie. Głosy Tree Doga i Edena słyszę normalnie, a co ciekawe kiedy podczas grania znajdę gdzieś grające radio to słyszę normalną muzykę. Gram w tej chwili drugi raz i przedtem też tak miałem. Próbowałem zmieniać przyspieszenie dzwiękowe, ale nic to nie daje.

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_3_bugs - tam jest o problemach z radiem i nie tylko Wink
Thorin
St. kapral
*

« Odpowiedz #14 : Listopad 19, 2008, 11:36:13 »

jeśli mam być szczery (gram pierwszy raz i pewnie wielu was zadziwi ten post) to ja słucham tylko Enklawy gdyż w Galaxy News jest tylko jakieś trzeszczenie, a o innych radiach dowiedziałem sie z tego tematu.... jak można je że tak powiem "wykryć"?

1. GNR ma popsutą antenę - jedne z questów to naprawa tej anteny. Później już wszędzie dobrze odbiera.
2. Jak jesteś w zasięgu nowego sygnału, pojawia się komunikat, wtedy przejdź do wybierania stacji i wybierz nową.
3. Poza GNR i Enklawą nie ma chyba żadnej stacji dostępnej na całym terenie, ale może się mylę, może można naprawić antenę też komuś innemu Smiley
Filozof
Szeregowy
*

« Odpowiedz #15 : Listopad 23, 2008, 23:28:42 »

Podczas jednej z moich niezliczonych wędrówek po pustkowiach, odnalazłem stację przekaźnikową Radio Sierra Romeo. Włączyłem ją zainstalowanym obok wihajstrem i uradowało si moje serce widząc nowe radio w zakładkach. Niestety zawsze gdy włączam to radio, gra mi się sypie i wyrzuca do Windy. Ktoś miał podobny problem?

EDIT: Niestety błąd pojawia się również przy innych wieżach przekaźnikowych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 00:00:29 wysłane przez Filozof » Zapisane
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #16 : Listopad 24, 2008, 00:20:47 »

Poniższe chyba wstawie sobie w podpis na forum

1. Czy, czytałeś dział porad technicznych na stronie?
2. Do których porad się zastosowałeś i z jakim skutkiem?
3. Czy na pewno masz najnowsze sterowniki do kluczowych komponentów komputera?
4. Czy masz kodeki FFDshow?
5. Jaki masz system?
6. Czy grasz z patchem?
7. Jaki masz sprzęt?
8. Czy doświadczasz innych problemów z grą? Jakich?

Dziwne. Dałbym sobie odciąćr ręke że tych pytań było więcej, ale na początek wystarczy.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #17 : Listopad 24, 2008, 14:22:34 »

Ja to dodam do tematu FAQ'owego - jak ktoś założy temat w tym dziale i nie poda tychże danych to...

...dostanie dwa wiadra wpier...lu  Grin

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Mini
Szeregowy
*

« Odpowiedz #18 : Maj 08, 2010, 09:43:08 »

Witam. Też mam problem z radiami, przerywa/zacina/blabla. Próbowałem już wielu sposobów jakie znalazłem w sieci (MADfilter, ffdshow i parę innych. Jedyną poprawę przyniósł AC3filer, znikło przerywania, ale za to.. znikł szum i RGN słychać na całej mapie, bez naprawy nadajnika. ffdshow nie zapamiętuje zmiany ustawienia suwaka (którego ustawienie maksymalnie na lewo miało rzekomo dać efekt) madfiltera nie udało mi się zainstalować. Zmiany w pliku fallout.ini też nic nie dają.). Mam dwudniową instalację Windowsa 7 (64 bitowy, niestety). Mam patcha 1.7 od Cenegi. Sterowniki najnowsze. Innych problemów z grą nie ma. Karta dźwiękowa to niestety wbudowany Realtek AC'97 (o ile pamięć mnie nie myli).Jakieś pomysły?
szczypiorofix
St. sierżant
*

To jest kura, panie generale!

« Odpowiedz #19 : Marzec 08, 2013, 17:37:03 »

Trochę odkopię temat ale jeśli komuś to pomoże to... Smiley
Od długiego czasu miałem problem z radiem/radiami, zwłaszcza z GNR a mianowicie: głos Three Doga jest zawsze ok ale piosenki przycinają się non-stop (dźwięk się rwie) chociaż są odtwarzane w normalnym tempie. Nie miało znaczenia to, czy pomogliśmy Three Dogowi z anteną czy nie, piosenki się "rwały" przez cały czas, nawet w zamkniętej lokacji np. metrze.
Mi pomogło całkowite wywalenie wywalenie kodeków K-Lite Codec Pack. Oprócz tych kodeków nie mam zainstalowanych żadnych dodatkowych. Teraz przerywa tylko w momencie opcji szybkiej podróży - przytnie się 3-5 razy (doczytywanie terenu) a potem jest już dobrze i piosenki odtwarzane są normalnie. Po naprawieniu anteny GNR słychać wszędzie i w zasadzie nie ma już z tym problemów.
Może to komuś pomoże Słoneczko

"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!