Autor Wątek: Problemy z radiami w grze  (Przeczytany 18791 razy)

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Problemy z radiami w grze
« dnia: 12 Listopada 2008, 19:22:25 »
Temat do pomocy w tej kwestii, prosimy się z nim zapoznać przed zadaniem pytania.


Cytuj
Mam jakieś dziwne problemy z radiem. Jak słucham galaxy to słyszę muzykę jakby była strasznie pszyspieszona, a kiedy słucham enklawy, albo aghaty to muzyka strasznie się tnie. Głosy Tree Doga i Edena słyszę normalnie, a co ciekawe kiedy podczas grania znajdę gdzieś grające radio to słyszę normalną muzykę. Gram w tej chwili drugi raz i przedtem też tak miałem. Próbowałem zmieniać przyspieszenie dzwiękowe, ale nic to nie daje.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 16:21:13 wysłana przez Holden »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopada 2008, 02:28:11 »
Mam ten sam problem. Heh. Nie odpalam radia. Dla mnie to rozwiążuje problem :D

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopada 2008, 16:09:47 »
Odradzam wyłączanie radia!

1. Tracimy znaczną część klimatu
2. Radio jest źródłem przydatnych informacji - wskazówki gdzie poszukać dodatkowych questów. No chyba że lubicie chodzić po całej mapie na chybił trafił...
3. (Spoiler)Nie jestem pewien czy konieczne jest usłyszenie audycji w radiu, czy wystarczy że wykryjemy sygnał, ale kojarzę przynajmniej dwa questy otrzymane z radia.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2008, 16:13:58 wysłana przez Thorin »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada 2008, 18:45:56 »
chce posłuchać radia to wpadam bo baru gdzie jest radio, zamawiam piwo albo coś, i slucham radia...

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopada 2008, 18:56:50 »
chce posłuchać radia to wpadam bo baru gdzie jest radio, zamawiam piwo albo coś, i slucham radia...

Czasem jakaś informacja pojawia się raz na godzinę gry albo i dłużej. Osobiście nie chciałoby mi się czekać przez tyle czasu przy radiu :D

Ale skończmy ten offtopic, bo człowiek na prawdę ma problem, a my mu nie pomagamy, tylko zaśmiecamy wątek.

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopada 2008, 19:01:38 »
Korzystasz z FFDSHOW żeby zablokować kodeki?

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada 2008, 19:05:08 »
Na http://www.fallout3.net/ie_porady_f3_tech.htm jest szereg porad, między innymi odnośnie ffdshow, próbowałeś już tego?

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2008, 20:31:46 »
Thorin, ja ten poradnik pisałem :D

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Listopada 2008, 13:15:51 »
Thorin, ja ten poradnik pisałem :D

A ja radziłem szakalowi, a nie tobie :D

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Listopada 2008, 21:34:54 »
Mam ten sam problem. Heh. Nie odpalam radia. Dla mnie to rozwiążuje problem :D

Thorin, ja ten poradnik pisałem :D

A ja radziłem szakalowi, a nie tobie :D

 ::)

Napisałem do cenegi w sprawie tego problemu. Jak na razie bez odzewu...

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopada 2008, 21:04:31 »
jeśli mam być szczery (gram pierwszy raz i pewnie wielu was zadziwi ten post) to ja słucham tylko Enklawy gdyż w Galaxy News jest tylko jakieś trzeszczenie, a o innych radiach dowiedziałem sie z tego tematu.... jak można je że tak powiem "wykryć"?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Listopada 2008, 21:14:34 »
W pobliżu wież przekaźnikowych uruchamiasz "pstryczek";pojawia się info o odnalezieniu sygnału,włączasz radio i szukasz tajemniczych miejsc :P
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Listopada 2008, 23:45:26 »
ja myśle że Loko miał na myśli inne radia, tak jak np. to radio jakieś ludowe czy jak tam,albo chinskie radio. W większości przypadków te radia odbierzesz będąc w odpowiednich lokacjach

Jarek138

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopada 2008, 08:31:36 »
Mam jakieś dziwne problemy z radiem. Jak słucham galaxy to słyszę muzykę jakby była strasznie pszyspieszona, a kiedy słucham enklawy, albo aghaty to muzyka strasznie się tnie. Głosy Tree Doga i Edena słyszę normalnie, a co ciekawe kiedy podczas grania znajdę gdzieś grające radio to słyszę normalną muzykę. Gram w tej chwili drugi raz i przedtem też tak miałem. Próbowałem zmieniać przyspieszenie dzwiękowe, ale nic to nie daje.

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_3_bugs - tam jest o problemach z radiem i nie tylko ;)

Thorin

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopada 2008, 10:36:13 »
jeśli mam być szczery (gram pierwszy raz i pewnie wielu was zadziwi ten post) to ja słucham tylko Enklawy gdyż w Galaxy News jest tylko jakieś trzeszczenie, a o innych radiach dowiedziałem sie z tego tematu.... jak można je że tak powiem "wykryć"?

1. GNR ma popsutą antenę - jedne z questów to naprawa tej anteny. Później już wszędzie dobrze odbiera.
2. Jak jesteś w zasięgu nowego sygnału, pojawia się komunikat, wtedy przejdź do wybierania stacji i wybierz nową.
3. Poza GNR i Enklawą nie ma chyba żadnej stacji dostępnej na całym terenie, ale może się mylę, może można naprawić antenę też komuś innemu :)

Filozof

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Listopada 2008, 22:28:42 »
Podczas jednej z moich niezliczonych wędrówek po pustkowiach, odnalazłem stację przekaźnikową Radio Sierra Romeo. Włączyłem ją zainstalowanym obok wihajstrem i uradowało si moje serce widząc nowe radio w zakładkach. Niestety zawsze gdy włączam to radio, gra mi się sypie i wyrzuca do Windy. Ktoś miał podobny problem?

EDIT: Niestety błąd pojawia się również przy innych wieżach przekaźnikowych.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopada 2008, 23:00:29 wysłana przez Filozof »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Listopada 2008, 23:20:47 »
Poniższe chyba wstawie sobie w podpis na forum


1. Czy, czytałeś dział porad technicznych na stronie?
2. Do których porad się zastosowałeś i z jakim skutkiem?
3. Czy na pewno masz najnowsze sterowniki do kluczowych komponentów komputera?
4. Czy masz kodeki FFDshow?
5. Jaki masz system?
6. Czy grasz z patchem?
7. Jaki masz sprzęt?
8. Czy doświadczasz innych problemów z grą? Jakich?


Dziwne. Dałbym sobie odciąćr ręke że tych pytań było więcej, ale na początek wystarczy.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Listopada 2008, 13:22:34 »
Ja to dodam do tematu FAQ'owego - jak ktoś założy temat w tym dziale i nie poda tychże danych to...

...dostanie dwa wiadra wpier...lu  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Mini

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maja 2010, 09:43:08 »
Witam. Też mam problem z radiami, przerywa/zacina/blabla. Próbowałem już wielu sposobów jakie znalazłem w sieci (MADfilter, ffdshow i parę innych. Jedyną poprawę przyniósł AC3filer, znikło przerywania, ale za to.. znikł szum i RGN słychać na całej mapie, bez naprawy nadajnika. ffdshow nie zapamiętuje zmiany ustawienia suwaka (którego ustawienie maksymalnie na lewo miało rzekomo dać efekt) madfiltera nie udało mi się zainstalować. Zmiany w pliku fallout.ini też nic nie dają.). Mam dwudniową instalację Windowsa 7 (64 bitowy, niestety). Mam patcha 1.7 od Cenegi. Sterowniki najnowsze. Innych problemów z grą nie ma. Karta dźwiękowa to niestety wbudowany Realtek AC'97 (o ile pamięć mnie nie myli).Jakieś pomysły?

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Problemy z radiami w grze
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marca 2013, 16:37:03 »
Trochę odkopię temat ale jeśli komuś to pomoże to... :)
Od długiego czasu miałem problem z radiem/radiami, zwłaszcza z GNR a mianowicie: głos Three Doga jest zawsze ok ale piosenki przycinają się non-stop (dźwięk się rwie) chociaż są odtwarzane w normalnym tempie. Nie miało znaczenia to, czy pomogliśmy Three Dogowi z anteną czy nie, piosenki się "rwały" przez cały czas, nawet w zamkniętej lokacji np. metrze.
Mi pomogło całkowite wywalenie wywalenie kodeków K-Lite Codec Pack. Oprócz tych kodeków nie mam zainstalowanych żadnych dodatkowych. Teraz przerywa tylko w momencie opcji szybkiej podróży - przytnie się 3-5 razy (doczytywanie terenu) a potem jest już dobrze i piosenki odtwarzane są normalnie. Po naprawieniu anteny GNR słychać wszędzie i w zasadzie nie ma już z tym problemów.
Może to komuś pomoże :ncz
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog