Autor Wątek: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/  (Przeczytany 52756 razy)

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Listopada 2008, 11:13:59 »
Czy figurujący na tej fotce Dick Richardson to nie przypadkiem prezydent enklawy z F2 ?

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Listopada 2008, 11:28:20 »
No raczej ;D,ciekaw jestem ile questów i postaci nie znalazło się w finalnej wersji gry.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Listopada 2008, 17:03:47 »
no ale w wersji kinowej masz polskie napisy i głosy angielskie ....

szkoda że tego nie wiedziałem.... ja od razu anglika kupiłem....
w jakim kraju kupiłeś F3 ?

u nas

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Listopada 2008, 17:26:42 »
No to możesz przy instalacji wybrać w jakiej wersji językowej chcesz mieć grę ...

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Listopada 2008, 20:46:45 »
najwidoczniej wybrałem anglika (w sumie to na pewno) w każdym razie nie chce mi sie reinstalować gry tylko przez jakieś krzaczki które nie przeszkadzają za zbytnio

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Listopada 2008, 21:16:37 »
Panowie,odeszliście od tematu... ::)
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Filozof

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Listopada 2008, 00:07:18 »
W Oblivionie, poprzedniej grze studia Betheseda, mogliśmy natknąć się na wioskę Hackdirt, która była silnie inspirowana prozą Lovecrafta. W Falloucie również znajdziemy miejsce będące nawiązaniem do twórczości jednego z mistrzów horroru. W lewym dolnym rogu mapy, na zachód od Tennpeny Tower znajdują się ruiny "budynku w Dunwich". Fani Lovecrafta zaraz złapią o co biega, a dla tych, którzy nie czytują książek samotnika z Providence śpieszę z tłumaczeniem. "Koszmar w Dunwich" to jedno z opowiadań Lovecrafta zaliczające się (według niektórych nie) do "mitów Cthulhu". Sama nazwa nie jest jedynym nawiązaniem. W środku znajdziemy sporo ghuli oraz kilka holotaśm z wpisami niejakiego Jaimiego. Jaimie szuka ojca, który prawdopodobnie dotarł właśnie do tego budynku. Wraz ze znajdowaniem kolejnych holotaśm, dowiadujemy się o "dziwnej księdze" (ani chybi Necronomicon!) a w ostatnich nagraniach, gdy słychać potworną przemianę Jaimiego oprócz słów wypowiadanych w jakimś dziwnym języku (może arabskim?) słyszymy wzmiankę o "Abdulu" ("Szalony Arab" twórca Necronomiconu). Poza tym ghule z Fallouta są przecież nieco podobne do Widm z "Modelu Pickmana" lub "Poszukiwania nieznanego Kadath".
Hackdirt, Dunwich... Panowie z Bethesedy widać bardzo lubią prozę Lovecrafta :)

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Listopada 2008, 12:46:14 »
Polecam odnalezienie zestawu anten satelitarnych zajętych przez Raidersów i Najemników Szpona. Zabawa w Armagedon 8) (nie trudno je znaleźć bo wielkie cholerstwa i widoczne z bardzo dużej odległości ;) poszukajcie sami)

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Listopada 2008, 13:37:45 »
Polecam odnalezienie zestawu anten satelitarnych zajętych przez Raidersów i Najemników Szpona. Zabawa w Armagedon 8) (nie trudno je znaleźć bo wielkie cholerstwa i widoczne z bardzo dużej odległości ;) poszukajcie sami)

Zabawa w Armagedon... no tak, wszystko jasne...

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Listopada 2008, 21:36:30 »
No doooobraaaa

Jest możliwość uruchomienia orbitalnej wyrzutni rakiet jądrowych. Ot co :) (nie, rakiety nie rozwalają księżyca, spadają nieopodal, a a ty możesz sobie to obserwować)
Domyślam się, że jest możliwość nakierowania ich w inne miejsce... Jednak sposób mojej gry w F3 można porównać do radosnego hasania po łące przez Jolę R. Biegam, skaczę i wszystkiego dotyka. Jak się da wcisnąć to wciskam  :P

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Listopada 2008, 22:24:13 »
Skala tego "ataku" budzi we mnie poparskiwania śmiechem. Już 200-letnia bomba w MEgaton miała więcej mocy niżseria takich eksplozji ...

Arotis

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Listopada 2008, 18:03:11 »
Też żałuję, że nawet kraterki, takie maciupkie, nie powstały... Jednak sama wkrętka wywołała na mej twarzy bana :)

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Listopada 2008, 20:08:34 »
Komiks Penny Arcade, który był na oficjalnej stronie TES V: Fallout był traktowany dla mnie jako marna parodia świata Fallouta...aż do dziś kiedy znalazłem to w Paradise Falls:


Serio...ja nawet nie potraktowałem tego jako Ester Egga.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Listopada 2008, 18:49:47 »
Chociaż pewnie to nic nowego , to właśnie gram ponownie i postanowiłem współpracować z Braunem w Tranquility Lane - jako konus rozpruwacz mamy zabić wszystkich mieszkańców , nawiązanie do dreszczowców z lat osiemdziesiątych.


Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudnia 2008, 17:42:00 »
Aż dziwne, że nikt nie wspomniał o ruinach budynku Bethdesty, a info o tym jest na Trzynastym Schronie  ???
http://www.fallout3.net/obrazki/galeria_F3/eastereggs_001.jpghttp://www.fallout3.net/obrazki/galeria_F3/eastereggs_001.jpg

Żeby nie było: odkryłem to zanim zobaczyłem tego screena...Zresztą jest tam dużo Easterów

A, i nie wiem czy to jakieś nawiązanie, ale odkryłem dom Dukowa z dwiema jego prostytutkami. Na pytanie co on robi na tym odludziu, kulturalny Rosjanin mówi:
"Szto rabje? Jem, pije, pierdze i pierdole! Haha!"
Użytkownik został zbanowany.

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Grudnia 2008, 16:33:27 »


Nie tyle miejsce co ciekawy mob.
Przy 3cim podejściu dopiero na niego trafiłem o.o


A i taka ciekawostka - większość poradników i opisów questów podaję że na stacji metra falls church w queście od paladyna Hossa nalezy poszukac nowicjusza peka.
I każdy autor poradnika podaje że peka znajdujemy martwego i mamy tą wiadomość przekazać Hossowi.
Bzdura totalna, nie wiem jak oni to piszą i jak ten quest wypełniają ale f# skończyłem dokładnie 3 razy i na 3 poziomach trudności [normall i very hard x 2] za każdym razem miałem sytuację gdzie udawało mi się znaleźć Peka żywego i wyprowadzić go z budynku w którym trzymają go mutanci.
Nie wiem jak oni pisali te poradniki -.-"

amrab

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Grudnia 2008, 23:23:11 »
Witam.
Otóż dostałem się do Bazy Gwardii Narodowej. Zlokalizowana jest na północnym skraju miasta. Niestety nie mogę dostać się do bunkra ów bazy. Przy samym wejściu znajduje się komputer do którego podajemy hasło. Niestety nie posiadam owego. Ktoś wie jak sytuacje można rozwiązać. Może jakiś holodysk przegapiłem?
I jeszcze jedno pytanko.
Znalazł ktoś karabinek Żmiję?

Co do pierwszej części pytania to już mam odpowiedz.


Ale dalej czekam na odpowiedz na drugie pytanie  ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2008, 23:45:01 wysłana przez amrab »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Grudnia 2008, 23:46:22 »
Trzeba znaleźć sześc holodysków rodziny kellerów, są w tym temacie : http://www.fallout3.net/forum/index.php?topic=282.0

a karabinku nie znalazłem

slodki111

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Kwietnia 2009, 05:28:00 »
Podawanie lokacji ktore maja swoje znaczki na mapie jako easter egg jest dla mnie troche przesadne, przeciez w pewnym momencie gry dostajemy perka ktory odblokowuje na mapie wszystkie wazne miejsca. Nie mozna tam szybko podrozowac ale przynajmniej znamy wspolrzedne i kierunek. Ja juz odwiedzilem kazde z tych miejsc i wyzbieralem wszystko co sie da. No wprawdzie przegapilem pare bubbleheadow na poczatku gry ale spokojnie, wszystko nadrobie.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Ciekawe lokacje/SPOJLERY/
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Kwietnia 2009, 13:31:34 »
No nie każdy wybiera tego perka, alternatywny kostucha jest o wiele lepszy.