Autor Wątek: Inspirowane Falloutem  (Przeczytany 5162 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Inspirowane Falloutem
« dnia: 08 Września 2009, 01:41:26 »
Bezpośredni link do newsa




Fallouty, mimo upływu lat od ich wydania nadal potrafią inspirować do wykonania nowej, artystycznej "wartości dodanej". Opowiadania, arty oraz fotografie. I to na tym odcinku - z ciekawymi efektami - udziela się DHANTE, który na swoim blogu pisze o tym tak:

Zapraszam do obejrzenia sesji zdjęciowej w moim wykonaniu. Została ona zainspirowana grą Fallout. Część pierwsza prezentuje "Wastelandera", czyli mieszkańca post-apokaliptycznego świata, dla którego każdy kolejny dzień to ciągłe eksploracje i walka o przetrwanie. W roli głównej wystąpił Piotr Jeziorski.

Galeria na serwisie DeviantART

Wcześniejsza sesja związana ze Stalkerem >>> KLIK.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Września 2009, 09:00:35 »
Wszystkie dobre technicznie, ale jedna jest moim zdaniem naprawdę świetna. ( ale po to robi się sesję, żeby właśnie takie cukierki wybierać )
Ma klimat, historię, dynamikę - bardzo dobre zdjęcie

http://dhante.deviantart.com/art/Part-I-The-Wastelander-8-136271056
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Września 2009, 13:06:06 »
A te zdjęcie nie podrasowano czymś? Ciemne niebo raczej by nie dało tyle światła by ludek był tak ostro i wyraźnie sfotografowany  8)

Ale fotki spoko, mnie przypadła >>> TA. Ale nie będę tego rozwijał dlaczego bo pewnie każdy się domyśli czemu  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Września 2009, 14:41:54 »
Słabizna. Nie widzę w tym nic klimatycznego/falloutowego.
Użytkownik został zbanowany.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Września 2009, 15:56:58 »
No specjalista się wypowiedział i nie ma ch*ja we wsi :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Września 2009, 16:27:39 »
A te zdjęcie nie podrasowano czymś? Ciemne niebo raczej by nie dało tyle światła by ludek był tak ostro i wyraźnie sfotografowany  8)

Nie koniecznie, zwróć uwagę, że słońce pada postaci praktycznie na plecy, przed nią mogą być ciemne chmury(zjawisko takie często obserwuję na opuszczonym poligonie koło domu). Jak odpowiednio ustawisz balans bieli w aparacie to uzyskasz takie kolorki.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Września 2009, 16:50:41 »
No specjalista się wypowiedział i nie ma ch*ja we wsi :D
Raczej wizjoner postapo, choć jeszcze nie profesor - zwłaszcza taki co ma za sobą przeogrooomy dorobek, którym może zakasować nawet nas  :-[ Za to na pewno przebije głupimi komentami rzucanymi gdzie się da jak obornik na polu z dupy  ::)

Cytat: nasa
Jak odpowiednio ustawisz balans bieli w aparacie to uzyskasz takie kolorki.
A to może nie jest HDR?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Września 2009, 16:58:34 »
Słabizna. Nie widzę w tym nic klimatycznego/falloutowego.
No może nie aż tak drastycznie bym to napisał, ale fakt faktem Fallouta w tym mało... No ale klimatycznie jest. Mnie się podoba. :)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Września 2009, 17:28:00 »
No ale bądźmy szczerzy - co by musiało tam być, żeby tacy wizjonerzy postapo jak Satan uznali, że jest to 120% Fallouta? Jakieś sztampowe gówno w stylu pancerzy wspomaganych a w tle dwugłowy bramin?  ???

Inspiracja to nie dosłowne odtwarzanie czegoś - to pójście swoją ścieżką, na którą nakierowało coś tak wielkiego jak Fallout. Natomiast dosłowne odtwarzanie może być dobre, ale dla tych, których horyzonty myślowe nie opuściły klimatów związanych z Falloutami poza ekran własnego monitora :D

Ja tam na tych fotkach nie widzę Falloutów z monitora, widzę za to samotność i niepewność następnego dnia - coś co także było jedną z wielu esencji Falloutów.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Września 2009, 19:01:04 »
Nie był bym pewien czy to HDR, ponieważ postać jest w ruchu ,a do tego trzeba zdjęć w różnym czasie naświetlania przy różnym ISO
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Września 2009, 19:17:18 »
Squonk jak zwykle uwalił się jednego wyrazu zapominając o reszcie zdania. Zacytuję jeden fragment i pogrubię, abyś się nie przemęczał:
Cytuj
Słabizna. Nie widzę w tym nic klimatycznego/falloutowego

A co do oświetlenia sądzę że to był HDR.
Użytkownik został zbanowany.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Września 2009, 19:41:35 »
Jeśli chciałeś zabłysnąć inteligencją, cytując samego siebie, to wybacz, ale nie udało Ci się. O ile Hassanowanie to działania w stylu niejakiego Hassana z Shamo czytaj tutaj, to satanizm nabiera chyba całkiem nowego znaczenia - re/de i nadinterpretacja samego siebie w świetle odbioru własnych zdań przez współrozmówców. Gratuluję, zapisałeś się w scenowym słowniku.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Września 2009, 19:58:42 »
Flejm!!!  :D

A ja mam trochę inne zdanie niż reszta, satan napisał coś z pozoru kontrowersyjnego, a wy żeście się rzucili niczym piranie w akwarium na pyszny, krwisty kawałek mięsa nie zdając sobie sprawę ze w środku jest cyjanek - pytanie tylko po co?  ::)

Dlatego też definicja satanizmu raczej polega na wrzucaniu do tematu krótkich, prowokacyjnych i płytkich (bo nie uargumentowanych) wypowiedzi, które mają na cele spowodowanie wzmożonej reakcji innych osób - jednym słowem kilka osób się piekli a licho się cieszy ~~ I tak oto satan niczym geniusz zła gra na waszych emocjach, a wy coraz bardziej się zapędzacie, hah!

Dlatego respect dla satana za jego metodę trolowania, czy też wywoływania flejmów, bo nikt mi nie wmówi że nie robi tego świadomie. Tylko czemu się jeszcze na to łapiecie   :-*

Edit: najbliższy tego przykład to temat VB nasy.
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2009, 20:03:12 wysłana przez Holden »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Września 2009, 20:34:12 »
Otóż bardziej niż łapiemy się na jego prowokacyjne zasadzki, zastanawiamy się nad tym dlaczego człowiek może być aż tak uporczywy w swoich głupkowatych - bo inaczej tego określić nie potrafię - poczynaniach.

A uporczywością posty Satana tryskają bardziej niż przemyślaną prowokacją.

No a na deser: nieuargumentowane opinie mogą zdarzać się od czasu do czasu i prowokacje też. Ale używanie tego w nadmiarze przeczy wszelkim zasadom komunikacji i rozmowy. I nikt nie może wymagać od czytelników tego forum, że będą takie zachowanie tolerować.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Września 2009, 20:44:52 »
Bijcie SIĘ (ja was nie podjudzam)  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Września 2009, 20:51:15 »
Otóż bardziej niż łapiemy się na jego prowokacyjne zasadzki, zastanawiamy się nad tym dlaczego człowiek może być aż tak uporczywy w swoich głupkowatych - bo inaczej tego określić nie potrafię - poczynaniach.

Nie ma nad czym się zastanawiać - to pro prostu sprawia Satanowi radochę, i zamiast tym razem się oburzyć  po prostu jakoś mi wesoło  :-*

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Września 2009, 20:52:02 »
@nasa

Na gołe klaty?

@Holden

Cieszmy się razem :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Września 2009, 21:00:57 »
a co tam, niech wezmą się w zbroje rycerze ubiorą, niech w dłoniach dzierżą oręż. Bijcie SIĘ ! ( ja was nie podjudzam )  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Inspirowane Falloutem
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Września 2009, 23:28:24 »
Cytat: Holden
A ja mam trochę inne zdanie niż reszta, satan napisał coś z pozoru kontrowersyjnego, a wy żeście się rzucili niczym piranie w akwarium na pyszny, krwisty kawałek mięsa nie zdając sobie sprawę ze w środku jest cyjanek - pytanie tylko po co?
Bo:

1) Satan wyczerpał limit tolerancji na głupie teksty, jaki przysługuje pozostałym userom. A wyczerpał go swoimi głupimi tekstami, trolowaniem oraz miotaniem się jak gówno deathclawa w dziurze, jednocześnie przywdziewając szatki emo, kiedy tylko zostanie mocniej przyciśnięty.

2) Zaś co do merytom jego wypowiedzi to patrz wyżej oraz to co sam napisał, że nie ma w nich nic klimatycznego. Jest na pewno w nich mało falloutowego i dobrze. Ale klimatycznego? Jakoś chyba między sobą ustaliliśmy, że pierwszy krok w ocenianiu co jest a co nie jest w klimatach mają osoby, z pewnym dorobkiem na odcinku ich badania. A co ma Satan?

3) Bo dawno nie było flejma na forum, od kiedy Micronus się gdzieś schował  ;D

Cytat: Holden
I tak oto satan niczym geniusz zła gra na waszych emocjach, a wy coraz bardziej się zapędzacie, hah!
Uwolnienie swoich emocji jest dobre - tak jak sraczka. W sposób nagły pozbywamy się złych produktów przemiany materii.

Satan wszedł już w obszar, który w czarnej dziurze nazywa się horyzontem zdarzeń. Co prawda jeszcze nie wpadł do jej czeluści, ale nie ma już szans na wyrwanie się spod jej mocy. Robi więc za taką forumową maskotkę i osobliwość, bo leniwe z nas dupy (znaczy moderzy) by zajmować się takimi pierdołami jak jego osoba, gdy ma się ciekawsze rzeczy do roboty.

Pełni więc on pożyteczną w sumie rolę - do czasu aż nie zostanie dzięki swojemu "dorobkowi" - szybko wydalony  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.