Autor Wątek: Czy pójdzie mi Fallout 3?  (Przeczytany 30423 razy)

Sikoriniooo

  • Wiadomości: 2
Czy pójdzie mi Fallout 3?
« dnia: 07 Listopada 2008, 19:02:12 »
Yo, widzę iż nikt nie założył takiego tematu więc ja będę pierwszy. Mam takie tycie pytanko, czy pójdzie mi Fallout 3 na lapku posiadającym Intel core duo  2gb ramu i grafike ati radeon x 1100?
Dzięki za odpowiedź :)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2008, 00:10:15 wysłana przez Squonk »

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopada 2008, 21:58:44 »
http://www.yougamers.com/gameometer/10291/

Uważam, że dobrym pomysłem byłoby wklejenie tego linku na stronę przy dziale Failout3, żeby na przyszłość uniknąć tego typu podobnych pytań :).

A w każdym razie mam nadzieje, że koledze wyżej i tak i tak pomogłem tym o to adresem, który zapodałem.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopada 2008, 22:15:38 »
@Osioł
Tyle że widzisz, wg tego teoretycznie mój sprzęt nie powinien udźwignąć F3 na maksymalnych detalach, a  moge uruchomić grę i mieć od 15 do 30 FPSów. Wystarczy żebym jednak miał kartę graficzną ATI (jedną z nieobsługiwanych) a nawet 4gb ramu nie pomogą. Ta strona podaje bardzo przybliżone wyniki, więc nie radze sugerować się tylko nią.

@Sikoriniooo
Nie kojarze jak wygląda "progresja" technologiczna w kartach ATI, więc jak podasz odpowiednik swojej karty w ofercie NVidii albo kartę o parametrach zbliżonych  do twoich może będziemy w stanie ci pomóc. PRzede wszystkim - jakiego systemu używasz? Xp czy Vista?

Sikoriniooo

  • Wiadomości: 2
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopada 2008, 22:30:15 »
Korzystam z XP oczywiście. A jaki to jest odpowiednik nvidii to wam powiem potem ;p bo muszę obczaić to i owo ;p

gonzo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopada 2008, 16:14:53 »
hm ja tez mam pytanie tego samego typu chodzi o moje wymagania sprzetowe jestem ciekaw czy gra mi pojdzie bo jesli mam ja kupic i okaze sie ze nie dziala no to wiadomo...  :( wiec moj komputer jest dosyc stary procesor intel pentium 4 2.8 Ghz pamiec ram 1 GB DDR 1 400 mhz karta graficzna ATI radeon 9600 pro 128 mb system opreacyjny XP najbardziej obawiam sie o karte ze jednak nie bujnie... PROSZE O POMOC jesli ktos sie na tym zna bardzo mi zalezy zeby pograc w ta gre jestem poprostu fanem seri  :)

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopada 2008, 16:25:51 »
Twoja karta nie jest oficjalnie wspierana,ale na YT znalazłem filmik który pokazuje że da rade

Poza tym w przypadku drastycznego spadku Fps możesz zastosować niektóre porady z Bazy wiedzy 13 Schronu.
Z tego co pamiętam to na 9600 dawało radę grać w Obka;silnik podobny więc myślę że "pójdzie".
PS.Jak będę miał chwilę to przetestuje na Radku9600 i dam znać.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2008, 17:01:24 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

gonzo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopada 2008, 17:17:49 »
hm no to mnie pocieszyles i dales nadzieje ze bede mogl grac na moim sprzecie... oby ta nadzieja nie byla zludna  ;) dzieki za szybka odpowiedz i jak sprawdzisz to na radeonie to daj znac jeszcze raz dzieki... :)

gonzo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopada 2008, 17:22:31 »
a co do Obliviona gralem na tym sprzecie i chodzil calkiem ok dalo rade grac wiec moze i tu moja maszyna sobie poradzi  :)

hm nie bywam czesto na forach wiec wiesz... nie jestem obznajomiony z panujacymi zasadami  ;)
a co do gry to  8) poczekam wole miec pewnosc ze bedzie mi dzialac wiec jakbys mogl sprawdzic i dac znac jak chodzi ta gra na radeonie 9600 to byl bym naprawde bardzo wdzieczny  :)
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2008, 12:51:47 wysłana przez gonzo »

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopada 2008, 17:47:15 »
Nie pisz posta pod postem użyj modyfikuj.Jak chcesz to wstrzymaj się z zakupem,w przyszłym tygodniu będę wiedział co i jak z Radkiem9600
Edit
O kurcze...zapomniałem przetestować :-[;na niskich powinien pójść.Na podobnej konfiguracji ze słabszym Radkiem i Celeronem 2.8 chodziło bez większych problemów Company of Heroes 8)
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2008, 22:12:51 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopada 2008, 22:05:51 »
Ja mam 1.5 GB RAMu, procek to dno   ::) - 1,3GHz, karta graficzna sam nie wiem czy dobra czy nie - GeForce 5600.
 Fallout i Oblivion chodzą mi nawet nieźle na niskich (ale nie na najniższych  :P) wymaganiach, jest tylko problem z wyłączaniem: zawsze gdy klikam "wyjdź z gry" komp sie zawiesza. wychodze używając Ctrl + Alt + Del...

ZaRhim

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopada 2008, 12:21:17 »
Ja mam Pentium 4 3,0 gHz, 1 GB DDR 3, ATI Radeon 4850 Gigabyte GV-R485MC-1GH (ta z paswynym chłodzeniem) i jestem absolutnie zachwycony. Gra chodzi na najwyższych wymaganiach i jak na razie nawet razu (odpukać :) się nie zawiesiła, wykrzaczyła itd. Ba! nawet nie przytrafia się żeby haczyło, w żadnym momencie. Nawet jak była rozprawa z mutantami pod wejściem do rozgłośni to wszystko poszło płynnie.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopada 2008, 13:29:42 »
jeśli chcecie pozbyć się problemu z wychodzeniem z gry to spróbujcie ustawić w moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

bMultiThreadAudio=1

na

bMultiThreadAudio=0

U mnie rozwiązało problem i w tej instalacji nie używam patcha :D nie potrzebuje ;]

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopada 2008, 16:30:47 »
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Fallout 3 i wiele innych, może w przyszłości się przyda.

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopada 2008, 17:53:08 »
jeśli chcecie pozbyć się problemu z wychodzeniem z gry to spróbujcie ustawić w moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

bMultiThreadAudio=1

na

bMultiThreadAudio=0


nie moge tego znaleźć  :'(  z pół godziny już szukam  ::)

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopada 2008, 18:45:12 »
jeśli chcecie pozbyć się problemu z wychodzeniem z gry to spróbujcie ustawić w moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

bMultiThreadAudio=1

na

bMultiThreadAudio=0


nie moge tego znaleźć  :'(  z pół godziny już szukam  ::)

W głównym folderze gry znajdź plik Fallout.ini (Fallout_default) i otwórz go notatnikiem. Następnie naciśnij Ctr+F i w oknie, które się pojawi wklej: bMultiThreadAudio  i naciśnij "Znajdź następny". dalej już wiesz co masz robić.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopada 2008, 20:56:31 »
Nie nie nie!
Nigdy nie zmieniać pliku o nazwie  Fallout_default.ini! jeśli coś zmienisz źle, to jedynym  ratunkiem będzie reinstalacja gry!

Mało tego - plik o którym pisałem nie znajduje się w folderze z grą!
W moich dokumentach znajdź katalog "My games" a w nim "Fallout3"
Do "moich dokumentów" chyba nie musze kierować, nie?

Loko

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Running Away Are We?
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopada 2008, 22:03:10 »
ludzie spokojnie....  :-X

chodziło mi o to że znalazłem plik, tylko tam nie ma tej cholernej linijki....Ctrl + F też nie pomogło....

walić, nie zależy mi aż tak bardzo na tym żeby wyjść z gry....

Inculubum

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopada 2008, 22:25:23 »
moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

Podałeś złą nazwę pliku, ponieważ plik z rozszerzeniem "prefs" nie posiada takiej linijki. A ponieważ znalazłem taką w "def", uznałem, że o ten plik ci chodziło.

Luz...

EDIT:

W pliku FALLOUT.ini faktycznie jest taka linijka. Moje dokumenty/ My Games/ Fallout 3/ FALLOUT

Po otworzeniu pliku notatnikiem (nie WORDEM, ani innym programem do edycji tekstu) wybierz z menu Edycja\ Znajdź...  i tam wklej nazwę linijki, a na pewno znajdziesz.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2008, 22:29:06 wysłana przez Inculubum »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Listopada 2008, 22:45:55 »
W sumie ten parametr jest i w Fallout.ini i w FalloutPrefs.ini ale widocznie zmiana w tym drugim  częściej była podawana jako ta która przynosi pożądany rezultat,stąd zapamiętałem. A jak ktoś nie wie co zmienić to niech zmieni to i tu i tu

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy pójdzie mi Fallout 3?
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Listopada 2008, 22:50:31 »
Moje Dokumenty-->My Games-->Fallout3,otwierasz NOTATNIKIEM FALLOUT3.INI,następnie po otwarciu znajdujesz [Audio],ósma linijka pod audio to bMultiThreadAudio
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...