Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 27, 2019, 15:09:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy pójdzie mi Fallout 3?  (Przeczytany 23520 razy)
Sikoriniooo
Szeregowy
*

« : Listopad 07, 2008, 20:02:12 »

Yo, widzę iż nikt nie założył takiego tematu więc ja będę pierwszy. Mam takie tycie pytanko, czy pójdzie mi Fallout 3 na lapku posiadającym Intel core duo  2gb ramu i grafike ati radeon x 1100?
Dzięki za odpowiedź Smiley
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2008, 01:10:15 wysłane przez Squonk » Zapisane
Osioł
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 07, 2008, 22:58:44 »

http://www.yougamers.com/gameometer/10291/

Uważam, że dobrym pomysłem byłoby wklejenie tego linku na stronę przy dziale Failout3, żeby na przyszłość uniknąć tego typu podobnych pytań Smiley.

A w każdym razie mam nadzieje, że koledze wyżej i tak i tak pomogłem tym o to adresem, który zapodałem.
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #2 : Listopad 07, 2008, 23:15:38 »

@Osioł
Tyle że widzisz, wg tego teoretycznie mój sprzęt nie powinien udźwignąć F3 na maksymalnych detalach, a  moge uruchomić grę i mieć od 15 do 30 FPSów. Wystarczy żebym jednak miał kartę graficzną ATI (jedną z nieobsługiwanych) a nawet 4gb ramu nie pomogą. Ta strona podaje bardzo przybliżone wyniki, więc nie radze sugerować się tylko nią.

@Sikoriniooo
Nie kojarze jak wygląda "progresja" technologiczna w kartach ATI, więc jak podasz odpowiednik swojej karty w ofercie NVidii albo kartę o parametrach zbliżonych  do twoich może będziemy w stanie ci pomóc. PRzede wszystkim - jakiego systemu używasz? Xp czy Vista?
Sikoriniooo
Szeregowy
*

« Odpowiedz #3 : Listopad 07, 2008, 23:30:15 »

Korzystam z XP oczywiście. A jaki to jest odpowiednik nvidii to wam powiem potem ;p bo muszę obczaić to i owo ;p
gonzo
Szeregowy
*

« Odpowiedz #4 : Listopad 08, 2008, 17:14:53 »

hm ja tez mam pytanie tego samego typu chodzi o moje wymagania sprzetowe jestem ciekaw czy gra mi pojdzie bo jesli mam ja kupic i okaze sie ze nie dziala no to wiadomo...  Sad wiec moj komputer jest dosyc stary procesor intel pentium 4 2.8 Ghz pamiec ram 1 GB DDR 1 400 mhz karta graficzna ATI radeon 9600 pro 128 mb system opreacyjny XP najbardziej obawiam sie o karte ze jednak nie bujnie... PROSZE O POMOC jesli ktos sie na tym zna bardzo mi zalezy zeby pograc w ta gre jestem poprostu fanem seri  Smiley
Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #5 : Listopad 08, 2008, 17:25:51 »

Twoja karta nie jest oficjalnie wspierana,ale na YT znalazłem filmik który pokazuje że da rade
http://www.youtube.com/watch?v=88h0tbsiJhw
Poza tym w przypadku drastycznego spadku Fps możesz zastosować niektóre porady z Bazy wiedzy 13 Schronu.
Z tego co pamiętam to na 9600 dawało radę grać w Obka;silnik podobny więc myślę że "pójdzie".
PS.Jak będę miał chwilę to przetestuje na Radku9600 i dam znać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2008, 18:01:24 wysłane przez Irrhas » Zapisane

Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...
gonzo
Szeregowy
*

« Odpowiedz #6 : Listopad 08, 2008, 18:17:49 »

hm no to mnie pocieszyles i dales nadzieje ze bede mogl grac na moim sprzecie... oby ta nadzieja nie byla zludna  Wink dzieki za szybka odpowiedz i jak sprawdzisz to na radeonie to daj znac jeszcze raz dzieki... Smiley
gonzo
Szeregowy
*

« Odpowiedz #7 : Listopad 08, 2008, 18:22:31 »

a co do Obliviona gralem na tym sprzecie i chodzil calkiem ok dalo rade grac wiec moze i tu moja maszyna sobie poradzi  Smiley

hm nie bywam czesto na forach wiec wiesz... nie jestem obznajomiony z panujacymi zasadami  Wink
a co do gry to  Cool poczekam wole miec pewnosc ze bedzie mi dzialac wiec jakbys mogl sprawdzic i dac znac jak chodzi ta gra na radeonie 9600 to byl bym naprawde bardzo wdzieczny  Smiley
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 13:51:47 wysłane przez gonzo » Zapisane
Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 08, 2008, 18:47:15 »

Nie pisz posta pod postem użyj modyfikuj.Jak chcesz to wstrzymaj się z zakupem,w przyszłym tygodniu będę wiedział co i jak z Radkiem9600
Edit
O kurcze...zapomniałem przetestować Embarrassed;na niskich powinien pójść.Na podobnej konfiguracji ze słabszym Radkiem i Celeronem 2.8 chodziło bez większych problemów Company of Heroes Cool
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 23:12:51 wysłane przez Irrhas » Zapisane

Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #9 : Listopad 16, 2008, 23:05:51 »

Ja mam 1.5 GB RAMu, procek to dno   :Smiley - 1,3GHz, karta graficzna sam nie wiem czy dobra czy nie - GeForce 5600.
 Fallout i Oblivion chodzą mi nawet nieźle na niskich (ale nie na najniższych  Tongue) wymaganiach, jest tylko problem z wyłączaniem: zawsze gdy klikam "wyjdź z gry" komp sie zawiesza. wychodze używając Ctrl + Alt + Del...
ZaRhim
Szeregowy
*

« Odpowiedz #10 : Listopad 17, 2008, 13:21:17 »

Ja mam Pentium 4 3,0 gHz, 1 GB DDR 3, ATI Radeon 4850 Gigabyte GV-R485MC-1GH (ta z paswynym chłodzeniem) i jestem absolutnie zachwycony. Gra chodzi na najwyższych wymaganiach i jak na razie nawet razu (odpukać Smiley się nie zawiesiła, wykrzaczyła itd. Ba! nawet nie przytrafia się żeby haczyło, w żadnym momencie. Nawet jak była rozprawa z mutantami pod wejściem do rozgłośni to wszystko poszło płynnie.
Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #11 : Listopad 17, 2008, 14:29:42 »

jeśli chcecie pozbyć się problemu z wychodzeniem z gry to spróbujcie ustawić w moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

bMultiThreadAudio=1

na

bMultiThreadAudio=0

U mnie rozwiązało problem i w tej instalacji nie używam patcha Cheesy nie potrzebuje ;]
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #12 : Listopad 17, 2008, 17:30:47 »

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Fallout 3 i wiele innych, może w przyszłości się przyda.

Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #13 : Listopad 17, 2008, 18:53:08 »

jeśli chcecie pozbyć się problemu z wychodzeniem z gry to spróbujcie ustawić w moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

bMultiThreadAudio=1

na

bMultiThreadAudio=0

nie moge tego znaleźć  Cry  z pół godziny już szukam  :Smiley
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #14 : Listopad 17, 2008, 19:45:12 »

bMultiThreadAudio=1

na

bMultiThreadAudio=0

nie moge tego znaleźć  Cry  z pół godziny już szukam  :Smiley

W głównym folderze gry znajdź plik Fallout.ini (Fallout_default) i otwórz go notatnikiem. Następnie naciśnij Ctr+F i w oknie, które się pojawi wklej: bMultiThreadAudio  i naciśnij "Znajdź następny". dalej już wiesz co masz robić.

Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #15 : Listopad 17, 2008, 21:56:31 »

Nie nie nie!
Nigdy nie zmieniać pliku o nazwie  Fallout_default.ini! jeśli coś zmienisz źle, to jedynym  ratunkiem będzie reinstalacja gry!

Mało tego - plik o którym pisałem nie znajduje się w folderze z grą!
W moich dokumentach znajdź katalog "My games" a w nim "Fallout3"
Do "moich dokumentów" chyba nie musze kierować, nie?
Loko
Plutonowy
*

Running Away Are We?

« Odpowiedz #16 : Listopad 17, 2008, 23:03:10 »

ludzie spokojnie....  Lips Sealed

chodziło mi o to że znalazłem plik, tylko tam nie ma tej cholernej linijki....Ctrl + F też nie pomogło....

walić, nie zależy mi aż tak bardzo na tym żeby wyjść z gry....
Inculubum
Sierżant
*

« Odpowiedz #17 : Listopad 17, 2008, 23:25:23 »

moje dokumenty -> my games -> fallout 3 -> FalloutPrefs.ini

Podałeś złą nazwę pliku, ponieważ plik z rozszerzeniem "prefs" nie posiada takiej linijki. A ponieważ znalazłem taką w "def", uznałem, że o ten plik ci chodziło.

Luz...

EDIT:

W pliku FALLOUT.ini faktycznie jest taka linijka. Moje dokumenty/ My Games/ Fallout 3/ FALLOUT

Po otworzeniu pliku notatnikiem (nie WORDEM, ani innym programem do edycji tekstu) wybierz z menu Edycja\ Znajdź...  i tam wklej nazwę linijki, a na pewno znajdziesz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 23:29:06 wysłane przez Inculubum » Zapisane

Ulyssaeir
Kapitan - Redaktor
*

The Catalyst

« Odpowiedz #18 : Listopad 17, 2008, 23:45:55 »

W sumie ten parametr jest i w Fallout.ini i w FalloutPrefs.ini ale widocznie zmiana w tym drugim  częściej była podawana jako ta która przynosi pożądany rezultat,stąd zapamiętałem. A jak ktoś nie wie co zmienić to niech zmieni to i tu i tu
Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #19 : Listopad 17, 2008, 23:50:31 »

Moje Dokumenty-->My Games-->Fallout3,otwierasz NOTATNIKIEM FALLOUT3.INI,następnie po otwarciu znajdujesz [Audio],ósma linijka pod audio to bMultiThreadAudio

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!