Autor Wątek: Nadawania nazw wykonanym pracom graficznym  (Przeczytany 3241 razy)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Nadawania nazw wykonanym pracom graficznym
« dnia: 03 Września 2009, 16:27:51 »
Ja bym poprosił o lekcjo/wykład (w nowym temacie znaczy co by burdelu nie robić) na temat procedur:
- nadawania nazw wykonanym pracom graficznym by było jasne z czym mamy do czynienia,
- robienia tego tak by obrazki były blokowane przez jakieś wtyczki do przeglądarek, bo ta uzna, że to jakiś spam jest czy reklama.

 8)

Nadawania nazw wykonanym pracom graficznym by było jasne z czym mamy do czynienia.
Ja to robię w prosty sposób zaczynam od nazwy głównego katalogu. Czyli jeżeli swoje prace graficzne trzymam na dysku Z:/praca/grafika/ to wygląda następująco :
stworzyłem jakiś plik graficzny i nazywam go w sposób następujący : grafika_nazwa podkatalogu_nazwapracy_rozmiarXrozmiar.psd
Wtedy wiem, gdzie szukać konkretny pliczek ( oczywiście jeśli oto Tobie chodzi )

Robienia tego tak by obrazki były blokowane przez jakieś wtyczki do przeglądarek, bo ta uzna, że to jakiś spam jest czy reklama.

Wtyczki typu blokery odnoszą się do głównego katalogu czyli domeny lub serwera, na którym są wrzucone na przykład banery i grafika. Obojętnie jak byś nie nazwał pliku graficznego ( obojętnie czy ma rozszerzenie gif, jpg, png, czy swf ) zawsze będzie blokowany główny katalog. ( tak mnie poinformowali informatycy w mojej robocie )
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2009, 16:42:26 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nadawania nazw wykonanym pracom graficznym
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Września 2009, 01:16:04 »
Nadawanie nazwy
Właśnie zauważyłem to w Twoich pracach, że jest w nich podany rozmiar. Zapytam się z głupia frant, bo mnie to ciekawi - a po co?

Żeby nie blokowało
Zauważyłem, że liskowy Adblock blokował wyświetlanie się obrazków mających w swojej naźwie słowa "baner", ale czy blokował by też ścieżkę dostępu to nie wiem  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Nadawania nazw wykonanym pracom graficznym
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Września 2009, 09:13:17 »
Nadawanie nazwy
Właśnie zauważyłem to w Twoich pracach, że jest w nich podany rozmiar. Zapytam się z głupia frant, bo mnie to ciekawi - a po co?

A widzisz taki odruch Pawłowa. Kiedyś projektowałem reklamy prasowe - tam trzeba podawać rozmiar modułu reklamowego. Później robiłem reklamy typu outdoor, tam też trzeba podać jaki rozmiar, żeby drukarz wiedział na jaki nośnik co idzie. Teraz robię reklamy i grafiki na potrzebę netu, a tu jak wiesz każdy piksel każdy kb jest ważny. Robię co dziennie około 3 - 4 animacji, często różne rozmiary do tego samego tematu. Pogubiłbym się inaczej. Muszę mieć porządek w plikach, ponieważ czasem trzeba wygrzebać coś z przed tygodnia, miesiąca , a ja nie pamiętam co robiłem za reklamówki dwa dni temu. Wiem wydaje się to śmieszne , ale jak sobie to policzyłem kiedyś, to w ciągu ostatnich 5 lat zrobiłem już około 3000 animacji na potrzeby netu.  ;D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."