Autor Wątek: Muzyka: Jack Jack - "Fallout"  (Przeczytany 6536 razy)

jack_jack

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Muzyka: Jack Jack - "Fallout"
« dnia: 07 Listopada 2008, 13:12:01 »
Zachęcam Was wszystkich do dzielenia się tutaj Waszą twórczością związaną z Fallout'em. Ja na początek przesyłam swój kawałek, który zrobiłem w ostatnim czasie i jest w pełni poświęcony Fallout'owi.

http://www.wrzuta.pl/audio/hp8ssVAIPz/jack_jack_-_fallout

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2008, 00:33:51 wysłana przez Squonk »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jack Jack - "Fallout"
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopada 2008, 00:33:07 »
Zmieniam temat i przenoszę do Twórczości czytelników. Wrzucę go też na stronę - w ramach kolejnej aktualizacji serwisu.

Dziwna muzyka - trochę taka za rozkołysana jak na moje proste metalowo-progresywne ucho ;D Napisz coś więcej o swoim warsztacie - z jakiego sprzętu/programów/sampli korzystałeś.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

jack_jack

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Muzyka: Jack Jack - "Fallout"
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada 2008, 13:50:05 »
Jedyne użyte przeze mnie sample to podkład perkusyjny oraz głosy z Fallouta. Jednak i te też poddałem własnej obróbce. Cała reszta jest mojego autorstwa. Gitary sam nagrywałem: elektryczne na gitarze Mayones oraz wzmacniaczu tranzystorowym Marshalla (MG15). Akustyczna to jakiś niskich lotów Stagg. Całą resztę melodii komponowałem nutka po nutce w programie Guitar Pro 5.2 i następnie dzielnie zgrywałem do formatu WAV. Na końcu wszystko miksowałem i masteringowałem w Cool Edit Pro 2.0 (i właśnie to zajęło najwięcej czasu). Użyty mikrofon to stary Unitar. Pracuję na zwykłym PC: prawie 2,0 Ghz, 512 Mb RAM, nawet głośniczki mam tylko takie małe Encore. Aha - solówkę na skrzypcach pod koniec utworu nagrała moja dziewczyna. Mój sprzęt żadnego szału nie robi, ale jak się nie ma tego, co by się chciało mieć, to się robi na tym, co się ma. Stąd też jakikolwiek sprzęt chętnie przyjmę  8)  ;D

Nie lubię monotonii, jak chyba każdy. Stąd nie stosuję w swoich kawałkach zasady 1zwr ref 2zwr ref 3zwr ref 4zwr ref. Co do progresu - metrum się nie jeden raz łamie w tym kawałku. Może ktoś będzie wiedział, gdzie? ;)

pozdro i sorry za to, że tak lamersko umieściłem ten temat nie w tym miejscu, gdzie powinien się on znaleźć

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka: Jack Jack - "Fallout"
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia 2008, 00:58:36 »
Utworek jest już w naszych zasobach. Ma w sobie jakiś magnetyzm, choć może trochę bardziej przyadałoby mu się jakiś wyraźniejszy podkład rytmiczny. A może i nie  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: Muzyka: Jack Jack - "Fallout"
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia 2008, 12:22:13 »
O ile mi się dobrze zdaje, to jest tam również pianino?
Szczerze mówiąc, to chyba dużo lepiej by było bez głosów z Fallouta :)
Bardzo dobry utwór, idealny do trailera zapowiadającego Fallout IV :P

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Muzyka: Jack Jack - "Fallout"
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudnia 2008, 14:00:45 »
Utwór ciekawy, trochę chaotyczny.
@jack_jack potraktuj mnie jak krytyka muzycznego. Krytycy zawsze muszą się do czegoś przyczepić ;)

Utwór trochę głuchy, zbyt dyskretna sekcja rytmiczna. Głosy z Falloutów są ok, zwłaszcza dla kogoś kto zna te gry (nas wszystkich). Zabrakło też trochę dynamiki (chodzi o poziomy głośności, ale obecnie prudukuje się tylko bricks). Mieszanie stylów bardzo korzystnie wpłynęło na odbiór całości i dodało tajemniczości.
Pomysł bardzo fajny, rzeczywiście kawałek nadaje się na podkład trailera. Podmienić tylko głosy na te z Fallouta 4 i spiknie :P

Naliczyłam przynajmniej 3 łamania metrum, ale nie wsłuchiwałam się specjalnie. Ciekawe to było, takie rzadko spotykane :-*
Czekam na następne kawałki, może z jakimś wokalem?

@roofoos pianino to to nie jest, raczej syntezator
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."