Autor Wątek: kolekcje nasa3000  (Przeczytany 12264 razy)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
kolekcje nasa3000
« dnia: 18 Sierpnia 2009, 10:54:57 »
Wykonuję Steampunkowe gadżety na zamówienie. Jak ktoś chce coś w tych klimatach to proszę bardzo. Cena w zależności od roboty.
Aktualnie pracuję nad okularami ( guglami dla dr. steel www.doctorsteel.com ) i nad nowym laserem ( dla zespołu Abney Park www.abneypark.com)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpnia 2009, 19:26:24 »
W wyniku nudzenia się Squonka moje złożenie zostało usunięte dlatego napisze jeszcze raz - mógłbyś zrobić miecz z Fo3? (moja ulubiona broń ze wszystkich fallów i fajnie byłoby mieć replikę ;))
Jakbyś nie zauważył to są to gadżety związane z STEAMPUNK a nie DIESELPUNK, różnica polega na tym, że STEAMPUNK to czasy wiktoriańskie  czyli XIX w i wszystko to, czego Juliusz Verne, H.G. Wells i Sir Arthur Conan Doyle nie zdążyli wymyślić. DIESELPUNK natomiast to wszystko co stało się po 1920r.
Teraz wyjaśnienie - prace, które wykonuję zrobione są w 100% z rzeczy z odzysku. Dużo czasu zajmuje znalezienie odpowiednich części (kółka zębate, lampy elektronowe itd...) Nie kupuję części, szukam ich i przyjmuję w darze np od: zegarmistrzów  ;). Nie ma problemu ze stworzeniem miecza, potrzebne są plany. Jeśli posiadasz odpowiednią ilość kapsli, oraz plany broni, zrobienie jej to tylko kwestia czasu. Bo rozumiem,że chodzi Tobie o "Miecz elektryczny generała Jingwei'a". Bo precyzyjnie nie opisałeś. ::)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpnia 2009, 19:44:24 »
Zadziwiasz mnie nasa3000... Utalentowane z Ciebie bydle. :D
Te wszystkie rzeczy wyglądają super, a okulary bardzo skojarzyły mi się z Arcanum... Świetna robota. :)

Sajdon

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 306
    • Trzynasty Schron
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia 2009, 23:35:03 »
Whow  Nasa, super rzeczy! Można wrzucić na Schron do działu gadżety? :)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2009, 10:45:35 »
Ależ proszę - tyle, że jeszcze nie są skończone, ale spoko, jak chcesz. Chyba,że poczekasz i wrzucisz gotowe. Albo, wrzuć te, a później doda się ukończone to będzie widać zmiany
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpnia 2009, 10:54:08 »
@Sajdon
Tylko pobierz aktualny plik wiesz skąd  8) Małą gułę wychwyciłem a poza tym cwanego css podpiąłem pod ten dział  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja 2010, 07:35:32 »
Po co w pistolecie laserowym lupa na lufie?  :o

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maja 2010, 08:14:29 »
Pewnie po to samo, po co ludziom biegającym po lesie z gołą dupą z ASG w łapie czaszka kota przyczepiona do pancerza  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maja 2010, 17:32:20 »
Jakbyś nie zauważył to są to gadżety związane z STEAMPUNK a nie DIESELPUNK, różnica polega na tym, że STEAMPUNK to czasy wiktoriańskie  czyli XIX w i wszystko to, czego Juliusz Verne, H.G. Wells i Sir Arthur Conan Doyle nie zdążyli wymyślić. DIESELPUNK natomiast to wszystko co stało się po 1920r.

Ale nie później niż do`45'tego bo później zaczynają się lata 50'te i ATOMPUNK... w zasadzie (sorry że się czepiam) zrobiony przez ciebie pistolet właśnie podchodzi pod ten "Falloutowy" klimat (szczególnie ta lampa), bo w STEAMPUNKU nie ma broni energetycznej, a w DIESELPUNKU należy traktować ją niedosłownie tj. nie było wtedy Laserów, Plazmy, Jonów i innych pseudonaukowych gadgetów, a tylko coś co grubsza można nazwać "promieniami śmierci" (wyobrażane jako promień lub fale) lub od biedy cewki Tesli (grał ktoś w Red Alert'a?).

A tak swoją drogą naprawdę świata robota 8)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopada 2012, 14:07:27 »
Tesla to czasy XIX wieku czyli jak najbardziej "Victorian science fiction"  krótko mówiąc- steampunk, ale różnie ludzie gadają. Jest taka cienka linia między atomic, dieselpunk, że sam czasami się gubię w końcu praktycznie to praktycznie te same czasy... :schrk:
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: kolekcje nasa3000
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopada 2012, 15:55:44 »
Kwestia Steampunku jest dość skomplikowana bo jest to retro-futuryzm widziany z perspektywy czasów współczesnych i niektórzy mają tendencję do sprowadzania go jedynie do "technologii napędzanej parą" i zapominają że wtedy (tj. XIX wiek) też sporą rolę odgrywała technologia zegarowa (notabene czasem klasyfikowane jako osobny gatunek Clockpunk) oraz już dość intensywnie eksperymentowano z elektrycznością (wątek ten pojawia się zresztą nie raz u Vernea i nie tylko) kojarzoną bardziej już z Dieselpunkiem (teraz sobie myślę że umowną granicę zdecydowanie należy przesunąć niżej niż lata 20'te.. co najmniej do początku wieku) jednak wtedy jeszcze nieco inaczej ją postrzegano (tj. nie znano elektroniki).

Tak czy siak są to gatunki stylistyczne definiowane w dość luźny sposób bo bardziej chodzi w nich o dominująca technologię niż konkretny okres.. i dopiero od lat 50'tych podział staje się jaśniejszy.. tj. Atompunk `45-60'te: Energia atomowa, kwadratowe roboty, komputery lampowe i latające samochody w stylu Jetsonów. Spacepunk `60-80'te: to czasy Treka, programu komicznego i nieco już mniej kwadratowych robotów. I na koniec Cyberpunk `80.. do?, czyli: wszechmocne korporacje i systemy komputerowe, androidy, dewastacja środowiska, brak nadziei na lepszą przyszłość i bunt społeczny. Obecnie mówi się czasem o tym że obecnie wyszliśmy już z Cyber i przeszliśmy do Biopunku, bo ludzie nie czują już strachu przed technologią i komputerami (które okazały się nie być takie wszechmocne i złowieszcze) ale w zamian stoimy u wrót problemu z transhumanizmem i ewentualnymi kontrowersjami z tym związanymi (zagadnienie istniało już wcześniej bo stanowi część Cyberpunku, ale dopiero teraz wyszło na pierwszy plan).