Autor Wątek: Greenpeace protestuje  (Przeczytany 5276 razy)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Greenpeace protestuje
« dnia: 12 Sierpnia 2009, 11:13:44 »
Greenpeace prowadzi nową kampanię przeciwko energii nuklearnej. Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci. Na plakatach pokazane są pluszowe zmutowane zabawki i hasło (mało oryginalne, ale nie oto przecież w tym chodzi): "Powiedz nie energii nuklearnej". Reklamę stworzyła rumuńska agencja Scala JWT z Bukaresztu.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2009, 11:30:45 wysłana przez Squonk »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2009, 00:00:18 »
BUAHAHAHA!

To jak z reklamą z beatboxującym bobrem. Hasło mówi, że chcieli go dać, ale zdecydowali się na SMSy. Komentarze pod filmikiem na YT są głównie tej treści: "Na co komu SMSy? Ja chce bobra!">

Tak samo będzie tutaj. Jeśli takie hefalumpy zaczną hasać po łąkach, to jestem za, a i dzieci będą. Chociaż wy pewnie wolelibyście Szpony ;)
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2009, 00:52:45 »
Ale dlaczego mam powiedzieć "nie" energii nuklearnej, ktoś mi to wyjaśni? =]

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2009, 00:55:40 »
Bezpośredni link do newsa

Ta reklama ma chyba przekonać odbiorców, że Greenpeace to banda nieuków, którzy wiedzę o efektach promieniowania zawdzięczają wyłącznie nauce! z Fallouta, a nie z źródeł podchodzących do tej sprawy trochę bardziej poważnie.

Cytuj
Ale dlaczego mam powiedzieć "nie" energii nuklearnej, ktoś mi to wyjaśni? =]

Bo promieniowanie powoduje wyrastanie nowych uszu i trąb!  :P
Firepower mate! Separates the men from the boys.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2009, 07:14:11 »
No właśnie interesowało mnie wasze zdanie, ponieważ jak już zauważyliście reklama jest kretyńska, a na pewno nie zachęca do powiedzenia "nie" - wręcz przeciwnie.
Mój syn jak ją zobaczył, zapytał czy mógłbym mu kupić słonia z dwiema trąbami. Zapytałem go czemu, a on mi na to, że będzie przynosił mu podwójne szczęście  :D - mądre dziecko.  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2009, 10:48:54 »
No ba!!! Chyba nikt z tych grinPiSowców nie ma dzieciaka, bo ten by mu to od razu wyjaśnił w czem rzecz.

Właśnie - celowo zrobiłem podkreślenie, bo motyw wydaje mi sie podobny, to wiadomej reklamówki z pluszakiem i znikającymi towarami z lodówki. I co? POwcy rządzi już ponad dwa lata, a cały naród przymiera głodem?  ::) Takie żerowanie na ludzkiej niewiedzy i stereotypach, jak np. w amerykańskich bajkach, w których kominowa chłodnia w atomówce, jest zbiornikiem na radioaktywne odpady ???

Fakt - bardziej medialny jest zajączek czy słonik z trzema uszkami, niż człowiek chory na popromienną białaczkę albo ktoś poparzony promieniowaniem. Ale z dwojga stron (zwolennicy i przeciwnicy atomu) punkt przyznaję synkowi nasy (wieeeem  ;)) za umiejętność kojarzenia i dostosowywania rzeczywistości do własnych potrzeb  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Alaryk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia 2009, 14:59:12 »
Ja tam lubię Greenpic. W telewizji mówili, że walczą o lepszy świat zupełnie bezinteresownie. Przynajmniej tak mówili ::) Pożyjemy, zobaczymy, jak zaczną się blackouty na masową skalę, bo nasza przestarzała sieć, nie będzie w stanie pokryć zapotrzebowania, to przekonamy się ile energia atomowa ma przeciwników.
BUAHAHAHA!

To jak z reklamą z beatboxującym bobrem. Hasło mówi, że chcieli go dać, ale zdecydowali się na SMSy. Komentarze pod filmikiem na YT są głównie tej treści: "Na co komu SMSy? Ja chce bobra!">
Każdy kto ma mózg zamiast siana, woli bobra.

jawox

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2009, 17:24:32 »
Nie, no spokojnie, Green Peace nie jest od razu jakąś tam durną organizacją i w części niektórych swoich postulatów od razu przyznał bym im 100%towe poparcie. ALE... jeżeli chodzi o budowę elektrowni to wg mnie, była to chybiona akcja. Tu ich nie poprę, i chętnie ustrzelę paru idiotów - którzy notabene wzorują się tylko na Czarnobylu 86' - skandujących hasła typu "NIE dla atomu".

Elektrownie tego typu (czyt. atomowe) to wg mnie NAJBEZPIECZNIEJSZE źródło pozyskiwania energii. PO DRUGIE PRIMO I ULTIMO! Mam dość chędożonych praktyk monopolistycznych polskiej Enei czy jak tam zwą dawną "energetykę".
Po trzecie nie sądzicie, że 3-4 takie elektrownie rozwiązały by problem pozyskiwania surowców energetycznych od Ruskich - i tym samym usamodzielniło by nas?

No i wracając do Polskiej "energetyki". Woleli byście płacić 150 czy 75 zł miesięcznie za SAM prąd ? (retoryczne jak by co ;) )

Grim

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Greenpeace protestuje
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpnia 2009, 19:16:29 »
A mnie się najbardziej podoba, że ci "zieloni" to tak krzyczą na atom, na elektrownie, na rafinerie, na huty, na fabryki....a nie widziałem żeby nie korzystali z dobrodziejstw jakie nam to daje, nie widziałem ekologów mieszkających jak pustelnicy, albo bardziej odpowiednio jak Amisze. Tak psioczą i drą się że to złe, a sami jeżdżą furami paliwożernymi, latają samolotami, pływają statkami, korzystają z prądu wyprodukowanego przez elektrownie, cieszą się że mają centralne ogrzewanie, jedzą przerobione jedzenie z marketów itp. itd. Kocham w ludziach tą hipokryzję rzekomo w imię przyrody i środowiska, martwi mnie tylko że lud jest ciemny, za władzą nie przepada i raczej posłucha tych co krzyczą i są przeciw władzy (taka durna mentalność, że władza=zło), dlatego musimy teraz kombinować i przekonywać tą ciemną masę że atom to jedyne opłacalne źródło energii dla naszego kraju...ale skoro inni wolą budować tamę na Wiśle, albo wiatraki w polu to droga wolna, byle nie moim kosztem :/ Niestety, nie uda się zrobić porządnego referendum w tej sprawie, a powinno być zrobione moim zdaniem.