Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 21, 2019, 22:13:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Greenpeace protestuje  (Przeczytany 3742 razy)
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« : Sierpień 12, 2009, 11:13:44 »

Greenpeace prowadzi nową kampanię przeciwko energii nuklearnej. Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci. Na plakatach pokazane są pluszowe zmutowane zabawki i hasło (mało oryginalne, ale nie oto przecież w tym chodzi): "Powiedz nie energii nuklearnej". Reklamę stworzyła rumuńska agencja Scala JWT z Bukaresztu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 11:30:45 wysłane przez Squonk » Zapisane

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Glassius
St. chorąży
*

Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.

« Odpowiedz #1 : Sierpień 13, 2009, 00:00:18 »

BUAHAHAHA!

To jak z reklamą z beatboxującym bobrem. Hasło mówi, że chcieli go dać, ale zdecydowali się na SMSy. Komentarze pod filmikiem na YT są głównie tej treści: "Na co komu SMSy? Ja chce bobra!">

Tak samo będzie tutaj. Jeśli takie hefalumpy zaczną hasać po łąkach, to jestem za, a i dzieci będą. Chociaż wy pewnie wolelibyście Szpony Wink

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Zagłoba
Porucznik - Redaktor
*

Prima Polonia, indopo i cristiani

« Odpowiedz #2 : Sierpień 13, 2009, 00:52:45 »

Ale dlaczego mam powiedzieć "nie" energii nuklearnej, ktoś mi to wyjaśni? =]

Jim Cojones
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #3 : Sierpień 13, 2009, 00:55:40 »

Bezpośredni link do newsa

Ta reklama ma chyba przekonać odbiorców, że Greenpeace to banda nieuków, którzy wiedzę o efektach promieniowania zawdzięczają wyłącznie nauce! z Fallouta, a nie z źródeł podchodzących do tej sprawy trochę bardziej poważnie.

Ale dlaczego mam powiedzieć "nie" energii nuklearnej, ktoś mi to wyjaśni? =]

Bo promieniowanie powoduje wyrastanie nowych uszu i trąb!  Tongue

Firepower mate! Separates the men from the boys.
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #4 : Sierpień 13, 2009, 07:14:11 »

No właśnie interesowało mnie wasze zdanie, ponieważ jak już zauważyliście reklama jest kretyńska, a na pewno nie zachęca do powiedzenia "nie" - wręcz przeciwnie.
Mój syn jak ją zobaczył, zapytał czy mógłbym mu kupić słonia z dwiema trąbami. Zapytałem go czemu, a on mi na to, że będzie przynosił mu podwójne szczęście  Cheesy - mądre dziecko.  Wink

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #5 : Sierpień 13, 2009, 10:48:54 »

No ba!!! Chyba nikt z tych grinPiSowców nie ma dzieciaka, bo ten by mu to od razu wyjaśnił w czem rzecz.

Właśnie - celowo zrobiłem podkreślenie, bo motyw wydaje mi sie podobny, to wiadomej reklamówki z pluszakiem i znikającymi towarami z lodówki. I co? POwcy rządzi już ponad dwa lata, a cały naród przymiera głodem?  :Smiley Takie żerowanie na ludzkiej niewiedzy i stereotypach, jak np. w amerykańskich bajkach, w których kominowa chłodnia w atomówce, jest zbiornikiem na radioaktywne odpady Huh?

Fakt - bardziej medialny jest zajączek czy słonik z trzema uszkami, niż człowiek chory na popromienną białaczkę albo ktoś poparzony promieniowaniem. Ale z dwojga stron (zwolennicy i przeciwnicy atomu) punkt przyznaję synkowi nasy (wieeeem  Wink) za umiejętność kojarzenia i dostosowywania rzeczywistości do własnych potrzeb  Grin

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Alaryk
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #6 : Sierpień 13, 2009, 14:59:12 »

Ja tam lubię Greenpic. W telewizji mówili, że walczą o lepszy świat zupełnie bezinteresownie. Przynajmniej tak mówili :Smiley Pożyjemy, zobaczymy, jak zaczną się blackouty na masową skalę, bo nasza przestarzała sieć, nie będzie w stanie pokryć zapotrzebowania, to przekonamy się ile energia atomowa ma przeciwników.
BUAHAHAHA!

To jak z reklamą z beatboxującym bobrem. Hasło mówi, że chcieli go dać, ale zdecydowali się na SMSy. Komentarze pod filmikiem na YT są głównie tej treści: "Na co komu SMSy? Ja chce bobra!">
Każdy kto ma mózg zamiast siana, woli bobra.
jawox
St. kapral
*

« Odpowiedz #7 : Sierpień 13, 2009, 17:24:32 »

Nie, no spokojnie, Green Peace nie jest od razu jakąś tam durną organizacją i w części niektórych swoich postulatów od razu przyznał bym im 100%towe poparcie. ALE... jeżeli chodzi o budowę elektrowni to wg mnie, była to chybiona akcja. Tu ich nie poprę, i chętnie ustrzelę paru idiotów - którzy notabene wzorują się tylko na Czarnobylu 86' - skandujących hasła typu "NIE dla atomu".

Elektrownie tego typu (czyt. atomowe) to wg mnie NAJBEZPIECZNIEJSZE źródło pozyskiwania energii. PO DRUGIE PRIMO I ULTIMO! Mam dość chędożonych praktyk monopolistycznych polskiej Enei czy jak tam zwą dawną "energetykę".
Po trzecie nie sądzicie, że 3-4 takie elektrownie rozwiązały by problem pozyskiwania surowców energetycznych od Ruskich - i tym samym usamodzielniło by nas?

No i wracając do Polskiej "energetyki". Woleli byście płacić 150 czy 75 zł miesięcznie za SAM prąd ? (retoryczne jak by co Wink )
Grim
St. kapral
*

« Odpowiedz #8 : Sierpień 13, 2009, 19:16:29 »

A mnie się najbardziej podoba, że ci "zieloni" to tak krzyczą na atom, na elektrownie, na rafinerie, na huty, na fabryki....a nie widziałem żeby nie korzystali z dobrodziejstw jakie nam to daje, nie widziałem ekologów mieszkających jak pustelnicy, albo bardziej odpowiednio jak Amisze. Tak psioczą i drą się że to złe, a sami jeżdżą furami paliwożernymi, latają samolotami, pływają statkami, korzystają z prądu wyprodukowanego przez elektrownie, cieszą się że mają centralne ogrzewanie, jedzą przerobione jedzenie z marketów itp. itd. Kocham w ludziach tą hipokryzję rzekomo w imię przyrody i środowiska, martwi mnie tylko że lud jest ciemny, za władzą nie przepada i raczej posłucha tych co krzyczą i są przeciw władzy (taka durna mentalność, że władza=zło), dlatego musimy teraz kombinować i przekonywać tą ciemną masę że atom to jedyne opłacalne źródło energii dla naszego kraju...ale skoro inni wolą budować tamę na Wiśle, albo wiatraki w polu to droga wolna, byle nie moim kosztem Roll Eyes Niestety, nie uda się zrobić porządnego referendum w tej sprawie, a powinno być zrobione moim zdaniem.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!