Autor Wątek: Tapety oraz inne grafiki od BeFa  (Przeczytany 19041 razy)

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« dnia: 06 Sierpnia 2009, 15:40:27 »
Opinie, komentarze, takie tam  ;)

>>> BeF <<<

======

Poniżej prezentuje kilka moich prac graficznych... Tematyka oczywiście Falloutowa. :)


Ta tapetka powstała jeszcze przed premierą F3... Jak widać paladyn bractwa, świetnie komponuje się z sarkofagiem.




Kiedyś mi się nudziło. :)




To z sentymentu do Black Isle...




A to moje logo do FOnline: 2238, które dzięki pomocy Morbida stało się oficjalnym logiem tego moda.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2009, 14:55:13 wysłana przez BeF1990 »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpnia 2009, 18:28:53 »
Nie że się czepiam, ale wbrew temu co twierdzi Bethesda w Fallout T-45d był jedynie późnym prototypem działającym jeszcze na małe ogniwa energetyczne, użytym na szeroką skalę tylko w czasie aneksji Alaski. Zaś dekadę później po tym wydarzeniu*, gdy opracowano już pełnowartościowy model t-51b to z oczywistych względów przezbrojono się w pełni właśnie na niego (w końcu jak walczyć zmieniając co chwila baterie ;)).

Od siebie bym prosił by nie mieszać w zbyt swobodny sposub elementów symboliki starej serii z tym co poroniła Bethesda. Z góry dziękuję.

PS: A tu macie skarbnice wiedzy:
http://fallout.wikia.com/wiki/Timeline

* Tak wiem! Pokazane przez Bethesdę w DLC "Operation: Anchorage" pancerze t-51b wtedy jeszcze nawet nie istniały.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpnia 2009, 18:53:24 »
Druga graficzka jest bardzo ładna :-*

Cytuj
Od siebie bym prosił by nie mieszać w zbyt swobodny sposub elementów symboliki starej serii z tym co poroniła Bethesda. Z góry dziękuję.
Beton z ciebie ;D Tapety mają być ładne, a nie wiernie odwzorowywać timeline Fallów/
Użytkownik został zbanowany.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpnia 2009, 21:17:40 »
A ja miałem i mam w dupie kiedy co jak wyglądało itp... Zrobiłem te tapety bo lubię bawić się grafiką i miałem ochotę przerobić to, co przedstawiła Bethesda. :)
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2009, 01:22:23 wysłana przez BeF1990 »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpnia 2009, 01:26:58 »
Tak może rzecz tylko osoba o artystycznej duszy. A na pochybel ograniczeniom twórczym!!!  ;D

Co nie znaczy, że nie uważam, że Bethesda to banda patafianów, którym logika  świata Fallouta leży na żołądku jak mi... No mniejsza z tym - nie będę się tak zbytnio odsłaniał  :-[

BTW.
Jednak ten PW z F3 naprawdę ssie pauę ::) Ale arty zgrabne  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpnia 2009, 01:49:51 »
Dla ścisłości ja tez nie mam szacunku do Bethesdy... Niszczą moją ukochaną markę wśród wszystkich gier. :(
No ale z grafiką lubię sobie poeksperymentować...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpnia 2009, 14:51:52 »
Spokojnie panowie! To była przecież tylko prośba i to ograniczona w zasadzie jedynie do loga pierwszego Fo które to niezbyt komponuje mi się ze złomem Bethesdy, no i garść ciekawostek gratis ;). Nie zamierzam nikogo ograniczać i w zasadzie są to bardzo zgrabne tapety.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2009, 17:15:19 wysłana przez Rezro »

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpnia 2009, 15:45:40 »
Ja to rozumiem, bo Bethesda dla mnie też jedyne co zrobiła, to zje...ała Fallouta. No ale pobawić się i poeksperymentować wolno, więc to co tu zamieściłem to właśnie tego efekt. :)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpnia 2009, 16:35:04 »
O elektrownia Czarnobyl - znam miejscówkę  bo przez tydzień jodem się poiłem  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpnia 2009, 11:35:48 »
Powyższe prace zostały ugalerionowane w zasobach Schronu  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Września 2009, 23:32:55 »
Pozazdrościłem nasa3000 talentu, pomysłu oraz umiejętności i postanowiłem również pobawić się w "destrukcję"... :D
Na pierwszy ogień wziąłem miasto, w którym się urodziłem i wychowałem, czyli Sosnowiec. Efekt mojej pracy prezentuje poniżej:



A tu zdjęcie dworca PKP w oryginale:


Postawiłem na klimatyczny brak barw, który moim skromnym zdaniem podkreśla piękno zniszczeń, widocznych na tapecie oraz dodaje jej ogólnego ciężkiego charakteru.
« Ostatnia zmiana: 16 Września 2009, 03:00:09 wysłana przez BeF1990 »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Września 2009, 07:59:51 »
 :D wygląda jak moje pierwsze próby. Potem poszedłem do szkoły, że by nauczyć się rysować. Znalazłem ludzi zajmujących się profesjonalnie destrukcją krajobrazu na potrzeby kina i uczę się tego od kilku lat....
 No to tak, zrobię jak mój nauczyciel kiedy pokazałem mu coś podobnego :
1. Postawienie na klimatyczny brak barw nie podkreśla wcale zniszczeń, powoduje tylko, że na pierwszy rzut oka, obraz jest mroczniejszy i przygnębiający. - Zwróć uwagę, że używam całej palety ciemnych barw, ponieważ wtedy można nadać szczegółowości.
2. Szczegóły to podstawa - brak detali powoduje, że to wygląda na płaskie - brak mu przestrzeni. Wszystkie cegły na budynkach, to ta sama tekstura wrzucona pod tym samym kątem. Musisz je urozmaicać.
3.Ciągle (bo już któryś raz Tobie o tym wspominam) z uporem maniaku używasz efektów. Nie mówię, że efekty są złe chodzi mi o ich używanie za dużo - to jak z wódką, po obiadku kieliszek na trawionko - spoko- butelka raczej nie za bardzo.  Nie sztuką jest wziąć zdjęcie, wrzucić kilka efektów przyciemnić, wkleić trochę gruzu. Sztuką jest to dorysować. W taki sposób,idąc na łatwiznę, mógłbym robić jeden dziennie, jak ten koleś ze sprajem i talerzykiem malujący planety na deptaku w Pobierowie (ładne efekciarstwo).

Podsumowanie i rada : kup sobie aparat (jak nie masz, a pewnie masz) i rób przynajmniej jedną fotkę dziennie - pstrykaj pęknięcia, zniszczone budynki, gruz, zniszczone samochody itd... potem to oglądaj( i tak ku...wa do znudzenia ) aż zaczniesz widzieć podobne efekty
korozji i zniszczenia na nowych budynkach. Potem idąc ulicą wystarczy, że na co nie spojrzysz będziesz już wiedział jak to zniszczyć.
Kiedy chcesz coś zniszczyć sięgnij do historii danego obiektu, dokop się jak go robili z jakich materiałów był zrobiony itd...

Ale jak na pierwszy raz to dobra XIX wieczna fotka.  ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Września 2009, 09:37:59 »
No muszę przyznać, że to moja pierwsza próba zrobienia czegoś takiego... Nigdy wcześniej nie próbowałem.
Za wszystkie porady oczywiście dziękuję, liczyłem na mocny komentarz i krytykę z Twojej strony. No i się nie przeliczyłem... ;D
Co do efektów, to dałem się teraz podpuścić mojemu znajomemu, który również zajmuję się grafiką (ale On w przeciwieństwie do mnie, robi już to profesjonalnie) i który podpowiedział mi, abym dodał troszkę groszku, bo całość jest zbyt "zblurowana" (jak to sam określił). No ale nie ukrywam, że lobię filtry... Zwłaszcza niektóre, co już zauważyłeś od dawna. :)

Za jakiś czas postaram się zrobić coś nowego, ale już dokładniej...

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Września 2009, 10:04:49 »
Zacznij uczyć się przede wszystkim światła. Oto przykład jak z nudnego dnia zrobić pełne dynamiki mroczne niebo

« Ostatnia zmiana: 02 Września 2009, 10:59:27 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Września 2009, 11:00:03 »
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2009, 11:01:42 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Września 2009, 11:44:16 »
Ok... Dzięx. :)
Będę się edukował. :D

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Września 2009, 09:37:59 »
jak ten koleś ze sprajem i talerzykiem malujący planety na deptaku w Pobierowie (ładne efekciarstwo).

Nie chcę wydac się płytki, nawiązując jedynie do tego fragmentu posta, ale tylko wtrącę, że też bywałem w Pustkowie i w Pobierowie. W Pustkowie pierwszy raz piłem Krajana ;D Cudowna dziura :'(

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Tapety oraz inne grafiki od BeFa
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Września 2011, 23:21:04 »
Kurdę zapomniałem już, że mam tu taki temat... Pozwolę sobie wrzucić kilka kolejnych graficzek.


Ja sam w wydaniu retro :)


Sosnowiec Dworzec PKP - po małej destrukcji. Niby to samo co dwa lata temu, ale jednak mocno zmienione bo zrobione od początku tylko w tym samym zamyśle.


Sosnowiec Pogoń - według mojej wyobraźni


Jeśli można to bardzo proszę o dodanie moich prac do reszty grafik z Galerii Artystycznej, Będę wdzięczny o uzupełnienie mojej galerii. :)
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2011, 23:27:21 wysłana przez BeF1990 »