Autor Wątek: Premiera Mothership Zeta  (Przeczytany 6256 razy)

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Premiera Mothership Zeta
« dnia: 03 Sierpnia 2009, 13:52:20 »


Z dniem dzisiejszym na światło dzienne wyszedł piąty dodatek do Fallouta 3. Gracze mogą zaopatrzyć się w nowe rozszerzenie wydając 800 punktów lub płacąc 10 dolarów w usługach Games for Windows LIVE lub Xbox LIVE.

Przed kilkoma dniami ukazał się filmik promujący najnowszy DLC, który zamieszczam poniżej.

Trailer

Wraz z trailerem Mothership Zeta, autorzy gry uraczyli nas dziennikiem developerskim, w którym Istvan Pely zachwala członków ekipy tworzącej rozszerzenie. Tekst okraszono trzema ciekawymi obrazkami z Zety (samuraj wygląda intrygująco).

Mothership Zeta to najpewniej ostatni z dodatków do F3. Patrząc na trailer, a także na fabułę tego DLC - nasz bohater zostaje uprowadzony przez złych kosmitów i musi jakoś uciec ze statku obcych - całość przypomina bardziej grę FPP niż cRPG. Dodatek ten radzę więc potraktować jako nieskrępowaną fantazję twórców, bo ciężko wpasować to dzieło w falloutowy świat.

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2009, 14:47:57 »
Po krótko omówię trailer:

0:48 -  ok, jakiś kałboj wychodzi ze świecącej dziury w podłodze. Super. Serio.
1:10 - czyżby ASMD Shock rifle z Unreala? Serio.
1:14 - ta scena BARDZO przypomina początek drugiego epizodu w Duke Nukem 3D. Serio.
1:18 - Crash Bandicot 2?! Scena w której Dr. Nbrio niszczy Cortex Vortex. Serio.
Użytkownik został zbanowany.

syfon

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2009, 14:50:32 »
W tej konwencji "naturalnej pulpowej fantastyki lat 50-tych" utrzymany jest jak widać jedynie napis na końcu.
Problem nie leży imo w samych obcych, bo racją jest że był czas że przybysze z innej planety w statkach w tektury w latach 50tych często zajmowali na ekranach kin.
Problem leży w tym że wszystko wygląda zbyt nowocześnie, śliczniusio i świecąco.
SF w tamtych latach to sznurki i papier mâché, wnętrza statków kosmicznych składały się głownie z białych kartonowych ścian i aktorów w śmiesznych kostiumach.

A tutaj mamy stylistykę raczej lat 80-90, szare ludziki, latające spodki w stylu CE3K a nie EvtFS, badania na ludziach. To przypomina odcinek X-Files a nie The Day the Earth Stood Still.

Ergo - wygląda okej, tylko tym razem już naprawdę ciężko znaleźć w tym choć trochę fallouta. (o samurajach nie wspomnę)


A tak przy okazji: Witam wszystkich! :)

dziadek

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2009, 15:03:46 »
Już się nie mogę doczekać recenzji tego dodatku na trzynastym schronie :)

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2009, 15:06:19 »
Brakuje tylko mieczy świetlnych...
To ma być Fallout? Bethesda chyba na łeb upadla.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2009, 15:23:28 »
Cytat: Uqahs
Dodatek ten radzę więc potraktować jako nieskrępowaną fantazję twórców, bo ciężko wpasować to dzieło w falloutowy świat.

No przecież w Falloucie 1 był rozbity statek obcych, a Falloucie 2 były alieny - rzeknie zaciesz Bethesdy, poprawi to jakiś kolo z "pism z sidi" dziwiący się, że beton jeszcze w to nie gra i wszystko będzie jasne  ;D

Cytat: dziadek
Już się nie mogę doczekać recenzji tego dodatku na trzynastym schronie

Aż się boję myśleć, kto się na to zamachnie  :-X
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Tails

  • Gość
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2009, 18:53:02 »
No przecież w Falloucie 1 był rozbity statek obcych, a Falloucie 2 były alieny - rzeknie zaciesz Bethesdy, poprawi to jakiś kolo z "pism z sidi" dziwiący się, że beton jeszcze w to nie gra i wszystko będzie jasne  ;D
Tylko jakoś panowie z tych pism i Bethsda (która posiada oryginalne pliki projektowe Fallouta 1/2) nie potrafią zrozumieć że w przypadku Fallout 1 to był żart w postaci special ecountera (które jak wiadomo, nie do końca integrują się z klimatem retro) to Fallout 2 była to tylko broń biologiczna stworzona do wymordowania jakże wielkiego narodu chińskiego. Nie wspominając że Fallout 2 podobnie jak trójka, cechuje się dziwnymi pomysłami które albo nie mają sensu lub nie pasują do ustalonego kanonu. Oczywiście, Bethesda już przebiła pod tym względem FO2 z pięć jeśli nie sześć razy.

Co do dodatku: W końcu konsolowcy dostali to co chcieli - inwazję kosmitów, hi tech bronie i  ultra wypasioną zbroje samurajską, która mało waży i jest lepsza od Combat Armour. Niech ktoś nadal próbuje mnie przekonać że Fallout 3 to idealny następca Fallouta...

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2009, 19:27:04 »
W Fo1 był to zwykły żarcik, w Fo2 Alieni nie byli przybyszami z kosmosu, lecz zwykłymi mutantami, w Fo3 natomiast... no sami widzicie.
Użytkownik został zbanowany.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2009, 16:29:07 »
Co więcej, według beth... To obcy wywołali wojnę atomową... <facepalm>

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2009, 17:01:07 »
Cytuj
Co więcej, według beth... To obcy wywołali wojnę atomową... <facepalm>
I tak oto Fallout 3 przestał być Falloutem, gdyż to całkowite zaprzeczenie całej ideologii Fallouta. Co o tym sądzicie? ;)
Użytkownik został zbanowany.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpnia 2009, 18:50:03 »
Co więcej, według beth... To obcy wywołali wojnę atomową... <facepalm>

Gdzie takie gówno zapodano?  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpnia 2009, 19:31:54 »
W jakiejś holotaśmie jest wzmianka że ufole piorą mózg gościa z dostępem do kodów startowych. Na vaulcie jest nawet.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpnia 2009, 22:35:46 »
Obejrzałem trailer...muszę przyznać, że wszystko to wygląda jak wielka kupa gnoju. Na pewno nie kupię : ).

To kiedy dodatek z Doktorem Who będzie?

dziadek

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpnia 2009, 23:01:45 »
Dla mnie Fallout 3 z wszystkimi tymi popieprzonymi dlc nie istnieje. Mam nadzieje, że kiedyś ktoś zrobi godną kontynuacje tej gry.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Sierpnia 2009, 00:48:16 »
Dla mnie Fallout 3 z wszystkimi tymi popieprzonymi dlc nie istnieje. Mam nadzieje, że kiedyś ktoś zrobi godną kontynuacje tej gry.

Może Obsidian podratuje fanów swoim Fallout: New Vegas... Przynajmniej mam taką nadzieję, bo jak nie Oni, to kto?

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Sierpnia 2009, 02:41:21 »
Moderzy Fo2, którzy w końcu robią lepsze gry niż beth.
Użytkownik został zbanowany.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Sierpnia 2009, 12:26:02 »
Cytuj
Co więcej, według beth... To obcy wywołali wojnę atomową... <facepalm>
I tak oto Fallout 3 przestał być Falloutem, gdyż to całkowite zaprzeczenie całej ideologii Fallouta. Co o tym sądzicie? ;)

Fallblivion 3 od początku nie był Fallout'em, ale teraz to już totalnie przegięli zaprzeczając podstawom serii.

W jakiejś holotaśmie jest wzmianka że ufole piorą mózg gościa z dostępem do kodów startowych. Na vaulcie jest nawet.

No tak! W końcu w świecie Beth nie było czegoś takiego jak kryzys naftowy bo wszyscy pomykali atomowymi samochodami w latach 50'tych. Przyczyną wielkiej wojny nie była walka o ostatnie złoże ropy z Chinami, ale interwencja kosmitów którzy od tak z zaskoczenia wcisnęli guzik. Zaś mutanci byli efektem potajemnego związku Parys Hilton i Jarosława Kaczyńskiego!
No cóż? Ideał sięgnął bruku ::)

Dla mnie Fallout 3 z wszystkimi tymi popieprzonymi dlc nie istnieje. Mam nadzieje, że kiedyś ktoś zrobi godną kontynuacje tej gry.
Może Obsidian podratuje fanów swoim Fallout: New Vegas... Przynajmniej mam taką nadzieję, bo jak nie Oni, to kto?

Też mam taką nadzieję, ale nie rozdymałbym zbytnio oczekiwań wobec Obsydian'a szczególnie że marka wciąż należy do Bethesdy i to te patałachy mają ostatnie słowo :(
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2009, 10:21:50 wysłana przez Rezro »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Sierpnia 2009, 13:10:38 »
Jeśli z tym wywołaniem wojny przez ufoli to jest prawda, i to wspierana przez Beth jako oficjalnym kontynuatorów linii fabularnej Falloutów (czy to nam się podoba czy nie), to ciekawe co teraz wymyśli zaciesz i co gorętsi hunwejbini :P Że w F2 nasz bohater przenosi się do Krypty13 i niszczy hydroprocesor?  :-[

Od zawsze powtarzałem, że to co się dzieje wokół Fallouta 3 nie należy traktować tylko na płaszczyźnie growej, ale także socjologicznej, marketingowej czy ogólnie mówiąc gospodarczej.

I czemu w takim razie taki Blizzard nie zrobi dodatku do SC dziejącego się w czasach średniowiecznych. Że to niby tylko symulacja jest by żołnierze prowadzeni przez gracza mogli nauczyć się nowych technik walki :D :D :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Alaryk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Premiera Mothership Zeta
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Sierpnia 2009, 21:52:16 »
Koniec świata, czas umierać. 10 $$ za 2h w porywach totalnej, bezmózgiej rozwałki z 3 dialogami na krzyż? Postoję. Całe szczęście tu nie chameryka, gdzie ludzie mają McDonald's zamiast mózgu (ale wszystko przed nami ;P).